Le Tour De France 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏4/7/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דימה, כמה זמן לקח לך להעביר את 'הימים האחרונים שלך בצבא'? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    וינוקורוב? נתפס לפני שנתיים בטור כשהוא משתמש בעירוי דם כדי לשפר את הביצועים שלו. הוא פוטר מאסטנה, אחרי הליך משפטי הוא הורחק בדצמבר 2007 לתקופה של שנה , אבל מארגני הטור לא אפשרו לו השנה לחזור למרוץ. כרגע נראה שהוא עומד לחזור לטור של ספרד, הוואלטה, המתקיים בספטמבר. אסטנה כבר הודיעה שהוא יכול לחזור לקבוצה...

דיסקאברי? התפרקו. הספונסור הראשי עזב את הספורט וכרגע לארה"ב יש שתי קבוצות בטור:
    Garmin slipstream
    Columbia high road
    בסה"כ הבסיס של דיסקוברי עבר לאסטנה. אני מדבר על המנהל יוהאן ברויניל, ארמסטרונג, לוי לייפהיימר, אלברטו קונטאדור, וירוסלב פופוביץ.' חבר'ה אחרים כמו רוברטו הראס (נתפס לפני שנתיים בשימוש בסמים), ג'ורג' הינקאפי, מנואל בלטראן ופאולו סלבודלי ניסו להצליח בקבוצה אחרת, אבל בסופו של דבר לא חזרו לשלוט כמו בימים של דיסקאברי. סלבודלי עוד זכה בג'ירו, אבל הראס אחרי שזכה בטור של ספרד נתפס בשימוש בסמים והוא איבד את הכתר לדניס מנצ'וב.

יאן אולריך? נעלם מהשטח. בשנת 2006 היה אמור להיות האיש שיחליף את ארמסטרונג ככוכב של הספורט, אבל הוא למעשה נתפס כמו רבים וטובים אחרים משתמש בסמים אסורים. אולריך ביחד עם בין היתר האיטלקי אבן באסו נאסרו להשתתף בטור ואחרי שרוכבים אחרים דיברו על שימוש שיטתי בקבוצת T-Mobile בשנותיו של אולריך הבחור למעשה פרש. הוא מעולם לא הודה, אבל בקבוצה שהוא נסע איתה הודו בין היתר אריך זאבל, אודו בולטס, רולף אלדג וכריסטיאן הן שדברים לא כשרים קרו בקבוצה.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/09
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמונת מצב אחרי קטע מספר 11:

אחד הדברים היותר משמעותיים שקרו היום היה שהמארגנים החליטו לתת לכל הרוכבים מאתמול את הזמן הדומה. מה זה אומר? לייפהיימר וויגינס הבריטי איבדו אתמול מספר שניות, אבל קיבלו אותן היום בחזרה.

הקטעים במישור בטור הזה 'משעממים'. יש ספרינטר אחד מעל לכולם ושמו מרק קאבנדיש. היום הוא דאג לקחת עוד ניצחון, מספר 4 בטור השנה, וגם להיות האיש שממחר לובש שוב את החולצה הירוקה. ת'ור הוסהופט סיים היום רק במקום החמישי ואיבד בגלל זה נקודות יקרות. המצב עכשיו בתחרות של החולצה הירוקה הוא כך:
    1. מארק קאבנדיש - 176 נקודות
    2. ת'ור הוסהופט - 169
    3. חוזה חואקין רוחאס - 110
    -. טיילר פארר - 110

אגוי מרטינז ופאולו פלצ'וטי לקחו היום כל אחד נקודה בתחרות על החולצה המנוקדת. פה אין שינוי מקומות.

נערך לאחרונה ב: ‏16/7/09
  3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכה לאסטנה ואולי גם לארמסטרונג. לוי לייפהיימר נפל אתמול לקראת הסיום של קטע מספר 12. האמריקאי שבר בין היתר את היד. כעיקרון לייפהיימר בהחלט היה מומעמד לקחת את הטור, אבל סביר להניח שהוא קודם היה צריך לדאוג לארמסטרונג. לדעתי זאת לא מכה אנושה לטקסני, אבל בשביל קונטאדור זה בהחלט רק יכול להוסיף...

לייפהיימר היום בבוקר...http://www.elsevier.nl/upload/9344106b-8f2b-48eb-b0ce-1fc5f0b04275_0_levi%20gebroken%20pols.Xxx

בנתיים כבר התחלנו את הקטע של היום. אנחנו נכנסים מהיום לאלפים ובמהלך השעות הקרובות נראה הר של קטגורייה 1. האם מישהו ינסה לתקוף את אסטנה? האם קונטאדור 'יבגוד' שוב בארמסטרונג?
    אתם יכולים לעקוב אחרי הנעשה בלינק הבא:
    http://gaps.letour.fr/us.html
    (יהיה גם שידור יומי ביורוספורט)

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/09
  4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמונת מצב אחרי הקטע מספר 13:

הקטע הלך לגרמני היינריך האסולר מקבוצת Cervello. התנאים היו היום קשים כשבמהלך כל היום הרוכבים היו צריכים להתמודד עם תנאים קשים עקב גשם. למרות שבמהלך היום הפלוטון עברה הר רציני אף שם גדול לא ניסה את מזלו.

בסיום היום הזה האוסלר היה הכוכב אחרי שמתוך קבוצה קטנה הוא פרץ לבד קדימה וסיים את הקטע בסולו יפה. במקום השני הגיע טצורוקה הבסקי 4.11 דקות אחרי המנצח. שלישי סיים ברייס פיליו שגם היה בין הרוכבים שבתחילת הקטע פרצו קדימה.

בדרוג הכללי אין כבר ימים שינוי משמעותי. בתחרות על החולצה הירוקה ראינו היום שוב מהפך. ת'ור הוסהופט קיבל בקו הסיום 15 נקודות יקרות ועבר שוב את הבריטי קאבנדיש שהגיע היום באיחור ניכר. הנורבגי מוליך את התחרות עם 205 נק', קאבנדיש מפגר רק בחמש נקודות.

פרנקו פליצוטי עשה היום מהפך ולבש לראשונה בטור הזה את החולצה המנוקדת. הוא אסף היום די הרבה נקודות והוא עבר את אגוי מרטינז שהחזיק בחולצה מספר ימים. פליצוטי מקבוצת Liquigas מוביל עכשיו בתחרות עם 98 נקודות. מרטינז מדורג שני עם 95 ופיליו הצרפתי במקום השלישי עם 64 נקודות.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/09
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/09
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמונת מצב אחרי קטע מספר 14:

הפלוטון כנראה לא ממש היה עסוק עם ג'ורג' הינקאפי וג'ורג' לה מוול והשניים היו היום קרובים לקחת את החולצה הצהובה. הניצחון הלך לרוסי של קבוצת קטשויה, סרגיי איבנוב, אבל להינקאפי היו חסרים 5 שניות בשביל לסיים את היום עם החולצה הצהובה.

13 רוכבים החליטו בתחילת הקטע לצאת להרפתקאה משותפת. הפלוטון שמר על פער סביר של כחמש וחצי דקות, אבל זה היה בדיוק מספיק בשביל הינקאפי כדי לקחת את ההובלה בתחרות.

12 ק"מ מהקו החליט ההולנדי של גרמין, מארטיין מאסקנט שאין לו סיכוי לנצח מול הרוכבים האחרים. הוא פרץ קדימה, אבל ההתקפה לא הצליחה. גם התקפות של לה מוול וניקולס רוש (הבן של הרוכב האגדתי סטיפן רוש) לא שינו דבר. בפעם הרביעי הניסיון כן הצליח, סרגיי איבנוב שבאביב ניצח את המרוץ הקלאסי, ה'אמסטל גולד' פרץ קדימה והאחרים רק ראו את גבו. הרוסי בן ה-34 הגיע לבד לקו הסיום וחצה אותו ראשון. הקבוצה שדלגה אחריו הגיעה רק 16 שניות אחרי זה לקו הסיום. לשמחתו של מחזיק החולצה הצהובה, רינאלדו נוצ'טיני, הפלוטון חצה את קו הסיום אחרי 5.36 דק'. הינקאפי פספס את החולצה הצהובה בס"כ ב-5 שניות בודדות!

אחרי שהפלוטון סיים את המרוץ הגיע תלונה של ת'ור הוסהופט למארגנים. הנורבגי האשים את יריבו העיקרי לחולצה הירוקה, מרק קאבנדיש, ברכיבה מסוכנת. לטענת לובש החולצה הירוקה הבריטי ניסה לדחוף אותו לתוך הגדרות. השופטים בדקו את האירוע והצדיקו את הוסהופט. קאבנדיש נענש ובדרוג הכללי של היום הוא ירד למקום ה-154. זה אומר שהוסהופט שסיים במקום ה-13 זכה ב-13 נק' מאד חשובות בתחרות על החולצה הירוקה.

הדרוג הכללי (חולצה צהובה):

1. רינאלדו נוצ'נטיני, AG2R (איטליה): 58 שעות, 13 דקות, 52 שניות
    2. ג'ורג' הינקאפי, CTT (ארה"ב): +5 שניות
    3. אלברטו קונטאדור, AST (ספרד): +6' שניות
    4. לאנס ארמסטרונג, AST (ארה"ב): +8' שניות
    5. קריסטוף לה מוול, FDJ (צרפת): +43' שניות

חולצה ירוקה:

1. ת'ור הוסהופט, Cervelo (נורבגיה) - 218 נק'
    2. מרק קאבנדיש, CTT, (בריטניה) - 200 נק'
    3. חוזה ג'ואקין רוחאס, GCE (ספרד) - 116 נק'

חולצה מנוקדת:

1. פרנקו פליצ'וטי, LIQ (איטליה) - 98 נק'
    2. אגוי מרטינז, EUS, (ספרד) - 95 נק'
    3. ברייס פיליו, AGR, (צרפת) - 64 נק'

7. דנידין Member

רק לי לא זכור שנה כזאת צמודה?

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לקראת קטע מספר 15

אנחנו נכנסים מחר ממש לאלפים. בקטע מספר 15 מישהו אמור לתקוף בעלייה האחרונה. אנחנו מסיימים מחר בפסגת ה-verbier הר בקטגורייה מספר 1 (גובה - 1468). אני צופה שהרוכבים הגדולים יסיימו את שביתת הנשק ומחר נראה מה האויבים של ארמסטרונג יכולים לעשות? האם קונטאדור יהיה האיש שיאיים באמת על הטקסני? האם קדל אוונס יראה משהו? האחים שלק? האלוף היוצא קרלוס סטסטרה? האם דניס מנצ'וב ינסה להחזיר קצת כבוד?

אני מתפלל שמחר נראה קצת אקשן!!!

http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2009/1500/PROFILVIGNETTE.Xxx

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דני, המרוץ עדיין צמוד כי המארגנים החליטו להוריד למינימום את הקטעים עם פיניש על הר גבוה. מה זה אומר? ברגע שיש לך עוד איזה 50 ק"מ לנסוע בירידה שום רוכב רציני שהוא איום על הניצחון הסופי לא מנסה את מזלו. ברגע שאתה נמצא בירידה וצריך עוד לנסוע ק"מ רציניים במישור אתה פשוט מטרה נעה. כמעט בלתי אפשרי להשאר לבד אם שמך למשל קונטאדור או קרלוס סאסטרה. במצב שכזה כל הרוכבים הגדולים ינסו לעשות הכל בשביל לעצור אותך...

מחר אני מצפה לשינוי בדרוג הכללי. נוצ'יטיני ביום רגיל ייאבד כנראה מחר את החולצה הצהובה שלו. אני מהמר על קונטאדור, אני לפחות מקווה שזה יהיה הוא, אבל אין לי מושג מתי הספרדי יעיז לתקוף. סביר להניח שקונטאדור לא יהיה הראשון שיברח. אני מהמר שקדל אוונס, האחים שלק, סאסטרה ואולי גם דניס מנצ'וב ינסו לעשות משהו גדול. אני ממש לא רוצה להאמין שאסטנה 'מטיילת' למעלה בלי שאף רוכב רציני מקבוצה אחרת ינסה לתקוף.

אני מאמין שקונטאדור האיש החזק בטור הזה, אם יברח מארמסטרונג זה יהיה רק מתי שרוכבים אחרים יתחילו לתקוף. הוא לא יהיה האיש הראשון שיפתח בהתקפה, כך לפחות אני מעריך. בסופו של דבר יש קואליצייה גדולה נגד הספרדי כי ארמסטרונג והמנהל ברויניל חברים טובים...

10. cazzo Il Capocuoco

אני לא מבין משהו. למה התחילו את הטור במונאקו ונסעו לכיוון מערב ולנסיעות הקשות בפירנאים ואז ירדו למטה לכיוון לימוז', ולא ממשיכים לפריס? אז חוזרים לאזור של מונאקו לעשות את האלפים?

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעוד שנה הטור מתחיל בהולנד...(נדמה לי רוטרדם)
    לפעמים המארגנים מבלבלים קצת את הרוכבים, אבל אל תדאג הם תמיד מגיעים בזמן לשאנז אליזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    אגב אני לא זוכר טור שביום הלפני אחרון יש עוד הר רציני...השנה קצת בלבלו לנו את הטור. אני מצפה בעוד 2-3 שעות קצת אקשן!!!

12. cazzo Il Capocuoco

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

אם אין סיבה ברורה, אני רואה זאת כטמטום.

13. shlomydavid מנהלים

איזו בריחה מדהימה של קונטאדור, כמו שהשדר אמר 'הוכיח מי הבוס באסטנה' !
    ארמסטרונג עם פער של 1:37 דק' ממנו, פער שקשה לי להאמין שיסגור..

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/09
  14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא רק שארמסטרונג רחוק מקונטאדור, אלא גם התחושה שהתקבלה כי גם השלקים וססטרה, בין השאר, חזקים ממנו. לפי איך שהוא נראה היום, השאלה במקרה של ארמסטרונג היא לא האם הוא מסוגל להתקרב לקונטאדור, אלא האם הוא מסוגל לסיים על הפודיום.

15. cazzo Il Capocuoco

ואגיד את זה שוב...הלוואי שארסטרונג יסיים פוזיטיבי על המזרק...ואמרו אמן!