F1 2012

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏3/2/12.

1. shlomydavid מנהלים

2. South Boy Member

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Arti...618.130783.html

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

אני מקווה שזה לא נכון וגם לא מאמין שזה נכון, מעבר לכך שבפרארי אמרו שמאסה השתפר לקראת סיום העונה (ואני מסכים איתם) והם יאריכו את החוזה שלו אני כל כך שונא את ווטל למרות שהוא ואלונסו זה צוות שיקנה לפרארי שליטה יותר דומיננטית בסבב אפילו מהימים של שומי.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאסה בהחלט ימשיך בפרארי, אבל זה ב-2013. מה יקרה ב-2014, עוד נראה. לגבי דומיננטיות של וטל ואלונסו ביחד, נו, נגיד. אין מה לעשות, קודם כל צריך לייצר מכונית שתיתן לנהגים את האפשרות לעשות זאת ופרארי מתקשה בכך בשנים האחרונות. אחר כך צריך למצוא דרך לנהל קבוצה עם שני נהגים בכירים שלא רואים בעיניים כלום חוץ מאליפות עולם. כך שגם אם זה יקרה, זה לא יהיה כל כך פשוט.

4. South Boy Member

אי אפשר לנהל קבוצה עם שני נהגים בכירים ששניהם רוצים אליפות ע"ע סנה ופרוסט.
    בפרארי יודעים את זה טוב מאוד ולא יחתימו את ווטל בנוסף לאלונסו אלא רק במקום, אבל אני מעריך הרבה יותר אלונסו שיכול להוציא את המיטב לא רק ממכוניות מושלמות כמו זו של רד בול בניגוד לווטל שאם לא העליונות הטכנית הברורה של רד בול אני לא בטוח שהוא היה ממוקם היום ראשון, ככה שאין לפרארי שום סיבה להחליף את אלונסו בווטל.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כל שיפור בפרארי מבורך. במבט לעונה הבאה אפשר לצמצם עוד את הפערים ולהתחרות באמת על אליפות העולם.

6. South Boy Member

אפשר כבר להתכונן לעונה הבאה, רד בול פשוט שולטת בסבב מאז מונזה ואין שום סיכוי שווטל יפסיד את המירוץ הזה מפול פוזישן, ובטח שלא אלונסו יצליח לעשות משהו כשהוא מזנק רק חמישי ולפניו ווטל והמילטון.
    חבל פשוט חבל אחרי תקופה לא קצרה של מקום ראשון דווקא במאני טיים יש יותר מדי ליקויים במכונית, הנהג הכי טוב בסבב מסתכל מהצד איך האליפות בורחת לו בגלל משהו שלא תלוי בו.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, מתבלגנים העניינים. פטל השיג את המקום השלישי במוקדמות לקראת אבו דאבי מחר, אבל הורד למקום ה-24 והאחרון בגלל שסיים את מקצה הדרוג על המסלול מבלי להגיע חזרה לרחבת הטיפולים וללא מספיק דלק, בהתאם לחוקה (צריך כמות מינימלית מסוימת כדי לבדוק אותו). אלונסו התקדם מהמקום השביעי בגריד לשישי. הוא יצטרך לעשות יותר כדי להשיג מספיק נקודות ולעקוף את פטל בדרוג, וקיים סיכוי סביר שפטל יצליח לצבור משהו גם בזינוק מהמקום האחרון, אבל אין ספק שמחר יכול לערבב מחדש את הקלפים, לפחות במידה מסוימת.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מקרים מהסוג הזה מפריחים תקווה אולי לחינם שקיים עדיין סיכוי, אבל אני ממש לא אופטימי. יחסי הכוחות בסופו של דבר עושים את שלהם. רק נס יגרום לאלונסו לקחת את האליפות מהרד בול של פטל.

נערך לאחרונה ב: ‏3/11/12
  9. South Boy Member

חברה אם לא באבו דאבי אז הוא יחגוג בארה"ב או בברזיל, לפתח תקוות בגלל מירוץ אחד שבו אין הרבה סיכוי לווטל להשיג נקודות (ואם הוא ישיג זה רק בגלל מכונית פשוט ברמה מעל כל השאר, לא רואה בנהג הזה משהו מיוחד) זה לגרום לעצמך יותר כאב.
    היה כל כך כל כך כואב לראות את אלונסו מתראיין לסקיי ואומר "אני לא מאוכזב כי המקום השביעי זה המקסימום שיכולנו להשיג", כל כך חבל אחרי כל כך הרבה זמן במקום הראשון באה קריסת מערכות טוטאלית בפרארי.
    אליפות של מכונית, שיתנו את הגביע לניואי ולא לווטל.

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא הייתה שום קריסה בפרארי, זו תמיד הייתה המהירות של המכונית ביחס לשאר הצמרת בסבב. היו כמה רגעים גאוניים של אלונסו וחוסר מזל של האחרים שהביאו את אלונסו להוביל את האליפות עד אמצע העונה, זה הכל. פרארי לא התרסקו וכמעט אין שינוי, אולי אפילו שיפור קל לאחרונה. אלונסו צודק, זה פחות או יותר המקסימום. במירוצים הוא עולה בדרך כלל בכמה מקומות ומזה הוא חי כל העונה.

11. South Boy Member

קריסה זה לא רק בצד הטכני, אין ספק שהמכונית שפרארי העמידה לא ברמה של שאר הצמרת ורחוקה שנות אור מהמכונית של רד בול אבל אלונסו הוציא מהמכונית הזאת אפילו יותר ממה שהיא מסוגלת להציע ומאז התאונה בספא פרארי פשוט נפלה מירוץ אחרי מירוץ ובענף שבו היכולות המנטליות חשובות אפילו יותר מהיכולות הפיזיות של הנהג נראה שאלונסו פשוט קרס תחת הלחץ והמכונית של ווטל ניצלה את זה ושעטה קדימה לעבר אליפות שלישית ברציפות.
    אין לי צל של ספק שאם תושיב את ווטל במכונית של פרארי אני לא בטוח שהוא עובר אפילו את קימי בשלישייה הראשונה.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש כל כך הרבה משתנים בפורמולה 1, כל כך הרבה גורמים שמעורבים - טכניים ואנושיים - שקשה לי לדבר על קריסה. לפעמים מסלולים מסוימים מתאימים למכונית מסוימת ושום דבר שקבוצה תעשה לא ישנה את זה משמעותית. אלונסו עדיין מוציא הרבה ממכונית לא מדהימה ורק במירוץ האחרון ראינו את זה. אני לא חושב שהפגמים של פרארי הם משהו שקרו באופן ספציפי בשבועות האחרונים. הם בעיקר עוד מאותו הדבר, שהפך לבולט בגלל השיפור של רד בול.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, פטל יצא מהמירוץ הזה נהדר. למרות שהיה צריך לעצור להחליף כנף קדמית, הוא הצליח לסיים במקום השלישי, כשאלונסו שני, כך שהפער הצטמק בסך הכל לעשר נקודות. אם זו המהמורה הגדולה שעוד היתה יכולה לקרות לו, מצבו טוב. וכמובן, היום הגדול של רייקונן שמנצח בפעם הראשונה אחרי חזרתו לפורמולה 1.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ווטל צריך רק לדאוג לסיים כל מירוץ עד סוף העונה בלי תקלות כדי להיות אלוף עולם. כבר לא חייב לזכות, אלא רק לנהוג זהיר וזה כבר יספיק עבור מקום גבוה עם רכב כמו שלו. רק פרישה של ווטל במירוץ כלשהו יכולה להשאיר לאלונסו סיכוי.

15. South Boy Member

אלונסו עמד על הפודיום וסימן לאנשי הצוות בפרארי '2' עם היד, הכוונה שנשארו עוד 2 מירוצים ורק 10 נקודות מפרידות בינו לבין ווטל ככה שיש סיכוי, טוב מאוד שהוא מאמין בעצמו וביכולות שלו ואם הוא ימשיך להציג יכולת כזאת עם קצת מזל אפשר לעשות את זה, אבל הכול בידיים של ווטל.

נערך לאחרונה ב: ‏4/11/12