Copa del rey 2014/15:: מסי לא משאיר סיכוי לבילבאו, בארסה משלימה דאבל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

1. Raulito Madridista

בדיוק כמו שכואב לי על עוד דאבל קל של בארסה, חבל לי על בילבאו ששוב מסיימת בידיים ריקות, משחק שנגמר עוד לפני שהתחיל, שוב היא לא היוותה יריב וקשה להאשים אותה. אני מקווה שהבאסקים יפתחו את העונה הבאה כפי שסיימו את העונה הנוכחית.
    - בתקשורת מהללים את מסי ובצדק אבל אני עדיין חושב שהשער הגדול בקריירה שלו הוא מול חטאפה בגביע, זה היה עדיין 'עידן התמימות' מצידו והוא פשוט לקח את הכדור ממחצית המגרש ועבר את כולם וגם סיים בהקפצה מדהימה| אח"כ מגיע השער בברנבאו בחצי הגמר ב-2011 כשהוא גם שיגע את ההגנה והוא לא עבר איזה סמרטוטים - מרסלו, סרחיו ראמוס, אלביול, לאו דווקא בסדר הזה| ובמקום השלישי כנראה הגול השנה כשהוא חולף על פני בואטנג ומסיים בהקפצה מדהימה.
    לבארסה כמובן אין זמן ליותר מדי חגיגות, ומעבר לכך שצ'אבי הפך לשחקן המעוטר ביותר בהיסטוריה של הכדורגל הספרדי, הנה נתון נוסף:
    מאז 'עלייתו' של מסי: ברצלונה - 23 תארים| ריאל מדריד - 10 תארים| שובר השיוויון הגדול בהיסטוריה.
    מאז הגעתו של כריסטיאנו רונאלדו: ברצלונה - 15 תארים| ריאל מדריד - 7 תארים.

מסי עם 58 שערים העונה בכל המסגרות, בעונת 2012-13 הוא כבש 70 ואני כלל לא נכנס לבישולים אבל ברור לכולם מהי העונה הגדולה בקריירה שלו. בגמר בברלין הוא יכול להפוך לשחקן הראשון שכובש בשלושה גמרים של ליגת האלופות. כרגע לפי מה שזכור לי, הוא, כריסטיאנו וראול כבשו בשני גמרים כ"א.

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוארז הוא סוג של אטו וזלאטן יחדיו. אני לא חושב שיש חלוץ טוב ממנו ואני לא חושב שמישהו יכול היה לעשות את העבודה שהוא מבצע בברצלונה. ברור שיש כאן משהו נדיר בכך ששחקן ברמה שלו משחק ללא אגו בכלל, על אף הרעב האדיר שלו לשערים, אבל גם מקצועית הוא חלוץ שמסוגל לעשות הכול מהכול. גם התנועה שלו בלי כדור פשוט מחרפנת את הבלמים ומאפשרת שטחים פנויים למסי וניימאר.

אגב, ראוליטו, שמסתכלים על שער חשוב בקריירה של שחקן חייבים לתת ערך למעמד בו זה קרה.

Civil ו-idans10 אוהבים את זה.
  3. פול סקולס Member

התנועה של סוארז ללא כדור היא אחת הטובות שראיתי.

4. Raulito Madridista

כשאני חושב על זה שריאל מדריד 'חששה' מהתדמית(עאלק) שתהיה לה במידה וסוארז יגיע והעדיפה להישאר עם בנזמה כחלוץ הפותח שלה - זה מעורר בי בחילה. עד מתי ניתקע עם הצרפתי השמנמן? ב-2009 היינו יכולים להחתים את ויאה ובמקומו קיבלנו את בנזמה, כמה חבל. סוארז שחקן שיש לו הכל, הוא נכס וזו רק העונה הראשונה שלו בקבוצה, זו שלישייה התקפית מפחידה. הוא מסוג השחקנים שלא היה קיים לגבם שום סימן שאלה כשהצטרפו, ועזבו שטויות של התאקלמות במדינה חדשה, ליגה חדשה וסגנון חדש וגם אם הוא 'כינור שני' למסי ולא האיש של הכדורים הולכים אליו כמו בליברפול. בדיוק באותה רשימה עם כריסטיאנו רונאלדו, פיגו, זידאן, רונאלדו הברזילאי.

לגבי מסי - אני כתבתי 'השער היפה בקריירה' לאו דווקא הגדול בקריירה - ועל כך אפשר להתווכח לעד. בכל-מקרה, אני מסכים איתך. ונניח נוציא מהמשוואה את השער ההוא נגד חטאפה, אתה מסכים איתי שחצי גמר צ'מפיונס> גמר גביע המלך? כלומר, אני חותר לשער הבלתי-נתפס שלו נגד ריאל בברנבאו, השער השני, כשהוא לקח כדור ועבר ארבעה שחקנים. לא לכל שחקן יש בקריירה גול כמו זידאן בגלאזגו בגמר הצ'מפיונס - שער כל-כך אסתטי ומדהים וגם במעמד כזה.