La Dodicesima Giornata Del Campionato

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י cazzo, ‏14/11/08.

1. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא משנה. העניין הוא שההנהלות של רומא ופיורנטינה מוציאות כסף על כישרונות לעתיד, כשבינתיים אין להן עדיין 11 ראשונים ברמה הולמת. המקרה של רומא עוד יותר חמור, בגלל ששם עוד נמצאים תחת מגבלות כספיות קשות ובכל זאת הם התעקשו לקנות שחקן יקר שהסיכוי שיתרום להם בהווה די נמוך. קודם תמלאו חורים, אחר-כך תטפלו בעתיד. הסתכלות לעתיד תוך כדי "ויתור" על ההווה מתאים למועדונים קטנים, לא לרומא ופיורנטינה.

2. פירנצה Member

למלא חורים?
    לפיורנטינה יש קאדר די מאוזן(למרות שהיה מקום להחתים בלם להרכב ראשון).
    אתה מציג את זה כאילו הביאו ילד בן 14 למחלקת הנוער כדי לקטוף פירות בעתיד,אבל יובטיץ' היה אמור למצב את עצמו בהרכב הפותח כבר השנה.
    נכון שסטטיסטית אין תרומה משמעותית על המגרש(עד עכשיו) אבל יצא לי לראות אותו מספר משחקים
    ובאופן שהוא מטפל בכדור אני די רגוע לגביו,סביר להניח שעוד שנתיים שלוש הערך שלו יעלה פי שניים
    מסכום שנקנה.
    ואורי תפסיק להיות פאסימי זה התפקיד שלי,יש עוד 26 מחזורים והמרחק מהמקום השלישי הוא 4
    נקודות בלבד כאשר גם הרביעי באלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏20/11/08
  3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם מדברים פה על מצבה הכלכלי הירוד של רומא כאי הצדקה לקניה של מנז אך שוכחים שבאותו חלון העברות, לא היו אלטרנטיבות בשוק ובמצבו הנוכחי, 12 מליון יורו+משכורת בינונית לא יכלו לספק שחקן מהשורה הראשונה או השניה שיקח תפקיד מרכזי בקבוצה וישדרג אותה (וזה בלי להזכיר את התחרות הגדולה של הקבוצות הגדולות והעשירות ביותר על שחקנים מהדרג הזה). 12 מליון יורו זה הסכום שנשאר למועדון בתקציב להעברות ואם לא היה אף שחקן למכירה שיכל לתרום לקבוצה, אני מברך את היוזמה להשקיע את הכסף בשחקן צעיר ומוכשר שצפוי לשדרג את הקבוצה בעתיד. איך בדיוק אשמה ההנהלה במצב בו אין שחקנים מתאימים שהמועדון יכל לרכוש? ראינו בעבר מקרים בהם ההנהלה קנתה שחקנים בשביל לצאת בידי חובה ואני לא רואה דבר פסול בהוצאות מבוקרות והשקעות לעתיד.
    עוד תיקון קטן לטענה של אורי. מנז לא קיבל ברומא תפקיד מרכזי ואף אחד לא מצפה ממנו שיסחב את הקבוצה על גבו. הוא אומנם יכול למלא את התפקיד שהשאיר אחריו מנסיני אך זהו גם התפקיד שנתפס על ידי ווצ'יניץ' עוד בעונה שעברה כשלמנז מיועד תפקיד המחליף (השחקן המרכזי שנקנה אחרי מכירה של מנסיני הוא באפטיסטה וגם הוא בתור אלטרנטיבה לאדריאן מוטו), וזה גם מה שקורא בפועל כאשר ספאלטי משבח את השחקן ומצד שני נותן לו דקות משחק מעטות מאוד.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לעולם לא כתבתי שמנז קיבל ברומא תפקיד מרכזי, אלא שהוא תופס משבצת של אחד כזה.

5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

במקרה בהודעה שמעלך יש הסבר לכך שהוא גם לא תופס משבצת של אחד כזה. פשוט תנסה להפריד את התאוריה (המאוד הגיונית) שלך למה שנעשה בפועל. די נטאלה שהזכרת בתור דוגמא אף פעם לא היה רלוונטי וכנראה שגם חלק גדול מהשמות שרצו בתקשורת בעונת ההעברות. בתור אוהד הקבוצה שעקב אחריי כל המתרחש בתקופה הזאת, אני לא רואה איך היה אפשר לעשות דברים אחרת שהיו מועילים יותר או לחילופין, מונעים את המצב אליו נקלעה הקבוצה. קל מאוד להעביר ביקורת על ההנהלה והרכש אך במקרה הספציפי הזה, הם לא הבעיה.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

החוקר ז'אן פיאז'יה, שנחשב לאחד הפיסכולוגים החשובים ביותר בהיסטוריה ובכלל לאחד האנשים משפיעים במאה ה-20, היה זה שיסד את תיאורית ההתפתחותית הקוגנטיבית והשכלית לפי שלבים אצל הילד. אחת היכולות שמתפתחות אצל הילד לטענתו מגיל 8 ועד גיל 12 היא היכולת לראות את העולם מבחוץ בצורה מקיפה ולא רק בצורה אגוצנטרית כפי שהוא יכול עד תווך גילאים זה. הביקורת שלי על התיאוריה של פיאז'ה, ואני מאמין שזו ביקורת לגיטימיט וכנראה שאינני הראשון שמעלה אותה על הכתב, היא שלדעתי האדם ממשיך כל ימי חייו לחטוא מדי פעם בחוסר היכולת לראות אובייקט או נושא מסויים בצורה שאינה אוגצנטרית ובעיה זו אינה נעלמת לחלוטין בגיל 12. למה אני כותב את כל זה? כי לדעתי בחוסר היכולת הזו חוטא כאן אתה.
    הנך תופס בצבטי מחשבותיך את המושא שהינו יובטיץ' ורואה את העולם רק בעזרת אותה האכיזה ולא מתבונן בנושא גם מבחוץ, בצורה מקיפה וכוללת, צורה בה יובטיץ' הוא רק פרט בתוך מערכת, אצלך זה להפך נראה שכל מערכת המחשבה שלך עובדת עבור הפרט.
    מדבריך שאתה מתעלם לחלוטין מהמועדון, מההיסטוריה שלו, אוהדיו, דמויותיו לרבות כל שחקניו. נראה שלך אין שום בעיה להקריב כל אלה עבור הפרט. אם אעשה לרגע חיבור אנלוגי למקום שקרוב אליך יותר ואציג זו דרך הדוגמה של מילאן נראה אפוא, שמבחינתך העונה החולפת היתה אף יותר ממבורכת, יותר מכך מבחינתך שגם בעונה הקרובה ובזו שלאחריה המועדון שאתה אוהד לא יזכה באליפות וגם לא יעפיל לליגת האלופות כיוון שמה שחשוב באמת הוא שבעוד שנתיים פאטו יהיה שווה פי שלושה. ואם נסיק מהפרט אל הכלל מבחינתך השנים של התפתחות כל שחקן צעיר ( בין אם זה יובטיץ' או פאטו) הן תפלות עבור המועדון, התארים וההישגים בשנים הללו שוות לעפר, ואילו העונה בה אותו שחקן צעיר יצמח להיות כוכב, אז ורק אז ההצלחות נרשמות באותיות של זהב, אז ורק אז הן בעלות משמעות.

האם אתה לא מסכים איתי? האם לדעתך הקרבה של שנתיים עבור הצלחה של שנה אחת אינם עומדים לנגד ההגיון המתמטי? חשוב לחשוב קדימה, אף אגדיל ואומר שזו גם חובה, אבל אם בתכנון קדימה אתה רומס את ההווה, בעצם לא עשית דבר, להפך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/11/08
  7. 亚历山大帕托 Member

לתת זמן לשחקנים זרים צעירים להסתגל ולהתפתח אומר להקריב את המועדון? איך הפכת את מה שאמרתי למסקנה כזאת? במועדון לא השכילו לכסות את האפשרות שהצעיר לא יפציץ מיד במשחקיו הראשונים ולא חיזקו את כל העמדות בהתאם. הבעיה היא לא בפרט אלא במועדון שטעה. אני בעד לרכוש כשרונות צעירים גם בסכומים כאלה, אבל צריך גם לדאוג להווה, כמו שאמרת.

רומא לא היתה צריכה לרכוש את מנז כי, ככל הנראה, זה מנע ממנה לרכוש שחקן הרכב מוכח שיש בו צורך היום. האם זה אומר שמנז כישלון? לא. עצם הרכישה שלו מהווה כישלון? נכון לתחילת העונה הנוכחית, אפשר לקרוא לזה הימור לא מוצלח שגובל בטיפשות אם קיוו שיוביל את הקבוצה כבר עכשיו. יכול להיות שבעתיד הוא יפציץ ויצליח עם רומא בגדול. לדעתי, ההנהלה נכשלה יותר ברכישות אחרות.

ביובטיץ' אני רואה כישרון יוצא דופן שבהחלט שווה את ההשקעה שפיורנטינה עשתה בו. אני לא חושב שהיה עדיף להביא שחקן אחר בתפקיד שלו לקבוצה, שהיא גם כך חזקה מספיק בשביל לסיים בטופ 4. בפיורנטינה אין יומרות כמו לרוץ לאליפות ולהגיע לחצי גמר צ'מפיונס, אז מה בעצם השתנה לרעה?

ולמה הבאת דוקא את פאטו כדוגמא? המועדון לא מקריב בשבילו, מסתדרים איתו ובלעדיו. בחצי העונה הראשונה שלו היה אחד המצטיינים ותרם רבות (לא רק בשערים הרבים שהבקיע). הכישלון לא היה בגללו, וגם אם היו מביאים את דרוגבה ב-20 מיליון לא היה משתנה שום דבר. העונה הוא שחקן רוטציה רגיל ואנחנו רצים לאליפות. הקצנת והמצאת שטויות ("מבחינתך שגם בעונה הקרובה ובזו שלאחריה המועדון שאתה אוהד לא יזכה באליפות...") על מנת להציג פואנטה איתה אני לא מתווכח בכלל.

לסיכום: להגיד שיובטיץ' ומנז הם כשלונות זו שטות שאין לחזור עליה בשום ניסוח. בשלב הזה של העונה, שמחורינו רק השליש הראשון שלה, זה גם חסר טעם לקבוע חד משמעית שהרכישות האלה היו שגוית לגמרי. כששחקן צעיר עולה למגרש אין מה להסתכל על תג המחיר שלו והגדולות שמייעדים לו במועדון. זה מה שמכשיל רבים מהם מלכתחילה.