Le Tour De France 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏4/7/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה על התיכה חבר'ה! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx
    אני אתמול התעסקתי בדברים אחרים ולכן שכחתי לסכם אתמול את הקטע. אני אעשה את זה עכשיו בקצרה...

האחים שלק הבטיחו לפני הקטע ההרי שהם הולכים לתקוף, מי שראה זה אכן קרה. בהר הרציני האחרון הם הצליחו ביחד עם הצמד מאסטנה קונטאדור וקלודן לברוח. לפי דיווחים שונים לארמסטרונג היה אתמול תפקיד וזה לשמור על ברדלי וויגינס. למה? הבחור בנתיים מפתיע בהרים והוא מומחה בקטעים נגד השעון. האם אסטנה ממש פחדה מוויגינס או אולי פשוט לארמסטרונג נגמר הכח? היות שלטקסני יש אגו בגודל של הירח אני מניח שפשוט נגמר לו הכח בשביל לעקוב אחרי הרבעייה שברחה...

בכל מקרה 4 רוכבים ברחו. בקילומטרים האחרונים בעלייה קונטאדור החליט לברוח, הוא בבירור נראה כרוכב הכי חזק. אז כנראה הוא קיבל הוראה מהמנהל ברויניל להפסיק את ההתקפה כי קלודן לא היה מסוגל להמשיך בקצב טוב. הגרמני איבד מהר מאד שניות יקרות וכך ראינו שלישייה בדרך לקו הפיניש. בסיום הקטע פרנק שלק לקח את הקטע בטח כי קונטאדור וויתר על הניצחון. זה נהוג שבמצבים כאלה לובש החולצה הצהובה מוותר על הניצחון.

בדרוכ הכללי קונטאדור אולי ברח מארמסטרונג, אבל הטקסני כבר הודיע שהוא כעס על הפעולה של הספרדי. לטענתו קלודן איבד בגלל הספרדי זמן ועכשיו האחים שלק מדורגים במקומות 2 ו-3. לא רק שההערה של ארמסטרונג ממש לא במקום אלה האיש פשוט רוצה להשאר בקרבת הספרדי כדי שהיום אולי עוד יכל היה לעבור אותו...קונטאדור הוכיח אתמול מעל לכל ספק שאם היה רוצה היה מגיע לבד לקו הסיום. הוא ממש עצר את ההתקפה שלו כדי לראות מה עם קלודן. אז הגרמני 'נחנק' ואיבד זמן יקר. ארמסטרונג כאילו דואג לדרוג הכללי של הקבוצה, אבל הבחור אתמול לא סתם איבד שוב זמן. ההתנהגות הזאת לא מקובלת עליי כי ללא ספק קונטאדור צריך לגמור את העניין. זה שארמסטרונג מרגיש מושפל, זו כבר בעיה שלו!

הדרוג הכללי:

1. אלברטו קונטאדור, AST (ספרד) - 72 שעות, 27 דקות ן-9 שניות
    2. אנדי שלק, SAX (לוקסמבורג): +26'02
    3. פרנק שלק, SAX (לוקסמבורג): +25'03
    4. לאנס ארמסטרונג, AST (ארה"ב): +55'03
    5. אנדראס קלודן, AST (גרמניה): 44'04

פרנקו פליצוטי כמעט סגר את הסיפור בתחרות על החולצה המנוקדת. האיטלקי של Liquigas מוביל את התחרות עם 196 נק'. מאחוריו מדורגים אגוי מרטינז עם 118 והצרפתי פייריק פדריגו עם 97 נק'.

ת'ור הוסהופט היה אתמול חכם ולמרות ההרים ברח קדימה. הוא השיג 12 נק' מאד מאד יקרות והוא מקדים עכשיו את קאבנדיש הבריטי בשלושים נקודות. האם הנורבגי יזכה בתחרות על החולצה הירוקה? זה עדיין לא סגור, אבל 12 הנקודות מאתמול מאד משמעותיות.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בצהריים יש קטע של 40.5 ק"מ אישיים נגד השעון. בהנחה שקונטאדור לא ייאבד יותר מדי זמן הקרב על המקום השני יגיע היום לשיא חדש. ארמסטרונג וברדלי וויגינס יהיו כנראה המובילים בקרב על המקום השני. לפי ההערכות של אתמול האחים שלק יאבדו כנראה את המקומות שלהם לאמריקאי ולבריטי, אבל כנראה ביום שבת יתקפו בחזרה כשהקטע מסתיים על פסגת ה-Mont Ventoux.

http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2009/1800/PROFILVIGNETTE.Xxx

3. cazzo Il Capocuoco

קונטאדור ניצח את קנצ'לארה באיזה שלוש שניות בסופו של דבר. אני מאמין שקונטאדור כבר את ניצח את הטור ומה שנשאר זה מי שיהיה על הפודיום בשדרות פריז.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קונטאדור פשוט צוחק על כולם...מי שבעיקר צריך להתנצל זהו ארמסטרונג שהיום אפילו לא סיים בעשירייה הראשונה! הוא רוצה עכשיו להקים קבוצה חדשה, אבל שום דבר בטור הזה הראה לי שבשנה הבאה הוא יחזור להיות מועמד אמיתי לקחת את הטור. לדעתי כרגע מקומו בדרוג הכללי די משקרת בגלל שפרנק שלק פשוט לא יודע להסתדר עם הנסיעה לבד נגד השעון. בסה"כ אני מצפה שהאחים יחזרו ביום שבת לשני המקומות הראשונים.

קונטאדור? רמה מעל כולם, עכשיו להתפלל שהוא נקי מסמים........
    אגב די לוקה נתפס שוב משתמש בסמים אסורים. הבחור נתפס בג'ירו וסבור שייאבד את מקומו השני בטור של איטליה. בדמו התגלה סוג חדש של סם בשם cera שזהו החומר האסור החביב על הרוכבים. בפעם הראשונה די לוקה למעשה יצא חופשי, אבל אתמול שמעתי שבבדיקה שעשו לו אז גילו שבדמו יש אותה כמות של הורמונים כמו בילד קטן...בכל מקרה עכשיו הוא נתפס.

הדרוג הכללי:
    1. אלברטו קונטאדור, AST (ספרד): 73 שעות, 15 דקות, 39 שניות
    2. אנדי שלק, SAX (לוקסמבורג): +11'04
    3. לאנס ארמסטרונג, AST (ארה"ב: +25'05
    4. בראדלי ויגינס, GST (בריטניה): +36'05
    5. אנדראס קלודן, AST (גרמניה): +38'05
    6. פרנק שלק, SAX (לוקסמבורג): 59'05

בחולצה הירוקה לא חילקו היום נקודות ובחולצה המנוקדת אין שינויים משמעותיים.

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/09
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לקראת קטע מספר 19:

קטע 'משעמם'. אין ממש הרים אמיתיים וסביר להניח שהאקשן האמיתי יהיה על הנקודות של החולצה הירוקה. אני מצפה שכמה חבר'ה יברחו והם כבר ידאגו לחלק ביניהם את הפרסים היומיים. כעיקרון ביום שבת נראה מלחמה אמיתית על שני המקומות אחרי קונטאדור שכנראה בלי בעיות מיותרות לוקח ביום ראשון את הטור השני שלו.

6. h2z Member

דווקא ציפיתי מוויגינס (האלוף האולימפי ברכיבה במסלול סגור להזכירכם) לקחת את המירוץ האישי נגד השעון היום, מאכזב קצת לדעת שהוא סיים רק 43 שניות אחרי המוביל, כנראה שהוא לא מספיק חזק במרחקים כאלו.מארק קאבנדיש הוא האכזבה העיקרית שלי להיום, למרות שהוא הכריז שאין לו סיכוי לזכות בחולצה הירוקה (וגם וויתר על זה כנראה, בתור מחאה נגד הערעור של הושהובד), נקווה שהוא יעמוד במילה שלו וינצח בקטע האחרון.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקטע של יום שישי הלך למרק קאבנדיש.
    בשבת נראה את העליות הכי קשות בטור, סיום הקטע על ה-Mont Ventoux. על ההר הזה מצא לפחות איש אחד את מותו. ב-1967 לא הצליח לסיים הרוכב הבריטי, טומי סימפסון, את העלייה. הוא איבד את ההכרה ונפטר מהתייבשות חמורה ואבדן כוחות. במהלך הנתיחה אחרי המוות התגלו סמי מרץ בדמו, הם כנראה האיצו את המוות...

סביר להניח שבמהלך העלייה תראו את האנדרטה לזכרו:

http://users.telenet.be/broncol/images/tommy_simpson.Xxx

בכל מקרה כבר נמסר שקרוב לחצי מיליון איש נמצאים בעלייה לפסגה הכל כך מדוברת. בפעם האחרון שהטור החליט לסיים קטע על ההר זה היה הצרפתי ריצ'רד ווירנק שניצח. זה היה בשנת 2002.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/09
  8. Selby Member

http://sports.walla.co.il/?w=/3782/1525968
    גם אם הוא לא יסיים בפודיום, מבחינתי הוא אחד הספורטאים הגדולים בהיסטוריה אם לא הגדול שבהם. :aaa8:

כתבה מצויינת!

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלבי, זכותך לחשוב כך, אבל מבחינתי יש בארמסטרונג הספורטאי הרבה חילוקי דיעות. מה שהוא עושה בשביל מחלת הסרטן לא אקח ממנו, אבל בתור רוכב אופניים נטו הוא רחוק מלהיות מעורר מחלוקת. עזוב את העובדה שהצרפתים כנראה מלא קנאה שארמסטרונג לא צרפתי כי אחרת הוא היה קדוש (גם אם הוא נטל בכל הקריירה סמים אסורים) אלא העובדה שמבחינתי ארמסטרונג לא שייך לאגדות אמיתיות כמו אדי מרקס, ברנאר הינו, ג'אק אנקטיל, פאוסטו קופי וגם מיגל אינדוריין. את האחרון אני בכוונה אשאיר כרגע מחוץ לרשימה שלי כי אחת הטענות הכי קשות שלי נגד ארמסטרונג תמיד היו שהוא פשוט וויתר על כל הסבבים והמרוצים האחרים בשביל להתמקד בטור. רוכב כמו מרקס כנראה גם השתמש בסמים (נסע בתקופה של טומי סימפסון שכאמור נפטר על ה-mont ventoux), אבל הוא נסע את כל המירוצים האפשריים. הוא זכה כמעט בכל דבר אפשרי. אז מבחינתי ארמסטרונג אולי רוכב גדול, אבל לבטח לא הרוכב הכי גדול שהכרנו.

נ.ב יש בעיות עם שריפות באיזור...האזור מאד רגיש בעונה זו לשריפות והיות שיש כל כך הרבה אנשים לא קשה לדמיין מה עלול לקרות אם משוגע אחד יחליט לזרוק סיגריה...בוא נקווה שהכל יעבור בשלום!

10. Selby Member

בגלל שאני לא מבין כלום באופניים אז מן הסתם אני לא באמת מבין את החשיבות של המירוצים האחרים. לא יודע, תמיד ראיתי את הטור דה פראנס כסוג של גראנד סלאם יחיד בשנה, אם צריך להשוות את זה לטניס אבל זה בטח לא מדוייק.
    אבל גם אם הוא לא רוכב האופניים הגדול בכל הזמנים הוא כנראה רוכב האופניים הגדול בתולדות הטור דה פראנס ובלי קשר, אני יותר מחזיק מלאנס ארמסטרונג האדם והספורטאי מאשר מארמסטרונג רוכב האופניים וכן, להחלמה מהסרטן יש חלק גדול בזה.

11. דימה Member

DE אני לא רואה שום דבר פסול בזה שלאנס בחר להתמקד כל הקריירה שלו בטור.
    עזוב הרוכב הכי גדול שהכרנו, הוא הרוכב הכי גדול שרכב אי פעם בטור דה פראנס, מסכים?
    זהו, את שלו הוא עשה.
    וזה שהתקשורת והאוהדים ממשיכים ומדברים על זה שאולי הוא הכי גדול בכלל, זה הבונוס שלו.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלבי, אין ספק שאני משבח את התרומה שלו 'מחוץ למגרש'. העניין הוא שהספורט הזה מכיר הרבה יותר תחרויות גדולות מהטור דה פראנס. המרוצים היומיים באביב נחשבים בשביל המון אוהדים לא פחות גדולים. אני מציע ללכת לצפון בלגיה ולדבר שם על הספורט. בשבילם רוכבים כמו יוהן מוסאיו, תום בונן, וולטר חודפריט ואחרים הם פשוט מעין אלוהים קטן. הספורט הלאומי ב-Vlaanderen (צפון בלגיה) הוא לא כדורגל אלא רכיבה על אופניים.

בטור דה פראנס ארמסטרונג הוא באמת הכי גדול. מה לעשות, אף בן אדם לא זכה ב-7 תארים ברציפות. ברור שמי שחושב שהטור הוא הדבר היחיד בספורט הזה מחשיב את ארמסטרונג כהכי גדול, אבל אני מדגיש שיש גם ג'ירו (הטור של איטליה), ובספטמבר הוואלטה (הטור של ספרד). אלה מקבלים פחות חשיפה תקשורתית, אבל לדעתי הג'ירו לרב יותר קשה מהטור דה פראנס. לא סתם מנצחי הג'ירו לרב נעלמים בצרפת...השנה הג'ירו הלך לדניס מנצ'וב והנה בשלושת השבועות האחרונים הבחור היה חלש להחריד.

בקיצור סלבי ודימה, אין לי ויכוח על ארמסטרונג בטור, אלא יש עוד עולם אחרי ולפני התחרות הנהדרת הזאת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי היום דקת שידור...אני הבנתי שסוף סוף מישהו מקבוצת רבובנק לוקח קטע. קצת נחת לקבוצה ההולנדית? אולי.

בכל מקרה מהכתוב הבנתי שלא ראינו על ה-ventoux דרמה רצינית. כל התותחים הכבדים סיימו ביחד למרות שהאחים שלק ניסו קצת לגרום לבעיות.

בסה"כ קונטאדור נכנס מחר לפריז עם כתר שני על ראשו. אני אסכם כבר מחר בקצרה.

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהדבר המצער היחיד הוא שלא זכינו וכמובן שכבר לא נזכה לראות דו קרב בין ארמסטרונג לקונטאדור כששניהם בשיא. קונטאדור ביכולות שהציג בטור מזכיר את הדומיננטיות של ארמסטרונג בעבר, וגם ארמסטרונג אמר שמה שהוא עשה השנה היה מרשים יותר מחלק מהזכיות שלו עצמו בתחילת העשור. תחשבו מה זה לראות את שניהם פורצים בהרים, משאירים אבק לכולם ועוברים למאבק ישיר בין שניהם.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמיר, חכה עוד שנה כי בקיץ הבא נראה את מה שאתה רוצה לראות. ארמסטרונג כבר בחר שם לקבוצה החדשה שלו Radio shack (הספונסור הוא רשת אלקטרוניקה רצינית בארה"ב). קונטאדור כבר הודיע שהוא בשום אופן יתחרה בעונה הבאה ביחד עם ארמסטרונג. וינוקורוב חוזר לאסטנה ואני די בטוח שקונטאדור יעזוב את קבוצתו הנוכחית כי הוא מסר שהוא רוצה קבוצה שעומדת 100 אחוז מאחוריו. זה אומר שעם וינוקורוב הוא שוב יקבל רוכב שיקבל יותר קרדיט מהספרדי. וינוקורוב בא כאמור מקזחסטן וקבוצת אסטנה מקורה מהמדינה שהיתה בעבר חלק מבריה"מ.

ההערכה שלי שקונטאדור אולי הולך לקבוצה יותר קטנה, אבל שם כולם עובדים בשבילו. בכל מקרה יש מספיק קבוצות כאלו, גם ספרדיות. לך תדע אולי הוא יחתום ברבובנק ההולנדית :aaa021: דניס מנצ'וב לא מביא את הסחורה בטור ובסה"כ רוכב צעיר מוכשר כמו רוברט חייסינק יכול לעזור לקונטאדור בהרים. סביר להניח שזה לא יקרה כי קודם צריך להפטר ממנצ'וב ובעיקר הכסף שקונטאדור מרוויח בעונה...