F1 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Rosner, ‏7/12/08.

1. King Kenny Member

אם העונה תמשיך כמו שהיא התחילה זה לא יהיה טוב. מאז שאני רואה פורמולה 1 אני לא זוכר פתיחת עונה כל כך גרועה של פרארי, ואני די בטוח שגם לפני שהתחלתי לראותפורמולה 1 לא הייתה פתיחת עונה כזאת גרועה.

2. kfiros Member

עזוב את הנפילה של פרארי, גם נפילה של מקלארן. כשמנגד אור הזרקורים מופנה לבראון החדשה שאף אחד לא תלה בה ובנהגים שלה יותר מדי ציפיות.. מצהירים כוונות יפה מאוד. תראה את טויוטה שאחרי העונה הקודמת הדי בינונית שלהם לא ראויים למשהו, תראה אפילו את "טורו רוסו" שנמצאת לפני פרארי ומקלארן.

מצד אחד מכניס הרבה אקשן כל העסק הזה. מצד שני, פורמולה 1 בלי מאבק בין הגדולות (בלבד) כמו ב2-3 עונות הקודמת למשל מוריד מאוד את העניין.

3. דנידין Member

החוקים החדשים הביאו לסיכויים הוגנים יותר לקבוצות הקטנות לצמצם על הגדולות. גם בראון שנראת נפלא העונה עדיין בשום מצב לא פייבוריטית או מוצגת כמכונית מהירה במיוחד. זה די באטן כנהג שמוציא מהרכב תוצאות טובות והתאקלם מהר יותר לחוקים החדשים. אולי בהמשך גם בשאר הקבוצות נראה שידרוגים והתאקלמיות של נהגים למכוניות החדשות. בהחלט אפשר לומר שהענף הפך מעניין יותר.

4. shlomydavid מנהלים

http://www.fia.com/en-GB/sport/championships/f1/PublishingImages/banner_f1_main.Xxx

מחר החל מ-8:50 בבוקר (שידור ישיר בספורט 5), יתקיים מקצה הדירוג בשנגחאי - מירוץ מ"ס 3 בעונת 2009.

צילום אוירי של מסלול שנגחאי.

http://img148.imageshack.us/img148/4653/apr408w500lk4.Xxx

אורך המסלול הוא 5,451 מטרים.
    סה"כ הקפות: 56 (סה"כ מסלול: 305.066 ק"מ).
    שיא ההקפה במירוץ: מיכאל שומאכר (פרארי, 2004) - 1:32.238 דק'.

תוצאות שני האימונים הראשונים:

http://img13.imageshack.us/img13/6156/23624664.Xxx

http://d.yimg.com/i//ng/sp/eurosport/20090417/25/b787d1a48dcedf881393cdcff24f792f.Xxx
    באטן מסיים ראשון במקצה האימונים השני.

הבאנר, המידע והתמונות באדיבות האתרים הללו:

האתר, האתר

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מקצה דירוג מאוד דרמטי ושוב הוכח שהתחרות חזרה לענף. וורטל נהג מצויין והנה עוד הוכחה שהניצחון שלו בעונה אשתקד לא היה ארוע מקרי. כיף לראות נהג כמו אלונסו משיג מיקום גבוה בשל היותו נהג מעניין ובלתי שיגרתי. כנראה שגם מחר נראה דרמות.

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/09
  6. kfiros Member

כל מירוץ מוכיח מחדש שהעונה הזאת הולכת להיות אחת העונות היותר מעניינות.. אפילו במקצי דירוג הנהגים של פרארי ומקלארן לא מסוגלים לטפס מעל למקום השמיני. נכון לכרגע נראה שרנו, ב.מ.וו ובראון מאוד רציניות ויש לגדולות סיבה אמיתית לדאגה.

מה אני אגיד, מקווה מאוד לתצוגה טובה של מקלארן מחר.

7. דנידין Member

החוקים החדשים או יותר נכון החזרה לחוקים הישנים והטובים פשוט מביטחים לנו תחרות ועניין. כנראה שלא יהיה מירוץ העונה שלא יהיה מעניין גם אם אלו יתרחשו לא במסוללי עקיפה נוחים. המכוניות פשוט מאפשרות יותר עקיפות שוב, תודה לאל.

8. דנידין Member

בכל עונה אחרת הייתי מתחנן למירוצי גשם כדי שיהיו עקיפות ואקשן, אבל העונה סידרו לנו מאבקים מעניינים גם בלי הגשם ולכן זה הפך מאוס שאי אפשר להנות ממירוץ נורמלי.

9. kfiros Member

רד בול לקחה היום ובגדול.. בשורה התחתונה סוף-סוף הישג נורמלי למקלארן עם המקומות החמישי והשישי. לפני שנה הייתי מסתכל על זה ככישלון חרוץ, היום מקום חמישי פתאום נראה הישג. איך שגלגל מסתובב לו.

ביצרניות עולים למקום הרביעי עם 8 נקודות. גם זה פתאום נראה טוב כשמסתכלים על היריבה הגדולה מאיטליה.

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

http://www.autodestaques.com/imagens/monza-ferrari.Xxx

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

רייקונן אומר היום במסיבת העיתונאים משהו שלא מפתיע אף אחד עד כה: "אנחנו עומדים כרגע בפיגור של שניה." בשפת פורמולה 1 מדובר בהפרש עצום שבעבר הם היו בפער של שניה מקבוצות התחתית. עם כל התקציב של פרארי להגיע למצב כזה מול קבוצות חלשות תקציב בהרבה זה באמת מצב שכמעט בלתי הגיוני. מה עשו שם כל הפגרה?

12. kfiros Member

גם אני תוהה.. יש פה אפתיות גדולה של הגדולות פלוס שיטת הניקוד החדשה. אבל אי אפשר להגיד כלום, זה ממש לא תירוץ לזה שלפרארי אין אפילו נקודה בודדת.

אני מאוכזב בגדול ממקלארן, אז נכון שיש 8 נקודות וזה לא המצב של פרארי, אבל בכל זאת מקווה להמשכיות משבוע שעבר כשעם כל הצער, מבחינתי גם הגעה של אחד הנהגים למקומות ה4-6 תספק את הסחורה.
    מעניין אותי לראות מה יהיה עם רד בול ובראון, ניצחון של אחת מהן מחר תהיה הצהרת כוונות מפורשת. עוד שעה למקצה הדירוג, הולך להיות מעניין.

13. דנידין Member

לא הייתי קורא לזה אפתיות. גם הקבוצות הגדולות דרוכות ומוכנות לקרב, אבל למה לא הולך להם זה פשוט תעלומה של ממש.
    מאמין שזה יהיה הקו העונה. רד בול ובראון מהירות ואמינות והן כנראה ימשיכו להוביל. את הפתעות קיצוניות אחרי שהרכב כבר מוכן, אנחנו לא בפגרה אלא כבר בתוך העונה. אלו הרכבים וזה מה יש.

14. kfiros Member

ברור שתמיד עובדים קשה בפגרה. אבל בכל זאת, עם כל הנהגים הטובים והשם, אותן קבוצות נעקפות ע"י כל כך הרבה יצרניות אחרות זה כבר לא נראה סביר. במיוחד כאשר הקבוצה היחידה שמשתווה לפרארי במספר הנקודות היא פורס אינדיאה (עם 0 נקודות כמובן), זה כבר מדליק נורה אדומה.
    בקיצור, עונה בהחלט לא רגילה בעיצומה.

15. דנידין Member

אז הנה מקצה הדרוג עונה לך על השאלה. אין כל שינוי, אלא הכוחות של הקבוצות העונה. דווקא די מאוזן בצמרת ויש הרבה תחרות. זה דבר טוב לענף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx