Carling Cup 2009/10: מנצ'סטר יונייטד זכתה בגביע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י cityblues, ‏16/6/09.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה מאותם שחקני בית אתה חושב שישארו בקבוצה בהרכב בשנים הבאות?
    שחקנים כמו איירלנד, הארט ופילפיס היו מתפתחים בסיטי הישנה להיות שחקני הרכב ושחקני מפתח, בסיטי של היום הם יכולים להיות מקסימום שחקני רוטציה. למה? כי מאנציני הגיע רק באמצע העונה. בוא נחכה לקיץ ולכיס הפתוח שהוא יקבל ונראה כמה שחקנים הוא ירכוש, וכמה מהם יבואו בעמדות שיש לסיטי שחקנים כמו איירלנד או פילפיס.
    אם אתה חושב שהוא יוותר על הסיכוי לרכוש קשר איכותי בגלל שיש לו באותה עמדה שחקן בית בסגל לא לדבר על שחקן צעיר מהאקדמייה אתה מתעלם מהעובדה שלמציני אכפת מהצלחה כאן ועכשיו.

למאמן היום בקבוצה כמו סיטי אין את האפשרות לבנות מועדון במבט לטווח הארוך. אין לו את האפשרות לבנות על שחקני בית שאולי יתפתחו לשחקנים מובילים לא לדבר על שחקני בית מהאקדמיה. מאמן היום בסיטי צריך בצורה מהירה להיכנס לטופ 4, ובצורה מהירה להראות לבעלים התקדמות לעבר מאבק על האליפות. אם אני לא טועה מאנציני גם דיבר על אליפות תוך מספר שנים. את זה הוא לא יעשה דרך שחקני הבית או שחקני האקדמיה שאוהדי סיטי מנפנפים בהם, אל דרך הכסף. דרך שחקנים כמו רוביניו (למרות שנכשל הכוונה מובנת), טבז ואדאביור. גם אם הם יבואו על חשבון שחקני בית או שחקנים מהאקדמיה. וזאת לא סיטי הישנה.

מעמדו לדעתי היום כשחקן בית. לא חושב שאוהדי סיטי רואים בבחור כשחקן רכש או מישהו מבחוץ אלא כמישהו משלהם.

2. eastlands Member

בנתיים כל הדיבורים שלך על הקרח , הארט הוא שוער בית ולכן לא שיחררנו אותו , למרות לחצים כבדים מצד בירמינהאם, איירלנד חזר מפציעה והוא באיזור ההרכב בדיוק כפי שאצלכם רק 4 עולים ועוד 2-3 מתחלפים .
    מנציני קיבל פנקס ציקים פתוח ולא ראיתי אותו מגרש אף שחקן בית , נהפוך הוא בוייטה קיבל אצלו את הצאנס וכך גם איברהים וקניגהם בגביע , הוא בהחלא מתייחס למקומיים , גם ההחלטה לתת לוייס להתחשל בבולטון עד סוף העונה היא מצויינת עבור המועדון.

סיטי הקודמת ?- הכל בירבורים , סיטי מחוברת לאקדמיה , סיטי היא מנצסטר , סיטי מחוברת לקהילה יותר מכל מועדון אחר בעולם .

3. THE STRETFORD END Member

ג'ו הארט שיחק 54 משחקים במדי שרוסברי לפני שעבר הלאה,
    זה בחיים לא שחקן בית של שיטי.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני אומר בוא נחכה לקיץ כשלמאמן שלך יהיה את כל הזמן שבעולם ואת כל הכסף שבעולם להביא שחקנים. בוא נראה מה יהיה המעמד של הארט לאחר המונדיאל. אז תחזור אלי ותגידי לי שסיטי החדשה לא מעלימה דברים שסיטי השינה הייתה גאה בהם.

ושוב אני שואל, כולם ידעו מה הכישרון של הארט גם בשנה שעברה, ועדיין החלטתם ללכת על גיבן שלא הולך לשום מקום בזמן הקרוב, למה? השאלה היא לא האם גיבן טוב מספיק או לא, כי הוא שוער נפלא, השאלה למה להביא שוער ותיק ובכך לחסום לשוער הצעיר את האופציה להתקדם? מה לדעתך יקרה בשנה הבאה עם הארט כשהוא יחזור אחרי העונה הטובה שהוא עושה בברמינגהאם?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/1/10
  5. eastlands Member

אתה שואל יותר מידי שאלות ,למה הארט שוחרר ולמה גיבן נקנה ?

התבעסתי מאוד שהלכו על גיבן , כי עוד לפני כולם קפצתי ואמרתי הארט תותח, אחר כך קיבלתי את גיבן באהבה ואיך לא הוא הרי מלך , שאלה מאוד מסקרנת אם גיבן יעשה מתיישהו חפיפה עם הארט או שאיבדנו שוער ענק , לדעתי הוא יושאל לעוד עונה לפחות אם כי אחרי גביע עולמי טוב הוא עלול להימכר לקבוצה מובילה באירופה.

6. THE STRETFORD END Member

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא נכון להשוות עם בית"ר גם כי לא דייקת בהרבה דברים שציינת וגם כי גם בשנים קודמות ויותר 'אותנטיות' היו הרבה שחקני רכש או "שכירי חרב".
    בסיטי פתחו אתמול 3 שחקני בית וגם בעמדות שבהם פתחו שחקני רכש לא היו שחקני בית לפני ההגעה של השייחים.
    קבוצה ששואפת להגיע לרמות הגבוהות ביותר לא יכולה להסתמך רק על שחקני בית וכשצריך אז קונים מבחוץ, אז אם פעם זה היה בנארביה וברקוביץ' והיום טבז ואדבאיור זה כבר הבדל ביכולות הכספיות אבל בסופו של דבר שחקני הבית הטובים נשארים.
    איירלנד, רייט-פיליפס וריצ'רדס הם שחקני הרכב לכל דבר, אונואה, בויאטה וגם ג'ונסון שלא פצוע הם שחקני רוטציה והצעירים יותר וייס ואיברהים צפוים להשתלב בעתיד.

8. Dimitar Berbatov Member

פרט נמק והסבר.
    ולא בדיוק הבנתי את המשפט השני שלך. בוודאי שתמיד יש שכירי חרב ושחקני רכש, אבל את התקופה הזאת של בית"ר אני זוכר כשלד ישראלי שמורכב רובו ככולו משחקני בית או כאלו שנרכשו בגיל צעיר מאוד (לכן אני מחשיב את בויאטה למרות היותו בלגי כשחקן בית).

9. THE STRETFORD END Member

נערך לאחרונה ב: ‏29/1/10
  10. קינג לדלי Member

שוב,ברגע שסיטי יתנו קרב כזה גם בליגה אז האלימות רק תלך ותגבר.
    עיר קשה מנצ'סטר ואני חושב שלדרבים הבאים המשטרה חייבת להתארגן מחדש.

11. THE STRETFORD END Member

לדלי

יוסי אמר לי שהיתה כמות מטורפת של שוטרים כמו שהוא לא ראה בעבר במשחק באולד-טראפורד,
    הם נכנסו לפאב שהוא היה ולקחו משם אוהד באזיקים גם כן.

12. קינג לדלי Member

כן אני מאמין שהם עבדו קשה אבל אני חושב שבדרבים הבאים צריך יותר מסוקים וצוללות קרב.

"הוא הרביץ לי שאני הייתי כמו אמא בשבילו".

13. eastlands Member

יוסי- עוד טרמפיסט דוגמא ומופת לאוהד "אמיתי" יש משחק גדול ומעניין כמו סיטי הוא שם ,קצת מאכזבים ובטלפון הוא מקלל את כולם ,בחור טוב צריך לשמור שיישאר בעיר .

הענק פשוט מטיל אימה בעיר ובסטרטפורד ,החזרנו לכולם את התשוקה למשחק וזה רק ההתחלה .

14. the white pele Member

אכן,זקוקים לכם בשביל תשוקה. תודה. היה חסר לנו מזה בעשורים האחרונים.אני רק מקווה שרוני, פלטשר, גיגסי, סקולסי הפנימו את עניין התשוקה וילמדו...

15. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

http://i45.tinypic.com/23rpgyw.Xxx
    גמר גביע הליגה 2009/2010: מנצ'סטר יונייטד-אסטון וילה
    ראשון, 17:00, וומבלי
    שופט: פיל דאוד

מחזיקת גביע הליגה המכהנת, מנצ'סטר יונייטד, רוצה להיות הקבוצה הראשונה שזוכה בתואר ברציפות מאז נוטינגהאם פורסט ב-1989 ו-1990, אך היא צריכה לעבור אתגר קשה בשביל זה-אסטון וילה, קבוצה אותה לא הצליחה לנצח בליגה העונה בשני מפגשים, כשרק שער עצמי של קולינס הציל עברה נקודה בוילה פארק. יונייטד תגיע מעודדת לגמר, אחרי הניצחון 3-0 על ווסטהאם בשלישי האחרון ואחרי הניצחון הגדול של מנצ'סטר סיטי על צ'לסי לפני שעה קלה שהחזיר את הפער בין יונייטד והכחולים בצמרת לנקודה אחת. עם זאת, היא תגיע לוומבלי עם לא מעט נעדרים-אנדרסון הברזילאי גמר את העונה במשחק מול הפטישים, ריו פרדיננד פצוע בגבו, ראיין גיגס בידו ונאני שהורחק בוילה פארק בליגה עדיין מושעה. עדיין לא ברור מה יהיה ההרכב שיעלה מחר אלכס פרגוסון, האם הוא ילך על הרכב מלא ובכיר כמו בחצי הגמר מול מנצ'סטר סיטי או על הרכב מעורב של ותיקים וצעירים כמו בגמר אשתקד מול טוטנהאם.
    http://images.mirror.co.uk/upl/m4/mar2009/9/7/Image_16_for_Carling_Cup_final_gallery_672074334.Xxx
    יונייטד לא רוצה להיפרד מגביע הליגה

כבר 14 שנה עברו מאז התואר האחרון של אסטון וילה, ומוטיביציה היא הדבר האחרון שיחסר לוילנס מחר. המועדון הזה צמא לתארים ומחר יש לו הזדמנות מצוינת לזכות באחד, הזדמנות שמי יודע אם תחזור בעתיד הקרוב. אסטון וילה אמנם נמצאת עדיין במאבק על המקום הרביעי והכרטיס לליגת האלופות, ואפילו במצב טוב-היא במרחק ארבע נקודות ומשחק חסר ממנצ'סטר סיטי, ספק גדול אם תצליח להשיג את הכרטיס הנכסף מול יריבות חזקות יותר כמו סיטי וליברפול. הנעדרים היחידים של וילה הם שני שחקני ווסטהאם לשעבר מרלון הארווד ונייג'ל ריו קוקר הפצועים, סטיליאן פטרוב החלים מוירוס, אמיל הסקי וג'יימס קולינס מפציעות ושלושתם כשירים למשחק מחר. למרטין אוניל יש שני גביעי ליגה ברזומה מתקופתו בלסטר, ומחר, עשר שנים אחרי התואר האנגלי האחרון שלו, הוא ירצה עוד תוספת משמעותית לארון המדליות.
    http://www.lovefooty.net/wp-content/uploads/2009/07/aston-villa.Xxx
    שחקני אסטון וילה צמאים לתואר

הדרך אל הגמר-מנצ'סטר יונייטד:
    סיבוב שלישי-1-0 באולד טראפורד על וולבס.
    סיבוב רביעי-2-0 בחוץ על בארנסלי מהצ'מפיונשיפ.
    רבע גמר-2-0 על טוטנהאם בבית.
    חצי גמר ראשון-הפסד 2-1 למנצ'סטר סיטי מצמד של אקס המיתולוגי קרלוס טבז.
    חצי גמר שני-טבז שוב כבש, אבל בדקה ה-90 ויין רוני קבע 3-1 ושלח את יונייטד לגמר.

הדרך אל הגמר-אסטון וילה:
    סיבוב שלישי-1-0 בוילה פארק על קרדיף סיטי מליגת המשנה.
    סיבוב רביעי-0-0 עם סנדרלנד באצטדיון האור וניצחון בפנדלים.
    רבע גמר-4-2 בפראטון פארק על פורטסמות'.
    חצי גמר ראשון-ניצחון משמעותי 1-0 על בלקבורן באיווד פארק.
    חצי גמר שני-אחד המשחקים המשוגעים של העונה באנגליה, 6-4 לוילנס על הרוברס והכרטיס לוומבלי שלהם.

היסטוריה וסטטיסטיקה:
    *לאסטון וילה חמישה גביעי ליגה בארון, האחרון ב-1996. ליונייטד שלושה בלבד, האחרון בעונה שעברה, 2009.
    *ב-1994 הקבוצות נפגשו בגמר גביע הליגה. וילה ניצחה 3-1 משער של דליאן אטקינסון וצמד של דין סונדרס מול שער מצמק של מארק יוז, ובדיעבד מנעה מיונייטד הגדולה של עונת 93/94 טרבל אנגלי. פרגוסון ושחקניו "הסתפקו" באליפות ובגביע.
    *אסטון וילה היא הזוכה הראשונה והחלוצה של גביע הליגה, ב-1961. בשנים הראשונות של המפעל הונהג גמר במפגש כפול, וילה הפסידה 2-0 לרות'רהאם בחוץ אבל ניצחה 3-0 בוילה פארק ונכנסה לספרי ההיסטוריה.
    *מי שיחזיק אצבעות ליונייטד מחר הוא בוודאי פפ גווארדיולה. למה? כי ההיסטוריה מוכיחה כי בכל שנה בה יונייטד זוכה בגביע הליגה, ברצלונה היא אלופת אירופה (1992, 2006, 2009).

נערך לאחרונה ב: ‏27/2/10