36:עכשיו זה רשמי,ברצלונה אלופת ספרד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י rivaldo, ‏10/5/11.

1. hai80 Member

למה אנשים מדברים פה על לבאנטה כמועמדת לירידה ושהיא הבטיחה את הישארותה בליגה? רק לפני 2-3 מחזורים כשפגשה את אתלטיקו היא היתה מועמדת רצינית בצוותא עם אתלטיקו על המקום ה7 שמובל לאירופה ויש מספיק קבוצות פח כדי לא לדאוג שהם לא ירדו [במיוחד כשהם עד לא מזמן התמודדו על כרטיס לאירופה].

בקשר לויה, אם הייתי נשיא ברצלונה הייתי מביא את רוביניו, לדעתי השחקן שיותר מתאים מכל שחקן אחר לתפקיד, וייה גם מתאים אבל לא ברמה של רוביניו לדעתי.

2. riquelme1 Member

לבנטה עד המחזור הזה הייתה בסכנת ירידה, אומנם היא הייתה במצב טוב יחסית לשאר הקבוצות אבל תאורטית היא לא הבטיחה את ההשארות בליגה, גם לא אחרי הנקודה נגד בארסה- למרות שנקודה במחזור הבא והיא כנראה תשאר סופית.

הם לא התמודדו על כרטיס לאירופה, נכון שהם לא היו רחוקים לשם, אבל אף אחד לא באמת ציפה שהיא יכולה לעשות את זה, עם תקציב כל כך דל, וסגל שחקנים בינוני מאוד. עדיין היא עושה עונה נהדרת ביחס אלייה ולשאר הקבוצות שהיא מתמודדת איתם, והמאמן לואיס גארסיה ראוי להרבה מחמאות.

3. Raulito Madridista

אם מסתכלים על יכולת נטו אז כלל לא בטוח שעונת הבכורה של ויאה הייתה טובה יותר משל זלאטן. לא זוכר משחק עצום שלו למעט הסופר-קלאסיקו הראשון, או גולים חשובים שלו באמת חוץ מהשער נגד ארסנל באימרויות. אבל ההשקעה והעבודה הבלתי-פוסקת על המגרש שווה הכל. ויאה מחמיץ יותר מידי ולפעמים הוא נראה יותר מידי כמו ערס מבחינת ההתנהגות - אבל יש לו נסיבה אחת מקלה - העמדה. ויאה שחקן פנטסטי, אולי לא החלוץ הטוב בעולם כמו שחשבתי לפני שנה-שנתיים, אבל הוא שחקן ענק. פעם כתבתי עליו שהוא מבקיע כמו רונאלדו, מכדרר כמו פיגו ומבשל כמו זידאן. הוא ממש לא חלוץ שדוחק גולים ממטר. אבל אני לא אוהב את ההצבה שלו בכנף. ויאה צריך לשחק באמצע. כמוכן, ויאה אולי לא יכול לנגן כינור שני. בולנסיה הוא היה ה-מטרה.

דבר נוסף - אין ראויה מברצלונה לאליפות שלישית ברציפות, מתפתחת כאן שושלת. גם לברצלונה מותר לשחק על תיקו אבל עשרים הדקות האחרונות היו לא פחות ממבישות. קצת מאמץ כדי להבקיע עוד שער לא היה מזיק. במקום זה צ'אבי הרג את הזמן באמצע כשרק מסר אחורה. מביך לראות את ברצלונה מתמסרת בין הבלמים במשחק כזה.

בנושא סביליה - לא חשבתי שמאנזאנו יהיה הצלחה אדירה. אבל לבטח לא ציפיתי לכישלון עצום שכזה. סביליה לא שווה מקום באירופה בעונה הבאה ואני מקווה לראות אצלה חריש עמוק בסגל.

4. קטלוני Member

אל תשכחו את ההבדלים בין במיקום של החלוצים.בעוד שאטו וזלאטן(ברוב העונה)תופקדו במרכז ההתקפה במערך של חלוץ חוד ושני קיצונים,ויאה נאלץ לשחק בשמאל ומסי תופקד כחלוץ.ברור שקשה יותר להבקיע הרבה שערים מהאגף ודרושה תנועה כמעט כל הזמן לאמצע כדי לכבוש,מה שויאה באמת עושה.
    לעומת זאת אטו פשוט היה רגל מסיימת והוא כל פעם שתופקד באגף כמו ויאה,הוא הלך לאיבוד.

5. xavi6 Member

לא רק וייה "סובל" מההצבה שלו בשמאל, גם בויאן. זה פפ וככה הוא רוצה לשחק. השחקן היחיד שאני חושב שיכול לשחק טוב יותר מוייה בתפקיד הזה הוא פאטו. ועדיין אני מעדיף להישאר עם וייה שלי. שישאר לנצח, נצח נצחים.