Le Tour De France 2008

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Pipe, ‏2/7/08.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אגיד לך שון, לדעתי אתה ממש צודק, אבל קפיצות העיתונאים אחרי הפיניש היא דבר שהפך את הטור למשהו מיוחד. תשמע, אני חושב שמגיע לרוכב לנשום כמה פעמים אחרי מאמץ עילאי, אבל בטור תמיד האמינו שהציבור צריך להיות שותף בחגיגה הזאת. אפילו אם אתה צודק שון, לא יכול להיות שאוונס אחד היחידים שמסתובב עם שומר ראש כשרוכבים אחרים נאלצים להחנק בטבעת של עיתונאים חצופים.

לגבי השדרים, אני זוכר לטובה את השדרים של יורוספורט. מצחיק לפני 10 שנים שמענו אירי אחר בשידור, סטיבן רוש (stephen roche) שעם מבטא אירי תמיד דאג להצחיק אותי. רוש כאמור זכה בטור, קלי רק בחולצה הירוקה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

שון, אני פשוט אוהב את הרוכב 'המתפרע' זה שפשוט רוכב בשביל הניצחון. תשמע, אלה בסופו של דבר אולי הרוכבים שמשתמשים בסמים...אני הייתי אוהד גדול של פאנטני ומבחינתי להיות אוהד של איטלקי זה ממש כבר נס. רוכב לא צריך בכל קטע הררי לתקוף כמו מטורף, אבל ביותר מדי שנים הטקטיקה מנצחת. היה לי תמיד הרבה יותר כבוד לריצרד ווירנק מאשר לארמסטרונג. למרות הסמים הצרפתי פשוט אהב לתקוף ולא לחכות שהאחרים יחלשו. אני חושב שהרבה אנשים שאהבו את אולריך אהבו אותו בהתחלה כי הוא הראה בימיו הראשונים בדיוק את אותה התנהגות שאני אוהב. רק מה, אולריך היה פשוט טיפוס שאני לא אוהב וזה לא בגלל שהוא גרמני (היו שנים שהייתי אוהד גדול של מיכאל שומאכר ושונא של דיימון היל, עד שהגרמני התחיל בכוונה להעיף במרוץ האחרון מתחרים ישירים מהמסלול...)

בכל מקרה הטור נגמר ולדעתי ראינו טור בהחלט נחמד. לא ראינו שליטה מוחלטת של איש אחד ולמעשה עד היום האחרון יכלו 3-4 רוכבים עוד לזכות בזהב. אני אישית נהנתי השנה הרבה יותר מאשר בתקופת ארמסטרונג ואינדוראיין. חבל רק שסנייה דובאל החליטו לנצח עם רמאים, חבל.

2. דנידין Member

זה משהו משמיים, פשוט אין דרך להסביר איך הספרדים השנה הפכו למעצמת ספורט שעולה אפילו על ארה"ב. השחקן טניס שלהם הוא הטוב בעולם, הנבחרת שלהם היא הטובה באירופה ועכשיו גם הטור בכיס. מה זה זה?! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

3. רמי Member

אני יוצא מהטור של השנה הזו בתחושה לא ברורה. ממש לא רציתי שאוונס יזכה, אז אני מרוצה. מצד שני, סאסטרה הוא לא בדיוק האליל שלי.
    אני מסכים עם כל מי שאמר פה שלאוונס באמת הייתה קבוצה חלשה מאוד, פופוביץ היה ביכולת מזעזת, אבל זו לא סיבה להיות כל כך פסיבי. במקום לנסות ותקוף ברגעים שבהם הוא הרגיש עדין חזק ולא מותש הוא חיכה וחיכה, אז ברור שCSC חסלו אותו ובITT הוא היה גמור. מאז ומתמיד הוא היה רוכב שמגיב להתקפות ולא אחד שתוקף. אם אני לא טועה הייתה לא רק סוג של התפקה אחת בטור של השנה וזה כשהוא לקח מקירשן את החולצה הצהובה באחד הקטעים בפירנאים, וזהו.

סאסטרה מצד שני, די זכה מן ההפקר. יום לפני הגלאבייה והאלפ ד'ואז אני הייתי בטוח ששלק בכושר מספיק טוב כדי לברוח (כמו שעשה ב2006 עם קונגו) ודי להבטיח את הטור, וגם הייתי בעדו. באיירנה ריס אבל די שינה את המצב הזה במה שהתברר כהחלטה גואנית. אני עדין חושב שאם לשלק היו נותנים הוא היה יכול לזכות בטור כבר השנה, ורק מטעמי כבוד נתנו לסאסטרה את הבכורה בCSC. וכן, אני יודע ששלק היה מזעזע בITT אבל אני חושב שאם היו נותנים לו אופציה, הוא היה בורח מספיק רחוק באלפ ד'ואז מאוונס ומצליח לשרוד את ה TIME TRIAL.

הטור הזה היה ללא ספק פריצה גדולה של כמה רוכבים שבטוח יתחרו בניהם בעתיד הקרוב והרחוק על הזכיה. הראשון והמרשים ביותר הוא אנדי שלק, שזכה בחולצה הלבנה. אני לא יודע, אבל יש לי תחושה שאם אנדי היה TEAM LEADER בטור הזה הוא היה על הפודיום. הוא הציג פשוט יכולת מבריקה בכל שלב ושלב כולל בITT, ופרט לקטע אחד בפירנאים שבו הוה היה חלש, הוא היה חזק בצורה בלתי רגילה.

רוכב נוסף הוא ברהארד קוהל. אני לא יודע מאיפה הוא צץ אבל גם אותו צריך לקחת בחשבון לעתיד. למרות שממנו פחות התלהבתי, והוא גם לא היה זוכה במנוקדת אלמלא הרחקתו של ריקו.

כריסטיאן ונדה-ולדה. במידה והוא ישפר את יכולת הרכיבה שלו בהרים (שאין הרבה מקום לשיפור שם) ואם יהיה לו רוכב אחד ראוי שיעזור לו בהרים הוא יכול להיות מתחרה רציני מאוד על מקום בפודיום בעונה הבאה.

מספר רוכבים נוספים להם היה טור נפלא הם :רומן קרוינגר הצעיר, קים קירשן שלטעמי רוכב מצוין אבל לעולם לא יהיה עם יכולת להיות זוכה בגלל יכולת טיפוס חלשה. וינצנזו ניבאלי שפתח חזק מאוד אבל נחלש בסיום.

המאכזבים: בראש ובראשונה דמיאנו קונגו. לא ברור לי מה עבר עליו. עוד הרבה לפני התאונה שגרמה לפרישה שלו הוא היה חלש בצורה בלתי רגילה, לא תקף ויזם. הויתור על הג'ירו התברר כשגוי. במילה אחת: חבל.
    רוכב נוסף שלא מצליח להעלות את עצמו הוא וולוורדה. מדברים על הפריצה שלו כבר כמה שנים, ותמיד הוא מאכזב בצורה רצינית מאוד בקטע אחד משמעותי ושורף לעצמו את הסיכויים.
    אני לא יודע אם מנצ'וב הוא אכזבה. לטעמי הוא יכל להשגי מקום על הפודיום. לשם שינוי הוא כן היה התקפי וניסה לייצר עניין בהרים ועשה רושם שהוא באמת הרגיש טוב. רק שאז הגיע הירידה המדהימה והמהירה ההיא שבה הוא הפסיד לעצמו את הפודיום וכל כך חבל. לטעמי הוא עדין מועמד רציני מאוד לזכיה בשנים הקרובות.

הטור של השנה הבאה יהיה מרתק עוד יותר. איבן באסו חוזר מהשעיה לקבוצת LIQUIGAS. קונטדור יחזור עם ASTANA החזקה.

האמת, אני כבר לא יכול לחכות.. שיגיע כבר!!

4. guyholl Member

זה נכון שאמסטרונג חוזר לטור הבא? ואם כן אז באיזה קבוצה הוא יהיה?

נערך לאחרונה ב: ‏11/9/08
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא חוזר ולפי כל ההערכות זה יהיה בקבוצת אסטנה מכיוון ששם מנהל את העניינים הבלגי, יוהאן ברויניל, שהיה בזמנו המנהל של ארמסטרונג ב'דיסקוברי'. שון אולי טס כרגע מכיוון ארה"ב לארץ, אבל אני לא רוצה לראות יותר את האיש הזה בטור. כל השנה הוא לא מזיז את התחת רק כדי לעשות דאווינים בצרפת. אם הוא באמת כזה טוב אז שירכב גם את הג'ירו או הוואלטה. ארמסטרונג הוא אולי רוכב הטור הכי טוב, אבל יש רשימה ארוכה של רוכבים שלדעתי יותר טובים מארמסטרונג. רק לחשוב על מרקס, הינו, קופי, או ג'ק אנקטיל שבאמת רכבו בכל המרוצים. מצטער, ארמסטרונג מוריד בשבילי את החשק לראות. כן, הוא רק ירכב בקבוצה שהוא ירכיב, רק בקבוצה עם מלאים כוכבים, רק עם קבוצה של ברויניל בלה בלה בלה.
    שון, אנא, תחרים איתי את הטור של השנה הבאה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

6. Pipe Member

אני חושב שהחזרה של ארמסטרונג לטור יכולה רק להועיל למירוץ. גם אם הוא לא תחרותי (ואחרי 3 שנים בלי רכיבה תחרותית, עד הקטע הראשון בהרים או עד הדופינה - אם הוא כלל יחליט להתחרות שם - לא נוכל לדעת מה מצב ההכושר שלו), הבאז התקשורתי שהוא יצור מעצם ההשתתפות שלו יעשה פלאים למירוץ מבחינה כלכלית, שיווקית ובמיוחד תדמיתית.
    אסור לשכוח שלמרות כל הספקולציות בעיתונות הצרפתית ואצל הרבה מאוד ספקנים אחרים, ארמסטרונג מעולם לא נכשל בבדיקת סמים והוא (יחד עם סאסטרה) האלוף היחיד של הטור בעשור האחרון ששמו מעולם לא הוכתם. זה BOOST רציני שיכול להחזיר לטור את הקהל שאבד בעקבות איבוד האמון בסגל הרוכבים הנוכחי או בעקבות ה"שעמום" סו קולד שנוצר לאור המחסור בסטאר אמיתי.

מבחינת ההשפעה שלו על התחרות, קשה לנבא את הכושר שלו ואת המצב הפיזי שלו ולכן עוד מוקדם לנחש האם הוא יוכל לעשות מעשה ג'ורדן ולזכות בטור נוסף אחרי החזרה מפרישה. אפשר להניח שלרכב באופניים הוא לא שכח, אך למרות שהוא יתאמן בצורה רצינית וארמסטרונגית טיפוסית לקראת הטור, ל 3 שנים בלי רכיבה מקצוענית לבטח תהיה השפעה כלשהיא. מידת ההפשעה הזו תכריע את הסיכוים שלו, בנוסף כמובן לקבוצה שהוא יחתום בה ולמידת ה"כבוד" שהוא יקבל בתוכה.

שי, בספורט יחידני ההשלכות של סדרי העדיפויות של ספורטאי קובעות את גורל העונה שלו. קונייגו הקדיש את החצי השני של העונה הזו כדי להגיע בשיא הפיזי לטור. ההימור הזה כשל, כמו גם ההחלטה של לוטו שכיוונו את השנה כולה בשביל שאוואנס יזכה בחולצה הצהובה. זכותו של ארמסטרונג לכוון את העונה כולה למירוץ הנחשק ביותר בספורט, באותה מידה שזו זכותו של פדרר להתחרות במספר טורנירים מצומצם יחסית במהלך השנה כדי לא לשחוק את עצמו בגראנד סלאמס.

בשביל המון אנשים הטור הוא ענף בפני עצמו, וזכותו של ארמסטרונג להתייחס אליו באותה צורה. אני לא זוכר שהוא אי פעם קרא לעצמו הרוכב הגדול בכל הזמנים, והכינויים האלה כלל לא רלוונטיים. לאיש יש מטרה אחת במהלך השנה שעבורה הוא רכב ורוכב על אופניים. אם מנצ'וב כל כך רוצה לזכות בטור, שיוותר על כמה מירוצים אחרים ויקדיש את כולו לפריז. הוא לא עושה את זה, אף אחד אחר לא עושה את זה, זו זכותם, כמו שזו זכותו של ארמסטרונג להתחרות במירוץ וחצי בשנה.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנה כבר סיבה למה כדאי לפסוח על הצפייה בטור...
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3631535,00.html

מעניין מאד, אסטנה קבוצה עם עבר מפואר של סמים וארמסטרונג שאולי 'שכח' פגישה בשביל בדיקת סמים. אגב למה הוא לא נבדק כמו כולם? בדיקה פרטית? כן, על הדברים האלה כבר שמענו בעבר.

לדעתי הקהל הצרפתי הולך לעשות לו את המוות, אני מעולם לא הייתי אוהד של ארמסטרונג (בעיקר כי הוא לא כמו מרקס ואלופים אחרים רכב סבבים אחרים), אבל ידיעה שכזאת לא אמורה להפתיע, נכון? בכלל, כיף יהיה לצפות בטור עם חזרתו של לאנדיס ואלוף שאיכשהו הצליח לחמוק מעונש כי הוא כן היה חשוד שהיה לקוח של הרופא פואנטס.

ספורט האופניים כבר מזמן הפך לספורט מסומם, חבל כי בקיץ אני מאד אוהב לעקוב אחרי שלושת השבועות האלו. הפעם אני חושב שלא אסתכל הרבה, רק מתי שרוכב חשוב נתפס...

לסיום, שלא יחשבו שבענפים האחרים לא משתמשים בסמים!