Le Tour De France 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏4/7/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקטע למחר (מספר 8):

הפלוטון עוזבת את שטח אנדורה וחוזרת לצרפת. הקטע למחר בסה"כ לא ארוך מדי עם 176.5 ק"מ. הסיבה לדאגה? 2 הרים רציניים (שניהם בקטגורייה 1). אני צופה שמחר למעשה כמו היום יש סיכוי לחבר'ה שמנסים מהר לברוח.

ההר הראשון למעשה כבר מיד מתחיל בפתיחת היום. הפלוטון תאבד כנראה הרבה רוכבים, אבל סביר להניח שרובם כבר ייצטרפו מחדש לרכבת בתחתית ההר. אחרי 64.5 ק"מ מגיעים להר, אבל עם פסגה של קטגורייה 2. לא פיקניק, אבל גם שם לא צפוי יותר מדי בלאגן.

ככל הנראה הקטע באמת יראה הכרעה בק"מ 114.5 עד הפסגה Col d'Agnes שמסתיים בק"מ 132.5
    אני רוצה להאמין שאז נראה התקפות על ההגמוניה של אסטנה. אולי קאדל אוונס ייראה שוב פעם משהו? האם קרלוס סאסטרה יתעורר? מה עם דניס מנצ'וב שצריך להתחיל לעבוד על הפיגור שלו?

בק"מ האחרונים נראה ירידה תלולה ואז כביש ישר עד לפיניש Saint Girons

http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2009/800/CARTEVIGNETTE.Xxx

2. samoel Member

שי
    אתה פשוט תותח על בזכותך אני עוקב אחרי הטור גם אם זה פעמיים בשבוע!
    אני אשתדל לראות מחר כמה שאפשר. אפילו את הסופ"ש תקעו לי עם 23103 עמודים באנגלית.. עד מתי קורס תכנות מרץ 09?!?!

3. Selby Member

אני קורא כל יום את הסיכומים של שי ומגיע לו קרדיט על זה שאני אשכרה מבין מה הולך שם.
    כל הכבוד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבר'ה, תודה על הפרגון. אני חייב להודות שאני די נדהם שאני מחזיק בנתיים מעמד. ברצינות, לפעמים אתה חושב שגם ככה אף אחד קורא את מה שאתה כותב כי ברור לי שהענף הזה ממש לא מוכר בארץ, אבל הנה יש תגובות מאד נחמדות. בקיצור, אתם נותנים לי כח חיובי!

אם יש לכם זמן אני פשוט ממליץ לכם לראות קצת מהקטעים בהרים. שם מתרחש רב הדרמה ושם נקבעים מי הרוכבים שיכולים לזכות בטור. אם תסתכלו מחר תעקבו אחרי קבוצת אסטנה של ארמסטרונג (הם נוסעים בכחול בהיר עם קצת צהוב. החולצה שלהם מזכירה את דגל קזחסטן שהיא למעשה הספונסור של הקבוצה).
    ברכיבה על אופניים יש טקטיקה קבוצתית והיום הדרמה הגדולה היתה בקבוצה שציינתי.

זה היה ברור, אבל קטע הסולו של קונטאדור מאד לא היה אהוב על ארמסטרונג. ראיתי אחרי הקטע ראיון עם האמריקאי שבבירור נראה כועס. למי שלא מבין, לארמסטרונג יש אגו גדול ביותר. העניין הוא שמתי שארמסטרונג זכה בכל שבעת המירוצים הקבוצה נבנתה סביבו. בהרים הקבוצה למעשה 'התאבדה' בשבילו כדי שהוא יזכה בפרס הגדול.

כרגע ארמסטרונג בבעיה כי כנראה קונטאדור רוכב בכושר יותר טוב. האגו של הספרדי לא פחות קטן מהטקסני וברור גם למה. קונטאדור זכה לפני שנתיים בטור, הוא צעיר וגם רעב. חבר'ה כמו לייפהיימר, קלודן ואחרים פשוט רוכבים למעשה בשביל ארמסטרונג. קונטאדור? ממש לא. התסריט הזה היה לדעתי די צפוי, אבל אסטנה עשתה את זה לעצמה. כרגע לא ברור מה יקרה עם ארמסטרונג, אבל לפני שהוא ישלים עם קונטאדור רוכב שלישי יכול להכנס לטנגו הזה. שמו, אלכסנדר וינוקורוב והוא כרגע מושעה בגלל נטילת סמים אסורים. וינוקורוב היה למעשה הכוכב הראשון בקבוצת אסטנה כי הוא בא מקזחסטן...

אז כרגע וינוקורוב עדיין לא בתמונה ולדעתי אנחנו נמצאים ממש לפני דרמה של ממש. קונטאדור לא היה מוכן להיות העוזר של ארמסטרונג וכנראה לא היה מוכן לקבל את העניין שהאמריקאי ילבש היום את הצהוב. העובדה שהוא ברח היום ובנוסף לזה בדרוג הכללי קפץ מעל לארמסטרונג יעשה הרבה כאב ראש למנהל הקבוצה, הבלגי יוהאן ברוינייל. מה יעשה מחר האיש שהיה יד ימינו של ארמסטרונג בקבוצת 'דיסקברי' ששם ארמסטרונג היה למעשה השליט הכל יכול?

אני מציע לכם לצפות מחר לטור כי הפצצה עלולה להתפוצץ... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמונת מצב אחרי קטע מספר 8:

הטור הזה מסרב להתעורר, למה? המארגנים פשוט 'הרסו' את הטור הזה. ברגע שאתה שם שני הרים גבוהים באמצע הקטע הרוכבים הפייבוריטים מוותרים על המאמץ. קדל אוונס ניסה היום קצת לפתות את אסטנה, האחים שלק ניסו בעלייה השנייה להזיז את העניינים, אבל ברגע שאתה צריך אחרי הפסגה עוד לרדת את ההר ולנסוע ק"מ רבים במישור אתה תהיה מטומטם להשקיע את כל המאמץ בהרים. אני צריך להזכיר כי במישור מאד קשה להשאר מידי הפלוטון. ברגע שקדל אוונס היה היום מנסה לברוח תהיו בטוחים שהוא היה צריך פער של לפחות 3 דקות. זה לעולם לא יקרה כי אסטנה יודעת היטב מי מסוכן לבריאות שלהם...בתחרות על החולצה הירוקה והמנוקדת כן היו התרחשויות.

אז הקטע הלך היום לספרדי לואיס לאון סנצז מקבוצת caisse depaigne. הוא הקדים בספרינט את הצרפתי סנדי קאזאר (FDJ) והבסקי מיגל אסטרלוזה (EUS). הרוסי אפימקין (AG2R) הגיע רביעי בסה"כ 3 שניות אחרי השלישייה הראשונה. ארבעת החבר'ה הראשונים כבר עזבו את הפלוטון בתחילת הקטע ולאט לאט נשארו לבד אחרי ההרים. הקינוח היה לבסוף בשביל הספרדי סנצז שבעבר גם זכה במדליית הזהב האולימפי בבייג'ינג.

בדרוג הכללי אין שינויים אמיתיים, בטח לא בצמרת.

החולצה המנוקדת:
    1. קריסטוף קרן, COF (צרפת) - 59
    2. אגוי מארטינז, EUS, (ספרד) - 54
    3. ברייס פיליו, AG2R (צרפת) - 49
    4. כריסטוף ריבלון, AG2R, (צרפת) - 46
    5. סאנדי קאזאר, FDJ, (צרפת) - 43

חולצה ירוקה:

1. ת'ור הוסהופט, CTT (נורבגיה) - 117 נקודות
    2. מרק קאבנדיש, COL (בריטניה) - 106
    3. ג'רלד ציולק, MIL (גרמניה) - 66

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקטע למחר, קטע מספר 9 (160 קמ"ש):

התחזית שלי? העתק למה שראינו עכשיו. קבוצה קטנה תברח בהתחלה, הפלוטון עם הרוכבים הפייבוריטים נשארים באזור, אבל אני לא מצפה לזיקוקים. מה שאמרתי לפני כמה דקות אני אומר שוב, המארגנים החליטו השנה להקהל במקצת על הרוכבים. לדעתי הם קילקלו את הטור!

למחר נראה שני הרים מפורסמים ומוכרים:
    1) col d'aspin הר בקטגורייה 1 בגובה של 1490 מ' (הפסגה אחרי 61 ק"מ במרוץ)
    2) Tourmalet הר בקטגוריה הכי קשה בגובה של 2115 מ' (הפסגה אחרי 90 קמ"ש של רכיבה)

http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2009/900/CARTEVIGNETTE.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/09
  7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חוזר אח"כ לסכם את הקטע של היום, אבל בסה"כ אין ממש מה לסכם. שני הרים באמצע הקטע לא מזיזים לרוכבים הגדולים. הדרמה היחידה כאן בהולנד עכשיו מתפתחת מאחורי הקלעים שם מאשים ברנהרד קוהל האוסטרי שלפני שנה הצטיין בטור (ונתפס משתמש בסמים) את ההולנדים מייקל בוחרד (פרש) ותומאס דקר (לא נמצא בטור עקב חשדות כבדים לשימוש בסמים) שהם היו קליינטים של רופא אוסטרי שקוהל מכיר היטב...

חוץ מזה? הבסקי אגוי מרטינז תפס היום את החולצה המנוקדת והניצחון בקטע הלך לצרפתי פייריק פדריגו (Bouygues)

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש חשש כבד שהקטע של מחר לא יתקיים. הקבוצות מאד לא אוהבות את העניין שהמארגנים רוצים לאסור לקטע את אמצעי התקשורת שלהם. בשנים האחרונות נוסעים הרוכבים עם אוזניות ובצורה הזאת יש קשר בין המנהל הטקטי של הקבוצה לבין הרוכבים. המארגנים רוצים עכשיו לאסור את האוזניות בשביל שתהיה יותר תחרות.

אני לגמרי עם המארגנים, אבל מנהל קבוצת SAXO, האלוף לשעבר ביארנה רייס, אומר שאם הארגון רוצה יותר תחרות הם לא היו צריכים להדביק 60 ק"מ אחרי הר רציני כמו הטורמלה. מבחינה זו הוא צודק. בכל מקרה יהיה מעניין לעקוב היום מה יקרה מחר!

9. Selby Member

כמו שהמצב עכשיו, קונטאדור עדיין הפייבוריט הגדול כמו שהוא היה לפני המירוץ או שללאנס יש סיכוי אמיתי לזכות?

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני עדיין מאמין שקונטאדור הוא הרוכב הטוב והחזק ביותר, אבל אתה יודע, זה תלוי בעוד גורמים. כמו שאלת הקבוצה. האם באסטנה ישימו עליו את כל הביצים, או שיאפשרו לארמסטרונג סוג של חופש פעולה? מצד אחד, לא הגיוני מבחינת הקבוצה. מצד שני, זה ארמסטרונג...

מבחינת מה שקרה עד עכשיו, בוודאי שלא למדנו שום דבר משמעותי לקראת ההמשך. לפחות לא בכל הנוגע לשניים הללו.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי ארמסטרונג פשוט יעשה הכל בשביל לחבל בסיכויי קונטאדור אלא אם כן האמריקאי ירגיש באלפים שהוא לא בכושר. זה יקרה? לדעתי לא. קונטאדור יצטרך עכשיו לחשוב מה שהוא באמת רוצה, היות שהספרדי רוכב לא פחות טוב מארמסטרונג בקטעים נגד השעון אני אולי חושב שהוא יימנע מהתקפה גדולה באלפים. לצערי זה יהיה חבל כי לדעתי קונטאדור יכול להכניס את הטקסני לכיס שלו. רק מה, ארמסטרונג עם הרבה יותר ניסיון והוא שועל אמיתי. לא יהיה פשוט לספרדי להפתיע את האיש שזכה 7 פעמים בטור...

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמונת מצב אחרי קטע מספר 10:

הקטע עמד בסימן הפגנת כוח של הרוכבים נגד המארגנים. חבורה של 4 רוכבים ברחו בהתחלה (הצרפתים דומולן, ווגרנה והופונד ביחד עם הרוסי איגנטייב), אבל כנראה בהסכמה החליטו לנסוע באיטיות מופגנת. הקטע הזה המשיך עד כעשרים ק"מ לקו הפיניש ואז הפלוטון החליט להחזיר את הבורחים. הכעס היה בעיקר על זה שהניסוי הזה לא היה צריך להתקיים בטור דה פראנס. זה אולי נכון, אבל אחרי שראיתי ראיון קצר של ארמסטרונג המזלזל בפומבי במרוצים אחרים שלטענתו 'לא חשובים' אני חושב שאין על מה לכעוס. אם מנהל אסטנה, יוהן ברויניל אומר את זה בסדר, אבל ארמסטרונג? תפקידו לנסוע גם מירוצים 'פחות גדולים' כמו פריס - ניס. לדעתו שם היה צריך לעשות את הניסוי ולא בטור. ברור כי האדון הפגין בכל העשור האחרון זלזול אמיתי במירוצים נהדרים ומסורתיים שמנוהלים באביב בבלגיה, צפון צרפת וקצת הולנד. זה בדיוק מה שמפריע לי בארמסטרונג. האיש חושב שהוא הדבר הכי גדול שראינו אי פעם, אבל אני בכיף הייתי רוצה לראות אותו זוכה בליאז' - באסטון - ליאז' אחד המרוצים הכי קשים בעונה.

לחזור לקטע.
    הפלוטון הצליח להחזיר את כל הרוכבים ובק"מ וחצי האחרונים ראינו רכבת דוהרת לקו הסיום. מנצח הקטע היה הספרינטר הטוב בפלוטון, הבריטי מרק קאבנדיש. הנורבגי ת'ור הוסהופט הגיע למקום השני ושמר בכך על החולצה הירוקה שלו. בדרוג הכללי אין שינוי אמיתי כך גם בחולצה המנוקדת.

החולצה הצהובה:
    האיטלקי ה'אלמוני' רינאלדו נוצ'טיני מקבוצת AG2R ממשיך להוביל את המרוץ 6 שניות לפני קונטאדור ו-8 שניות לפני ארמסטרונג. שניהם כמובן מקבוצת הכוכבים Astana.

החולצה הירוקה:
    ת'ור הוסהופט (Cervelo) מוביל עם 147 נקודות. יריבו העיקרי הוא מרק קאבנדיש (Colombia) שמפגר רק ב-6 נק'. המקום השלישי שייך לחוזה ג'ואקין רוחאס מקבוצה Caisse Depaigne, אבל הוא למעשה מחוץ לתחרות עם 97 נקודות.

החולצה המנוקדת
    אגוי מרטינז (Euskatel) מוביל בתחרות הזאת עם 78 נקודות. מאחוריו נמצאים קריסטוף קרן (Cofidis) עם 59 ובמקום השלישי פרנקו פליצוטי מקבוצת Liquigas.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לקראת קטע מספר 11:

אלה הימים בין הרי הפירנאיים להרי האלפים. זה אומר? קטעים מישוריים עם אפשרות נחמדה לחבר'ה שאוהבים את האקשן של הספרינט. אלה גם הקטעים שמאד חשובים לתחרות על החולצה הירוקה!
    מחר נראה 192 ק"מ של דרכים מישוריים עם שני פסגות בקטגורייה 4. אם אין חבורה שבורחת אז אני מצפה לשני קברות נחמדים בין הוסהופט וקאבנדיש על הנקודות בשביל החולצה הירוקה. בקטע יש 2 נקודות שבהן אפשר להרוויח נקודות יקרות.

http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2009/1100/CARTEVIGNETTE.Xxx

14. דימה Member

סקירה זריזה בבקשה, היות ולא הייתי שותף בכלל למה שהולך בטור בגלל הימים האחרונים שלי בצבא.
    עכשיו אני בבית בכל הכוח, מוכן להכל.

מה עם וינוקורוב, אחד הרוכבים האהובים עלי?
    מה עם דיסקאברי..התפרקו?
    מה עם יאן אולריך?

תודה מראש, מקווה להכנס לעניינים מהר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולריך הסתבך עם סמים לקראת סוף הקריירה וכבר פרש. דיסקברי צ'אנל היא אכן היסטוריה. וינו מסיים בעוד עשרה ימים השעייה בגלל סמים (או blood doping? מי כבר זוכר) ומתכוון לחזור להתחרות בקרוב.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/09