F1 2016 - ניקו רוזנברג אלוף העולם, הודיע על פרישה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏19/3/16.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

רד בול זרקה הבוקר את דניל קביאט לטורו רוסו וקידמה במקומו את מקס ורסטאפן. כמה מזה עונש לקביאט על התאונות האחרונות וכמה ניסיון לקדם את ורסטאפן מהר כדי שלא יברח למקום אחר? כנראה 50/50.

2. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

החלטה מצויינת. ורסטאפן נהג מצויין וקביאט מתגלה כפרחח שלא מבין שהוא בפורמולה 1 ולא בקארטינג.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מעניין שווטל מבקר את הדרך בו המהלך הזה נעשה. אולי יש צדק בדבריו ודרך ההתנהלות של רד בול בעייתית?

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא נעים, בטח בעיתוי הזה, כמה מירוצים אחרי פתיחת העונה, וכשזה נראה כמו עונש, אבל בסופו של דבר זה עסק של מאות מיליונים והחלטות צריכות להתקבל על מה שטוב יותר לקבוצה. ורסטאפן כישרון גדול יותר.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

וואו ענק, זו הולכת להיות עונה ענקית רק בגלל המאבק החם בין המרצדסים.

האמנתי שהיה קרב צמוד אבל לא חלמתי שרוזברג יעשה להמילטון בית ספר בזינוקים. הוא אשם בתאונה אבל עדיין, היכולת שלו העונה והדריכות לתת קרב על התואר, זה מוחשי ואמיתי. כיף גדול. סוף סוף קצת דם רע ותחרות בענף.

נראה כמה נקודות יקזזו לרוזברג על זה.

6. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

הדבר הכי מרגש שקרה ב-F1 לאחרונה.

Der Kaiser אוהב/ת את זה.
  7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יום היסטורי לספורט המוטורי ההולנדי. מקס ורסטאפן לוקח את הגרנד פרי הספרדי, פשוט מדהים. נכון, שתי המכוניות הכי טובות בסבב בחוץ, אבל זה לא משנה לפרחח בן 18 שיש לו בקושי שנה רשיון...אני לא מצפה שהבחורצ'יק הזה ימשיך לנצח ככה, לא במכונית הזאת, אבל הניצחון הזה הוא הצהרת כוונות לגבי הכשרון שיש לבחור. הוא עוד יהיה אלוף עולם.

Der Kaiser אוהב/ת את זה.
  8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קשה לקבוע מי יהיה אלוף עולם בספורט הזה כי התלות ברכב כל כך גדולה, מי יודע איפה ינהג ואם תגיע לו ההזדמנות, אבל הוא בהחלט נראה בכיוון הנכון ורד בול מהר התלבשו עליו וידחפו לכיוון הזה. כך או כך יצא לו יפה כבר לנצח מירוץ, גם אם מזל שיחק לו כאן, זה בכל זאת יצא לו מטורף.

golding ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה בדיוק הבעיה שיש לי עם הספורט הזה. ברגע שיש הבדלים כה משמעותיים במכוניות השונות התחרות למעשה מאד מוגבלת. ורסטאפן ניצח היום כי המילטון ורוסברג דאגו קודם כל לפתוח מחדש את המירוץ, אבל מה שמקס עשה לראייקונן הוא דבר שנותן לי הרבה תקווה לעתיד. עם צמיגים פחות טובים הבחור בן ה-18 פשוט הגן בצורה מושלמת על המקום הראשון. הוא לא עשה את זה מול רוקי חסר ניסיון, אבל מול אלוף עולם לשעבר.

אני שוביניסטי, אין לי בעיה להודות בזה. היום חזרתי לעקוב שוב אחרי הספורט שבמשך שנים לא עניין אותי (הייתי בעבר אוהד שרוף של סנה). בעוד שבועיים נראה מה מקס יעשה. בעיניי מה שלא פחות חשוב זה שהניצחון הזה יכול לקדם את הספורט המוטורי בהולנד. יש פה עם שאוהב ספורט וההישג של מקס הצעיר יכול לדחוף ילדים לעבור למשל לענף הקארטינג. אולי בעתיד שוב נראה מירוצי F1 בהולנד. השם זנטפורט מוכר לחובבי הספורט המוטורי.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיזוז נקודות?!

כן, זה בעייתי שפערי המכוניות משפיעים כל כך. ורסטאפן נראה כמו אלוף עולם שבדרך מכל בחינה, אבל כל זה כמובן לא יעזור לו אם לא תהיה לו מכונית טובה מספיק בשביל זה. מצער, אבל זה הענף.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

עונש כלשהו. לא האמנתי שרוזברג יצא מזה בלי עונש כלשהו.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שהיה מקום לעונשים ושמח שאין כאלו. תנו קצת לנהגי מירוצים להיות נהגי מירוצים, אלו לא החלטות של שברירי שנייה אלא שברירים של שברירי שנייה.

אגב, להמילטון כבר יש שתי אזהרות השנה ובשלישית הוא יסבול מירידת עשרה מקומות בזינוק - עוד עול שהוא יישא איתו העונה, כי ספק אם יצליח לעבור עוד 16 מירוצים ללא עונש.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא F1, אבל ואללה התנגשות!?! לפיטר לי לא היה שום מושג מה קורה לפניו בגלל האבק. פשוט מדהים שכולם יוצאים מהתאונה הזאת ללא פציעות קשות.

נערך לאחרונה ב: ‏22/5/16
    Der Kaiser אוהב/ת את זה.
  14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

וואו איזו דרמה!

איך שהמילטון נלחם על לחזור לאליפות הזאת, דאם איט. הפעם זה היה ניצחון במאבק ישיר על מיקום אחד על אחד עם עקיפה, מה שמשאיר את המחסום הפסיכולוגי שאולי עדיין קיים אצל רוזברג באמונה שהוא יכול לגבור על המילטון. זה לא דומה להפסד בפער במירוץ רב ארועים או עקיפה בזינוק, אלא עקיפה לקראת סיום מירוץ. המילטון הוא פאקינג ווינר.

אם העקיפה תבדק ותמצא "כשרה" (הייתה קצת חודרנית ואגרסיבית לטעמי), אז לא רואה איך רוזברג יעצור כבר את לואיס כל הדרך לאליפות.

15. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

רוזברג לא נקי בכלל כאן. הוא התחיל לפנות מאוחר מאוד, מאוד.