Iphone, Ipod, Ipad, Itunes

הנושא בפורום 'פורום מחשבים, משחקים ואינטרנט' פורסם ע"י Engel Del Madrid, ‏11/3/11.

1. Ian Wright Member

באופן אישי הרבה יותר אהבתי את הוג'י שהיה לי אייפוד טאץ' ופרצתי אותו בזמנו.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. קניתי את האייפון לפני כשבועיים. זה לא שלא הייתי מרוצה מהסוני אריקסון שהיה לי (כי הייתי מאוד מרוצה) ועברתי בשביל המכשיר, אלא עברתי בעיקר בגלל החבילה.
    בסלקום שילמתי עבור 350 דקות, 300 הודעות וגלישה סכום שנע בין 300-350 שקל בחודש.
    באורנג' הציעו לי לעבור אליהם, לקבל אייפון 4 + 700 דקות לכל היעדים + 3500 דקות בתוך אורנג'+ 400 הודעות + 1G של גלישה במחיר של 180 שקלים.
    עשיתי חשבון וההחלטה הייתה פשוטה.

2. מבחינת האייפון, אין ספק שמדובר במכשיר עם הרבה יתרונות.
    מסך הנגיעה הוא טוב (אם כי אפשר לשפר אותו בדברים מסוימים במיוחד בכל הנוגע לזום בגלישה באינטרנט), המצלמה מצוינת, איכות התמונה והקול מצוינים, המהירות של מערכת ההפעלה מרשימה, ההגדרות של המכשיר רבות ומספקות מענה כמעט לכל דבר שאפשר לחשוב עליו וכמובן היתרון הגדול הוא האפליקציות שהם מגוונות וטובות (חלקם חוסכות כסף ומתאימות את המשתמש לעולם הטכנולוגי שאנחנו חיים בו היום).
    עיקר הבעיות הם כמובן בסוללה - מי שבאמת משתמש באפליקציות במכשיר יגמור את הסוללה במקרה הטוב ביום במקרה הפחות טוב בחצי יום ובעובדה שאם האייפון נשבר או נאבד אין ביטוח וכסף רב ילך לאיבוד.
    הבעיה הנוספת והיא גם יתרון באייפון היא העובדה שאפל דואגת למשתמשים במכשירים השונים באייפון ורק להם. דוגמא אחת היא כל הנושא של הכנסת תכנים למכשיר (כמו סרטונים ושירים) שהוא תהליך מסורבל שבו צריך קודם להעביר את השיר לתוכנה במחשב ורק אז למכשיר. דוגמא נוספת היא העובדה שהאייפון לא תומך בשיתוף עם מכשירים אחרים (למשל אי אפשר לעשות שיחת וידיאו עם מישהו שמחזיק בגלקסי לדוגמא). כלומר אפל דואגת מצד אחד לשיתוף אדיר בין מכשירי האייפון אבל מצד שני מנסה להגביל כמה שיותר את השיתוף עם מכשירים שהם לא של אפל.
    למה מדובר ביתרון, כי אפל גם מספקת המון תחליפים דרך האפליקציות לשיחות, הודעות וצ'אטים וכי לפי הפרסומים השונים תוך 3 שנים 70% מהשוק ישתמש באייפון. ברגע שהנתח של האייפון יהיה כל כך משמעותי, אז החיסרון בחוסר השיתוף עם מכשירים אחרים יהיה מינימלי בגלל שלרוב האנשים יהיה אייפון.

3. מכשירים אחרים? את המכשיר החדש של סוני אריקסון אני לא מכיר, אבל יש לי חברים שמאוד אוהבים את הגלקסי שדומה מאוד לאייפון.
    לדעתי אנחנו צריכים להנות מהמצב הקיים, שהתחרות בשוק התקשורת סוף סוף מתפתחת עם הכניסה העתידית של החברות החדשות, מה שגורם לכל החברות הקיימות להוריד מחירים ולהציע הצעות זולות על מכשירים מצוינים. בטח היום כשאפשר לעבור עם המספר מחברה לחברה.
    לדעתי פחות חשוב אם יש בידך גלקסי או אייפון כי שניהם מכשירים מצוינים לפי מה שראיתי, יותר חשוב שכשאתה עובר תשיג את החבילה הכי טובה שאתה יכול כי לאור העובדה שבקרוב יכנסו לשוק החברות החדשות, סלקום, אורנג' ופלאפון עושות הכל כדי לההביא/להשאיר לקוחות.

4. תוכנות של אייפון?
    בנוסף להמלצות כאן הייתי ממליץ על האפליקציות הבאות:
    QUICKCONTACT - אפליקציה שנותנת אפשרות להכניס מספרים שיהיו חיוג מהיר.
    WAZE - חינם GPS.
    BATTERY - תוכנה שעוזרת לך לדעת בדיוק כמה אתה יכול לדבר/לגלוש באינטרנט/לשלוח הודעות וכדומה עד שהסוללה תגמר.
    BUMP - תוכנה שבאמצעותה אפשר להעביר קבצים ממכשיר למכשיר.
    כמה דיברתי - תוכנה שעוקבת אחרי כמות השיחות/ההודעות/הגלישה באינטרנט וכיוצא בזה שהוצאת מהפלאפון ומעדכנת אותך בהתאם לחבילה שלך עוד כמה אתה יכול לנצל במסגרת התוכנית.
    FOTBALL KICKS - משחק חינמי שבו אתה בועט לשער, אני אישית אהבתי.

3. Zizou10 Member

משה קראתי את כל מה שכתבת (באמת). ובתור אחד שמקרקרים סביבו כל היום, בעיקר בעבודה עם אייפון, בלקברי, גלקאסי ומה לא - רציתי לשאול למה עברת לאייפון? כאילו על הסוני אריקסון שלך כמה יצא לך לשלם בחודש+-? זה כל המכלול שמסביב שהמכשיר נותן או סתם קידמה? לפעמים אני לא יודע אם זה מצדיק את ההשקעה הכספית ושאפשר להמתין עם השגעת הזאת.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שיש הבדל בין הסוני אריקסון שעשיתי בו שימוש מקודם (כרגע אני בדיוק מנסה למכור אותו) לאייפון.
    מבחינת איכות המצלמה (בעיקר בלילה), מבחינת הגלישה באינטרנט, שיתוף הקבצים, סרטוני הוידיאו ובעיקר האפשרויות של המכשיר האייפון הוא טוב יותר ומגוון יותר.
    אבל, באופן אישי, אני הייתי מרוצה מהסוני אריקסון (שלא סגר אצלי אפילו שנה) כי אני בעיקר מחפש במכשיר פלאפון איכות שמע טובה, סוללה שמחזיקה מספיק זמן, מצלמה סבירה ומשחקים בסיסים. את כולם היה לי בסוני אריקסון ולכן הייתי מרוצה. עבורי, כל מה שהאייפון מציע זה רק בונוס ואם הייתה לי חבילה זולה יותר לסוני אריקסון הייתי נשאר איתו.
    אני לא פריק של טכנולוגיה ולא הייתי להוט לקנות אייפון. למעשה, לא אני פניתי אל אורנג' אלא סוכן הגיע אלינו הביתה והציע לנו מחיר נוח מאוד בשביל שנעבור כולנו (עברנו 4 אנשים) לאורנג' מהחברות שהיינו בהם (שלושה היו במירס ואני הייתי בסלקום).

אני עברתי בגלל השילוב של תוכנית משתלמת ומכשיר משוכלל יותר כשהדגש שלי לפחות היה על התוכנית.
    בסלקום שילמתי הרבה יותר (לפחות 300 שקל בחודש) על תוכנית שכללה בתוכה פחות זמן אוויר, פחות הודעות ופחות זמן גלישה באינטרנט.
    היום באורנג' אני משלם יותר מ100 שקל פחות אבל מקבל הרבה יותר מבחינת הדקות, ההודעות, הגלישה באינטרנט וכמובן המכשיר.

לסיכום, אני פחות מתחבר לבהלה לאייפון או לדחיפות לקנות אייפון בגלל ההתקדמות הטכנולגית, אני מתחבר הרבה יותר לעובדה שעל אייפון מציעים היום תוכניות מאוד משתלמות (מבחינת דקות, הודעות, אינטרנט וכדומה) שבעיקר בגללם שווה לקנות אייפון.

5. Zizou10 Member

אז ההצעה שקיבלת מאורנג' בפוסט הראשון היא עד כמה שידועה לך תקפה גם בסניפים אם אני הולך ומברר?

אני גם בסלקום (סוג של דיל ממזמן מהעבודה של אבא), אבל מכשיר נוקיה סטנדרט 300 דקות ו300 SMS ב130 שקל לחודש. את ה50 שקל לכל חודש יותר אפשר לספוג. אגב אם באמת אני עובר - זה מצריך שינוי מספר?

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/11
  6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאמרתי, לא ביצעתי את העיסקה בסניף של אורנג' אלא מדובר בסוכן שהגיע אלינו לבית. בנוסף, מניח שהעובדה שעברנו 4 אנשים מחברות שונות לאורנג' נתנה לו מרחב תמרון מסוים להציע לנו הצעה נמוכה יחסית.

מה שאני מציע לך, זה קודם כל ללכת לסלקום ולבקש פירוט של החשבון שלך. כמה הודעות בממוצע אתה מוציא, כמה דקות בממוצע אתה מדבר, כמה אתה בממוצע גולש באינטרנט, ותבקש את הממוצע של החצי שנה האחרונה ולא של החודשיים האחרונים כדי שזה יהיה מדויק.

הצעד השני זה לגשת גם לחברת אורנג' וגם לחברת פלאפון, להגיד להם שאתה חושב לעבור אליהם מסלקום ולשאול אותם מה הם יכולים להציע לך כדי שתעבור.
    אחרי שתקבל את ההצעות תלך לסלקום עם ההצעות שלהם ותשאל אותם אם הם יכולים להציע לך משהו יותר טוב. חבר שלי עשה את זה עם סלקום והציעו לו הצעה אטרקטיבית כדי שישאר והוא החליט לשדרג לאייפון אבל להישאר בסלקום.

חשוב רק שתשים לב שאתה לא מתפתה סתם לתוכנית מיותרת שאתה לא צריך. לי למשל הציעו תוכנית עם מספר דקות והודעות עצום ואינטרנט חינם אבל במחיר של 240 שקל לחודש. מכיוון שאני לא מגיע אפילו ל400 דקות ו400 הודעות לקחתי את התוכנית (זאת שסיפרתי עליה מקודם) שאמנם כללה פחות דקות ופחות הודעות אבל זולה ב60 שקל לחודש. לכן חשוב שתבחר תוכנית שמתאימה לממוצע שלך מבחינת דקות, הודעות וכיוצא בזה.

אחרי שתקבל את כל ההצעות תוכל לחשוב האם בכלל משתלם לך לשדרג לאייפון ואם כן איפה.
    במידה ותחליט לעבור, המספר שלך עובר איתך. חשוב מבחינתך אם אתה עובר לאורנג' או פלאפון להגיד להם (לפני שאתה מתנתק מסלקום) שאתה רוצה להמשיך עם המספר הישן שלך ואז הם פשוט יבצעו תהליך שנקרא ניוד (לוקח כשעתיים וכמובן לא עולה כסף) שבמהלכו המספר יעבור מהפלאפון הישן שלך לאייפון/גלקסי/כל מכשיר אחר שתשדרג אליו.

7. Zizou10 Member

כן הבנתי אני תכלס משתמש בחבילה הכי בסיסית נראה לי שיש כרגע, 300 דקות שיחה ו300 SMS בלי גלישה בכלל, ובכלל לא מגיע גם לזמנים/כמות הודעות האלה - נראה אם יהיה אפשר לשדרג ולהשאר בסביבות המחיר שאני משלם כרגע (שהוא עם באמת ניצלתי את כל ההודעות והשיחות, 130 שקל לחודש).

איך זה עובד מבחינת האינטרנט באייפון? זה משהו שלא הצלחתי להבין, זה מוגבל, מוגבל להורדות לקבצים? ראיתי שיש 16 מגה ומכשירים עם 32. מה שכן, אינטרנט יכול להיות מאד מאד שימושי בפלאפון זה כן ונראה לי שזה השדרוג הרציני של הסמארטפונים מהדור השלישי שהיו גולשים בהם תמורת כסף - היום אתה פאקינג נוסע באוטובוס עם Wifi ומשוטט ברשת.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שיש לך חבילה מאוד זולה, בטח אם אתה לא עובר את הדקות וההודעות בחבילה ולכן הייתי מציע לך לשדרג רק אם אתה באמת מוצא עיסקה דומה מבחינת המחיר על סמארטפון או אם באמת בא לך פלאפון מתקדם יותר.

האינטרנט באייפון למיטב ידעתי לא מוגבל לגודל מסוים של קבצים (מצד שני המכשיר שלי לא פרוץ ולכן רוב הדברים שהורדתי לא שוקלים יותר מידי לכן אני לא יודע בוודאות).
    באייפון יש הרבה מקום, לדעתי הבסיס הוא של 16GB מה שמספיק להרבה דברים.
    האופציות באינטרנט הוא או אינטרנט אלחוטי או דרך חברת הפלאפון שלך. גם כאן אני לא דוגמא טובה כי בבית ובלימודים אני גולש באלחוטי ורק בין לבין באינטרנט אבל אני לא מכיר כאלה שעוברים את ה 1G בגלישה.
    בכל מקרה, אם אתה גולש על האלחוטי כמובן שזה חינם ואם אתה גולש מחברת הפלאפון שלך זה יורד מהחבילה שלך/ההסכם שעשית עם החברה בקשר לאינטרנט.

9. Zizou10 Member

כן זה מה שיהיה אם אמצא עסקה באחת החברות עד סביבת ה140-170 שקל אז שווה לי להשקיע את ההפרש הזה שהוא לא נורא בכלל. אני באמת אלך לבדוק עם החברות האם קיימות חבילות יחסית עם כמות זמן דקות והודעות נמוכה ואם כן אז באמת שווה ללכת לזה, כמו שאמרתי הרבה בגלל האינטרנט.

רק דבר אחרון, בהנחה שאני משתמש באינטרנט דרך חברת הפלאפון שלי ויש לי נניח 1G, על מה האינרנט בעצם "אוכל" את המקום הזה? הורדות, תמונות? או סתם אפילו על כניסה לאתרים ומעבר ביניהם.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה - כיצד אני יכול להוריד רינגטונים לאייפון והאם חייבים לפרוץ את האייפון כדי שהרינגטון יפעל אצלי בפלאפון (האייפון שלי לא פרוץ ואני גם לא מתכוון לפרוץ אותו)?

עוד כמה המלצות לתוכנות/משחקים נחמדים באייפון (כולם כמובן בחינם):
    GroupsFree - נותן את האפשרות לחלק את ספר הטלפונים לקבוצות (מה שמקל על חיפוש המספרים כשרוצים לחייג).
    Fragger - משחק נחמד.
    Super Save - למי שחלם אי פעם להיות שוער.
    Find The Ball - משחק שאני אישית מאוד אוהב, המשחק הקלאסי שבו צריך לדעת באיזה מהכוסות מסתתר הכדור (כמובן שכל רמה שעולים המהירות עולה).
    Stupid - אפליקציה נחמדה שמאתגרת קצת את החשיבה והיצרתיות.

11. Engel Del Madrid Member

לשאלתך, אתה מוריד רינגטונים לאייפון. כלומר בסיומת IPA, והאינטרנט מפוצץ באתרים כאלו.
    אתה נכנס לאייטיונס, בצד שמאל למעלה יהיה לך תיקיית RINGTONES, אתה פשוט עושה ADD FILE ומוסיף את הרינגטונים, אח"כ אתה נכנס חזרה לתפריט המכשיר שלך, ועושה לו APPLY.

12. 亚历山大帕托 Member

עדיף להוריד אפליקציה ולהכין רינגטונים משלך מהשירים שיש לך באייפון.

13. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

יש אפשרות למחוק עדכונים מהאפ סטור?

יש לי אפליקציה בתשלום ועכשיו אני לא יכול לעדכן אותה (נכון? או שאני מתבלבל ואפשר?) והאייקון הזה שמראה לי שיש עדכון באפ סטור לא יורד וזה ממש מעצבן אותי.. ניסיתי למחוק את העדכון, אין שום אופציה שנותנת לי לעשות את זה.

יש פיתרון?

14. Legolas Member

הפיתרון היחידי הוא,שאם האייפון שלך פרוץ אז כמובן יש לך את האינסטלוס,אז שמה גם יוצאים עידכונים למשחקים גם,אז ברגע שאתה מוריד ומתקין דרך התוכנה שמה,אז זה מזהה באפ סטור שיש לך תגרסא הכי חדשה של המשחק וזה מסיר לך מאפ סטור את הבקשה לעדכן תמשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/11
  15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

תודה רבה.