Copa America 2007

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏24/6/07.

1. Spanish Weapon Member

מיכאל וכל מי שאחראי על הסיקורים האלה,אתם ענקיים, הסיקורים האלה העלו לי את החשק עוד יותר
    לקופה אמריקה וגם עוררו בי את הזעם על זה שכדי לצפות צריך לשלם וזה פשוט לא מקובל עליי.

כמובן שברזיל וארגנטינה הן פייבוריטיות מובהקות לזכייה,אבל שימו עין על אקוואדור שנמצאת במגמת
    עלייה דרסטית בשנים האחרונות , מציגה כדורגל ברמה גבוהה מאוד, שחקנים מאוד טכניים עם שליטה
    אדירה בכדור,מזכירה לא מעט את ברזיל והיא בהחלט יכולה להיות התבלין המרענן של הטורניר.

2. King Kenny Member

הם קיבלו מנוחה בגלל שהם ביקשו, הם אמרו שהם עייפים וכדומה.

3. תומר22 Member

הם לא מעמידים פנים. הטורניר חשוב מאוד לעם בברזיל ומאמן דונגה. מה לעשות, לאדונים המפונקים(ובראשם רונאלדיניו וקאקה), לא מתחשק לבוא ולשחק בגבהים ובחום של ונצואלה, בזמן שחבריהם האירופאים נופשים להם בעיירות קיט ציוריות. תוסיף לזה את הלחץ של החברות המסחריות שעומדות מאחורי השחקנים הגדולים(תאר לך שיקרה לרונאלדיניו מה שקרה לאואן בנבחרת, חס וחלילה). יש הרבה שיקולים מהם מונעים הכוכבים של נבחרת ברזיל, אבל נאמנות לדגל ולנבחרת אינה אחד מהם. זה העונש של התאחדות שמשחקת את משחקיה הביתיים בבאזל או לונדון, במקום לתת לקהל המקומי הצמא להנות גם מהכוכבים שמשחקים באירופה.

ב-2004 עוד כעסו על אלה שהבריזו מהקופה, אבל אחרי הזכייה הקודמת הם נמצאים בזחיחות ומרגישים שגם אם סגל משני ברזיל יכולה וצריכה לזכות בקופה.

4. Engel Del Madrid Member

ברזיל היא לא מה שהיא הייתה פעם , שהיתה יכולה לבנות 3 נבחרות בו זמנית . היא לא מייצרת שחקני ענק כמו פעם ואם היא מייצרת, הם לא רוצים להתייצב. אני אוהד ארגנטינה בכל מקרה ....

אגב יהיו שידורים בערוצים אחרים ?

5. Landon Donovan Member

אם זה באמת היה חשוב מבחינת ההתאחדות הברזילאית, רונאלדיניו וקאקא היו מגיעים לטורניר, בלי קשר למנוחה שהם רוצים לקבל. זה הטורניר היבשתי של ברזיל, לא משחק ידידות בכוויית. לא להגיע זה יריקה בפרצוף של האוהדים בברזיל. אם להתאחדות הברזילאית היה אכפת מעוד משהו חוץ מחוזי הספונסר עם נייקי, הם היו מודיעים לרונאלדיניו וקאקא שהם לא יכולים לבחור מתי הם כן מייצגים את הנבחרת ומתי לא, ושאם הם לא מגיעים לונצואלה, אז הם גם לא יהיו בדרום אפריקה.

לייצג את הנבחרת זה זכות, לא חובה. הארגנטינאים מגיעים למרות עונות מעייפות לא פחות מהברזילאים. כשרפא מארקז הבין שהוא לא יוכל לשחק בגביע הזהב בגלל שהליגה הספרדית עוד לא הסתיימה, הוא החליט להגיע לקופה אמריקה במקום, למרות שבמכסיקו כבר הודיעו שהשחקנים הבכירים מאירופה לא יזומנו, ולמרות שהוא עדיין מתאושש מפציעה. הסיבה שלנדון דונובן לא משחק בקיץ גם בקופה בנוסף לגביע הזהב היא שלוס אג'לס לא מסכימה לשחרר אותו לשני טורנירים בינלאומיים, כי אם זה היה תלוי בו הוא היה מגיע. אותו דבר תקף גם לעוד שחקנים בנבחרת האמריקאית והמכסיקנית, והם אפילו לא חלק מדרום אמריקה.

אני מצטער, אבל אתה תתאכזב - הנבחרת המכסיקנית הנוכחית לא מזכירה במאום את זאת של לפני שנה. הוגו סאנצ'ז הוא ההוכחה שגם אם השחקנים טובים, המאמן מסוגל לגרום להם להראות זוועה.

בעוד פחות משלוש שעות, אגב, יחל גמר גביע הזהב בין ארה"ב ומכסיקו. כל מי שרוצה לקבל פריוויו (לפחות של חלק מהשחקנים) לפני הקופה, יאלץ להסתפק בלינקים, ESPN משדרים איזו תוכנית על מכוניות או משהו... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

6. cazzo Il Capocuoco

שטויות מה שאתם אומרים על הברזילאים,לקופה אמריקה יש מסורת ארוכה עוד ששחקני הסלסאו היו ממוצא גרמני {ע"ע ארתור פרידנרייך ומנואל נוניש נקו} בשנות העשרים המוקדמות שהפוטצ'יבול היה בחיתוליו.עם שמטורף על כדורגל,אוכל שותה ישן כדורגל לא מזלזל אף פעם בקופה אמריקה,אחרי הכל זה הטורניר הבינלאומי הראשון אי פעם.במקרה של הקופה הזאת והקודמת,שברזיל שיחקה עם שחקניה הכמעט הכי טובים ולא עם הכוכבים הגדולים ומלאי הכסף כמו קאקא,רונאלדז'יניו,רונאלדו ושות' זאת הייתה מסיבה אחת בלבד,עייפות.
    אתם רק מסתכלים על השחקנים שהם צריכים לתת כל גופם ואת כל נפשם לאומה הברזילאית הגדולה,אבל למעשה אלה גם בני אדם שצריכים לנוח קצת.עדיף שינוחו וישחקו טוב בעונה הבאה אחרי הקיץ מאשר ידרדרו בעייפות מצטברת.דונגה בעצמו אמר שהוא לא רוצה את ה"פרימהדונה" למיניהן לא רק בגלל העייפות אלא גם בגלל הנחישות והמוטיבציה.אני מניח שהכוכבים הגדולים האלה מכבדים את דגל ברזיל ושרים את ההימנון אך בן אדם הוא בן אדם.ועדיין לברזיל יש סגל נהדר.....

7. תומר22 Member

זה בדיוק מה שאמרתי. הטורניר חשוב לאוהדים הברזילאים ולמאמן כמובן, אבל ההתאחדות אוכלת את מה שהיא בישלה. הם לא מתעקשים על הכוכבים הגדולים בגלל התחושה הזו, כתוצאה מהקופה ב-2004, שלא משנה באיזה סגל מגיעים, צריך ואפשר לזכות.

בארגנטינה גם בקופה הקודם כל השחקנים קיוו לקבל זימון, אבל המאמן ביאלסה בחר ללכת עם סגל ניסיוני. רק לשם השוואה: בארגנטינה שחקנים הגיעו פצועים לאימונים, הפסידו משחקי ליגה לטובת הנבחרת ואחד מהם, חבייר פינולה מנירנברג, אפילו הקדים את החתונה שלו כדי להגיע לקופה, אבל בגלל החזרה של ריקלמה הוא נשאר בחוץ, ממש ברגע האחרון.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם להוסיף עוד משהו על ברזיל - אני מודה על כל רגע שבמקום רונאלדיניו אני אזכה לראות את דייגו. ראיתם איך הברזילאים נראו במונדיאל, את התחת הם לא הולכים לקרוע. שחקנים כמו אותו דייגו, ואגנר לאב, אלאנו ואפילו רוביניו הרבה יותר רעבים מהכוכבים שעייפו וראו הכל.

אגב, למה דניאל קראבליו לא בסגל?

9. SeRgInHo Member

פצוע.

10. Landon Donovan Member

ארה"ב מנצחת את מכסיקו 2-1 בגמר גביע הזהב בשיקאגו, רגע לפני ששתיהן (או לפחות חלק מהשחקנים של שתיהן) עולות על המטוס לונצואלה. מכסיקו נראתה הרבה יותר טוב מבשאר הטורניר, כנראה בגלל שרפא מארקז חזר לשחק. אנדרס גווארדאדו הקיצוני השמאלי, שהיה מצויין, כבש את השער למכסיקו בדקה ה-43 אחרי מהלך קבוצתי יפה של מכסיקו. במחצית השנייה ארה"ב חזרה למשחק, כשדונובן כבש את השוויון בפנדל בדקה ה-61, ועשר דקות אחר-כך בני פליהאבר כבש את שער הניצחון בוולה מדהים.
    אירוע פחות נעים התרחש בדקה ה-69, כשג'ונתן ספקטור וגווארדאדו ניסו שניהם לנגוח בכדור והתנגשו. ספקטור נאלץ לצאת אחרי המכה בראש, בעוד שגווארדאדו המשיך לשחק את כל 90 הדקות. לאחר המשחק, לפי מה שהבנתי (יצאתי מהלינק לפני), הוא התמוטט והובהל החוצה על אלונקה. אני מקווה שלא קרה לו משהו רציני, הוא בהחלט שחקן כשרוני וחביב.

גווארדאדו, במידה והפציעה שלו לא חמורה, הוא שחקן שכדאי לשים עליו עין בקופה אמריקה. ממה שראיתי ממנו בליגה המכסיקנית ובמונדיאל, הוא בהחלט בעל פוטנציאל גדול, ויכול כבר עכשיו להצליח באירופה, למרות גילו הצעיר (20).
    עוד שחקן שהייתי ממליץ לשים לב אליו הוא בני פליהאבר. כיום הוא משחק בהמבורג, אומנם רק שחקן מחליף אבל יש לו המון כשרון. הוא הגיע עם משפחתו לארה"ב מברזיל בגיל 6, מה שמסביר כנראה את השליטה המצויינת שלו בכדור ואת הטכניקה.
    עוד שחקנים שעשויים להפתיע בקופה הם נרי קאסטייו (חלוץ) המכסיקני, שהיה היום טוב מאוד, וריקארדו קלארק (קשר הגנתי) האמריקאי, שעלה כמחליף ובעצם הביא את השינוי במשחק של ארה"ב.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולמרות שזה לא הכי קשור, הפנדל של ארה"ב הגיע מצלילה דוחה של בריאן צ'ינג, על מגע כזה מקסימום אפשר לקבל הטרדה מינית. למרות שלפחות מהתקציר שראיתי הצדק די נעשה. סאנצ'ז הוציא בצורה מדהימה לפחות שלושה שערים בטוחים.

יש לי שאלה האמת לגבי גביע הזהב, למה רק בארה"ב? הרי כמעט בכל מדינה אחרת הנוכחות תהיה לפחות באותן כמויות לא?

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/07
  12. Hristo Member

על פי הדיווחים שקראתי בתקשורת הרוסית, הבנתי שמצסק"א זומנו לסלסאו ואגנר לאב, ז'ו ודניאל קרבאליו ( שלא ברור לי סטטוס הפציעה שלו). אם מישהו יכול לתת אימות לכאן או לכאן לגבי שלושתם אני אשמח.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אימות מספיק בולט? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

14. Hristo Member

קראתי את זה מן הסתם ופשוט הנחתי שייתכנו שינויים של הרגע האחרון בסגלים. תודה מיכאל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

15. Landon Donovan Member

צלילה? היה שם פנדל, לפי מה שאני ראיתי. אולי אני טועה, אבל אני מניח שאם לא היה פנדל המכסיקנים היו בוכים שעות על זה. במקום זה הם בוכים על זה שהם היו הקבוצה היותר טובה ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ), וכרגיל מסרבים ללחוץ יד לאחר המשחק. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx
    דווקא גביע הזהב הבא (2009) יערך כנראה בקנדה. עד עכשיו פשוט אף מדינה אחרת לא רצתה/יכלה לארח אותו. אבל עכשיו, כשקנדה עומדת לארח את אליפות העולם עד גיל 20, ויש לטורונטו קבוצת כדורגל (ועשויות להצטרף עוד כמה מקנדה), הם מאוד מעוניינים לארח את המשחק.