Barcelona is the 2010 Euroleague champion

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏9/7/09.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סיום מחצית בנוקיהו, סה"כ פתיחת עונה מהוססת ומובנת של מכבי, למרות היתרון המבטיח. רוב השחקנים החדשים מנסים להכניס עצמם בכוח למשחק, אבל אני חושב שפיני עושה בשכל כשהוא נותן להם את הצ'אנס במשחק ראשון מול יריבה חלשה כמו לובליאנה. "וויז" דווקא נראה לא רע, בניגוד למשחקי ההכנה שאני ראיתי אותו; אלן אנדרסון עומד להיות אחד הטובים באירופה, אם היה לו את השכל של פארקר הוא בכלל היה תותח על. אני אוהב את הג'אמפ שוטים שלו עם שחקן על הפנים וגם מה שהוא החטיא לא היה רחוק מלהכנס. מאצ'יי לאמפה לדעתי יעזור לנו בהתקפה ככל שהעונה תתקדם, אבל תהיה לו בעיה חמורה מאוד בהגנה מול גבוהים טובים ופיסיים יותר מאלו של הסלובנים. שחקנים כמו סמודיש, לורבק או אנדרסן יאכלו אותו בלי מלח. גם לאסמה נראה שחקן נחמד, מעין תואם פישר. לגבי הישראלים, לא כ"כ מעניין אותי אם הם משחקים או לא, אני רוצה שמכבי תצליח, אבל לדעתי פיני ייתן להם יותר צ'אנסים מהמשחקים הבאים. הוא רוצה להכניס את הזרים שלא מכירים את האווירה כאן לעניינים. נקוה שהמחצית השנייה תהיה קצת יותר טובה, יותר מדי איבודים היו לנו בחצי הראשון.

2. Y4K91 Member

עדיף את זה על ערוץ 10

ספורט 5 יודעים להעביר שידורי ספורט
    בערוץ 10 היה רק פרסומות ואת המשחק

כאן נקווה שמכבי תחזור לשחק יחד עם שאר היורוליג יהיה גלישות לבית של מכבי ולמשחקים המעניינים של המחזור.

אבל זה טוב בעיקר כי אין פרסומות.

3. johnnie walker Member

הריבאונד הגנה של מכבי זה הדבר הכי מזוויע באירופה, 80 אחוז מהכדורים שנופלים מהסל שלה הולכים לידיים של היריבה, לפני שנה אמרו שזה בגלל השחקנים, השנה השחקנים התחלפו ועדיין הם לא מצליחים לקחת כדור חוזר מסכן, עם ריבאונד הגנה כזה כדאי שישכחו מהיורוליג,אפילו בליגת לוזר יחגגו עליהם.

4. אלי מתחן Member

פרס כספי למי שמסוגל להבדיל בין איידסון וזינייבסקי.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מצד אחד זה נראה שפיני מנסה לבנות קבוצת הגנה אמיתית השנה במכבי, מצד שני זאת רק לובליאנה. אני בכל זאת רואה את הכיוון של פיני ואם זה ילך לו, יהיה קשה לנצח את מכבי. הגנה מביאה למתפרצות ונקודות קלות ששוברות את היריב. זאת רק ההתחלה ומוקדם להסיק מעבר לכך.

6. Y4K91 Member

עוד קצת מוקדם לדבר על זה
    נוכל לדבר אחרי הניקס וויטוריה
    עד אז גם הליגה תתחיל

בנתיים מכבי נראית טוב-צריך רק לשמור על יציבות בסגל ובעמדת המאמן (גם לעונה הבאה) ואז מכבי יכולה לחזור להיות קבוצה של פיינול פור קבוע.

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא יודע, נכון שזאת רק ההתחלה אבל מכבי ניראית מאוד מפוזרת. הגבוהים החדשים של מכבי לא ניראים יותר מסבירים, ואני כבר עכשיו חותם על כך שפישר יהפוך מהר מאוד להיות שחקן בחמישייה הפותחת. הוא בשתי רמות מעל השניים האחרים. ברור שזאת מכבי של ההתחלה, אבל לוביאנה יותר חלשה ממספר קבוצות אצלנו בארץ. יש לי התחושה שטאו תנצח את מכבי בעוד שבועיים, נכון שזאת לא טאו המאיימת, אך היא עדיין קבוצה טובה ממכבי.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

העניין של "המפוזרים" הוא דבר שאמור להיות בשלב הזה של תחילת עונה, אבל בקבוצות של גרשון, שהן לרוב נורא מסודרות גם כשהן לא הכי פוגעות, בסוף תמיד יגיע הסדר והמשמעת הטקטית. השאלה לגבי איך מכבי תראה ואם הם מתאימים לשחק יחד ויתחברו בסוף, זה נדע תוך חודש עד חודש וחצי.

9. zivmay Member

תראו, כמו שציפתי איידסון ולאמפה קיבלו פיק ברכיים. שניהם שני נשנשים כאלה.
    הם לא רגילים לכלכך אווירת לחץ כזאת.
    אבל אני בטוח(!!!), שזה יעבור להם.
    עוד משהו, למה אין גמעט תרגילים בהתקפה? הרבה זמן לא היו למכבי שחקנים כלכך אינטליגנטים אז למה לא להשתמש בהם? למה אין חסימות על הקו, למה אין תנועה בחסימות?
    זוכרים את התרגיל של 3 למוריס בתקופת צביקה? זה תרגיל שיושב מצויין על לאמפה, שחקן עם שחרור מהיר של הכדור, שיש לו זריקה נהדרת לשלוש, ולאמפה גבוה בחצי ראש ממוריס שזה נותן לו יותר יתרון.
    משהו חיובי על לאמפה, הוא היה יותר אגרסיבי היום. אם פיני התעקש עליו כלכך כפי שהיה כתוב, כנראה הוא יודע מה יש בו.
    וויז, כמו שציפיתי באמת שחקן מצויין.

בקשר לישראלים. מאוד תמוה לי למה מקל ולימונד לא שחקו. כאחד שלא ממש מאמין שיש הרבה ישראלים טובים. בעיני, הם שחקני רוטציה נהדרים בכל קבוצת יורוליג. באמת, שחקנים ישראלים, כלכך חזקים שבנויים טוב, מהירים שיודעים לשמור, להקפיץ אין כלכך כאלה. אפילו הלפרין לא בנוי לרמה אתלטיותכמו שיש למקל ולימונד.

אני מקווה לראות את מקל לימונד יותר משותפים, כמו שראינו במשחקי ההכנה, לשניהם יש ביצים, ולא מפחדים מכלום.
    הם באמת יכולים לעזור נגד כל קבוצה. באמת מוזר לי העניין הזה היום.

בסה"כ, הרבה זמן לא זכור לי הגנה כלכך טובה של מכבי, כלכך הרבה שומרים מצויינים. כלכך הרבה חטיפות.
    אין יותר את הבעיה שההפרש יורד, השקחנים יודעים להחזיק הפרש 10+ גם במשחק רע, וברבע האחרון ללחוץ על הגז. אלו דברים שהיו יותר עושים נגדנו, מאשר שאנחנו היינו עושים.

ד"א, מכבי צריכים לנצח את ויטוריה, רק בגלל שלויטוריה יש בעיית פצועים. למרות שגם בסגל מלא, מכבי יותר איכותית ואגרסיבית.
    מכבי באמת השתנה השנה, והביאה שחקנים המון אגרסיבים, בדיוק למפגשים מול הקבוצות הגדולות. הקשר לאגרסיביות, להוציא שחקן אחד, מכביהיא אחת האגרסיביות האירופה בשלב הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/10/09
  10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסה"כ זה היה המשחק הרשמי הראשון של מכבי העונה, אם הדברים היו נראים אחרת הייתי דואג כי את העונה לא לוקחים בהתחלה אלא בסוף...

אחד הדברים שאני חושב שיהיו הכי בעייתים העונה אלה הריבאונדים בהגנה. לאמפה לא מפלצת, שני ה'חרגולים' עסוקים לפעמים בלחסום ולכן חשוב שדווקא שחקנים כמו איידסון יתחילו לשים לב לעניין הזה. אני ממש לא חושב שאחרי משחק רשמי אחד כבר צריכים להגיד שאיידסון ולאזמה 'כשלונות', זה טמטום. לאזמה לא יקלע 20 נק' למשחק ואיידסון ניסה היום יותר מדי דברים בכח. לאמפה שחקן התקפה כמו שפיני אוהב, אבל הוא לא ניקולה...

נהנתי היום כמה דקות מהגנה קבוצתית לוחצת וטובה, מטרייה אווירית כשבשיאה פישר נותן בתוך התקפה אחת שני גגות. דאבל טים יפים עם חטיפות נאות. אלן אנדרסון יכול להתפתח לשחקן אדיר, שחקן שאולי גם לקבוצות העשירות אין.

בסה"כ יש דברים טובים ופחות טובים, בוא לא נגזים לשני הכיוונים. לובליאנה קבוצה לא רצינית, אבל מכבי נתנה דקות שבעונה שעברה לא ראיתי ממנה. מלה אחרונה לגבי התקשורת שצריכה להדגיש עכשיו כל משחק כמה דקות הישראלים משחקים. אז הרשו לי להגיד לאותם חבר'ה כמה מלים:
    באירופה מסתובבים שני ישראלים מהטובים שיש לנו במדינה, הם העדיפו את הכסף ומשחקים עכשיו בפיראוס וויטוריה. בחור צעיר נוסף הלך לליגה הטובה ביותר בעולם, יש בארץ ישראלים יותר טובים מאלו שיש במכבי? גרין נתן היום דקות טובות מאד, לך תדע אולי הוא ישאיר את לאמפה יותר דקות על הספסל. החבר'ה האחרים יקבלו דקות בליגה המקומית, אז מה הבעיה? אז מכבי זה כדורסל, אבל בלונדון מתלוננים שבארסנל ברב הזמן משחקים 11 זרים? למי שיש בעיה עם העניין הזה אני מציע לפנות בכתב לבחור שנקרא ז'אן מרק בוסמן...

11. zivmay Member

ד"א בוסמן, מזל גדול על גבול הענק, שלא ניתנה לאנדרסון אזרחות בוסמנית.
    זה היה מקפיץ את המחיר שלו לפחות 1.5,2 מיליון דולר לעונה.

12. JR-Riquelme Member

לאזמה אחלה רכש.
    שחקן שעולה מהספסל ונותן אנרגיות בלי סוף, נותן גוף ויכול לשמור על כל סוגי השחקנים. אחלה רכש להרחיב את הספסל.

13. LIVERPOOL87 Member

סה"כ משחק טוב.
    אנדרסון פשוט שחקן אדיר, כיף שיש לך שחקן שמסוגל לעשות הכל במגרש
    אבל בשונה מארויו, הוא משחק בעמדה 3 וזה יתרון ענקי , בשנה שעברה ארויו בתור הרכז עשה מה שהוא רוצה והקבוצה רק הפריעה לו.
    השנה אנדרו וצ'אק (שכרגע די בהלם, נקווה שיצא ממנו) מזיזים את הכדור ואנדרסון קולע שלשות, כמו שצריך.
    אני גם שמח שאנדרו סוף סוף לוקח על עצמו פיקוד, הוא הרכז המוביל והוא צריך להבין שהוא חייב להיות אקטיבי ולא לעלם , ויש לו את היכולת צריך רק ביטחון.

מה שכן, בתחילת השנה שללתי את כל החברה שדיברו על חוסר בישראלים.
    למען האמת זה די הפריע לי אתמול, אין אמון כל כך גדול בזרים, בגלל רכבת הזרים ב-2 העונות האחרונות.

14. Charlton Member

לא התלהבתי ממכבי בכלל, לפי דעתי קבוצה כמו שאמרו פה מאוד מפוזרת, ההגנה לא כ"כ חזקה ואפשר לעשות עליה אחלה של סלים בצבע, לאמפה שחקן חלש. לאזמה שחקן משלים מצויין ופישר שחקן טוב שצריך איתו סנטר טוב לידו, ווישניבסקי שחקן נחמד ולא יותר מזה, לא חושב שהוא נופל מהלפרין.. אנדרסון שחקן ענק אבל לפי דעתי הוא לא מי יודע מה יציב.

והפיספוס הגדול- צאק איידסון, השחקן הכי טוב בסגל של מכבי ת"א, לא מוצא את עצמו ושמישהו ימצא לזה סיבה..

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

סך הכל, לא התרשמתי במיוחד משתי הקבוצות. קצת עצוב שברוב המוחלט של הדקות היו שם 10 שחקנים זרים לחלוטין שהתחלקו לשתי קבוצות, כשאחת לובשת צהוב והשנייה ירוק. חוץ מיניב גרין והפירורים של גיא פניני ורביב לימונד, פיני גרשון לא מצא לנכון לשתף שחקנים נוספים.

מכבי תל אביב נורא מגוונת באיזור הקשת. גם ברמה אירופית גבוהה וזה יתרון. המשחק היה בינוני והסתמך בעיקר על פעולות אישיות או ניצול מצב של רפיון רגעי בהגנת לובליאנה. אין ספק שהגבוהים עוד צריכים להתחבר, במיוחד מצ'יי לאמפה.