Le Tour De France 2008

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Pipe, ‏2/7/08.

1. Bayern Straße nach sechs

יצא לי לראות קטעים קטנים היום (בגלל הטניס). הושבוד ניצח בקטע השני, ואלוורדה בצהוב.
    ואלוורדה בדרך הנכונה כמו שזה נראה..

2. Pipe Member

Bayern,
    אם תמשיך לצפות בטור, עם הזמן אתה תבין שמשפט כמו שאמרת היום פשוט לא אומרים אחרי שני שלבים מישוריים. הטור הוכרע, מוכרע ויוכרע אך ורק בהרים ובמירוצים נגד השעון.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/7/08
  3. Selby Member

החל ממחר אצפה בטור לראשונה(זכור לי שראיתי רק את היום האחרון בזכייה האחרונה של לאנס, אבל לא מעבר לזה), אני לא מבין כלום בנושא ובטח יהיו לי המון שאלות אבל אני מקווה שהמומחים כמו WAZZA(שון?) למשל יענו לי.
    כמובן שאני לא אשאל שאלות שכבר ניתנה להם תשובה בטופיק הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/08
  4. Bayern Straße nach sechs

אני מתכוון מן הפן הציורי שהוא נוסע בדרך הנכונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx .
    אני אוסיף שקירצ'ן הוא עם החולצה הירוקה.
    ווקלר עם המנומרת.
    ריקו עם הלבנה.
    הערה: מצטער אם רשמתי את השם לא בצורה מדוייקת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx .
    אומרים שיהיה יום גשום היום. שאלה לי אל WAZZA. באילו מקרים מבטלים שלב במירוץ?

5. Pipe Member

5 שנים של צפייה בטור דה פראנס, הקשבה לפרשנים ובקריאת חומר וסטטיסטיקות בהקשר של הטור, ומעולם לא נתקלתי במקרה בו שלב כלשהוא בוטל בגלל מזג אוויר בעייתי. הטור ידע לא מעט החלקות ולא מעט דרמות הודות לארובות השמיים (להמחשה כנס ליוטיוב), ואישית אני מחבב מאוד קטעים רטובים בטור. ימים גשומים תמיד מוסיפים אקסטרה ענין לשלב, ביחוד בהרים.

אני לא דני רופ, אבל דעתי היא שבתקופה הזו של השנה לא נראה שלג בצרפת (אבל היי, global warming, אז בעצם לך תדע מה יהיה עוד כמה שנים...), מה שהופך את הגשם לתנאי הקיצוני ביותר של מזג האוויר, וכאמור זה לא מהווה עילה לביטול או דחיית שלב.
    כמו שראינו בשנה שעברה, גם חשיפה של פרשיות סמים בה מעורב מוביל הטור לא גורמת לשום שינוי בלו"ז, ואני מניח שרק מקרים טראגיים חס וחלילה או מקרים קיצוניים של אימוי טרור ספציפיים עשוים לגרום למארגנים להזיז את התוכניות שלהם.

selby
    שאל שאלות כאוות נפשך ואני אשתדל לענות כשאני אוכל.

6. Selby Member

אילו צעדים ננקטו כדי למנוע מקרה מגעיל כמו ב2006 שבו הזוכה משתמש בחומרים אסורים?

7. Pipe Member

למנוע לחלוטין אי אפשר, כי אחרי הכל מדובר בבני אדם. תמיד יהיו כאלו שינסו לשקר, לרמות ולגנוב, כמו בכל תחום ספורט אחר. אבל בניגוד לשנים עברו, בשנה וחצי האחרונות הארגונים המפקחים הופכים את זה להרבה יותר קשה, והופכים את ההשלכות של לקיחת סמים למשמעותיות הרבה יותר מבעבר.

בעקבות הסכסוך של מארגני הטור דה פראנס (קבוצת ASO שמנהלת עוד מגוון של מירוצים גדולים במהלך השנה) עם ארגון הרכיבה העולמי (UCI), סכסוך שלפרטיו לא ניכנס כרגע, אמנת הסמים בטור דה פראנס שונה וקפדנית יותר מאמנת הסמים של ארגון הרכיבה העולמי, ובטור דה פראנס נעשים המאמצים הכי רציניים להלחם בסמים.

לפרטים:

- כל הקבוצות שמשתתפות בטור דה פראנס חתמו על חוזים לפיהם כל רוכב שיכשל בבדיקת סמים יסולק מהטור יום למחרת, יקנס בגובה המשכורת השנתית שלו והקבוצה שלו תספוג קנס משמעותי שיכול להגיע עד 155 אלף דולר. (סכום לא מבוטל בכלל בענף האופניים, בייחוד לקבוצות הקטנות יותר).
    החוזה שנחתם הוא לא ליופי, והוא בעל משמעות חוקתית רצינית. France’s Chamber of Arbitration for Sport (אני מניח ש"בית המשפט הצרפתי לענייני ספורט" זו ההגדרה הכי נכונה), שכפוך לחוקים של הוועד האולימפי הצרפתי, רשאי לקבוע איזה רוכב ביצע עבירת סמים ורשאי לסלקו עוד לפני התוצאות של הדגימה השנייה וההחלטה בלתי נתנת לערעור במהלך התחרות.

- בעבר שיטות הבדיקה היו צפויות וקלות מאוד לרמאים להתחמק מהם. למשל - נקבע שהרוכב שיסיים חמישי יבדק, אז רוכבים שחששו מהבדיקות פשוט סיימו במקום נמוך יותר. כיום המצב שונה לגמרי -
    הבדיקות מתחילות עוד לפני תחילת המירוץ. בדיקות אקראיות נעשות במחנה האימונים של הקבוצות לקראת הטור וכל רוכב עובר בדיקת דם. הAFLD (הארגון הצרפתי נגד סמים, שמבצע ומפקח את בדיקות הסמים) עובד בתיאום עם ארגון הרכיבה הצרפתי וסוכנות העולמית למלחמה בסמים, ומבצעים בדיקות שנלקחות למעבדה המרכזית בלוזאן שבשוויץ לבדיקה. העסק כלל לא זול, ובכדי להמחיש את כמות האמצעים שמושקעים בנושא, בדיקת סמים ממוצעת אחת עולה בין 200 ל250 דולר. תכפילו את המספר הזה בכמות הבדיקות שנערכות בטור והסכומים מגיעים למאות אלפי דולרים רק בשלושה שבועות.

כמו כן, בדיקות סמים נלקחות אפילו כשהרוכבים בחופשה ולכן הם מחוייבים להודיע לארגוני הרכיבה הלאומיים שלהם על מיקומם במהלך כל חודש בכדי שיוכלו לעבור בדיקות בעת הצורך. אם זה נראה לכם צחוק, תדברו עם מייקל ראסמוסן, האלוף הדני והמטפס הטוב ביותר בטור בשנה שבערה, שסולק מהתחרות פשוט בגללי שהתגלה כי שיקר לראשי ההתאחדות הדנית בקשר למקום הימצאו. (היה בפועל במקסיקו כשדיווח שהיה באיטליה)

- יותר בדיקות מבוצעות לפני ואחרי קטעים בטור. לפני השלב הראשון כל רוכב בטור נבדק ובסיום כל שלב 2 רוכבים נבדקים באופן קבוע- המוביל בGC ומנצח השלב. בנוסף, בכל שלב מבוצעים המון בדיקות אקראיות, וסך הכל במהלך שלושת השבועות נבדקים הרוב המוחלט של הרוכבים. הבדיקות הנ"ל מאוד קפדניות, כשלא פחות מ8 מלווים נמצאים לייד כל רוכב בעת הבדיקה ובודקים אותו לפני בכדי לוודא שהוא לא רימה.

- התחום של בדיקות הסמים השתדרג מאוד. כיום ניתן לזהות הורמון גדילה שהוחדר לדם בצורה חיצונית תוך לא פחות מ- 24 שעות! כמו כן, ניתן לגלות את הEPO בצורה פשוטה יותר, ההבנה באשר לרמות טוסטסטרון טבעיות ומלאכותיות השתפרה ובאופן כללי התפתחויות בתחום ממשיכות להופיע בקצב מהיר.

-----------------------------------
    כפי שניתן לראות, הטור דה פראנס מנסה בכל יכולתו להגן על שמו הטוב, על יוקרתו ועל הערך הספורטיבי שבו, דבר שאי אפשר להגיד על כל מירוצי האופניים במהלך השנה. עם השנים המאמצים רק ילכו ויגדלו, והמצב של הטור מהבחינה הזו הוא טוב מאוד.

8. Selby Member

תודה, וכל הכבוד על ההשקעה.

ומה היה המצב בשנה שעברה לעומת 2006 מהבחינה הזאת? היה שיפור?

ולמרות שגם בעיניי הטור הוא 90% מהענף, אפשר בקצרה(מבלי להטריח) קצת על המירוצים האחרים? יש דירוג רוכבים?

סליחה על האוויליות, אבל ברשימת הקבוצות שהבאת לא מצאתי את דיסקברי האמריקאית, הם לא הקבוצה המובילה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

9. Pipe Member

על השאלות הראשונות אני אענה יותר מאוחר כי אין לי הרבה זמן עכשיו, אבל בקשר לדיסקאברי - הם היו, וסביר להניח היו ממשיכים להיות הקבוצה המובילה, אלמלא היו נסגרים בסיום העונה שעברה. US פוסטאל ליוותה את הקבוצה במשך שנים, כשהיא עזבה הגיעה דיסקאברי צ'אנל כספונסרית הראשית ולכשנגמר החוזה לא נמצאה חברה אחרת ולכן הקבוצה נסגרה, ורוכביה והמנהל הטכני המצויין יוהאן ברוניל התפזרו בשאר הקבוצות. הרוכב המוביל ואלוף הטור דה פראנס, אלברטו קונטאדור והיהודי לווי לייפהיימר, יחד עם המנהל הטכני ברוניל, עברו לאסטאנה שכידוע לא משתתפת בטור, והיא נחשבת הקבוצה עם צוות הרוכבים הטובים ביותר. בטור אין קבוצה אחת שבולטת מעל כל השאר, ושלוש הקבוצות הבכירות יותר נחשבות CSC, קייסד'פראן ולוטו.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

wazza, אתה רוצה פה קצת עזרה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אני רואה שפה יש מישהו שמבין עניין. אני בשנה האחרונה קצת מסתכל פחות ענפים אחרים בטלוויזיה, אבל רכיבת אופניים הוא פשוט אחד הענפים היותר יפים שיש. פה בהולנד 99.9 אחוז מהאוכלוסייה נוסעת מדי פעם על אפניים. אין ספק שהטור דה פראנס הוא השיא של העונה המתישה, אבל כל הסבבים הגדולים ומרוצי ה'פרו טור' הגדולים משודרים פה בשידור ישיר בטלוויזיה הממלכתית.

למרות שיש תמיד קבוצה אחת מהולנד (בעבר אפילו היו שתיים בטור) וההולנדים קצת מרגישים מחוץ לעניינים. מייקל בוחרד פרש ואין עדיין יורש, ברבובנק יש כמה כשרונות, אבל דווקא הכשרון הגדול מכולם, תומאס דקר, נשאר בבית בגלל שהוא לא בכושר. מה נשאר? אחרי פרשת רסמוסן (לדעתי כולם ידעו איפה הוא היה...רק מה, גם מרגל משאירים לבד בקור...) לקבוצה עדיין יש את דניס מנצ'וב וכמובן אוסקר פריירה הוותיק. אני אשמח אם מנצ'וב יצליח לשחזר את הכושר מהוולטה לפני שנתיים, אבל לדעתי קאדל אוונס מועמד הרבה יותר גדול לזכייה בפריז.

בכל מקרה לדעתי הטור הזה יכול להיות נחמד, אבל רב השמות הבאמת גדולים בכלל לא נמצאים פה. כולם רוכבים כמובן אצל הקבוצה מקזחסטן כרגע שכחתי את שמה...אין קלודן, אין לייפהיימר, אין קונדטדור, אז מה נשאר? בכל מקרה אני עדיין לא ממש הסתכלתי בנתיים, אבל מתי שההרים יגיעו אין ספק שכבר אראה...

11. Pipe Member

את האמת קשה להגיד, שכן שניהם היו מוכתמים בפרשות סמים מאוד רציניות שעירבו רוכבים בולטים. אני נוטה לחשוב שהטור של 2006 היה גרוע יותר מהבחינה הזו, אבל זה נתון לפרשנות.
    להלן הראיות:

2006

- יאן אולירך ואיבאן באסו, שניים מהשמות הבולטים ביותר בסבב ושני המועמדים המובילים לניצחון, הושעו מהמירוץ ימים ספורים לפני תחילתו בעקבות מעורבותם בפרשת פוארטה. (למי שלא מכיר, google it, ומהר. הפרשה הזו היא למעשה המקרה המכונן שבעקבותו נושא הסמים ברכיבה עלה מחדש לאוויר ובעקבותו הסטנדרטים ללוחמה בסמים עלו פי כמה מונים)

-קבוצת אסטאנה (כן, אותה אחת מהשנה ומשנה שעברה. יש לה חוסר מזל מטורף בכל מה שקשור לטור, אם כי הספקנים אולי יגידו שסתם יש לה מחלקת סמים ממש איכותית...) לא הורשתה להתחיל שכן 5 מרוכביה הוזכרו כמוערבים בפרשה שהתפוצצה והושעו (אגב, אחד מהם הוא לא אחר מאשר אלברטו קונטאדור), והיות והמינימום המותר לקבוצה הוא 5 רוכבים, הקבוצה, שכללה בזמנו את צמד הקזחים וינו וקששקין, נאלצה לפרוש. חמשת הרוכבים שנחשדו, נוקו כחודש מאוחר יותר מכל חשד.

- השיא הגיע כמובן בפרשת לאנדיס. הסיבה שאני אישית מחשיב את הטור הזה כגרוע יותר מבחינת סמים היא לא רק העובדה שהוא איבד ערך ספורטיבי לחלוטין שכן מנצח נכשל בבדיקת סמים והתואר נלקח ממנו והועבר לרוכב אחר בבית המשפט, אלא פשוט בגלל הדרך בה הוא זכה.
    מסע ההתאוששות של לאנדיס באותו שלב בהרים היה הרגע הכי מדהים שראיתי בטור דה פראנס בכל שנותי כצופה ואוהד. מסוג הרגעים שלא רואים כל יום, ובמבט לאחור, אם המסע הזה היה נקי, הוא היה נחשב לאחד ההרואים שנראו בטור:
    יום לפני אותו שלב באלפים הוא איבד כוחות לחלוטין ופשוט קרס. לאנדיס איבד את החולצה הצהובה לאוסקר פריירו, התדרדר למקום ה11 והפסיד 10 דקות. זה נראה גמור מבחינתו, אך בשלב למחרת הוא חזר משום מקום, יצא לבריחה של 120 ק"מ לבדו בהרים, ומחק את כל הפער שהפסיד יום קודם, ובסופו של דבר ניצח בפער עצום של 6 דקות. למחרת במירוץ נגד השעון כבר היה ברור שהוא יעשה את זה ויקח את החולצה הצהובה. מסע ההתאוששות הזה היה פשוט מדהים, אך בפועל זה לא היה רגע ספורטיבי גדול, אלא מנת טסטוסטרון סינטטי. וזה פשוט צרב. לאנדיס אגב נלחם במשך שנתיים בפסק הדין הזה, ולפני כמה שבועות המקרה שלו נחתם סופית ולמעשה הקריירה שלו קיבלה סיום רשמי.

2007

-פטריק סינקוויץ (טי מובייל, לימים קבוצת קולומביה) נכשל בבדיקה לפני הטור.

-הספרינטר הנהדר אלסאנדרו פטאקי נכשל בבדיקה בג'ירו , והושעה ע"י קבוצתו, אם כי בסופו של דבר נקוה מאשמה אחרי שהתברר כי החומר האסור היה בתרופה לאסטמה.

-על פרשת ראסמוסן שסולק באמצע הטור דיברתי באחד הפוסטים הקודמים.

-בשנה שבערה השיא הגיע במקרה של וינוקורב, שנכשל פעמיים! באותו טור. כן, נשמע דמיוני, אבל זה הקסם של אסטאנה. אם כבר לקחת סמים, אז עד הסוף! פעם אחת אחרי המירוץ נגד השעון ופעם אחת בהרים. המקרה הזה היה קשה לא רק כי הוא היה אחד הפייבוריטים, אלא פשוט כי הוא היה חביב הקהל. הרבה אנשים (כולל אני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ) כל כך רצו שהוא סוף סוף יעשה משהו בטור אחרי שלכל אורך הקריירה שלו תמיד היה משהו בטור שהפריע לו ואחרי שסבל מכל כך הרבה חוסר מזל במירוץ הזה. בסופו של דבר לא רק שוינו הושעה וסולק, אלא כל קבוצת אסטאנה עפה יחד איתו, כולל אנדראס קלודן וקששקין, שהיו מדורגים היטב בתוך הטופ 10.

-כריסטיאן מורייני נכשל בבדיקה יומיים לאחר מכן ויחד איתו סולקה קבוצתו קופידיס.

-גם איבאן מאיו הלוזר הניצחי של הטור נכשל בבדיקה וסולק.

-על החשדות נגד אלברטו קונטאדור גם כי דיברתי, אך יש לציין שהוא מעולם לא נכשל בבדיקה וזוכה מכל חשד בפרשת פוארטה. בטור הוא גם נבדק 3 פעמים בשלבים המכריעים ונמצא נקי. ועדין, דיבורים כנגדו ממשיכים לצוץ פה ושם ע"י גורמים שונים, וכנראה לעולם לא נדע מה באמת נכון.

---------------------------------------
    בשורה התחתונה, ב2007 סולקו יותר רוכבים והיו יותר פרשות מגעילות, אף החומרה של המקרים ב2006 חמורה יותר בעיני, בנוסף לסיבות ה"אישיות" שלי במקרה של לאנדיס. כמו שאמרתי בהתחלה, נתון לפרשנות.

שי, ברוך הבא לאייסוקר בכלל ולדיון בפרט. אתה יכול לקרוא לי שון. זה יותר נוח מאשר Wazza. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    אני אשמח לשמוע ממך סיפורים ולהחליף חוויות ודעות בקשר לטור.
    עבדכם הנאמן צריך לרוץ מחר בבוקר, אז לא יזיק לו לישון קצת. נמשיך מחר. לילה טוב.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקצרה על עניין הסמים. לדעתי העניין פשוט לעולם לא ייעלם לגמרי, מי עוד זוכר את הבושות עם פסטינה? ריסרד וירנק שאחרי כל הפרשה הזאת ממשיך לככב בהרי האלפים והפירנאיים בשנים הבאות? אני כרגע בכלל לא רוצה להתייחס ללאנס ארמסטרונג שלדעתי רימה את כולם. בחור שעבר כימוטרפיה בגלל סרטן, היה צל של עצמו והכי חשוב, בקושי עולה את הגבעה הכי גבוהה בארץ השפלה, פתאום הופך לאיש שאי אפשר לעצור בהרים הכי גבוהים באירופה. בינינו שון, גם בימי מרקס כבר השתמשו בסמים, אבל שם לפחות ראיתי בלגי רוכב את כל המרוצים הקשים. ארמסטרונג כמו איזה אלוהים מזויף ומסומם נדמה לי אפילו לא השתתף בכלל אי פעם בפריס-רוביי. ליאז'-באסטון-ליאז'? לא ראיתי את ארמסטרונג בבלגיה וצפון צרפת נאבק באבני ה-cobblestone האכזריים.

http://nl.wikipedia.org/wiki/Afbeelding:Esen_-_Steenstraat_2.Xxx

בוא נעזוב את זה לרגע, הדיון הזה שון לבטח עוד אי פעם נעלה, אבל אותי מרגיז שלמרות שענף האופניים מזוהמת עם סמים, האם כל ענפי הספורט האחרים בעולם לא צריכים פעם גם לעשות חשבון נפש אמיתי? נקח רק לדוגמא את ענפי הכדורגל, האתלטיקה, הכדורסל, והשחייה, למה שם לא פורצים (בצדק) באמצע הלילה למלונות כדי להעיר משנתם שחקנים כדי לחפש לעדויות על שימוש בסמים?

להגיד את האמת שון, מצדי שכולם כבר ישתמשו בזה...רק מה ראיתי רק לפני איזה שנה איך במזרח גרמניה לשעבר השתמשו בסמים בשביל לשפר את היכולת של הספורטאים שלהם. גברים מתו בגיל מוקדם בגלל כל מיני סוגים של סרטן והנשים? הם קיבלו כל כך הרבה הורמוני גדילה שהרבה מהן הפכו למעשה לגברים לכל דבר. אחד הסיפורים המדהימים בנושא הזה באה מאישה שנולדה כהיידי קריגר והיום למעשה חיה כגבר שהפך את שמו מהיידי לאנדריאס

http://bp3.blogger.com/_kC5MT2r5U8s/R434d93dC2I/AAAAAAAADKA/duvB0JOTq38/s1600/Heidi_Andreas.Xxx

אז אולי לא כדאי שיתחילו להשתמש חופשי בסמים אסורים...
    בכל מקרה הטור השנה היא לדעתי טור עלוב (מבחינת שמות) ופשוט פשט את הרגל. אני לא אומר שלא נראה דרמות או קטעים אדירים, אבל חוץ מאוונס ומנצ'וב אין לטור הזה שמות גדולים הרי כולם נמצאים באסטנה שבצדק בכלל לא בטור. רק מה לקלודן, לייפהיימר, ברויניל (מה הוא באמת יודע על ארמסטרונג...?) ואחרים משום מה כן חתמו בקבוצה שלא בדיוק נקייה מפרשיות...עושה חושבים, לא? אולי החבר'ה האלה חתמו שם כדי להתחמק מהשלטונות הצרפתיים שאולי כן צודקים אחרת למה לא לחתום בקבוצה שכן מתמודדת בטור? לכולם ידוע שבטור בודקים בצורה כל כך עיקשת לסמים אסורים שנדמה לי שלחבר'ה האלה היתה סיבה טובה לחתום באסטנה...

לסיום, ענף האופניים גם ככה נהרס בגלל מאבקי הכח בין הארגונים השונים. UCI, ASO, pro tour, אני כבר לא יודע מי מי.

13. Jack Wilshere Member

תגידו, את מי זה מעניין? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx רכיבה על אופניים... נו, באמת. ערך הקבוצתיות הוא מה שעושה את הספורט למה שהוא. בלי קבוצתיות, אין ספורט. לסגור את הדיון, ומהר! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

14. cazzo Il Capocuoco

דווקא מעניין, אני זוכר שהייתי באומבריה ובטוסקנה אנשים פשוטים בצורה מובנת מאליה מדוושים בכבישים ובגבהים של 500-1000 מטר מעל פני הים. בעיקר בצרפת ובאיטליה הספורט הזה מאוד פופולרי ואני די נהנתי לראות את הג'ירו {ואת הנופים כמובן} מהלווין. מה שגם הבנתי שהטור השנה מבלה איזה יום יומיים על הגבול עם איטליה.

ומה עם קאדל אבנס שלך?אתה אופטימי לגבי החולצה הצהובה?

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/08
  15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

cazzo, אל תשכח בבקשה את הבלגים או יותר נכון להגיד את ה'פלמים' (החלק הצפוני של המדינה). לדעתי רק הצרפתים יותר משוגעים מהם. האיטלקים בהחלט אוהבים את הספורט וגם נורא טובים, אבל איטליה וספרד באות אחרי בלגיה. הג'ירו והוואלטה לדעתי לא מתקרבים לפופולריות של המרוצים באביב שמתקיימים בבבלגיה וצפון צרפת.

לגבי היום הטור אט אט מקבל פרצוף אמיתי. כמה פייבוריטים כמו קאדל אוונס ודניס מנצ'וב סיימו היום בחמישייה הראשונה. קטע היום (29.5 ק"מ לבד כנגד השעון) הלך היום לגרמני סטפן שומאכר של קבוצת גרולסטיינר. הוא הקדים ב-18 שניות את קים קירסן מלוקסמבורג והאנגלי הוותיק דייוויד מילאר. אוונס סיים רביעי לפני הפייבוריט השוויצרי פביאן קאנצלארה והרוסי דניס מנצ'וב שקצת החזיר מהזמן שהוא איבד אתמול.

חולצה צהובה:
    1) סטפן שומאכר - גרולסטיינר: 14.04.41 (שעות)
    2) קים קירשן - קולורדו: + 18
    -. דייווייד מילאר: +18
    4) קאדל אוונס - : +21

דניס מנצוב (11), פררו סיו (14) ואלחנדר וולברדה (17) נמצאים כדקה מאחורי אוונס (את קונגו במקום ה-16 אני כרגע פחות מחשיב כי הוא לעולם לא הצטיין בטור. זה לא איבן מאיו, אבל האיטלקי מעולם לא הצטיין בהרי האלפים והפירניים)