La Quinta Giornata - Derby Della Madonnina

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Chievo, ‏27/9/08.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יניב הרבה זמן לא כתבתי פה אבל אני יגיב לדברים שנאמרו פה.

קודם כל אני רוצה להגיד דבר אחד, אני לא חושב שמילאן היתה כזאת גדולה כמו שעושים אותה באמת שלא., אינטר פשוט לא הופיעה לדרבי, מוריניו עם הרכב מגוחך, פשוט בושה לעלות לדרבי וזה לא משנה אם אתה מארח או מתארח עם שלושה קשרים אחוריים, חלוץ אחד. זה כבר נתן למילאן את היתרון, אמרתי לחבר שלי איך שראיתי את ההרכב, שהתוצאה מתחילה ב-1:0 למילאן ועשכיו לך תרדוף אחריהם, וכמה הפלא ופלא לא טעיתי.

מוריניו עשה אתמול שלוש טעויות קריטיות שלדעתי עלו לאינטר בדרבי:
    1. ההרכב ההגנתי והפחדני שכבר ציינתי, לא ייתכן שיעלו עם שלושה קשרים אחוריים (קאמביאסו וויירה, כשקאפיטנו אומנם לא מתופקד כך אבל בפועל נמצא איתם בקו אחד), וזלאטן אחד בהתקפה שבמשך 90 דקות לא עשה כלום ושום דבר. אני לא יבוא ויגיד השיפוט הרס את הדרבי ובלה בלה בלה, כי השיפוט היום בואו נגיד את האמת, לא היה רלוונטי. לא יודע עד כמה הגיע לבורדיסו אדום, וגם לגבי מאטריקס אבל זה נתון לפרשנות.
    2. ההכנסה של מוריניו עם החילופים רק בדקה 58 ולא בפתיחת המחצית השניה די גמרה את המשחק כי ממצב שלשחק 4-5-1 עם שלושה דפנסיבים הוא שינה את זה למשהו בסגנון של 3-4-3 מוזר, כשקווארסמה, שעם כל הכבוד לא חושב שיש לו מקום ב-11 משחק מאחורי קרוז, אדריאנו וזלאטן. ושוב אני ישאל: למה קרוז נכנס ולא באלוטלי? ואיך זה הגיוני שקרפיטו לא בסגל? מה שמוריניו היה צריך לעשות אם לא בתחילת המשחק אבל מה שבטוח במחצית היתה הכנסתו של אדריאנו במקום קווארסמה, הכנסה של דז'אן במקום ויירה.
    3. ממה שאפשר לראות עד עכשיו יש לאינטר בעיה קטנה גדולה - אין לה שחקנים מאחורי החלוצים שיספקו להם את הכדורים. הרבה מהמשחק של אינטר מבוסס על מייקן ועל מי שמשחק באגף השני, וזו טעות, מוריניו זרק את הכסף של מוראטי על קוורסמה ה-"יצירתי אך הלא יעיל בעליל, מבלי להביא קשר אמצע אמיתי לא שיחזיק את מרכז השדה אלא ידחוף קדימה, כי עם כל הכבוד צ'וצ'ו הוא אחורי, ועדיין צריך מישהו שידחף קדימה, לכן הבאה של לאמפארד או של מישהו שמשחק בתפקידו לשחק מאחורי החלוצים היתה הכרחית, מה גם שלפי דעתי ברגע שלא הצליחו למצוא מישהו מתאים, מוריניו נאלץ לשנות את שיטת המשחק שלו ולהתאימה. שוב, היה בונקריסט, בונקריסט, ישאר בונקריסט ואל תתנו ל-3-4-3 מוזר בדקה 58 בדרבי להטעות אתכם, אינטר לא הגיעה למצב אחד במשך 45 דקות, ועד לדקה ה-80 שאדריאנו הוכשל (אני לא יהיה מקטנונים שיגידו שזה פנדל, כי בינינו, פלאמיני עם המכה הזאת לא אמור להפיל את הענק הטוב) ומה גם שאינטר הגיעה ל-2 מצבים, אחד בסביבות הדקה ה-83 שאדריאנו בעט החוצה והשניה בדקה 92 שאדריאנו החמיץ מקרוב, וזה אומר הכל על אינטר של הדרבי ואינטר של תחילת השנה, מאכזבת ומגעילה.

אהבתי את המשפט של מוריניו בסיום שהוא אמר שלא איכפת לו איזה מקום קטאניה, אטאלנטה ואני לא זוכר מי עוד, מה שחשוב מבחינתו זה איפה מילאן רומא ויובנטוס והעיקר שהן מתחת לאינטר, שזה חשיבה די נכונה, כי אף אחת מהקבוצות שמעל אינטר לא תשיג אותה בטבלה, רק שיזהר מלאציו : )

קודם כל, לכל אוהדי אינטר הנוספים, אנחנו לא שבעים, לא היינו שבעים וגם לא נפסיק לשבוע עד אשר נעקוף את מילאו ויובה בכמות האליפויות : )

ציונים שלי לאינטר:

סזאר 6, קיבו 6, בורדיסו 5, מאטרקיס 3.5, מייקן 5, קאמביאסו 5, ויירה 4.5, זאנטי 5, קווארסמה 3.5, מאנסיני 4.5, זלאטן 2.

מחליפים: קרוז ללא ציון (מישהו בכלל זכר שהוא היה על המגרש?), אדריאנו 4.5 (וזה עוד שהוא משחק 32 דקות ביחד עם אגוהימוביץ' ואל תספרו סיפורים שהוא המבשל מספר אחד, כשזה טובתו האישית או הקבוצה, על הזין הקבוצה) סטאנקוביץ' 2.5. מוריניו - 1.5 ניהול כושל מהשניה הראשונה ועד האחרונה.

אציין את ז'וליו סזאר וקיבו שנלחמו וניסו, בלעדיהם זה היה נגמר ב-4:0 משפיל.

במילאן אני רוצה לציין את החיבור בין קאקא-פאטו-רונאלדיניו שהיה מצויין, אבל עוד משהו שהיה נפלא במילאן וזועתי באינטר, מי ששם לב קאקא ופטו ירדו עד 16 מטר מהשער בשביל לחלץ כדורים, מישהו ראה את זלאטן מעז לרדת מתחת למחצית המגרש חלילה וחס?

FORZA INTER לא נורא, להרים את הראש כי יותר גרוע מזה לא יכול להיות וזה מה שהכי חשוב.

נערך לאחרונה ב: ‏30/9/08
  2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה רק מראה על מה גדלו אוהדי אינטר הצעירים , אלה אשר לא זכו לראות יותר מדי שחקני בית - כאלה שהמועדון חשוב להם כמו ילדיהם שלהם. הרי שמבחינת היכולת על המגרש אין לאף אחד ספק שמטריקס היה ללא רבב עד שהוחלף לטובת הטקטיקה, אלא שאלה אשר בוחרים לתת לו ציונים כמו אלה שנתת אתה, בוחרים לעשות זאת אך ורק בהקשר לאדום שקיבל.

אם אני הייתי אוהד אינטר - או מנגד אם שחקן פיורנטינה היה עושה דבר זהה - הייתי מחבק ומנשק אותו, אוהב אותו ומעניק לו את הציון הגבוהה ביותר שאוהד יכול לתת. מבחינתי זה רק מראה שמטראצי והסמל של אינטר הם אחד ומבחינתו הוא מרגיש שברגע שלוקחים משהו מאינטר כאילו לקחו משהו ממנו, כאילו שפגעו במשהו שלו. כאשר השופט פגע באינטר הוא פגע בו אישית, הוא ואינטר הם אחד. אוהדי אינטר יכולים וצריכים להיות גאים שיש להם שחקן או שחקנים שהמועדון כל כך חשוב להם, אתה כנראה שלא אחד מהם וחבל.

מה שהכי עצוב הוא שכאשר איזה זלאטאן איברהימוביץ' לא יקבל את המשכורת העצומה אותה מרוויח עכשיו, אוהדים כמוך יהיו הראשונים אשר יקפצו לכתוב עד כמה זה כפוי טובה, עד כמה הוא שכיר חרב ועד כמה הוא רחוק מהסמל של המועדון. זה עצוב כיוון שיש לכם אחד כזה ממש למול עיינכם, אולם אתם עיוורים מכדי לראותו, ואף טיפשים מכדי לזהותו. אותי זה מעציב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/9/08
  3. 亚历山大帕托 Member

המממ... אין מה להוסיף.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

4. forza forza Member

חבייר זנטי, אל קפיטנו!, באש ובמים הוא נראזורי! הוא אינטר ואינטר זה הוא.

מעריך את האחרים, אבל אישית הראשונים שאני אעודד אותם באינטר הם זנטי וקרספו.

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

קרספו?
    מה הקשר של קרספו?

6. 亚历山大帕托 Member

כנראה שארגנטינאים באמת נחשבים לשחקני בית באינטר, יותר מאיטלקים.

7. forza forza Member

קרספו כי אישית אני אוהב, ברור שסמל דיברתי על זנטי, קרספו זה השחקן הכי אהוב עליי....

8. פירנצה Member

לא ניראה לי שיצא לך לעודד את קרספו במדי אינטר יותר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. Jose Mourinho Member

עומר, כאשר אתה מראה מראש שאתה נגד זלאטן בתור שחקן ואדם, אין טעם להיכנס לויכוח.

אני ראיתי את זלאטן מנסה ויוזם, זכורה לי פעם שהוא לקח את קלאדזה באחד-על-אחד יפה ברחבה והוציא רוחב שאביאטי הדף, וגם שהוא קיבל כדור מקמביאסו 30 מטר מהשער, דהר לרחבה ושיחרר בעיטה שהכניעה את אביאטי ועברה מטר מהעמוד.
    קראתי גם שקצת לאחר החילוף הכפול של אדריאנו וקרוז, הוא יצא לריצה שבה עבר 4 שחקני מילאן עד שעשו עליו "סנדביץ'" והכדור ברח לבעיטת שוער. אני מחפש את המהלך הזה להורדה כי בדיוק הלכתי להביא אוכל אחרי אותו חילוף(Ibrahimovic went on a mazy run through four Rossoneri shirts, but eventually Gattuso and Kaladze managed to squeeze him out for a goal kick.)

ביום שקאקה, רונאלדיניו ופאטו תפסו יום שיא בעוד זלאטן היה יחד עם קווארסמה במשחק זוועתי ומנסיני ביום בינוני, אני לא מאשים את השבדי, שאומנם לא נתן משחק שיא, אבל בהחלט לא היה כזה גרוע - בטח ובטח לא בשביל "ציון 2", כי זה מראה שמעבר לזה שאתה חושב שהוא שיחק לא טוב, אתה פשוט לא אוהב אותו.

ומדוע כבודו טוען זאת? בגלל שהוא עזב את יובה שהיא ירדה ליגה? או בגלל שהוא קיבל בצדק העלאה במשכורת?

זה פשוט זועק לעולם שאתה כמעט לא רואה משחקים של אינטר. זלאטן הוא האחרון שאפשר להגיד עליו שהוא לא יורד אחורה לקבל כדורים ולהתחיל התקפות, גם אם הוא עשה את זה פחות מהממוצע בדרבי(אולי בגלל הוראות של מוריניו).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/9/08
  10. cazzo Il Capocuoco

עזוב את זלאטן, איך אתה באמצע דרבי הולך לקחת אוכל? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

11. Jose Mourinho Member

זה היה בדיוק ל5 דקות, הייתי חייב להרגיע את הקיבה קצת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

12. cazzo Il Capocuoco

מה?!?! אני באמצע דרבי לא יכול להוציא את העינים מהמסך, ואיזה רעב? הייתי קרוב לדום לב בנגיחה של אדריאנו. לפני כל משחק כזה חשוב הבטן כבר מלאה בפרפרים, דו משמע!

נערך לאחרונה ב: ‏1/10/08
  13. Jose Mourinho Member

נראה כאילו אתה מנסה להוציא אותי פחות אוהד ממך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx תאמין לי שאני ויתרתי על הרבה דברים כדי לראות משחקים של אינטר, ואצלי יש בדיוק את אותה הרגשה שציינת, אז קמתי לכמה שניות להביא משהו לאכול ממקום שרחוק 5 מטר מהטלויזיה, זה לא כזה נורא.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקשר בין מה שכתבת למה שאני כתבתי? "מראה על מה גדלו אוהדי אינטר הצעירים" מי? אלו שאהדו את הקבוצה כשהיא היתה פח הזבל של איטליה בשנות ה-90 כמוני? בזמן שמאטראצי שיחק בקבוצות זחיחות כמו פירוג'ה? בזמן שלאינטר היו שחקנים הרבה יותר "בייתים" ממנו כמו זאנטי? ברגומי בשנותיו האחרונות ואחרים? אחרת קשה לי להבין את "ההתנשאות" שלך, הרי אתה זה ד"ר הכדורגל האיטלקי לא אורי? אין פה קשר לחשיבות, בואו נגיד את האמת על אינטר של ה-3 השנים האחרונות אוקיי? אליפות ראשונה. על הנייר. באמת תודה. אליפות שניה בלי יובה בליגה, מילאן עם מינוס 20 ורומא בינונית מתמיד, גם מכבי ת"א יכלה לקחת אליפות באותה שנה. האליפות האחרונה עוד מתקבלת על הדעת וגם היא לא הגיעה בקלילות אלא בשניות האחרונות של העונה.

מה איכפת לי ממאטראצי? שיזדיין. הוא הסיבה שכולם שונאים את אינטר, שחקן מלוכלך, לא בלם גדול (לא משנה מה תגיד זה לא ישנה את הדיעה שלי לגביו) כמוהו יש עשרות באירופה אם לא יותר טובים. נתתי לו את הציון שהגיע לו, האדום הוריד לו אולי עוד נקודה, כי הטיפשות שלו, עלתה לו במשחק הבא שגם בו הוא לא ישחק ואני גם מקווה שבכל העונה. אם אתם אומרים שאינטר שיחקה טוב כנראה שאתם לא ראיתם את המשחק. אינטר שיחקה זוועה, הגעילה את האוהדים שלה, תשאלו כל אחד שהיה בסן סירו והוא יגיד לכם, מוריניו בא לגנוב 0:1, והסתפק נהדר ב-0:0. הלוואי ויקחו את מאטראצי, אני מעדיף את קורדובה (סמל לא פחות ממאטראצי אם לא יותר), בורדיסו, קיבו ואפילו את ריוואס על פניו ומצדי שיבעט 600 פנדלים בשנה.

לא התלהבתי כשזלאטן הגיע לאינטר, כמו שלא התלהבתי מזה שויירה הגיע לאינטר, ואין קשר בכלל לזה שהוא עזב את יובה, גם יובה לא היתה אצלי בדם, להלן הכוונה הייתי גדל שם או משחק שם קרוב ל7, 8 שנים מוותר על הצעות כאלה ואחרות גם אני הייתי עוזב...לאינטר אין הרבה סמלים, אבל זלאטן הוא לא אחד מהם, לפחות לא בעיניי. מעציב אותך? תבכה.

צר לי שאני לא אוהד פיורנטינה, אחרת הייתי שמח גם מ-"תצוגה" כשהקבוצה שלי מפסידה בדרבי. כל אוהד אינטר שהיה מסופק או חב שהקבוצה שלו שיחקה טוב בדרבי צריך לבדוק את עצמו טוב טוב, אינטר לא הרשימה מפתיחת העונה, אולי פרט למשחק מול טורינו בחוץ, והדרבי היה שיא. אם זה תלוי באוהדי מילאן, שכל דרבי נשחק כך, תיהיו בטוחים שאם זה יקרה, ה-5:0 וה-6:0 עוד עלולים לחזור וזה לא משנה מי יעמוד על הקווים.

אחרי הכל אתה אוהד פיורנטינה, אני לא מצפה ממך שתבין מה אני חושב על המשחק של הקבוצה שלי ואת הציונים שאני נותן לשחקנים של אינטר, אחרי הכל אינטר לא קבוצה בינונית, בניגוד לפיורנטינה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/08
  15. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתפלא איך אוהד אינטר אמיתי מסוגל לשנוא את מטראצי כמו שאתה שונא אותו.