36:עכשיו זה רשמי,ברצלונה אלופת ספרד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י rivaldo, ‏10/5/11.

1. RubberSoul Member

אם יש צדק מבחינת חובבי הליגה, הרקולס תישאר וחטאפה ודפור יורדות. יש גבול כמה אפשר לרצות אותם בליגה רק בגלל שהם "סופר דפור לשעבר".
    איך קבוצות כאלה גרועות נשארות בליגה וקבוצה התקפית כמו הרקולס נאיבית ומאבדת את המקום בליגה.

כל ריאל מדריד למען רונאלדו, כל אוהדי הליגה הספרדית למען הרקולס!

2. riquelme1 Member

אמרת הכל בסוף המשפט שלך, נאיביות- זה הדבר העיקרי שבגללו הרקולס כנראה תרד, וכמובן תחתית איכותית ביותר, לא לשכוח שהרקולס באמצע העונה הייתה קרובה לאירופה מאשר לתחתית.

הרקולס צריכה לנצח את כל 3 משחקים שלה, ועדיין היא תיהיה רק עם 42 נקודות ולא תיהיה תלוייה בעצמה, זה ממש לא בטוח יספיק לה, רק נס ישאיר אותה בליגה ואני מצטרף לתפילות.

חטאפה בכל מקרה בעונה הבאה תעשה רכש לא קטן, אחרי שנרכשה, ומיצ'ל בוודאות לא ישאר ככה שיש למה לצפות.

מלחמת עולם באנואטה שסוסיאדד תארח סארגוסה, סוסיאדד עם תנצח כנראה תבטיח את ההשארות, סארגוסה גם חייבת לנצח ולברוח מהתחתית.

לבנטה יכולה להקשות על בארסה היום, אבל מצד שני גם יכולה להתפרק.

3. riquelme1 Member

פשוט קבוצה נהדרת בנה לואיס גארסיה, עם התקציב הכי נמוך בליגה, ועם הסגל אולי הכי פחות מרשים הוא עושה פלאות, זה הוכחה שעם מאמן טוב גם עם סגל בינוני אפשר לעשות דברים יפים.

בארסה שולטת, אבל לבנטה לא פחות מסוכנת.

נגמר 1-1, כל המחמאות ללבנטה שכנראה הבטיחה את ההשארות בליגה.

כרגע 2-0 להרקולס על מיורקה מצמד של סנדואה, שקיבל כאן לא מעט ביקורת, שער שלישי שלו ב2 המשחקים האחרונים.

הרקולס כרגע עם 36 נקודות, שנשאר עוד שתי משחקים, רק נס יציל אותה, והלוואי שזה יקרה.

ריאל סוסיאדד מנצחת 2-1 את סארגוסה, משערים של טאמודו ואראנבורו, לסארגוסה כבש גאבי. סוסיאדד כאמור עם 44 נקודות ונמצאת במצב מעולה, אבל עדיין לא הבטיחה את ההשארות, סארגוסה בצרות עם 39 נקודות.

נערך לאחרונה ב: ‏11/5/11
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הרקולס לא תרד רק בגלל הנאיביות, לא חסרות גם סיבות מקצועיות וכלכליות לירידה הצפויה. מי שמשקיע בשם כמו טרזגה, במקום ברכש נקודתי נכון לסגל הקצרצר, שלא יתפלא בסוף...

אבל בינתיים, הרקולס עוד חיה. לפי החברה בפורום של הקבוצה אני מבין שלקיקו יש עוד משחק טוב מאוד.

סנדואה פורח תחת דוקיץ', בינתיים צמד של הבאסקי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx לא יודע מה איתכם, אני התחלתי לאגור מזון ולבדוק את המקלט, סוף העולם מגיע...

5. riquelme1 Member

אף מועדון בסדר גודל של הרקולס לא היה אומר לא לטרזגה, מדובר באחד החלוצים הכי פוריים באירופה בעשור האחרון, והוא רכישה נהדרת לקבוצה ברמה של הרקולס, יש לו 11 שערי ליגה והוא ממש לא הבעיה של הרקולס.

חוץ מימנו הגיעו ואלדז, ד'רנתה, פריצלר, אגילאר, קורטס, פולאק, טומר הצרפתי, זה לא מעט חיזוק נקודתי.

הסגל של הרקולס הוא די ארוך, בטח ובטח לקבוצה שמתמודדת רק בשתי מפעלים(הגביע והליגה), זה מה לא הפיל אותה העונה.

סנואה הבקיע לא מעט בקרירה שלו...

6. Los Che Member

עכשיו אפשר לברך רשמית - ברצלונה אלופת ספרד בפעם השלישית ברציפות בזכות גדולה. המאזן של גווארדיולה בלתי נתפס כשחושבים על זה שוב ושוב - 3 שנים בתור מאמן קבוצת בוגרים, 3 אליפויות והיד עוד נטויה. צריך להסיר את הקבוצה בפני הקבוצה הזאת, זה חיבור מדהים שלא נראה בכדורגל גם עוד עשרות שנים.

אולם גולת הכותרת האישית שלי בתור אוהד ולנסיה: דויד וויאה זוכה באליפות ספרד לה הוא קיווה שנים. אצלינו זה היה קשה עד בלתי אפשרי עקב השליטה האבסולוטית של 2 הגדולות, עת המעבר לברצלונה זה היה די ברור. מזל טוב לך וויאה מרוויה!

לא מצאתי שידור נורמלי למשחק נגד אפסניול - בינתיים מהעדכונים לייב 2-1 משערים של סולדאדו ומאטה. אוסבלדו איזן זמנית.

7. riquelme1 Member

וייה מרוויה נמצא בכושר קטסטרופלי, עם שער אחד ב17 משחקים(!), לחלוץ ברמה שלו שמשחק בקבוצה כמו בארסה. אחרי סיבוב ראשון די טוב, וייה עם סיבוב שני נוראי בדיוק כמו שקרה לו בעונה שעברה בולנסיה.

בעונה שעברה בולנסיה הוא פתח בצורה נהדרת, אבל בסיבוב השני הוא היה נוראי עם 3 שערים בלבד במשהו כמו 17 משחקים, העונה זה אפילו החמיר עם שער אחד ב17 משחקים, שזה בברצלונה, והוא כובש כרגע פחות שערים מבעוהנ שעברה(18 לעומת 21).

אני לא מספיד את אל גואחה, אבל החוסר יציבות הזאת ביכולת שלו מדאיגה מאוד, וייה פשוט מחחמיץ יותר מדי, וברגעי המאנטי טיים הוא בדרך כלל אף פעם לא שם. אני לא פוסל שבארסה תביא חלוץ בעונה הבאה, ולדעתי היא גם צריכה.

שסולדאדו כרגע עם 18 שערים, ואדוריז עם 9, כמו שאמרתי בתחילת העונה המכירה של וייה לא פגע בולנסיה, אפילו להפך- ולנסיה כובשת יותר שערים מבעונה שעברה, היא לא תלוייה בשערים של וייה(או סילבה), וסולדאדו עם משווים לפי דקות משחק עומד בקצב שערים טוב יותר מוייה, והוא חלוץ מוכשר הרבה פחות מימנו.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עמי,

גם רומאריו הבקיע המון שערים בקריירה אבל הייתי מופתע מאוד לראות אותו כובש צמד היום בהרקולס, למרות שזה כנראה היה פחות מפתיע מאשר הצמד ששחקן כמו סנדואה כבש.

סגל ארוך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

אין רוטציה בהגנה שמראש היא לא טובה, כל פעם שפאס נפצע זה היה אסון והוא בכלל לא בלם מרשים. עד להחלמה של פארינוס במרכז השדה גם לא הייתה הרבה רוטציה. פריצלר זה סמל הבינוניות ולאבל אגילאר היו חודשיים שלושה נוראיים, אבל שניהם המשיכו לשחק קבוע כמעט בגלל שלא היה מישהו יותר טוב (כריסטיאן?).

בחלק גדול מהמשחקים לא היה מישהו מהספסל שיכול להביא שינוי למשחק, מספיקה הייתה פציעה או שתיים בחלק הקדמי שזה דבר לא נדיר והספסל מורכב מנגרים ושחקני עבר...

זה שרופטה וסנדואה כמו שהם נראים היום, ואתה יכול לדקלם כמה שאתה רוצה נתונים מהקריירה שלהם בעבר, קיבלו לא מעט דקות העונה מדבר על הסגל של הרקולס.

אחת הבעיות, שהיא גם לא קשורה לנאיביות (אולי של ההנהלה) הייתה שבנו על דרנתה המון והוא החזיר להם בסטירה מצלצלת. זה לא היה נורא כל כך, אם היו לו מחליפים יותר טובים בסגל.

בשפיץ אפשר היה להסתדר עם חלוץ זול מטרזגה, שגם כשיר יותר ממנו, ולתת יותר דקות לפורטיו. כמו גם לשחק יותר עם ואלדס במרכז ולהביא קשר\קיצוני נורמלי שעונה על שני קריטריונים: לא סבא ולא זר לענף...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/5/11
  9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, את מרבית הכסף הם גמרו על ואלדס, שהיה מהבולטים בקבוצה העונה אבל אולי באמת היה שווה לפצל את ההשקעה בו על שני שחקנים סבירים? לא יודע, כנראה שלא, כי ברגע שדרנתה החליט שלא בא לו יותר אז הרקולס נשארה בלי שחקן "מיוחד" שיכול לעשות משהו מכלום (קיקו עדיין צעיר מדי). אבל זה סתם הרהור בדיעבד, על טרזגה אמרתי את דעתי כבר בחודשים הראשונים, למרות שהם היו התקופה הכי טובה שלו העונה.

10. riquelme1 Member

2-2, מיורקה משווה, אתה מבין למה התכוונתי לנאיביות? קבוצה רכה מידי עם הגנה בעייתית, ובלי טיפת ציניות כמו למשל לבנטה שעם סגל פחות מרשים וטוב, אבל נשארת בליגה.

לגבי שאר הדברים שלך, אני לא מקבל, בטח שטרזגה כובש 11 שערים ופורטיו שאחד אחד ב24 משחקים וכבש שנים מדשדש לו בקבוצות בליגה השנייה בין ספסל להרכב.

הנאיביות, הגנה בעייתית(בהקשר הזה אני מסכים), חוסר הניסיון וצמרת די איכותית זה מה שהפיל אותם, אבל אני מכבד את דעתך.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

איך פורטיו היה משחק אם היה מקבל המשכיות כמו טרזגה לעולם לא נדע, מה גם שאי החתמתו של טרזגה משמעותה מבחינתי, אחרת זה לא רלבנטי, עוד 2 שחקנים לסגל שאולי היו תורמים לא פחות במצטבר.

דוקיץ' היום שם את כל הקלפים על טרזגה למרות שביטלו לואלדס את האדום, אני לא הולך להגיב על משחק שאני לא רואה אבל הקללות שרצות בפורום אחרי ההחמצה האחרונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/5/11
  12. Los Che Member

ריקלמה1, ראשית 17 שערי הליגה שלו(21 בכל המסגרות)הם נתון מצוין, לא צריך לצפות ממנו ל25-30 בקבוצה מגוונת כמו ברצלונה שכוללת בתוכה בין היתר את ליאו מסי, כי מטבע הדברים תשומת הלב בברצלונה כלפי וויה לא דומה לזאת שהייתה לו בולנסיה(לו ולסילבה כפי שאמרת). את התרומה שלו הוא סיפק בסופו של דבר, אתה צודר כמובן באשר לפורמה השלילית עם הבצורת שערים הזו קצת אחרי אמצע העונה ואובדן הביטחון ((זאת עיקר הבעיה אצלו) אם כי במשחקים האחרונים שמתי לב שהחדות חזרה אליו. גם כאשר הוא לא כובש הוא שותף מלא וחשוב להנעת הכדור והתנועה המדהימה שלו ושל חבריו, יש לו גם 5 בישולים. הוא מתאים כמו כפפה לסגנון של ברצלונה, בשונה מחלוץ בסגנון זלאטן.

2-2 בסיום לאחר שגאלין משווה רבע שעה לסיום. עם התיקו מאופס של ויאריאל השנואה כנראה שנסיים במקום השלישי.

ומה בתחתית הלוהטת? סרגוסה הולכת לבלות מתחת לקו האדום השבוע, חטאפה האיומה והנוראה למרות זאת מחוצה לשם, כמו כן דפור רבת המזל. כולם מתעסקים בברצלונה אבל לבאנטה עם נקודה כל כך מתוקה שבאופן כמעט וודאי משאירה אותה ליגה.

13. riquelme1 Member

שכבר שנתיים ברצף היכולת של וייה יורדת משמעותית בחצי העונה השנייה יש כאן בעיה, אולי זה קשור לביטחון, אבל זה מראה על חוסר יציבות כלשהי, אבל זה עדיין בעיה.

אני לא מסכים שוייה מתאים כמו כפפה לשיטה של בארסה, הוא כן מתאים יותר מזלטאן, אבל הוא לא מתאים בצורה אבסולטית למערך של בארסה, שמשחקת ב4-3-3, בולנסיה וייה היה רגיל לשחק לרוב ב4-4-2 או ל4-2-3-1.

בקבוצה כמו בארסה אני יכול להביא לך רשימה של 30 חלוצים שהיו מסימיים עם 17-18 שערים בליגה, מחלוץ שהגיע ב-40 מיליון יורו מצפים ליותר, וזה לא רק הסטיסטיקה אלא המון משחקי נפל, סולדאדו בולנסיה כובש את אותו מספר שערים כמו וייה, בהרבה פחות דקות משחק.

הדוויד וייה שהכי אהבתי היה בעונה 05-06, ו06-07.

14. riquelme1 Member

גרגוריו מאנזסנו ממשיך עם השטויות שלו, סביליה כבר הובילה 2-0, אבל אוסאסונה מנצחת 3-2.

חילופים זוועתים, הרכב רע, ופשוט עבודה נוראית של מאנזסנו עד עכשיו בסביליה, שגם היא חייבת בדחיפות מאמן חדש.

ממשיך לשחק עם קאפל בימין, ממשיך לספסל את רנאטו, שלא נדבר על צ'יגאריני שאותו גמר טוטאלית, שלא נדבר שהו מאמין בזבל הכי גדול בליגה הספרדית דיידיר זוקרה.

נוראי מה שהוא עשה בסביליה העונה.

15. Los Che Member

וויאה אינדבידואלי, הוא יכול לעשות עוד דברים חוץ מלחכות לכדורים בחוד וזה מה שהוא עושה. למעשה ברצלונה לא משחקת עם שחקן חוד התקפי על המגרש, מסי וויאה ופדרו מחליפים מקומות שדווקא מי מאייש לא פעם את העמדה המרכזית בשלישייה זה הארגנטינאי. זה עובד נהדר לדעתי עם וויאה שעל התקן הוא חלוץ של השפיץ אבל הלכה למעשה משחק כנסוג לצד שמאל ותורם גם מעבר לכיבושים

אכן אפשר להתווכח על כמות הכיבושים שלו, בלי התקופה הנוראית הוא היה כובש לפחות עוד 5-6 ומשפר את המאזן אבל זה ייזכר כנתון בסדר גמור כי ברצלונה אלופה ומסי למעלה מ30 כיבושים מכסה על זה.