Barcelona is the 2010 Euroleague champion

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏9/7/09.

1. Y4K91 Member

נראה איך מכבי ישחקו נגד ויטוריה-מבחן נגד קבוצה שמאיימת על הפיינל פור.

2. samoel Member

כמו ששי אמר, אם זהיה נראה אחרת הייתי מודאג.

מכבי בבנייה , צריך לתת לדבק להגיע ולהתייבש. אז את אנדרסון כולנו הספקנו להכיר והוא הולך לתרום הרבה LCD השנה. בכל אופן מהקצת שראינו ראינו מכבי דיי תקועה לא פעם בהתקפה, ואם אני אתנסח באמת כמו שרציתי, אז התקפה קצת יותר נחושה משל הסלובנים הייתה גורמת להרבה זיעה אתמול בהיכל. לובליאנה של התקופה הזאת לא טובה מקבוצות בליגת העל שלנו וגם היא החזיקה מעמד 3 רבעים(סימפתום ליגת ווינר) אם ככה עוד לא פגשנו יריב אמיתי שיוכל לתת אינדיקציה לגבי מכבי.

אני אמשיך לטעון שאנדרו וצ'אק לא יכולים לשחק ביחד, לכל אחד תנועות שונות ודרכים שונות לקלוע, אבל שניהם מבחינת התכונות במשחק הקבוצתי הם שחקנים זהים, החשיבה די דומה ושניהם כדי להפעיל את המוח והקבוצה צריכים את הכדור דבר שהוא בלתי אפשרי בטח כשאנדרסון נמצא גם הוא על המגרש, פיני מתעקש ללכת עם שלושתם ביחד אבל לדעתי זה לא יעבוד. אני חלילה לא קובר כאן את איידסון אני חושב שהוא השחקן החשוב ביותר העונה, מין ניקולה רק של גארדים והוא עוד יעשה פלאים, לדעתי יחד עם וויז הוא פשוט לא יכול לשחק, ותראו שבליגה עם מקל השילוב יהיה יותר טוב.

אם כבר אמרתי מקל אז כמה דברים לגבי ישראלים - צבועים! כל אותם אנשים שרותנים עכשיו שאין ישראלים הם צבועים, אתם רוצים ישראלים אבל מצד שני לא הקבוצה של המדינה, מכבי היא קבוצה לעצמה ולא צריכה לתת דין וחשבון. אגב, אני במקום פיני כן הייתי משלב את מקל ולימונד כי אני חושב שככה הלחץ מאיידסון היה יורד, כשהוא בכח ניסה ראינו שזה לא הולך, תנו לו את הזמן. עוד דבר לגבי מקל, הוא לא הולך לשחק ביורוליג, שכחו מזה. פרקינס רכז שני ועכשיו ברור לכולם למה הוא נפגע מההחלטה להחתים את פרקינס. כי ככה הוא ולימונד היו מקבלים איזה 15 דקות. ובמה להוכיח.

לאמפה נראה קצת מסורבל, ובכלל כל איזור הצבע וההגנה של מכבי נראית כמו מופע הקיפוצים שעליו מנצח דור פישר(מי אמר שאין ישראלים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ). מוקדם להגיד בכלל משהו על הקבוצה הזאת הזמן יגיד מה קיבלנו.

3. המבין Member

המשחק אתמול של מכבי היה משחק טוב ( לא "ענק" אבל טוב), וזה שהם קלעו 85 נק' על אף הקצב האיטי זה מרמז על קבוצת התקפה טובה. עכשיו נראה איך מכבי תתפקד ב3 המשחקים הקרובים (ניקס,קליפרס ולאבורל). המשחקים מול האמריקאיות יוכלו להוסיף ביטחון רב, וניצחון בחוץ על הספרדים יביא למעשה את מכבי לעמדת זינוק מעולה למקו ראשון\שני בבית למרות שהסגלים של הספרדים וצסק"א הרבה יותר טובים.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סמואל, אני מסכים עם כל מילה שאמרת, יופי של ניתוח. אנשים פה קצת שוכחים שכולה מדובר במשחק הראשון של העונה, טבעי שהזרים החדשים יקבלו קצת פיק ברכיים וכל אחד ירצה להוכיח את עצמו ולדעתי כמו שאמרו אתמול בשידור, פיני רצה לתת לשחקנים החדשים "להוציא את זה" מה שנקרא. גם כשעשו שטויות (בעיקר איידסון) וגם כשלא הלך, הוא לא החליף אותם כדי לתת להם להתאקלם במשחק בית מול קבוצה חלשה. לא מבין איך אנשים פה מגיעים למסקנה שמכבי תהיה חלשה/מעולה השנה. עוד שלושה חודשים בערך נוכל לדעת לאיזה כיוון הקבוצה הולכת, בישראל לא תהיה לה בעיה בכל מקרה.

לנושא הישראלים. לי מעולם לא היה חשוב מאיזה לאום מגיע שחקן כלשהו ומה שקורה עם הרטינות על "חוסר ישראלים" במכבי, זה רק עיתונאים מסכנים שתפקידם פשוט לנסות להכפיש את הצהובים בכל דרך אפשרית, כולל המצאות סיפורים או שטיפות מוח בסגנון "אין ישראלים במכבי". הם יודעים שרוב חובבי הכדורסל, בעיקר אלו השונאים את מכבי, ויש הרבה, יעלו על הרכבת שפתאום אומרת שאין ישראלים במכבי, אחרי ששם אמרו שיש יותר מדי ישראלים במכבי כדי שלא ישחקו בשאר הקבוצות. אין מה להתעצבן, העיתונאים בשקל האלו לא שווים את הנייר עליו הם כותבים. כשאת מצבת הקלעים של ירושלים, חולון, חיפה יובילו ישראלים, אז תבואו אלינו בתלונות, עד אז כולם יכולים לחפש.

לא יודע לאן נגיע העונה, אבל יש לי הרגשה שבכל מקרה נהנה לעיתיתם מתצוגות כדורסל יפות, משהו שלא זכינו לראות מאז הקדנציה האחרונה של פיני במכבי.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

משום מה מכבי קצת מזכירה לי את הקבוצות כמו סיינה. סנטר (ווסטברוק) שמעדיף לקלוע שלשות. קפיץ נוסח איבי שמעיף כל כדור בהגנה ליציע, קלעים נוסח מקינטייר ואחרים. בסה"כ סיינה לא לקחה את היורוליג, אבל היא כן הגיעה לפיינל פור...

כמו סמואל ועידן עניין הזרים גם לא מזיז לי. הלוואי עלינו סגל של רק ישראלים, ישראלים שמספיק טובים לטופ של אירופה, אבל מה לעשות אין כאלה בארץ שלא משחקים במכבי. הלפרין ואליהו העדיפו את הכסף, כספי בנ.ב.א אז מה רוצים? בקיצור, כמו מה שאמרתם העניין יותר נועד לגרום הנאה למחנה האנטי מאשר לראייה אובייקטיבית של המציאות העכשווית.

מלה אחרונה על המשחק הבא בויטוריה, אני לא בונה שם על ניצחון פשוט כי בתוך שבועיים אי אפשר לעשות ניסים. ויטוריה בביתה קבוצה מצויינת ואנחנו באמת רק בהתחלת הליגה. אם נפסיד אני לפחות מקווה שזו לא תהיה תבוסה אלא בפער סביר שנוכל להחזיר להם בגומלין.

יהיה בסדר כי בדיוק לפני עונה ראינו קבוצה כל כך מוגבלת, מעמדת המאמן ועד הרבה מאד שחקנים. בעונה שעברה אפילו לא היה לנו את צ'אק איידסון שלא לדבר על אלן אנדרסון שאני משוכנע שזו גניבה אמיתית.

נערך לאחרונה ב: ‏17/10/09
  6. zivmay Member

עם כל הכבוד לויטוריה, שזה מועדון ענק.
    מה עשיתם ממנו השנה? חוץ מספליטר אין להם מישהו רציני. כל התותחים שלהם עזבו, מיקל, וידאל ורצאקוביץ. שלושה שחקנים חמשייה שכבר לא שם.
    וולטר הרמן, שהוא באמת שחקן נהדר פצוע. מה שמשאיר את ספליטר ואליהו.
    אם ננוצח ב10-15 הפרש, זה כישלון חרוץ.
    במכבי בטוח מצפים לניצחון שם, כי פוגשים את ויטוריה במצב לא כלכך טוב.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מועדון ענק? הגזמנו קצת. הוא מועדון ספרדי טוב, ענק? יש לו עוד הרבה. אפילו אליפות אין לו אם אני לא טועה.

8. johnnie walker Member

יש סיכוי שמישהו כאן הולך להרים פרוייקט נחמד על היורוליג שנפתח רשמית השבוע?
    תודה מראש.

בינתיים בוואלה יש כתבה מעניינת על צסק"א מוסקבה שיורדת לאט לאט מנכסיה

http://sports.walla.co.il/?w=//1591142

9. דנידין Member

צאסק"א עדיין עם תקציב מאוד גדול. אז נכון שמאסינה הגאון כבר לא שם, וזה מכה קשה איך שלא מסתכלים על זה, אבל יש להם תקציב של 30 מיליון ויותר מכך. מה גם שלא יקרה כלום אם הם פעם אחת לא יגיעו לפיינל פור.

10. !Sempre Inter Member

אומרים ישראלים ישראלים במכבי.
    לטעמי מקל ובטוח גרין מסוגלים להשתלב מצוין בחמישיה.. וישיבסקי לא כזה טוב, אני עכשיו רואה אותו מול הניקס, ראיתי אותו מול לובליאנה גם ולא ראיתי PG כזה טוב.. את מקל אפשר לקדם, גם דרך משחקי הליגה, וגרין מספיק טוב לרמות של אירופה. סנטר נבחרת ישראל.. מה רע בהם?

11. johnnie walker Member

הניקס שוחטים את מכבי במשחק שההגנות בו גורמות להגנות במשחק האולסטאר להראות כמו הגנה של מסינה.

פיני מקבל טכנית מהשופטים ומסרב להתפנות, כמו מתנחל טיפוסי.

נערך לאחרונה ב: ‏19/10/09
  12. המבין Member

אני בשוק מההתנהגות של גרשון: זה פשוט בושה שהוא ככה מתנהג במשחק מול קבוצת NBA! למה אתה לא יכול לרדת מהמגרש למה?!

13. zivmay Member

יופי של מחצית שנייה של מכבי.
    שמכבי רצתה, ולא זרקה זין ההפרש צומצם. לדעתי היינו יכולים לעשות יותר. אבל רק מחוסר ריכוז ( זירקות עונשין, ריבאונד) המשחק לא היה 5-2 הפרש.
    אבל למרות הרוטציה הרחבה, מכבי לא התפרקה. ואין ספק שלמכבי יש קבוצה אחת האגרסיביות באירופה השנה. יהיה קשה מאוד לשחק נגד מכבי, ולפתוח פער. גם הקבוצות הגדולות.

14. אלי מתחן Member

רק דיברנו לפני שבוע על הגישה המסריחה של מכבי שאין לה אח ורע בעולם ורק בארץ מוכנים לסלוח להם על זה.
    גרשון באמת שביזה לא רק את מכבי ת"א ולא רק את ישראל אלא את כל הכדורסל האירופאי, רק לשמוע את השדרים האמריקאים מדברים (ובצדק) על ההתנהגות הזאת.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפעם אני לא יוצא להגנת גרשון, בחיי משחק אימון ותו לא!?! אפילו עם הוא צודק רבע שעה להשאר במגרש? נו באמת.