Le Tour De France 2010

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏3/7/10.

1. רמי Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx לאנדי שלק. רכיבה מדהימה שלו היום. וגם לקונטאדור - רק כי אין ברירה, אבל הוא באמת רוכב אדיר.

כנראה שאת הטור הזה הוא לא יקח, אבל זה רק עניין של זמן עד שיהיה תחתיו לא תואר אחד וגם לא שניים.
    אני עדין חושב שאם פרנק לא היה מתרסק אנדי היה מוביל בשבת במירוץ נגד השעון, אבל את זה כבר לא נדע.

אני מצפה בקוצר רוח לראות את ה-TT, בשבת. קשה לי לראות את אנדי מקזז את הזמן הדרוש, אבל יהיה מאוד מעניין לראות את היכולת שלו בשלב ה"חשוב" האחרון של הטור.

עושה רושם שאלה הולכים להיות שני הרוכבים לשנים הקרובות, ולכן אני מאוד מאוד מקווה שהשמועות שהם יהיו באותה הקבוצה בשנה הבאה לא נכונות.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסה"כ כמו שכבר ניבאתי לפני מספר ימים, קונטאדור לוקח את הטור. הוא לא קיבל שום דבר במתנה ולך תדע מה היה קורה אילולא תקרית השרשרת (זה היה אולי מחייב את קונטאדור להתקיף היום ולא ההיפך), אבל כרגע זה לא רלוונטי. נכון, חבל שפרנק כבר לא בתחרות, אבל כנראה מחכים לנו בשנים הבאות יופי של תחרות בין מחנה שלק לאלברטו קונטאדור.

יש תמיד במהלך הטור הרבה דיבורים על שינויים בקבוצות, אבל אני רוצה להאמין שהאחים שלק נשארים ביחד ושקונטאדור יתחרה בקבוצה אחרת. יש מספר קבוצות שכנראה יחליפו את האיש הגדול שלהם (בהולנד מדברים שמנצ'וב עוזב את רבובנק) כך שבחורף נקבל כנראה מספר שינויים יפים.

שני דברים אחרונים, אחרי הרבה שנים יש סוף סוף רוכב הולנדי שצמרת. רוברט חייסינק רק בן 24 והוא עתיד לדעתי להפוך לרוכב נהדר. אני עדיין לא משוכנע שהוא יהיה הרוכב ההולנדי השלישי בהיסטוריה שזוכה בטור, אבל איתו יהיה יותר נחמד לראות את הטור. אגב תשימו גם לב ליורגן ואן דר ברוק הבלגי שעושה רושם שגם בבלגיה צומח רוכב 'חולצה צהובה' טובה.

מלה אחרונה על לאנס ארמסטרונג, הכשלון שלו השנה ענקית וברור שהוא לא רצה ככה לפרוש. הסטטיסטיקה היבשה לא משקרת, אבל חוסר החיבה שלי לאיש הזה כבר מוכר. אגב גם באסו, ווינוקורוב וקלודן כבר הרבה פחות טובים ללא סמים...

3. guyholl Member

לדעתי רגע המפתח היום בקטע היה בסביבות ה 3-4 קילומטר לסיום, ששלק הסתכל על לקונטדור בעיניים למשך כמה שניות, שהוא נואש לראות איזה סימן לשבירה או עייפות אצל קונטדור. כשהוא לא ראה את הסימן הזה, אני הוא חושב שהוא פשוט הבין שהיום הוא כבר לא יכניע את קונטדור והעדיף לו לשמור את הכוח לTT ולהתפלל לנס(אולי תקלה מכנית, אם יש צדק בעולם). אני עדיין לא חושב שאפשר כבר להתחיל לסכם, אבל אני דיי משוכנע שבסופו של דבר שלק יכול לצאת מרוצה מאוד מהטור הזה. שנה שעברה הוא סיים 4 דקות ומשהו אחרי קונטדור, השנה הוא יסיים לדעתי באזור ה30 שניות תוך כדי שהוא מציג יכולת מצוינת, נותן פייט אדיר לקונטדור ולא לובש כרגע את החולצה הצהובה רק בגלל בעיה מכנית. בנוסף,אני רוצה להאמין ששלק לא מטומטם והוא לא ירכב באותה קבוצה עם קונטדור. במהלך כזה הוא מאבד כמעט כל סיכוי לקחת את הטור ואין ספק שעם קבוצה קצת יותר חזקה, מבוגר יותר ועם אחיו בריא, הוא בהחלט יכול לעשות את זה.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהחלט יהיה מעניין לראות מה יקרה ב-TT, אבל לדעתי שלק לא יתקרב לזמן של קונטאדור. ההרגשה אצלי תמיד היתה שאפילו אם שלק היה מוביל היום בשלושים שניות הוא היה מפסיד בקרב. בכל מקרה אין טעם לדבר על זה עכשיו, אני מסכים איתך ששלק יכול להרגיש טוב ולהאמין בעצמו שבשנה הבאה הוא יכול להיות האיש שיגיע לשאנז אליזה בצהוב. אם בסופו של דבר התקלה המכנית נתנה לקונטאדור את הצהוב אז לאנדי שלק יש במה להאמין. אני מקווה שעם חזרתו של אחיו לתמונה נראה בשנה הבאה קומבינה משפחתית נגד הספרדי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

5. guyholl Member

זה נכון שסאקסו באנק לא תשתתף בטור שנה הבאה?

6. רמי Member

עד כמה שידוע לי, סקסו-בנק לא תהיה קיימת יותר ותהיה קבוצה חדשה לגמרי בעונה הבאה שתמשיך את קו CSC, וסקסו. מכאן השמועות על מעבר אפשרי של שלק לקבוצה אחרת (אולי עם קונטאדור).

אני בטוח ששלק לא יעשה את הטעות הזו, כי אין ספק שזה מחסל את הסיכויים שלו לזכות בטור.

חייסינק נתן טור אדיר, כנ"ל ואן דן ברוק ואין ספק שיש מה לצפות מהם בשנים הקרובות. גם רומן קרויציגר שהיה הבטחה גדולה נתן טור לא רע בכלל.
    השאלה לגבי שלושתם היא יהיה קו עליה לאורך זמן, כמו שלק, והאם יהיה שיפור בTT, כי זה המפתח השני להצלחה בטור יחד עם יכולת הטיפוס.

באסו - זכה בג'ירו השנה ומסתבר שזה ד גמר לו את הטור, בנוסף לדעתי יש לו קבוצה מאוד מאוד לא מגובשת. זה לא היה נראה כאילו הם באמת מאורגנים והוא גם לא נראה חד בכלל בשלושת השבועות האחרונים.

כדאי לשים לב לדעתי ללאויס ליאון סאנצ'ז שהתשדרג מאוד השנה, לריירד הייסדל שמבחינתי הוא הפתעת הטור ולניקולאס רוץ' האירי, שרכב בקבוצה שהתבססה על בלאגן טוטאלי וכל רוכב לעצמו ועדין הציג יכולת גבוהה מאוד.

מעניין יהיה לראות האם קאנצ'לרה יזכה בTT, או שהמאמץ בהרים סחט אותו..

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קבוצת סקסו בנק הופכת לעניות דעתי בעונה הבאה לקבוצת Sungard (חברה שעוסקת בין היתר עם מחשבים). ביארנה ריס הגיע לפני מספר שבועות להסכמה על שיתוף פעולה בין קבוצת הרוכבים לבין החברה האמריקאית. אם לא שמת לב רמי 'סאנגרד' כבר פעילה בקבוצה ושמה בפרוש מופיע על המדים של הרוכבים.

לגבי הרוכבים, קשה לי לחשוב שבעונה הבאה אחד מאחי שלק נוסע ביחד עם קונטאדור. אני די מרגיש שאחרי התקרית של לפני כמה ימים משפחת שלק לא ממש תשמח לשתף פעולה עם קונטאדור. לדעתי העניין הזה גם יזיק לספורט. ברגע שיהיה שיתוף פעולה ברור שאחד מהשניים צריך להקריב את עצמו וזה יהיה באמת חבל.

חייסינק, קרויצינגר, הייסדהל, וה'אחים' סנשז מראים שיש מספיק כשרון לשנים הקרובות. אני מאד מקווה שהחבר'ה האלה יצליחו להשתפר, אבל אני בעיקר מקווה שהם נקיים משימוש בסמים אסורים!!! איכשהו אני נזכר עכשיו בשמות של ריקו וברנהרד קוהל שלבטח עוד יחזרו לנסוע, אבל אני בספק אם מארגני הטור ירצו אותם מיד לראות בצרפת. אם לדבר כשוביניסט טהור, אני מאד מקווה שחייסינק יצליח לשפר את הרכיבה נגד השעון. ברגע שיש הולנדי בצמרת העניין הרבה יותר כיף. אגב גם נחמד לראות שיש גם בלגי צעיר עם פוטנציאל.

רמי, הרשה לי קצת לחלוק על העניין עם באסו. קרויציגר הוא חבר של הקבוצה הזאת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    מסכים איתך שהקבוצה נחלשה לעומת השנים האחרונות, אבל בסה"כ יש להם עדיין שני רוכבים שמסוגלים לסיים בטופ10. לדעתי באסו פשוט סובל עכשיו כי הוא כנראה נקי מסמים...אתה רואה את זה גם עם ווינוקורוב וקלודן. לי יש באמת הרגשה שזו הסיבה הגדולה למה החבר'ה האלה מאכזבים.

מלה אחרונה על ניקולאס רוץ'. כנראה שהתפוח לא ממש נופל רחוק מהעץ, למרות שאביו כן זכה בטור. העניין הוא שכמו תמיד גם אביו, סטפן רוץ', חשוד שהשתמש בשנות השמונים בסמים אסורים. כשרואים מה האבא עשה ב-1987 אז אני לפחות מתחיל להאמין לזה. החשדות הגיעו בשנת 1999 כשחבר בקבוצה של רוץ' האב כתב ספר על מה שקרה בימיו בספורט. אני רק יכול לקוות שהבן נשאר נקי...

8. guyholl Member

אז למרות ששלק הצליח לעשות לקונטדור קצת התקפי לב באזור 20 הקילומטרים הראשונים, בסופו של דברי הבדלי הפערים בTT באו לידי ביטוי וקונטדור שמר על החולצה הצהובה וזכה בעוד טור שהוא לא זוכה בו באף קטע. מבחינת שלק אני מניח שהטור הזה יחשב כהצלחה, הוא לא נפל מקונטדור באף שלב של המרוץ כנראה שעם קצת יותר מזל היה יכול ללבוש היום את החולצה הצהובה. אולי בשנה הבאה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx .

אגב, ההבדל בין שלק וקנטדור בסיום הקטע- 39 שניות. בדיוק אותם 39 שניות ששלק איבד בתקרית השרשרת. אני רק יכול לדמיין איזה קללות יצאו מהפה של שלק ברגע שהוא שמע על הפער...

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע גיא (אני מניח שזה שמך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ), אל תשכח שבקטע השלישי קונטאדור אולי היה יכול לדרוש שאף אחד מחכה לפרנק שלק והחבר'ה שנפלו...בסופו של דבר הניצחון של קונטאדור מוצדק למרות שברור שהתקרית גם ייכנס לדפי ההיסטוריה.

חוץ מזה היסטוריה קטנה לקבוצת רבובנק, פעם ראשונה שרוכב שלה על הפודיום. מנצ'וב הצליח היום במפגן יפה לעבור בשניות לא מעטות את סמואל סנשז. ביחד עם חייסינק שסיים שישי לקבוצה ההולנדית יש טור הכי טוב אי פעם.

10. רמי Member

לראבובנק באמת היה טור מדהים. מנצ'וב עשה עבודה מצוינת בטור הטוב שלו אי פעם, ואני חושב שהוא הכי ראוי למקום ה-3 המכובד ביותר.
    אולי אם אוסקר פריירה היה בכושר טוב יותר ונותן מאבק רציני על כמה ספרינטים הטור שלהם היה מושלם, אבל אני בטוח שהם לא חושבים על זה.

שלק היום הראה שהוא במגמת שיפור מטורפת. חולצה לבנה 3 ברצף (האחרון לעשות את זה היה יאן אולריך), ולדעתי הוא כבר עכשיו ברמה של קונטאדור.

קנצ'לרה הראה היום שוב שהוא פשוט מכונה בלתי ניתנת לעצירה בקטעים נגד השעון, והיחיד שמתקרב לאזור שלו בכלל הוא טוני מרטין שגם לו היה טור מצוין.

מבחינת הצרפתים אני חושב שזה הטור הטוב ביותר מאז ימי רישאר וירנק. כל הכבוד לאנטוני שארטו, ז'רום פינו ושאבנל שהיו הבולטים ביותר מבחינת הצרפתים.

אני חושב שגם החולצה הירוקה די סגורה ותלך להושובד, אבל הניצחון מחר לדעתי יהיה של קאבנדיש שאין לו מתחרים (בהעדרו של טום בונן - על שימוש בחומרים אסורים).

de Middenweg
    אני מבין שאתה מאוד מאוד נחרץ בעניין הסמים, אבל אני לא חושב שהנפילה ביכולת של וינוקורוב, קלודן ובאסו היא מהסיבה הזו. באסו להזכירך זכה בג'ירו השנה, ווינוקורוב וקלודן (וגם באסו) כבר רוכבים בגיל מתקדם. אין ספק שסימן שאלה מרחף סביב שלושתם, בעיקר סביב וינוקורוב ובאסו שכבר הורשעו בשישמו בחומרים אסורים, אבל לדעתי זה יותר עניין של גיל וירידה ביכולת.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קאנצ'לרה נהנה היום מהתנאים. השוויצרי שללא ספק היה גם ככה מועמד לקחת את הקטע זינק כמה שעות יותר מוקדם לפני קונטאדור. במהלך אותן השעות ראו בבירור שפתאום היה יותר רוח והדבר השפיע ללא ספק על התחרות. אם כל הכבוד לרוכב כמו קוס מורנהאוט (סיים שישי), ההולנדי פשוט לא מצטיין בחלק הזה של הספורט. אתה באמת חושב שקונטאדור בתנאים רגילים היה מסיים כמעט 6 דקות אחרי קאנצ'לרה? לפני שנה הוא זכה ב-TT של היום הלפני אחרון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

התחרות על החולצה הירוקה...
    כרגע הפער בין המוביל פטאקי להוסהופט אשר במקום השני הוא 10 נק'. יש מחר בקטע שני ספרינטים והיות שמי שעובר שם כראשון מקבל 35 נק' אני צופה לקרב של ממש.

רמי (שמי שי), לי אין הוכחות שהחבר'ה עליהם אנחנו מדברים הטור הזה פחות טובים בגלל שבעבר השתמשו בסמים, אבל אולי אתה צודק. באסו רק בן 32, אבל כנראה התרכז קודם בג'ירו. קלודן בן 35 ואלכסנדר ווינוקורוב בן 36. את האמת? חשבתי שכולם יותר צעירים... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

12. guyholl Member

אם כבר סמים, עד עכשיו אף אחד עוד לא נתפס! הטור הנקי ביותר בעשור האחרון? או שהצרפתים החליטו לטאטא את העניין מתחת לשטיח בתקופת הטור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ידה ידה ידה, קונטאדור ניצח.

דווקא ביום האחרון שוכחים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמיר היות שהיום האחרון הוא למעשה קטע בשביל הכיף והיוקרה אני לא הייתי צריך הרבה סיכומים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    בסה"כ ההפתעה הגדולה ביום האחרון היא החולצה הירוקה של פטאקי למרות שהוא התחיל לרכב את הקטע האחרון עם החולצה...

דבר אחרון לגבי הסמים. לא מן הנמנע שנתפסו חבר'ה ועדיין מחכים לתוצאות הבדיקה. הדבר יכול לקחת לפעמים הרבה זמן, אבל בסה"כ אני מוכן להסתכן ולהגיד ב-99 אחוז שהטור היה השנה נקי. גם זה הישג, לא?

15. The_Arsenal Member

יצא לי להיות בפריז בדיוק בקטע האחרון של הטור והלכתי לראות את הרוכבים בשאנז אליזה. היה נחמד מאוד.