Campeones, campeones!!!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏25/5/10.

1. gonzo18 Member

בוסקטס הוא לא הבעיה של נבחרת ספרד. הבעיה היא במערך שהמאמן עולה איתו.
    המשחק הזה הגיע בדיוק בזמן הנכון,כי המאמן של ספרד חייב להתעורר. עם נבחרת ספרד אי אפשר לשחק כמו שמוריניו שיחק השנה באינטר. אני לא יודע מה דל בוסקה חשב לעצמו כשהוא עולה שם את דויד ויאה לבד בחוד וכול העזרה ההתקפית שלו מגיעה מאינייסטה וסילבה. במחצית הראשונה זה נראה מגוחך ששחקן כמו צאבי נאלץ להצטרף לויאה כחלוץ שני (תראו את השידור החוזר ותשימו לב).

מה הבעיה שלו לעלות עם פדרו למשל ליד ויאה ולהוריד לספסל את צ'אבי אלונסו שבלאו הכי מיותר לחלוטין..?

אותי אישית מעניין מה יהיה ביום חמישי במשחק של ספרד מול קוריאה.. אם הוא שוב פעם עולה עם ויאה לבד ומאחוריו שום שחקן התקפי אז באמת שייגמרו כבר המילים.

2. riquelme1 Member

יותר מהיכולת המזוויעה, גם אני לא אהבתי את ההרכב של דל-בוסקה, ב4-4-3 המוזר הזה, צ'אבי עם כל הכבוד לא יכול וצריך לשחק מתחת לחלוץ, עם כבר אתה משחק במערך של חלוץ אחד, אז פברגאס הוא האיש.

אבל מה שהכי מדאיג אותי כרגע, זה המחסור בקשר אחורי אמיתי, בוסקטס עם כל הכבוד לא יכול להחזיק לספרד תא האמצע, הוא לא אחראי מספיק ומאבד כדורים קריטים באמצע, היכ מעציב אותי שבוסקטס פתח בכל המשחקים האחרונים של הנבחרת, ועוד סיים 90 דקות, מה שאומר שבוסקטס הוא באנקר ולא יעזור כלום, בוסקטס יהיה שחקן הרכב, הםש ירחם.

חאבי מארטינז, אחד הזימונים הכי תמוהים, כן הוא כשרון, אבל הוא לא שחקן לרמות הגבוהות, ראיתי אותו בבילבאו לא מעט העונה, הוא רך מידי, לא אגרסיבי מספיק, הוא צ'אבי אלונסו כזה, רק הרבה פחות טוב. לא יאמן שיש לספרד רק קשר אחורי אחד בסגל.

אני פסימי.

3. Raulito Madridista

איקר קסיאס ערך היום את הופעתו ה-103 במדי נבחרת ספרד והפך לשחקן הפעיל(שעוד לא פרש ממשחק) בעל מספר ההופעות הגבוה ביותר בנבחרת. הוא מקדים כמובן את ראול, קפטן הנבחרת לשעבר, לו יש 102 משחקים. המשוכה האחרונה עליה איקר צריך לחלוף על-מנת להפוך לשיאן ההופעות של נבחרת ספרד, הוא השוער האגדי אנדוני זוביזארטה לו 126 משחקים. את הופעת הבכורה שלו בנבחרת ערך קסיאס במשחק ידידות נגד שבדיה, שבוע פחות או יותר לפני שריקת הפתיחה של יורו 2000. קסיאס דיבר אחרי המשחק על השער שספג באשמתו וטען שהכדור החדש הוא פשוט קטסטרופלי, אבל עד לטורניר הגדול הוא כבר יהיה מוכן לגביו. עוד הוסיף השוער:"אני נהנה כאן בכל משחק במדי הנבחרת ו-וודאי שיהיה לי לכבוד להיות שיאן ההופעות של הנבחרת, אבל זה עוד רחוק. הלוואי ואזכה במונדיאל".

ויסנטה דל-בוסקה התראיין לאחר המשחק ואמר שהנקודה החיובית מבחינת הנבחרת היא היכולת המצויינת של אינייסטה - "הוא לא שיחק חודשיים ובהתחשב בכך הוא נראה נפלא היום וזה נותן לנו דחיפה מוראלית". על המשחק עצמו אמר המאמן - אנחנו לא מרוצים מאיך ששיחקנו אבל יחד עם זאת לא ניכנס לפאניקה כי נשתפר בוודאות. שחקנים כמו טורס ופברגאס יילקחו בחשבון במשחקים הבאים, אנחנו רוצים שיהיו כשירים במאה אחוז.
    * פדרו רודריגז וחאבי מארטינז שנכנסו כמחליפים, ערכו הופעת בכורה במדי הנבחרת.
    * קרלוס מרצ'אנה רשם היום משחק מספר 50 ברציפות במדי הנבחרת ללא הפסד.

במארקה מעט הגזימו ובאתר האינטרט נתנו כותרת של 'רמונטדה קיצונית'; עוד נכתב שם:"נבחרת ספרד הצליחה לנצח את ערב-הסעודית ברגע האחרון משער של יורנטה בדקה ה-92. הסלקסיון עבדה קשה כדי לנצח והצליחה לעשות זאת על-אף משחק חלש. ויאה ואלונסו כבשו גם הם.

באס כתבו:"הנבחרת ישנה, יורנטה התעורר". עוד נכתב - "שער של החלוץ של בילבאו עמוק בתוספת הזמן העניק לספרד קצת נחת אחרי שסעודיה היוותה יריב עיקש. ויאה ואלונסו כבשו אבל חשוב מכך - אינייסטה היה המנווט של הנבחרת".

אני מבין שלא הייתה מרוצה מהמשחק היום, גם אני רחוק מלהיות שבע רצון, אבל הפאניקה הזאת כבר גובלת בטיפשות. טוב שלא ביקשתי לערוף את ראשו של דל-בוסקה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/10
  4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שRAULITO (דור אם אני לא טועה) אמר יותר מדי אינדיקציה אין למשחק הזה...רואים שהשחקנים לא ממש מתים על המשחק הזה היום ולא נלחמים כמו שהם בדרך כלל...

זה היה ניסוי כלים נחמד והראה כמה בעיות שיש לנבחרת..אבל עדיין במונדיאל עצמו היכולת לא תהיה קרובה למה שהיה היום..מה גם כשטורס יחזור אז דל בוסקה יחזור לשיטה הרגילה...

חבל על אי זימונו של גוויזה..איתו היה עדיף לעלות עם 2 חלוצים..לא חלוץ הכי גדול אבל עדיין סקורר אדיר שגם בנבחרת מתי שצריך אותו ידע לכבוש את השערים שהיו צריכים

5. gonzo18 Member

לא היתה מלחמה מצד שחקני נבחרת ספרד,אבל גם לא ראיתי זילזול כזה גדול. אם ככה ספרד היתה משחקת מול שוויץ במונדיאל אז כולם היו עכשיו בשוק. אני בסך הכל חושב שהוא מאמן גרוע ומאוד מיושן יחסית לכדורגל של היום. ארגונס שיחק כדורגל התקפיוספרד נתנה הצגות מדהימות ביורו, ודל בוסקה מסרס את החבורה הכישרונית הזאת. בכול המשחקים שראיתי מספרד של דל בוסקה מתחילת השנה, כולל משחקי ידידות מול ארגנטינה וצרפת, הם שיחקו בצורה דומה... כלומר הוא בדרך כלל נוהג לעלות עם חלוץ אחד או עם שני קשרים הגנתיים (בוסקטס וצאבי אלונסו), במקום לעלות עם הקישור של ברצלונה (בוסקטס, צאבי ואינייסטה) ועם פרננדו טורס ויאה וסילבה בהתקפה ,כמו שארגונס שיחק ביורו...

חיכיתי לראות היום הצגה של ספרד ובמקום זה ראיתי את דויד ויאה בודד לבד בהתקפה. טוב שהוא נותן מנוחה לטורס שמתאושש מפציעה, אבל למה לא לעלות עם פדרו מברצלונה למשל ליד ויאה ולהוריד קשר אחורי?

דל בוסקה חייב לשנות את הגישה הפחדנית שלו ומהר!

6. Igi Member

נראה לי שאם אנשים אומרים שאין בעייתיות בעמדת הקשר האחורי עם בוסקטס, יש לכם כנראה זיכרון קצר לחשיבות של סנה במערך ואת העובדה שהוא היה השחקן המצטיין ביורו,יחד עם צ'אבי.

7. M_T_A Member

מפתיע אותי לראות כמה חשיבות מייחסים פה למשחק אימון זניח שכזה..
    ספרד שיחקה היום ברברס ולא צריך להיות יותר מדי גאון כדי להבין את זה.
    בתור הנבחרת שהכי דומה בסגל ובסגנון המשחק לאלופת הליגה שלה, אפשר לעשות את ההשוואה עם משחקי שמירת הכוחות היבשים שראינו בעונה האחרונה לא מעט מברצלונה במשחקים מול קבוצות קטנות. במונדיאל אנחנו נראה הרבה יותר לחימה ומרץ מצד כולם. מה שכן, ציפיתי ליותר התלהבות מפדרו בהופעת הבכורה שלו בנבחרת וגם מנבאס ומשאר המחליפים, שיראו שהם ראויים להרכב, שיעשו לדל בוסקה קצת כאב ראש.
    חוץ מאינייסטה אפשר לציין לטובה גם את דויד סילבה עם לא מעט כדורי עומק קטלניים. היו ניצוצות, לא יותר מזה, אבל זה מובן לגמרי.
    אין שום סיבה להתרגש. לראות את נבחרת ספרד במונדיאל יהיה חוויה, אין ספק בזה.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בגדול אני מסכים עם MTA, משחקי הידידות לפני המונדיאל הם ממש לא משקפים את הדבר האמיתי. עד היום זכור לי שהגענו למונדיאל 1994 אחרי ה-5-0 הגדול על ארגנטינה, ניצחנו כמעט את כל משחקי האימון שלנו ובמונדיאל עצמו חזרנו הביתה מהר מאוד..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

אין ספק שלפי מה שהכדורגל הספרדי מראה לנו בשנים האחרונות + הזכייה ביורו בהחלט מציבים את הנבחרת כמועמדת הבכירה. אבל עדיין הייתי נזהר שכן האוהדים הספרדים מלאי טראומות בכל הקשור למונדיאלים. ב-20 השנים האחרונות שאני רואה מונדיאלים, לספרד היו נבחרות לא פחות מוכשרות מהנוכחית ולמרות זאת תמיד היה חסר להם עוד משהו כאשר אפילו לחצי הגמר הם לא הגיעו. בהתחשב בבית הלא קל בכלל שאמור לפגוש אותם, אי אפשר להקל ראש לא בפורטוגל ולא בחוף השנהב (בהנחה ובראזיל וספרד תסיימנה ראשונות). הפעם תשחק ספרד עם לחץ כפול ממה שהיתה רגילה עד כה ויהיה מעניין לראות איך דל-בוסקה יכין את שחקניו לאתגר.

9. gonzo18 Member

בדיחת המאה. לעולם לא היתה לספרד נבחרת כזאת מוכשרת, לעולם!

קצת נרגעתי מהביזיון של אתמול... אני מקווה לכמה דברים, והראשון זה שדלבסוקה יעלה עם קפדויאה בעמדת המגן השמאלי, כי אתמול אלברו ארבלואה נראה זוועה בעמדה הזאת. אני מתפלל שאינייסטה יקבל מקום בהרכב הראשון על חשבון אחד הקשרים האחורים ושפרננדו טורס שכשיר במאה אחוז ייפתח לצידו של דויד ויאה. רק ככה ספרד יכולה לזכות במונדיאל..

10. Raulito Madridista

גם בריאל מדריד מודל 2000-2003 דל-בוסקה(הרזומה שלו מדבר בעד עצמו אגב: שתי אליפיות אירופה ושתי אליפיות ספרד ב-4 עונות כמאמן ריאל מדריד, הצג לי מאמנים עם רזומה טוב מזה) שיחק בצורה הגנתית?
    לואיס ארגוניס שיחק בגמר היורו עם חלוץ אחד בלבד(פרננדו טורס) משום שדויד ויאה לא היה כשיר. הוא העדיף לבחור בפברגאס במשחק הגמר ולא לפתוח עם גויזה שהגיע אחרי עונת שיא במאיורקה במהלכה זה בתואר הפיצ'יצ'י, וכאשר ויאה נפצע בחצי הגמר הוא הוחלף ב...פברגאס, משמע שוב הנבחרת שיחקה עם חלוץ אחד - אז אולי גם לואיס ארגוניס 'מאמן הגנתי'?
    בכל משחק שטורס ו-ויאה היו זמינים - הם פתחו בהרכב והמערך היה 4-4-2.
    משחק אימון הם לא מדד לשום דבר אז תפסיק להיות חכם בלילה. אם דל-בוסקה ישנה אתה גישה שלו ברגע האמת - תחילת המונדיאל, תוכל להפנות לו אצבע מאשימה כמה שתרצה. אבל לבקר את הנבחרת אחרי 90 דקות מיותרות - זה די מטופש.

לספרד יש רזומה עשיר של פישול ברגעי האמת במונדיאל, לרוב ברבע הגמר, אבל אני מאמין שהזכייה ביורו לא תכניס אותה ללחץ הנובע מהיותה אלופת אירופה, אלא להיפך - הזכייה ביורו תגרום לה לשחרור, הביטחון של השחקנים יעלה והאמונה תיהיה גבוהה יותר. בהחלט יהיה מעניין לבדוק את התופעה הזאת במהלך המונדיאל. בנוגע ליריבות בחצי הגמר או מה שזה לא יהיה - לכשיתקרבו המשחקים האלה אז יהיה אפשר לדוש בזה. כרגע זה נראה לי מוקדם מידי וחסר טעם. בכל-מקרה, בגדול - הדחה מול פורטוגל או חוף-השנהב תהיה אכזבה ענקית. לעומת זאת, הדחה מול ברזיל, תתקבל כנראה בשלוות נפש יחסית למרות שבהחלט יכול להיות שספרד נבחרת טובה יותר.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

gonzo18, מצטער לאכזב אותך..... לא יודע ממתי אתה רואה מונדיאלים ולא אמרתי שהנבחרת הזו לא מוכשרת, אבל בעבר היו לספרד שחקנים אדירים כמו מיצ'ל, בוטרגניו, זוביזרטה, היירו, לואיס אנריקה, קאמינרו, גוארדיולה, נאדאל, ראול, גררו, אצ'בריה....אם מבחינתך החבר'ה האלו פחות מוכשרים מהנוכחיים, אני מציע לך ללכת ולצפות בהם בקלטות וידאו. שוב, מדובר בתקופות שונות אבל המשותף הוא שתמיד ספרד עשתה במכנסיים במונדיאלים, גם כשהיתה בין הפייבוריטיות. עכשיו מסתכלים עליהם עוד יותר מקרוב בגלל הזכייה ביורו ויהיה מעניין לראות איך הם יעמדו בלחץ.

12. gonzo18 Member

אז אין לך מושג על מה אתה מדבר.... אני גרתי בספרד בין השנים 03-07, חייתי ונשמתי את הכדורגל הספרדי... ואני מכיר לא מעט אנשים משם שטוענים שהכדורגל שדל בוסקה משחק בנבחרת ספרד הוא הגנתי ופחדני. זו לא המצאה שלי, חצי ספרד חושבת ככה...
    מתי בדיוק ספרד שיחקה עם טורס, ויאה וקשר אחורי אחד? המערך הרגיל של דל בסוקה הוא עם בוסקטס ואלונסו ביחד בקישור האחורי, והוא לא מתכוון לשנות את זה. תעשה חשבון פשוט ותראה שאם שניהם עולים ביחד אז אחד משחקני ההתקפה יורד לספסל,או שזה פרננדו טורס או שזה אינייסטה.
    Raulit אתמול הוא עלה עם שחקן אחד בהרכב שכבש העונה יותר מ-10 שערי ליגה (ויאה, כבש 22). "הסוקרר" הבא שהיה בהרכב זה סילבה שכבש 8 שערים בליגה הספרדית. ומול מי? ערב הסעודית... מאמן נורמלי היה עולה עם פדרו אתמול ומוריד קשר אחורי לספסל.
    אם דל בוסקה לא יתעשת מהר אז ספרד בבעיה.
    אני בכול אופן מודאג,כי דל בוסקה הוכיח לכולם שהוא מעדיף לשחק עם שני קשרים אחורים באמצע ולהקריב קשר התקפי או חלוץ. ספרד יכולה לקחת את המונדיאל גם במערך שהיא עלתה איתו אתמול, אבל יהיה לא מאוד קשה לכבוש שערים מול הגנות נורמליות. כול מי שעוקב אחרי הנבחרת הזאת מתפלל שדל בוסקה יוריד את אחד הקשרים האחורים ויכניס את טורס להרכב הראשון. ושלא יגע באינייסטה!

עידן, אתה הבנאדם היחיד כנראה בעולם שחושב שלספרד היתה נבחרת יותר מוכשרת מהנבחרת הזאת.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אולי תעבור שוב על הפיסקאות שכתבתי ותראה לי איפה רשום שלספרד היו נבחרות מוכשרות מאלו....אמרתי לא פחות מוכשרות ואני חושב שזה נכון, מה גם שהתקופות היו שונות. אין לי ספק שגם הנבחרת הזו מפוצצת בכישרון, בסה"כ הדגשתי שתמיד לספרד היו נבחרות מאוד מוכשרות שמשום מה תמיד מפשלות במונדיאל.

14. gonzo18 Member

ברור שלספרד היו שחקנים גדולים בעבר, אבל מתי לספרד היתה נבחרת שכמעט כול שחקני ההרכב שלה הם הטובים בעולם? מתי בהיסטוריה ראית נבחרת ספרדית ששחקן במעמד של ססק היה יושב על הספסל שלה? לספרד היו שחקנים גדולים בעבר אבל אף פעם היא לא היתה במעמד של הנבחרת הכי טובה בעולם

15. מכבי או מוות!!! Member

מקווה מאוד שספרד ישחקו עם מרכוס סנה בקישור האחורי.
    אולי הוא לא שם גדול או כוכב כמו צ'אבי אלונסו או בוסקטס,אבל אני פשוט נהנתי מכל דקת משחק שלו ביורו 2008,עשה את העבודה בקישור האחורי כמו שכתוב בספרים וכמו שצריך לעשות,מושלם.