copa del rey 2018/2019:: אתם מוכנים?? קלאסיקו בחצי הגמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏30/10/18.

1. Civil Anti Madridista

גם אם ננקה את הצהוב הראשון (למרות שכבר ראינו שחקנים מקבלים צהובים על חסימות בדרך לשער) ראמוס ביצע בהמשך עוד 2 עבירות של צהוב וודאי. הכניסה בארתור עם שתי רגליים, והעבירה מאחור על מסי שעצרה מתפרצת סמוך לסיום לא משאירות מקום לפרשנות.

2. Raulito Madridista

במקרה הראשון, מה גם שהייתה דקה יחסית מוקדמת, לדעתי נטו ראמוס סבל מהמוניטין שיש לו(אני לא אומר שזה לא מוצדק), הוא פשוט לא עשה כלום, אבל בשורה התחתונה: השופט השפיע על התוצאה והכריע את המשחק? זו הסיבה לצורך העניין שברצלונה לא ניצחה? אני לא חושב. אני חושב שריאל מדריד הייתה טובה יותר והחמיצה בגדול תרתי משמע במחצית הראשונה, וכמובן שבארסה עם מסי מהשריקה הראשונה ועם דמבלה בהרכב זה סיפור אחר לגמריי, אבל מי שידבר על תוצאה צודקת הוא גם הגיוני בסה"כ. חושב שמיותר להתייחס לשיפוט במשחק הזה.

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2019/02/07/copa_del_rey/1549501311_392401_1549501557_noticia_normal.Xxx

הנה פנדל אפשרי של ג'ורדי אלבה על ויניסיוס בדקה ה-50 במצב של 1:0 לריאל מדריד, גם זה היה יכול לשנות משהו לצורך העניין.

3. Raulito Madridista

חצי הגמר השני ממש לא איכזב ואיזה כיף שיש גומלין, בטיס ו-ולנסיה בדקות מסוימות אפילו השאירו אבק לקלאסיקו מבחינת רמת הכדורגל. האם בטיס רואה את גמר הגביע הביתי חומק ממנה? הובילה כבר 2:0 אחרי שער מוזר של חואקין מכדור קרן אבל אז ולנסיה המשיכה בתנופה האדירה שלה, בעיקר בזכות החילופים: קונדוגוביה ובעיקר גאמיירו שנראה לפתע כמו השחקן שבאתלטיקו מדריד חלמו עליו - בישול מצוין לצ'רישב שכבש שער בנגיחה, ובהמשך שער אחרי בישול של רודריגו ושוב מרסליניו מבסוט בסיום. בולנסיה במשך הרבה זמן העונה הייתה תחושה שכלום לא עובד ועכשיו כל מטאטא יורה, היא חזרה להתקפות המתפרצות הקטלניות שלה ורודריגו לוהט. מה יהיה כשגדש יחזור?

4. Raulito Madridista

בכווונה אני כותב כאן בת'רד המקורי, אוטוטו גומלין חצי הגמר השני, ולנסיה נגד בטיס, לאחר תיקו 2:2 במשחק הראשון, שתיהן מתחרות על הזכות לשחק נגד ברצלונה בגמר ולנסות למנוע מהפייבוריטית הברורה את הזכייה החמישית ברציפות שלה בגביע. מצד אחד בטיס להוטה להגיע לגמר במגרשה הביתי ויש לה אינסוף כישרון, אך ולנסיה מציגה הגנת ברזל והרבה מאוד אופי בגביע בשלבים האחרונים - הרמונטדה נגד חטאפה, הקאמבק נגד בטיס, כאילו במשחקי הגביע היא מעט יותר משוחררת. לפי ההרכבים המשוערים ב-AS, בטיס שמה את הביצים בסל של חסה רודריגס וגם קנאלס ב-11 כמובן, בעוד בולנסיה אפשר למצוא את גדש וגם את הצמד רודריגו-גאמיירו שמשתפים פעולה לא רע לאחרונה.

https://as.com/futbol/imagenes/2019/02/27/copa_del_rey/1551301542_382477_1551304857_sumario_grande.Xxx

5. Jefecito Member

ולנסיה מנצחת 1-0 את בטיס ועולה לגמר.

6. Raulito Madridista

יכול להיות שיש כאן אוהדי ולנסיה שיגיעו משום מקום ויתרגזו עליי אבל אני חושב ששיתוף פעולה כזה כמו של גאמיירו ורודריגו, מהלך שהוביל לשער המנצח כמובן, כשגאמיירו שוב מוותר על האגו ומבשל - לא היה לעטלפים מאז מוריינטס ודויד ויאה, ועבר איזה עשור מכך. בטיס פתחה לא רע אבל לא איימה על השער, הכדורגל שלה קצת איטי מדי והנעת הכדור היפה לא הביאה לכדי סיכון. מעבר לכך אחרי השער שספגה היא איבדה את זה והיה לה סף שבירה נמוך. בעצם יחד עם ההפסד לראן בבית, בטיס נחתכת משני מפעלים תוך שבוע והיא תתרכז בליגה. ולנסיה נגד ברצלונה זה גמר איכותי ומושך את תשומת הלב, והעטלפים לא היו בגמר מאז 2007/08, עונה מזעזעת של ולנסיה שהסתיימה בטעם מתוק ועם התואר היחיד של דויד ויאה שם.