Copa del rey 2014/15:: מסי לא משאיר סיכוי לבילבאו, בארסה משלימה דאבל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

1. JohnTerry26 Member

אני מסכים, אבל אתלטיקו לא תוכל להביא קשר אמצע יותר טוב ממה שיכול להיות לה עם קוקה. אני מזמן הייתי מסיט אותו אחורה כדי שינהל את המשחק. יכול להיות שאני טועה אבל אני לא חושב שהוא גם כזה מבריק בשליש האחרון, הוא ממש לא 10 קלאסי. אם הוא יימכר לאיזושהי קבוצה, הוא ישחק בה יותר מאחור לדעתי. אבל השאלה אם סימאונה יוותר על חלק מהכוח שיש לו במרכז השדה.

בנושא אחר, אני מאוד אוהב את אתלטיקו הזאת אבל לפעמים אחרי משחקים כאלה של אדומים וכאסח וריבים עם הקבוצה השניה, מעניין אותי האם מתישהו הקבוצה הזאת תתחיל קצת להתרסק (לא מדבר על משהו כמו דורטמונד העונה, אבל בסגנון) כשיש כל כך הרבה דם רע במשחקים שלה לעיתים קרובות. מתי או אם בכלל האוויר יצא שם.

נערך לאחרונה ב: ‏29/1/15
  2. zivmay Member

בארסה נמצאת בכושר מצויין.
    ואם שנה שעברה ההתמודדות הייתה הרבה יותר קשה תחת משחק הלחץ של אתלטיקו וכדומה, העונה זה נראה שיש פתרונות ועל זה אפשר להעריך את לואיס אנריקה.
    לא יודע אם בסוף בארסה תהיה אלופה, כי אני לא בטוח כמה היחסים יציבים בין אנריקה לשחקנים ואין ספק שבינתיים האופי המאוד שחצני בעל הדיסטנט שלו פוגע לו בקריירה. ואם הוא רוצה להיות מאמן גדול הוא חייב להשתנות.
    בהיבט לשחקנים-
    ניימאר הופך להיות חיה רעה, סוארז משתפר ממשחק למשחק ומסי נכנס לכושר מפחיד.
    שלושת השחקנים האלו לבדם יכולים לנצח כל קבוצה, אבל הבעיה של ריאל, אתלטיקו וסיטי, שגם שחקנים כמו ראקיטיץ, בוסקטס, פיקה, מסצארנו ואפילו ראפיניה פדרו ואלבס נכנסים לכושר נהדר ונראה שהעסק מתחבר ומתייצב.
    מאוד מעניין איך תסתיים העונה בליגה וגם באלופות.

3. Civil Anti Madridista

הכל נזיל בכדורגל. עד לפני חודש הכתירו כבר את ריאל לאלופה, ואפילו כאלופת אירופה הראשונה שתעשה באק טו באק - אז אמרו.
    המחצית הראשונה הייתה חוויה לקהל, ההפך הגמור מהמחצית השנייה שהפכה לבושידו מצד אתלטיקו ולא לכדורגל.
    ברצלונה מחברת כבר שבעה ניצחונות ברציפות, המשבר כבר מזמן מאחורינו ועושה הרושם שאנריקה למד את מחיר הטעויות שלו
    ריאל מדריד עדיין פייבוריטית, אבל אנחנו צריכים "להיות שם" כשהיא תמעד.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לסימאונה יש עכשיו יותר אופציות בהתקפה עם טורס וקאני ויכול להיות שנראה את קוקה יותר באמצע בהמשך העונה.

גבי אמר לשופט שהאירוע ברחבה של בארסה עם היד של אלבה "זה פנדל והרחקה". והוא הורחק רק על המילים האלה ללא תוספת קללות.

5. riquelme1 Member

וכל זה שבארסה עדיין עם חוליית הגנה שנופלת משמעותית משאר הגדולות ביבשת(לא מכניס כאן את ריאל שסופגת הרבה יותר למרות שבהשוואה של שחקן מול שחקן במצ'אפ ברור מי טובים יותר).

תרשה לי לגחך על הפיסקה הזאת. ההגנה של ברצלונה בוודאות לא נופלת מאף חוליית הגנה באירופה, גם לא של הגודלות ביותר. ההגנה הכי טובה העונה בספרד בלי ספק בכלל, 9 שערי ספיגות בליגה חזקה מאוד כמו הליגה הספרדית, רק לשם השוואה ריאל מדריד ספגה 16 שערים(8 שערים יותר), ההגנה המהוללת של אתלטיקו ספגה כפול.

הסטיסיקה לא משקרת, ההגנה של ברצלונה מצויינת העונה, שיש לך טריפל כמו מסי, ניימאר וסוארס בחוד כרגיל פחות מתייחסים לזה, אבל זו האמת. וגם אם עושים מצ'אפ ההגנה של בארסה טובה יותר. פיקה יותר טוב גם מפפה שנופל בבכל משחק גדול, וראמוס נראה השנה כמו בלם ליגה ז'. האמת שכבר שנתיים הוא נראה ככה, להוציא את החודש המצויין שעבר בשנה שעברה הוא חסר יציבות לחלוטין.

גם אני מעדיף שקוקה ישחק באמצע, אבל סימאונה רוצה אותו בצד ואם תמיכה באמצע. אני הייתי מעדיף אותו באמצע, ואת גרייזמן בכלל בשמאל ולא כחלוץ שני כמו שהוא משחק, כמו שהוא שיחק בסוסיאדד שם לדעתי הוא הכי אפקטיבי.

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

דעתי על לואיס אנריקה נשארה אותו הדבר. התוצאות האחרונות היו טובות, אי אפשר להתכחש לזה, אבל הבעיות של ברצלונה הן אותן הבעיות. למזלו של אנריקה יש לו חלק התקפי משובח במיוחד ואת מסי בפרט שמאז התקרית ביניהם נראה מצוין. כמו כן, במפגשים מול אתלטיקו מדריד משהו באמת קורה לניימאר שהמאצ׳-אפ שלו מול חואנפרן נגמר מדי משחק בנוקא-אאוט לברזילאי.

אני לא רואה כאן החלטות של מאמן שגרמו לברצלונה לשחק כמו שהיא משחקת, אלא בעיקר מזהה חולשה בולטת באין-הקישור של הקבוצה וכמובן שההגנה נשארה בינונית מאוד, למעט פיקה שהשתפר. אגב, עם כל הכבוד לבראבו ולמאזן השערים ההגנתי המצוין של ברצלונה איתו בליגה, אני חושב שטר-שטגן שוער איכותי יותר בכמה רמות ובטח שעם פוטנציאל הרבה יותר גדול ממנו להמשיך ולהשתפר. יש לו משחק רגל סופר מרשים שמתאים לכדורגל המודרני. חתיכת בישול לניימאר הוא הביא שם אתמול.

בסופו של דבר המפגשים האחרונים בין אתלטיקו מדריד לברצלונה הוכרעו על יכולת אישית, מה שגם כמו שכבר צויין מעליי, חסר לאתלטיקו מדריד עוד קשר אמצע דומיננטי יותר טוב ממה שיש להם, בנוסף לקוקה המצוין, שהוא למעשה היחידי שאינדיבידואלית באמת מספיק טוב. סימאונה אם יישאר שם גם בעונה הבאה יצטרך לרענן את השורות. אני חושב שגם ברמה ההתקפית הקבוצה הזו פחות טובה מבעונה שעברה. לא בהכרח ברמה הפרסונלית, אלא משהו שם בזרימה במשחק המעבר לא מספיק טוב כמו בעונה שעברה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/1/15
  7. zivmay Member

נשמע לי טיפה קיצוני מדי שהמשחקים הוכרעו על ידי יכולות אישיות.
    סה"כ 3 ניצחנות רצופים על אתלטיקו, שבהם בארסה הראתה עליונות מרשימה. אל תשכח ששנה שעברה, זה היה מאבק שונה לחלוטין במיוחד בפן של היכולת.
    אנריקה למד מהטעויות, גם בצד הטקטי. הקשרים טיפה יותר קרובים אחד לשני, מסי די במפתיע סוגר ושורף שטחים בצד ימין, והכניסות שלו לאמצע אונסות כל הגנה ביקום הזה.
    ההנעת כדור הרבה יותר חלקה ומהירה, והשחקנים לוחצים מצויין. שים לב שלמעט במשחק מול ריאל ופסז ( שהעונה הייתה די בחיתוליה), כמעט ולא מפתיעים את בארסה במתפרצות, והסגירות הרבה יותר נקיות. זה לא זכור לי אפילו לא מהעונה האחרונה של פפ, וכמובן גם מהעונות של טיטו וטאטא.
    לטעמי, הדבר הכי חשוב שהוא תיקן זה הרוטציה- הרבה פחות שינויים, היררכיה יותר מסודרת כך שהשחקנים מתרגלים לשחק אחד עם השני בהרבה יותר אינטנסיביות.

8. אלי מתחן Member

מסי הסכים להוריד מעצמו טיפה ולחזור ימינה. זה עושה את ברצלונה הרבה יותר טובה.

9. Raulito Madridista

אתה יכול לגחך עד מחרתיים, אתה מתייחס אך ורק למספרים, כאילו אתה רואה כדורגל מאתמול. ההגנה של ברצלונה ספגה את מס' השערים הנמוך ביותר באירופה חוץ מבאיירן מינכן(הרקורד שלה בלתי-נתפס, אבל גם הליגה הגרמנית מוסיפה לכך). אז מה. ההגנה של בארסה יותר טובה גם משל יובנטוס או צ'לסי(ההגנה תיפקדה טוב עד לחודש האחרון) - נו באמת. גם אם פיקה לא בכושר הביזיוני של לפני חודשיים - הוא רחוק מאוד משיאו, אלבס גרוע כבר כמה שנים והוא ואלבה עם משחק ראש בינוני מאוד.
    פיקה יותר טוב מפפה? אתה הזוי. פפה היה שחקן ההגנה הטוב ביותר של ריאל מדריד בעונה שעברה והוא לא עשה אף טעות חוץ מבמשחק החוץ בדורטמונד. אתה נשען על סטיגמות מגוחכות.

וסתם מילה על ההגנה של אתלטיקו - לא כזה מופרך שהיא תספוג יותר. אתלטיקו לא יודעת להחזיק כדור וההתקפה פחות טובה מבעונה שעברה. אני לא אומר את זה רק מבחינת המספרים, אבל גם הם מחזקים את דעתי. 48 שערי זכות בעונה שעברה לעומת 40 העונה. ובעונת 2012/13 אתלטיקו גם כבשה יותר - 42. ארדה טוראן לא מספיק טוב העונה, גם בגלל פציעות ואתלטיקו מאבדת מלא ברק.

10. Civil Anti Madridista

זה כבר מזמן לא סוד ואפילו נקודת תורפה - במצבים הנייחים ברצלונה פגיעה יותר מכל, ומול הקבוצות הבכירות ביבשת אנחנו נענש.
    פיקה מתחיל לצאת מהתקופה הרעה שלו, אבל אינייסטה עדיין נמצא בפוסט טראומה מהמונדיאל האחרון בברזיל וזה כבר מתחיל להדאיג

11. Civil Anti Madridista

Ter Stegen, Alves, Piqué, Mathieu, Alba, Mascherano, Rafinha, Iniesta, Messi, Suárez y Neymar
    Asenjo, Mario, Musacchio, Víctor Ruiz, Costa, Jonathan, Pina, Bruno, Cheryshev, Gio y Vietto

12. Raulito Madridista

שני אירועים שמזכירים נשכחות מהמשחקים בין בארסה לויאריאל:

1. המספרת המדהימה של רונאלדיניו בעונת 2006/07:

http://as02.epimg.net/videos/imagenes/2015/02/10/portada/1423591744_700488_1423593247_destacados_normal.Xxx

בארסה נתנה קונצרט, אחד ממשחקיה הכי טובים באותה עונה.
    היא נראתה אז בשלה לזכות באליפות שלישית ברציפות. זה היה בסיבוב הראשון.

2. השלושער של פורלאן בקאמפ-נואו בעונת 2004/05:

http://as02.epimg.net/videos/imagenes/2015/02/10/portada/1423595549_950720_1423596129_destacados_normal.Xxx

שני מחזורים לסיום, בארסה כבר הבטיחה את האליפות והקהל קיבל משחק מרתק.
    ויאריאל הוליכה פעמיים, רונאלדיניו וג'ולי(צמד) כבשו גם הם.
    בזכות ההצגה באותו ערב, בין היתר - פורלאן צימצם פערים מאטו וסיים כמלך שערי הליגה בסיום אותה עונה עם 25 כיבושים.

13. Civil Anti Madridista

ברצלונה ממשיכה את המומנטום ויוצאת עם מקדמה שצריכה להספיק לה לקראת הגומלין במדריגל.
    מסי גם הערב היה מספר אחד על המגרש, ובעונה שצ'אבי לפני פרישה ואינייסטה עוד בטראומת מהמונדיאל, הוא זה שמשלים את החלל.
    ראוי לציין את מסצ'ראנו שחיסל כל ניסיון של וייטו להוציא מתפרצות, וניימאר לעומת זאת ירצה לשכוח את הערב הזה כמה שיותר מהר.

נערך לאחרונה ב: ‏12/2/15
  14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה כאילו רוח האלוהים שוב נכנסה במסי, כי שהוא טוב וכ״כ דומיננטי כמו שהוא עכשיו בתקופה האחרונה הוא מזכיר לכולנו למה הוא ברמה משל עצמו, עם כל הכבוד לשאר השחקנים על כדור הארץ. כיף לראות אותו משחק ככה, בכזו חדות - בכזו קלילות.

אה, וכמובן הארגנטינאי השני, מסצ׳ראנו, שנמצא בכל מקום בהגנה. מפלצת של שחקן.

15. Civil Anti Madridista

המשימה הושלמה. 3:1 במדריגל, צמד לניימאר ועוד אחד ללואיס סוארס. השחקנים של מרסליניו באמת נתנו את כל מה שיש להם,
    ועדיין בארסה ממשיכה לגמר ביכולת פושרת למדי. הקישור של לוצ'ו התקשה מאוד עם ניסיונות ההתנפלות של ויאריאל (בעיקר ראפיניה)
    האגף של מונטויה היה פרוץ לגמרי, ומול קבוצה קצת יותר איכותית בחלק הקדמי זה יכל להסתיים רע עבורנו.