Le Tour De France 2008

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Pipe, ‏2/7/08.

1. דימה Member

אני ממש לא עוקב אחרי הטור השנה לצערי, לא מסתדר לי עם הצבא..
    אני אפילו לא יודע מי משתתף בטור.

פלויד לאנדיס משתתף? או שהשעו אותו להרבה שנים בסוף?
    אנדראס קלודן משתתף?

בלי שום קשר, לדעתי הינקאפי (אם משתתף) ואלחאנדרו ולוורדה שאותו כן ראיתי וקלודן שלושתם חזק על הזכיה בטור.
    למרות שגם אולריך יכול אבל שוב אני לא יודע אם הוא משתתף חחח

בקיצור - אני ישמח מאוד אם תכניסו אותי לעניינים למה לפני צבא הייתי מחכה לטור כל השנה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

2. Pipe Member

ברוך הבא לדיון. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    אתה מוזמן לעבור על ההודה הראשונה הראשית בדיון, ועל שלושת העמודים הראשונים של הדיון. כל השאלות שלך נענו שם בכלל ואני בטוח שקריאה של העמודים האלה תעזור לך להתמצא טוב יותר בטור ולקבל מושג כללי על המתרחש השנה.

אם אתה עצלן, אז בקצרה:
    - אולריך פרש לפני שנה בגלל מעורבות בפרשת סמים גדולה.
    - קלודן לא משתתף בטור כי קבוצתו לא הורשתה להשתתף בטור בגלל פרשת סמים שהייתה מעורבת בה בטור של שנה שעברה.
    - בדיוק לפני כמה ימים הערעור של פלוייד לאנדיס נדחה, ההשעייה שלו נותרה בהינה ולמעשה הוא גמר את הקריירה שלו.
    - הינקאפי מעולם לא היה מועמד לזכיה בטור והוא לא כזה גם השנה. הוא "פועל שחור" מעולה וגם השנה הוא עושה הרבה עבודה בשביל קים קירחן, הרוכב שמדורג במקום הגבוהה ביותר בקבוצה שלו קולומביה, והרוכב שלובש כרגע את החולצה הצהובה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/7/08
  3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי היום רק את עשרים הק"מ האחרונים...מה שכן, כבר מיד הבנתי שהקטע של היום עבר בקצב רצחני. רוכב הרבובנק בראם טנקינק אמר בסיום שכבר מהמטרים הראשונים כל הפלוטון רכבה בשיא המהירות. התוצאה? הרבה רוכבים הגיעו דקות רבות אחרי המנצח מעבר לקו הסיום. היום ניצח הספרדי לואיס לאון סנצ'ז שברח פעמיים מהמובילים. לא תמיד רוכבים שבורחים בהתחלה מצליחים גם לנצח, אבל היום לסנשז הגיע דקת התהילה שלו. תמיד נחמד לראות איך רוכבים שלא מרבים לזכות במרוצים כל כך מלא שמחה טהורה כשהם עוברים ראשונים את קו הסיום. בטלוויזיה ההולנדית אמרו שסנשז הצביע לשמיים בגלל שאחיו נפטר בשנה האחרונה בתאונת אופנוע.

האיש החשוב ביותר לזכייה בסיום שהפסיד היום שניות יקרות הוא דאמיאנו קוניגו. האיטלקי לא הצליח בפסגה האחרונה לשים לב לרוחות ונשאר מאחרו בקבוצה השנייה. הוא איבד כחצי דקה מקאדל אוונס, אלסנדרו וואלוורדה, ודניס מנצ'וב.

חולצה צהובה:

1. קים קירשן - 28.23.40 שעות
    2. קאדל אוונס - + 00:00:06
    3. סטפן שומאכר - + 00:00:16
    4. כריסטיאן ונדפלדה - +00:00:44
    5. דניס מנצ'וב - + 00.01.03
    6. אלחנדרו וואלוורדה - + 00.01.16

חולצה ירוקה:

1. קים קירשן - 119 נק'
    2. אוסקר פריירה - 91 (...)
    3. תור הוסהובד - 90

חולצה מנוקדת:

1. דויד דה לה פואנטה - 28 נק'
    2. סילבן סאבנל - 27
    -. תומאס ווקלר - 27
    3. לואיס לאון סנשז - 24

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

והנה התחלנו (קיבינימט)...
    הרוכב בן ה-37 של ליקוויגס, מנואל בלטרן, נמצא אשם בשימוש ב-EPO...הוא הושעה מהקבוצה ונזרק מהטור. הקבוצה כן יכולה להמשיך.

שון, בלטרן? הרבה שנים עוזר של לאנס...

5. Pipe Member

מכה לא פשוטה לליקוויגאס. הם קיבלו מספיק bad press וכנראה גם יקבלו בעתיד אחרי שהחתימו את איבאן באסו (שרשאי לחזור להתחרות אחרי שהשעייתו תסתיים באוקטובר), ועכשיו מגיע בלטראן ונכשל בבדיקה על הבמה הכי גדולה שיכולה להיות. אני פשוט לא מבין מה מניע רוכב די מכובד ויציב בן 37, שבטח יפרוש תוך שנה-שנתיים, להיות כל כך מטומטם ולהשתמש בEPO. אני לא מדבר על המכה המקצועית לקבוצה, שכן הוא מטפס טוב ודומסטיק סולידי והיה בר תועלת בטור הזה, אלא הפורטוגלי פשוט הכתים לעצמו את כל הקריירה, שלמעשה הסתיימה באופן פרקטי, ואם זה לא מספיק הוא גם יקנס בגובה המשכורת השנתית. פשוט אידיוטיזם.

אגב, הל'קיפ מפרסם כי ישנם 10 רוכבים (כולל בלטראן) שנבדקו לפני הטור וה blood values (אני מניח שמדובר ברמת כדוריות האדומות בדם שלהם) גבוהה מהרגיל. לא תנקט נגדם שום פעולה נכון לעכשיו, פרט להעברת המידע לרופאי הקבוצות לשם "הערכה רפואית נוספת". אני הייתי מצפה להתפחויות נוספות בנושא.

---------------------------

משום מה הייתי בטוח שהגבתי על התוצאות של השלב היום... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    בכל אופן, שי כבר אמר בערך את הכל - שלב הרבה יותר קשה מהצפוי, שבסופו סאנצ'ז לוקח את הניצחון.
    אגב, בפוסט הקודם שלי אמרתי שלשאבאנל אין סיכוי לאבד את החולצה המנוקדת, אך לא חישבתי את הנקודות נכון, וכמובן שדה לא פואנטה לקח ממנו את החולצה המנוקדת וכעת מוביל בתחרות המטפס הטוב ביותר.

אגב,
    http://www.cyclingnews.com/
    אתר החדשות הטוב ביותר והמעודכן ביותר שנתקלתי בו ברשת, ואני איש נחמד אז החלטתי לשתף. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/7/08
  6. דימה Member

תכלס הגזמתי חח
    ג'ורג' הינקאפי לא יכול לקחת את הטור, וגם שמתי לב בשנים האחרונות הוא לא עשה יותר מדי חוץ מאותה שנה היסטורית 2005.
    קלודן באמת חבל שלא משתתף, ממש תפסתי ממנו בתקופה שהייתי רואה את הטור ובכלל תחרויות אירופאיות.

ומה עם טום בונן והחבורה שלו בקשר לחולצה הירוקה?
    איפה נעלמו? :O
    למה חשבתי שדה לה פואנטה פרש (אני זוכר בבירור שהוא עמד כמה שנים וצפה מהצד)?
    ואם כבר, היה איזה מישהו שכחתי את השם שלו קירח מרבובנק, שבשנים האחרונות היה קבוע בצמרת של החולצה המנוקדת.
    דני אם אני לא טועה, איפה הוא נעלם?

סליחה על הבורות חבר'ה, פשוט עברו כמה שנים ואני ממש לא מעודכן.
    וואזה אני באמת יעבור עכשיו על העמודים, לא כזה עצלן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דימה הרשה לי קצת לצחוק, לא עליך אלא פשוט על החורים שאתה צריך עכשיו למלא. אני ושון כבר נעזור לך
    1) גם טום בונן הורחק מהמרוץ השנה. בדקתי עכשיו בויקיפדיה ומתברר שבמהלך העונה הזאת גילו אצלו בבדיקה רגילה שרידי קוקאין (...). בגלל שהבדיקה התקיימה מחוץ לתחרות בונן ניצל מהשעייה, אבל כן הרחיקו אותו מהטור של שווייץ (טורניר הכנה רציני לטור דה פראנס) ומהטור עצמו. בכלל בונן עושה רושם של בחור לא יציב, בחצי השנה האחרונה הוא יצא עם בתו של הרוכב ההולנדי לשעבר ליאו ואן פליט, העניין הוא שהבחורה רק בת 16. את האמת, היא כן נראית הרבה יותר מבוגרת...הנה תמונה שלה.
    2) לגבי דה לא פואנטה, תאמין לי שיש עוד כאלה 'רופאים' שמסתובבים בעולם הזה. לדעתי דה לה פואנטה היה רק קצה הקרחון.
    3) ה'קירח' הדני הוא מייקל רסמוסן. גם הוא הושעה בגלל ... נכון, שימוש בסמים. בוא נגיד ככה אצלו הסיפור קצת שונה. בשנה האחרונה הוא היה על סף זכייה בטור דה פראנס עד שהתחילו להגיע שמועות שהדני לא היה בתאריך מסוים במכסיקו לחופשה אלא הוא התאמן באיטליה...ומה עשה שם? לא קשה לנחש. רוכב לשעבר ראה אותו מתאמן בחבל הדולומיטים והתקשורת רדפה אחריו עד שהרוכב האיטלקי לשעבר יצא בהצהרה פומבית שרסמוסן משקר. קבוצת רבובנק הוציאה את הדני מהמרוץ לפני שבכלל העניין תרדוף את הקבוצה לנצח. באותה הלילה כבר ערכה המשטרה פשיטה על המלון של רבובנק ויום אחרי זה מנצ'וב כבר פרש. רק לפני כשבועיים החליטה בית המשפט בהולנד שרסמוסן פוטר בצדק, אבל לדעתי כל המערכת ידעה בדיוק איפה הרוכב היה.

לגבי קבוצתו של קלודן, אסטנה מקזחסטן, היא הסתבכה לפני עונה עם וינוקורוב ונדמה לי גם קצ'סקין. וינוקורוב בכל מקרה קיבל עירוי דם ונזרק הביתה. הקזחסטני נפל בכל המקרה בשבוע הראשון ונראה יותר סובל מפציעותיו מאשר נהנה. ההודעה על תפיסתו אולי רק הקלה עליו...
    אז בחורף אסטנה חיזקה את עצמה עוד יותר עם קלודן, לייפהיימר, קונטדור האלוף היוצא והמנהל יוהאן ברויניל הבלגי שהיה שנים מנהלו של ארמסטרונג בדיסקוברי. בקיצור, אסטנה רצתה עם קבוצת כוכבים לפרק את כולם בטור, אבל המארגנים הצרפתים החליטו לא לתת לקבוצה הזאת להצטרף השנה. דעתי האישית? מצויין כי אני בכלל לא סומך על קבוצה שממומנת ע"י נשיא של מדינה קומוניסטית לשעבר...אם יש איזור בעולם שיודעת על סמים ממריצים זה בדיוק מדינות הגוש הסובייטי לשעבר כולל כמובן אמא רוסיה בעצמה. אם אני מאמין שקבוצת רבובנק ידעה על רסמוסן אז לך תדע מה קורה בקבוצת אסטנה...אני מקווה שבצרפת יחליטו להמשיך בחרם הזה עד שאסטנה תפרוש מהספורט הזה!

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/08
  8. Pipe Member

אם יש רוכב שאני ממש רציתי לראות בטור זה טום בונן, ובעיני הASO הגזימו איתו ולא היו צריכים להשעותו.
    קוקאין הוא לא סם שמשפר הופעות ספורטיביות והסיבה שהוא השתמש בקוקאין הייתה קשורה לבעיות בחיים האישיים. בנוסף, הוא נתפס מחוץ לתחרות, וכלל לא נענש ע"י הUCI ולא ע"י קבוצתו.

הנה סיפור מענין על רוכב אחר, סטאפן שומאכר, שאולי יעור להעביר את הנקודה שלי.
    בדמו של שומאכר נמצאו שרידים לאמפטמין פעמיים בשנתיים האחרונות. אמפטמין מצוי בהרבה סמים "רגילים" (ספיד, אקסטאזי) ואין שום סיבה פיזית לרוכב אופניים להשתמש בחומר הזה (שכן קצב הלב בזמן רכיבה במילא גבוהה, ואמטפמין מעמיס מאוד על הלב). כמו בונן, גם שומאכר (לכאורה) לקח סמים לא כדי לשפר הישגים אלא בנסיבות אחרות.
    ב2005 נמצאו אצלו שרידים של אמפטמין אחרי שאימו, רופאה במקצועה, רשמה לו תרופה לאסטמה, וטענה כי לא מצאה את התרופה ברשימת החומרים האסורים לספורטאים של הWADA, והוא זוכה אחרי זמן קצר.
    אחרי שנה, הוא יצא לבלות בערב, ואני לא מדבר רק על נשים ואלכוהול, ו(לכאורה) לקח סמים. האידיוט לא רק השתכר כלות, אלא גם נכנס לאוטו, נהג ונעצר. מאוחר יותר התברר כי בבדיקה המשטרתית נמצאו אצלו שרידים רבים לאמפטמין. הוא כמובן הכחיש שלקח סמים באופן מודע.
    היות והבדיקה לא נעשתה ע"י אף גורם שקשור לאופניים אלא ע"י המשטרה, הUCI ולא אף אחד אחר הענישו אותו. בנוסף, לפי שינוי בחוק של WADA (הסוכנות העולמית למלחמה בסמים) ב2004, אמפטמין הוא לא חומר אסור, אם הוא מאותר בגוף של ספורטאי בבדיקות מחוץ לתחרות.

עכשיו, למה שומאכר הורשה להשתתף בטור ובונן לא?
    - שניהם נתפסו מחוץ לתחרות. זה ששומאכר נתפס ע"י המשטרה ולא ע"י הUCI זו רק סמאנטיקה. למעשה, לדעתי זה אף חמור יותר שכן זה כבר מעשה פלילי.
    - שניהם לא השתמשו בסמים כדי לשפר את ההופעה שלהם.

אני מניח שהסיבה היחידה שבונן הושעה הוא כי המקרה שלו התרחש לפני חודש וחצי, ושל שומאכר ב2007, הרחק מהזכרון הקצר של התקשורת. בכל אופן, חבל. לא רק שהוא לא קיבל הזדמנות להגן על החולצה הירוקה בה הוא זכה בקליליות בשנה שעברה, אלא הוא רוכב צבעוני והוא סופרסטאר, שבהחלט לא היה מזיק לטור השנה.

9. Pipe Member

היום זה השלב האחרון לפני הכניסה לפירניים, מה שאומר שהקבוצות של הפייבוריטים שומרים כוחות לקראת ההתחלה האמיתית של הטור מחר, וזה הזמן של הקבוצות של הספרינטרים לעבוד.
    172 ק"מ מפיגק לטולוז, כולל שני טיפוסים פשוטים מדרגה 4 ועוד 2 מדרגה 3 ב82 הקילומטרים הראשונים, זה כל מה שמצפה לרוכבים היום. קבוצת בריחה מוצלחת סביר להניח שלא נקבל היום, וזו הזזדמנות האחרונה לחובבי הספרינטים ההמוניים להנות לפחות עד לשלב 12.

10. guyholl Member

מחר זה לא יום מנוחה? או שזה יום ראשון הבא?

11. Pipe Member

לא ולא.

15 - יום שלישי, אחרי השיא בפירניים. וה21 לחודש - יום שני, מנוחה לקראת הכניסה לשני השלבים הכי קשים בטור - הם ימי המנוחה.

12. דימה Member

חחח יש לי הרבה חורים למלא צודק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    רסמוסן באמת נפילה, ובכלל כל הטור הזה ניהיה בדיחה אחת גדולה עם הנרקומנים האלה.
    הבעיה שזה כמו חתול ועכבר, כל שנה מוצאים סמים, וכל שנה הרוכבים משפרים את הסוג וממשיכים לקחת.
    אני אוהב את טום בונן והייתי רוצה לראות אותו בטור.
    אבל אפשר להבין מצד שני את המארגנים שמשעים עם שימוש בקוקאין, למרות שזה לא משפר את התוצאות של האתלט.

תחשבו שיש הרבה מאוד ילדים שרואים את זה, וספורטאים אמורים להיות אנשים שאנחנו רוצים להיות כמוהם - הם אמורים להוות דוגמא.
    ספורטאי שלוקח סמים אפילו אם זה לא ממריצים אלא סמים רגילים, זה ממש נוגד את התאוריה של "מה ספורט אמור לייצג".

מה שאני מפחד שאוטוטו יהיה בלגאן דומה גם באתלטיקה הקלה, אם להזכיר את הארוע של ג'ונסון ולואיס ב 88...סתם דוגמא..
    יש הרבה ציפיות מבייג'ין.

אז אם הבנתי נכון אחרי כל הרוכבים שעפו וכל הבלגאן - וולורדה וסאסטרה הם די היחידים שיכולים לקחת את הטור, נכון? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דימה היקר, סאסטרה? וואלוורדה בהחלט מסוגל לקחת את הטור, אבל סאסטרה לא. גם בימיו הגדולים הוא לא הצליח בסוף להגיע לבאר ואפילו קצת לשתות. הפעם הוא ייצטרך כנראה לראות את הגב של קאדל אוונס האוסטרלי שכרגע גם בגלל הפער הקטן שפתח, הפייבוריט לקחת את התואר בפריז. חוץ מזה יש את דניס מנצ'וב הרוסי שאולי יעשה אותו קפיצה קטנה קדימה וכמובן את האלוף מלפני שנתיים פררו סיו. בקיצור, סאסטרה יגמור משהו בין המקומות 5-10.

לגבי המשך היום אולי אחזור יותר מאוחר...קבנדיש לקח את הספרינט בטולוז ומחר? כן כן, נכנסים לפיראניים...

14. Pipe Member

אני באופן רשמי מחבב את קאבנדיש. שני נצחונות כבר בטור השני שלו, ונצחונות מאוד מרשימים. הכוח המתפרץ שלו פשוט יוצא דופן, והיכולת שלו רק מעצימה את החיסרון של טום בונן. לחשוב איזה קרב השניים הללו יכלו לספק.

שי, אשמח לשמוע את דעתך על בונן והסילוק שלו מהטור. במקום, לא במקום?

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה טובה שון...
    אתה הזכרת את הסיפור עם שומאכר ואז לגמרי הדיעה שלי השתנתה. אם לגרמני מותר אז למה לבלגי לא?
    כעיקרון כמו שדימה ציין קוקאין לא עוזר לך בספורט, אבל לדעתי קוקאין נחשב לסם עם כזאת דימוי גרוע (לגמרי בצדק, אבל גם סיגריות הן למעשה סמים...) שלא היה למארגני הטור ברירה. אני חושב שיש יותר בסיפור הזה שאנחנו עוד לא שמענו. אני בספק אם אי פעם נשמע את הכל, אבל לפי כמו שאתה פירטת את המצב בונן היה צריך להיות בטור. בקטע הזה יש לי עקרונות קשות אולי, אבל מול סיפור כזה אין לי הרבה מה להגיד...

בכל מקרה פריירה עכשיו לובש את החולצה הירוקה!!! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx
    אגב נתון מאד פיקנטי: שום רוכב ספרדי זכה בעבר בחולצה הירוקה בשאנז אליזה...