21:מסי עם 2-1 ברסינג ו5000 שערים לבארסה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏30/1/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 21

http://www.liga.co.il/leaguespic/1043424336league.Xxx

אחרי ההכרעות הדרמטיות של משחקי רבע גמר גביע המלך, אנחנו חוזרים לליגה הספרדית, הפעם למחזור ה-21, שמתקיים קצת פחות מחודש לפני שהקבוצות חוזרות למסגרת האירופית אחרי הפסקה ארוכה. במחזור שעבר כל קבוצות הצמרת פרט לברצלונה(איך לא) וריאל מדריד(התחילה להתייצב), איבדו נקודות, והמאבק על הכרטיסים לצ'מפיונס-ליג וגביע אופ"א נמצא בשיאו, כמו גם המאבק כנגד הירידה. הראשונה שתשחק מבין קבוצות הצמרת היא ריאל מדריד, שיוצאת לנומנסיה לאחר חמישה נצחונות ליגה רצופים. נומנסיה, הקבוצה היחידה שניצחה העונה את ברצלונה, אומנם לא הצליחה לחלץ נקודה בקאמפ-נואו, אבל בהחלט התמודדה בכבוד, לפחות במחצית הראשונה. לפניכן תארח אתלטיק בילבאו של חואקין קאפרוס, שהעפילה לחצי גמר גביע המלך לאחר ניצחון אצל גיחון, את מאלגה, העולה החדשה המפתיעה, שסיימה בתיקו עם אתלטיקו מדריד בבית, ולנוכח הצפיפות בטבלה היא מאמינה שהיא מסוגלת לסיים במקום השישי.

ביום ראשון ייערך המשחק המרכזי, כאשר ראסינג סנטאנדר שהפתיעה את סביליה בפיחואן וניצחה אותה 2-0 למרות ששיחקה כמעט שעה בנחיתות מספרית(הרחקה של אוסקר סראנו שיהיה חסר מאוד) תארח את ברצלונה של גוארדיולה שלא מפסיקה לנצח, ואמש השיגה את הכרטיס לחצי גמר הגביע לאחר ניצחון 3-2 על אספניול בקאמפ-נואו. בארסה שתשחק ללא הקפטן פויול, תרצה 'לנקום' בראסינג על התיקו שחילצה מולה בקאמפ-נואו במחזור השני. באותה שעה בידיוק ייערך קרב תחתית חשוב בין אוססונה למאיורקה, שתי הקבוצות שסוגרות את הטבלה, אך מגיעות למשחק דיי מרוצות. אוססונה של קמאצ'ו משתפרת מאוד והשיגה נקודה במדריגל שלא בטוח שהגיעה לה, ומאיורקה הלמה בוולנסיה בשבוע שעבר באונו סטאדי והשיגה ניצחון ראשון מזה סוף אוקטובר. חוזרים לצמרת - ויאריאל שהשמיטה כאמור נקודות יקרות מול אוססונה בבית, יוצאת לריאזור של לה קורוניה למשחק לא פשוט, למרות שדפור תחסר את בודיפו שנפצע בהפסד בברנבאו. אתלטיקו מדריד תארח את ויאדוליד כאשר המטרה ברורה - שלוש נקודות בלבד. קופצים לשעה 20:00, אז וולנסיה תקווה להתאושש מההדחה האכזרית בגביע המלך וגם מהתקופה הרעה בליגה, כאשר תרצה להוציא את העצבים על אלמרייה של הוגו סאנצ'ז שהתייצבה לאט לאט וניצחה במחזור האחרון. לא ברור עדיין אם ויאה יהיה כשיר למשחק. המפגש שיינעל את המחזור יהיה בין ספורטינג גיחון לסביליה. העולה החדשה הודחה מהגביע והובסה על ידי חטאפה במחזור האחרון, ומנגד סביליה שפתחה את השבוע רע מאוד עם הפסד מפתיע לסנטאנדר בבית, אך יצאה מחוייכת מהשבוע בגלל שער הניצחון הדרמטי של סקילאצ'י שסידר לה מקום בחצי גמר גביע המלך.

http://img231.imageshack.us/img231/9761/1233264907extrasalbumespo7.Xxx
    דרמה אדירה במשחקי גביע המלך. אנחנו רוצים גם קצת אקשן במחזור הנוכחי

משחקי המחזור:

יום שבת -
    אתלטיק בילבאו - מאלגה(21:00);
    נומנסיה - ריאל מדריד(23:00, שידור ישיר בספורט5);

יום ראשון -
    אספניול - רקראטיבו הואלבה(18:00);
    בטיס - חטאפה(18:00);
    אוססונה - מאיורקה(18:00);
    אתלטיקו מדריד - ויאדוליד(18:00);
    דפורטיבו לה קורוניה - ויאריאל(18:00);
    ראסינג סנטאנדר - ברצלונה(18:00, שידור ישיר בספורט5+);
    וולנסיה - אלמרייה(20:00);
    ספורטינג גיחון - סביליה(22:00);

* את המשחק של ריאל מדריד תוכלו לראות גם בערוץ HD

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/09
  2. Raulito Madridista

מצפה לריאל מדריד משחק לא קל אצל נומנסיה, על אף המיקום שלה בטבלה(מקום מספר 17). הקבוצה אומנם לא תשחק הגנתי כמו בקאמפ-נואו, אז הצליחה לתסכל את ברצלונה במשך מחצית שלמה עם משחק הגנה טוב מאוד, אבל בכל-זאת הקבוצה תמשיך לפתוח בקו של חמישה שחקנים בהגנה. נומנסיה יודעת לעקוץ במתפרצות ולדעתי גם בשבוע שעבר אפשר היה לראות זאת בחצי השעה הראשונה. בארקרו שחקן מסוכן מאוד שחייב לקבל שמירה, הוא נמצא בעונה טוב מאוד עד עכשיו. גם מדל-פינו התלהבתי.
    הייתי רוצה לראות את השחקנים עולים באותה מוטיבצייה אדירה כמו במשחק נגד דפור, ומפעילים את אותו לחץ על מובילי הכדור, לשחק באטרף ולא לתת להם לנשום לרגע אחד. במשחקי החוץ פחות חשובה לי הדרך בה אנחנו נשיג את הנקודות - העיקר להשיג אותן ובמקרה הזה לצמצמם לפחות זמנית את הפער מברצלונה לתשע נקודות - מספר יותר נורמלי(וגם לשמור על המקום השני שלנו), השיפור צריך להגיע קודם במשחקי הבית.
    אני לא אוהב את ההתעללות של חואנדה ראמוס במיגל טורס, הוא שחקן שצריך להיות באנקר בסגל של ריאל מדריד. אני קיוויתי שאת מרסלו לא נראה עד סוף השנה, אבל נראה שהמאמן שלנו עושה ניסויים ועדיין לא גיבש דעה. מעניין שדרנטה לא בסגל, אולי דווקא במשחק חוץ היה לו יותר קל אם היה נכנס לשחר כמחליף?; שאלה אחת מעניינת אותי בקשר להרכב - סניידר צפוי להמשיך לשחק בקו השמאלי. האם לדעתכם מגיע לואן דר וארט עוד צ'אנס בעמדה הזאת?; ריאל כבר עשתה ניסיון אחד כזה וגם ואן דר וארט דיי נעלם בצד. לא משנה מי יישחק, אני מקווה לראות חיתוך לאמצע ובעיטה לשער, שניהם יודעים לעשות זאת. את הקטע המעניין אני משאיר לאריאן רובן. ושיהיה לנו בהצלחה כמובן, ניצחון שישי רצוף זה לא בשמיים.

לגבי שאר המשחקים - ארחיב בהמשך

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/09
  3. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/numancia.Xxx נומנסיה - ריאל מדריד http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/realmadrid.Xxx

שבת, 23:00, שידור ישיר בספורט 5 וספורט 5 HD.

נומנסיה. הקבוצה הקטנה מסוריה (לא חברינו מצפון-מזרח למקרה שהתבלבלתם) יצאה מוכה מהקאמפ נואו בשבוע שעבר אך עם לא מעט מחמאות. הקבוצה של סרחיו קרסיץ' הצליחה לעצור את ברצלונה במשך כל המחצית הראשונה וחלק מהמחצית השנייה אך פערי הרמות בין הקבוצות עשו את שלהם ועם קצת (או הרבה, תלוי אוהד של מי אתה בספרד) מצידו של השופט - ברצלונה ברשותם של מסי, הנרי ואטו יצאה עם ידם על העליונה. בנומנסיה התנחמו שלפחות שער המחזור שייך להם (בארקרו הכניע את ואלדס בבעיטה חופשית נפלאה). נגד ריאל מדריד, הקבוצה כבר רוצה יותר מכבוד - במשחק בייתי שעשוי להיות משוחק בשלג, הקבוצה מאמינה ביכולתה לעצור את רצף הניצחונות של ריאל מדריד, "נשחק באותה אינטנסיביות וענווה כרגיל וננסה לנצח את ריאל מדריד" אמר בארקרו. נומנסיה ממוקמת במקום ה-17 בטבלה ערב המחזור, עם 20 נקודות והמטרה הברורה לתקופה הקרובה היא לברוח מאזור הקו האדום ולהתקרב למרכז הטבלה, במידה והקבוצה תשחק כמו בשבוע שעבר - אין סיבה שנראה לקראת סיום העונה את נומנסיה נלחמת כנגד הירידה. למרות שנגד ברצלונה זה הסתיים עם ארבעה כדורים ברשת של חואן פאבלו (המצטיין בשורות נומנסיה במשחק), הקבוצה צפויה לעלות גם הפעם עם חמישה שחקני הגנה. גואירה הוא השחקן היחיד בקבוצה שמושבת ולא ישחק, הקבוצה עירערה על הרחקתו של הבלם פאלסיוס במשחק שעבר וכרטיס אחד מתוך השניים שספג בוטל.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/01/29/futbol/equipos/numancia/1233225418_extras_portadilla_0.Xxx

הרכב משוער: חואן פאבלו, סיסמה(פלאסיוס), בוריס, אורטגה, חואנרה, בארקרו, דימס, נאגורה, דל פינו, אראנדה וגויריה.

מנגד ריאל מדריד. למרות שבשעה האחרונה התקשורת מבירת ספרד עוסקת בז'וליאן פאוברט, קשרה של ווסטהאם (או שאולי כבר ריאל מדריד) - מה שבאמת מעניין את האוהדים הוא ראול ושבירת השיא של די סטפנו, ראול עצמו הודה שכשחקן מתחיל לא האמין שהוא יצליח לשבור את שיאו של הגדול מכולם בהיסטוריה של ריאל מדריד. הקרקע מוכנה, די סטפנו מחכה להעברת הכתר וכרגע השאלה היא רק של זמן. ראול כבש את השער היחיד של הבאלנקוס בשבוע שעבר, הקבוצה לא הרשימה ואף ספגה שריקות בוז בחקלים מסויימים במשחק בסנטיאגו ברנבאו נגד דפורטיבו לה קורוניה. בריאל מדריד שהתרגלו לשחק בשבועות האחרונים בשביל להקטין את הפער מברצלונה מ-15 ל-12 ועשו זאת בהצלחה, יודעים שהפעם ברצלונה משחקת אחריהם מה שיאפשר (לפחות זמנית) לצמצמם את הפער מהפיסגה ל-9 נקודות. סלגאדו, היגוואין וראול לא מפתחים ציפיות וכבר הודיעו שהמטרה של ריאל מדריד העונה היא ליגת האלופות - פפה מנגד הצהיר שברצלונה תיפול, וריאל מדריד תהיה במקום בשביל לקפוץ מעליה כשזה יקרה. השבוע הזה היה שבוע סביר בגזרת הפצועים - גוטי נמצא בשלבי סיום החלמתו כמו גם דניאל פראחו שכבר מתאמן ודודק, השלושה נשארו גם הפעם מחוץ לסגל, מי שמצטרף אליהם הוא מצלדר שסובל מכאבי גב. פרננדו גאגו שלא התאמן בצורה סדירה במהלך השבוע, התאמן באימון המסכם, נכלל בסגל של חואנדה וצפוי לפתוח לצידו של דיארה. בכלל, ההרכב שעתיד לפתוח מחיר זהה להרכב שפתח במשחקים האחרונים, השינויים הם על הספסל. מרסלו, סלגאדו וסביולה בפנים בעוד שדרנתה ומיגל טורס בחוץ. עם הגעתו של פאוברט(?) אפשר לסכם שגם תקופתו של מיגל פלאנקה בסגל הבוגר הסתיימה לבינתיים. אה כן, גם רובן ישחק..

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/01/30/futbol/1adivision/1233333390_0.Xxx
    הרגע ההיסטורי מתקרב.

הרכב משוער: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, פפה, פאביו קנאברו, היינצה, לאס, גאגו, סניידר, רובן, היגוואין וראול.

4. Raulito Madridista

קשה לי לראות את ברצלונה מאבדת נקודות במשחק החוץ נגד ראסינג סנטאנדר, שאומנם ניצחה כבר במאסטייה ובפיחואן(בשבוע שעבר), אבל במשחק נגד ברצלונה מדובר בסיפור אחר. הסיכויים לתיקו נמוכים מאוד, אבל עדיין ישנם, לגבי ניצחון - קשה לי לראות. אוסקר סראנו הורחק במשחק נגד סביליה ולמרות העובדה ששיחקה בעשרה שחקנים, סנטאנדר הציגה משחק הגנה טוב. אבל את ברצלונה השנה קשה מאוד לעצור. סראנו ייחסר מאוד לסנטאנדר בקישור, אולי מרסליניו ייבחר במערך מעובה כי קשר התקפי ממש אין לו - ווארלה זה לא זה, הוא מגן. אולי ממצב נייח ראסינג תוכל לגנוב גול, בעזרת ההרמות הטובות של מוניטיס ומשחק הראש האדיר של זיגיץ - הכלי של סנטאנדר ללא ספק. אני מחזיק אצבעות לקבוצה של ויקטור מוניוס, שתמשיך את הכושר הטוב שבו היא נמצאת, היא התאוששה מפתיחת הליגה האיומה בגלל ההשתתפות בגביע אופ"א(גם שם וגם בגביע המלך היא הייתה חסרת מזל). אני מקווה שגראיי יחזור כבר מהפציעה שלו, אם כי לא נראה לי. אצל בארסה מעניין אותי לראות האם אינייסטה יחליף את הנרי בצד שמאל של ההתקפה, או שיישחק כקשר באמצע. לדעתי אין סיבה להחליף את הנרי כי בינתיים הוא מספק את הסחורה. למרקאנו יהיה קשה מאוד מולו.

ויאריאל יוצאת למשחק חוץ מאוד לא פשוט בריאזור של לה קורוניה. אומנם דפור לא הבריקה בשבוע שעבר והיא תשחק ללא בודיפו וגווארדאדו, אבל גם ויאריאל תחסר ככל הנראה את ג'וזפה רוסי, והקבוצה של פלגריני מקרטעת לאחרונה ולא מצליחה לשמור על יציבות. אם ואלרון ייקבל יותר מידי חופש משחקני הקישור של ויאריאל, שללא ספק שקיימת ירידה בלחץ שלה על הכדור, אז היא תשלם על כך ביוקר. לאפיטה מול קאפדוויליה זה מצ'אפ דיי מעניין.

אתלטיקו מדריד תחזור למסלול הנצחונות לפי דעתי, היא לא תשמוט נקודות בויסנטה קאלדרון מול ויאדוליד הבלתי יציבה. אני רוצה לראות את מקסי רודריגז חוזר להרכב של אתלטיקו, הוא עדיף על סינמה פונגול בקישור, כמובן. סביר להניח שבשבוע שעבר אגירה העדיף לפתוח איתו על הספסל, משום שהוא חזר מפציעה. אסור לאתלטיקו לאבד נקודות במשחקים כאלו שאמורים להיות קלים על הנייר, אם היא רוצה מקום בליגת האלופות. ג'ונתן ססמה הוא המפתח של ויאדוליד לפי דעתי, הוא יוכל לעשות צרות לפראה.

אחרי ההדחה הכואבת מהגביע, ואולי עם הגנה מאולצת ללא מיגל ואלביול, וולנסיה צריכה לגבור על אלמרייה בבית, למרות שהקבוצה של הוגו סאנצ'ז השתפרה מאוד בזמן האחרון. הדבר שחסר לאלמרייה כרגע זה נגראדו, הוא צריך לחזור להבקיע. וולנסיה מקבלת חדשות טובות מאוד - ויאה התאמן ביום שישי והוא התגבר על הפציעה שלו. סביר להניח שזה ייתן לוולנסיה דחיפה משמעותית. ואם אמארי בוחר לפתוח איתו על הספסל בכל-זאת, אז לפחות שנראה את מוריינטס בהרכב במקומו, אמארי חייב להפסיק עם ההחלטות המוזרות שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/09
  5. Sergio Ramos Member

הערב אני בהחלט אסתפק בניצחון מינמלי, נומאנסיה עמוק בתחתית אבל הוכיחה שהיא יודעת לעשות צרות. אני מצפה שהמגמה מהשבועות האחרנים תחזור על עצמה ושנמשיך להפגין יציבות. הנוכחות והיכולת הנהדרת של לאס בקישור האחורי ללא ספק נותנת לי באופן אישי להיות הרבה יותר רגוע, אנחנו מרגישים הרבה יותר בטוחים וקשוחים איתו. הרבה קבוצות שהגיעו לברנבאו הפגינו שליטה אבסולוטית וחדרו אותנו כמו מים, במשחקים האחרונים זה השתנה באופן ניקר בעקבות הרכש הנפלא הזה, רק שימשיך כך. במישור ההתקפי, יש לי תחושה טובה שראול בייקע את השער ההיסטורי בתודלות הקריירה שלו, ורובן כרגיל ימשיך להצעיד אותנו ולהביא את הברק להתקפה.

6. Mr.Eko Member

המנדרילים עשו רכישה חכמה מאוד עם דיארה כמו שכבר ציינתי בעבר,בליגה הרבה יותר קשוחה כמו האנגלית הוא הפגין המון עוצמה במרכז השדה אז אין סיבה שבספרדית זה לא יהיה אותו הדבר. לא יודע אם הוא יתן עשירית מהתפוקה של מקאללה אבל עד עכשיו בליגה הוא עושה עבודה טובה,בליגת האלופות יהיה ניתן לראות את התרומה האמיתית שלו והמשחקים נגד ליברפול מול מרכז השדה הכל כך אפקטיבי שלהם יהיה מבחן פשוט מושלם לכך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/2/09
  7. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/osasuna.Xxx אוססונה - מאיורקה http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/mallorca.Xxx

יום ראשון, 18:00, הריינו דה נבארה

עם הליגה על הגב אבל גם עם אופטימיות ואמונה לנוכח המחזורים האחרונים, ייפגשו מחר אוססונה ומאיורקה לקרב תחתית אמיתי בין שתי סוגרות הטבלה, כאשר המטרה ברורה - ניצחון ושום דבר פחות מכך. שני שינויים משמעותיים בהרכב של אוססונה, ומנגד מאנזאנו צפוי לתת את הקרדיט לאותם השחקנים שעבדו נפלא נגד וולנסיה בשבוע שעבר.

למרות שהשיגה נקודה אחת בלבד בשלושת המשחקים האחרונים נגד קבוצות הצמרת והיא עדיין מדורגת אחרונה במרחק של שש נקודות מחוף מבטחים, אוססונה מגיעה למשחק הנוכחי מאוד אופטימית לנוכח היכולת בשבועות האחרונים. בשבוע האחרון הצליחה הקבוצה לחלץ נקודה במדריגל בשיניים, והמאמן קמאצ'ו החמיא לשחקניו לאחר המשחק על השקעתם הרבה. לקראת המשחק הנוכחי הוא הדגיש בפניהם שהוא רוצה לראות את אותו דבר. לקראת המשחק הנוכחי אמר קמאצ'ו:"הסיבוב השני כבר נפתח וזה חשוב לאגור נקודות, מבחינת האספקט הזה אנחנו עדיין לא מרוצים. מה שכן, יש שיפור בקבוצה. המשחק הקרוב חשוב לנו מאוד, ואנחנו בטוחים שהקהל התומך יעזור לנו". קמאצ'ו 'ייקבל' חזרה שני שחקנים מאוד משמעותיים שלא יכלו לשחק בשבוע שעבר נגד ויאריאל, והם חוזרים להרכב: הקפטן פונייאל חוזר לאחר השעייה בגין צהובים, והקשר מסוד חוזר לאחר שהחלים מפציעה. ואדקוז והקטור פונט יירדו לספסל. קמאצ'ו כולל בסגל שלו גם את הקשר המרכזי אנטוניו הידלאגו, שהוחתם מסארגוסה בימים האחרונים. גם סרחיו הגיע מסראגוסה, אבל הוא פצוע וייעדר כמו גם קיקה סולה. דאדי שנכנס כמחליף בשבוע שעבר וכבש את שער השיוויון, צפוי להשתלב במשחק כמו גם דלפורט שחזר גם הוא מפציעה. בחמשת משחקי הבית האחרונים הפסידה אוססונה פעם אחת בלבד - לברצלונה, והשיגה 8 נקודות.

אוססונה - הרכב משוער: רוברטו; אספיליקואטה, מיגל פלאניו, חוסצ'או, מונראל; פונייאל, נקונהאם, חואנפראן, פלאסיל, מסוד; פנדיאני

אוהדי מאיורקה שהגיעו בשבוע שעבר לאונו סטאדי לא התחרטו. הם חזו בקבוצתם משחקת נהדר ומנצחת לראשונה מזה כמעט שלושה חודשים, בקלילות ממש את וולנסיה 3-1 לאחר כאשר התוצאה יכלה להיות גבוהה יותר. בעקבות הניצחון, שהושג בעיקר בזכות חוראדו שכבש פעמיים והיה נפלא, מאיורקה דילגה מקום אחד - למקום ה-18, וצימצמה את המרחק מהמקום שמעל הקו האדום לשלוש נקודות בלבד, כלומר שבמידה ותנצח, הקבוצה של מאנזאנו יכולה לעלות מעל הקו האדום לראשונה מזה הרבה זמן. מאיורקה הצליחה בשבועות האחרונים לשלב בין מאבקי התחתית בליגה לבין גביע המלך, כאשר העפילה לאחרונה לחצי הגמר לאחר תיקו מאופס ברואיז דה לופרה של בטיס(1-0 למאיורקה במשחק הראשון), אלא שהיריבה הבאה תיהיה ברצלונה ואולי כאן תם הפרק. אראנגו וחוראדו שקיבלו מנוחה ביום חמישי, יחזרו להרכב כמובן, ומאנזאנו ייתן את הקרדיט לאותם שחקנים שעשו הכל נכון נגד וולנסיה(אפילו סגרו בהגנה כמו שצריך). אבל מאנזאנו יודע שהפעם היריבה לא תיהיה אדישה בדומה לוולנסיה, וללא מלחמה אמיתית הקבוצה לא תחזור עם נקודות. "מצפה לנו משחק סופר-קשה", אומר המאמן, שקיבל גב מלא מההנהלה לאורך כל העונה. "אוססונה תשחק בהתלהבות רבה בגלל הקהל הביתי והם גם ככה ישתפרו, כך שנצטרך להשקיע, לשחק עם הלב וגם להיות חכמים. זה משחק משמעותי מאוד".

מאיורקה - הרכב משוער: אוואט; סקאלוני, נונייז, דוד נאבארו, קוראלס; מארטי, מאריו סוארז, חוראדו, ווארלה, אראנגו; אדוריז

בסיבוב הראשון סיימו השתיים בתיקו 1-1 במשחק שנערך באונו סטאדי. אדוריז העלה את מאיורקה ליתרון כעבור רבע שעה, וכך הייתה גם התוצאה עד הדקה ה-84, אז חאבייר פורטיו שנכנס בדקה ה-65 במקומו של סולה, השווה את התוצאה. חוסמי הורחק בכרטיס אדום שתי דקות לסיום, אחרי מאיורקה לא הצליחה לנצל זאת בשבע הדקות שנותרו(כולל תוספת הזמן).

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/01/31/futbol/1adivision/1233421310_extras_portadilla_0.Xxx
    הקבוצות מנמנות בסיבוב הראשון. מחר זו צפויה להיות מלחמת עולם.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/09
  8. Mehmet Member

כמו בשבוע שעבר מול בארסה, גם היום נומנסיה מצליחה מצליחה להעביר מחצית ראשונה בלי לספוג, ואיך שחוזרים מההפסקה מקבלת את הראשון ומיד אחריו גם את השני.

אבל יהיה מעניין לראות אותם בהמשך מול קבוצות שלא גדולות עליהם בהרבה מידות.

ברכות לראול על השוואת שיא הכיבושים של די סטפאנו.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/09
  9. Raulito Madridista

ראול כמו די-סטפאנו!

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2009/02/1233458328.Xxx

היה ברור שזה יגיע מתישהו והשיא יישבר. אז ראול עשה זאת, מהמצב הבודד שקיבל. לא גול גדול, בסך-הכל דחיקה ממטר, אבל הוא מומחה בדברים האלו. אני כמובן הייתי מבסוט גם מהשער הנפלא של אריאן רובן, שלא היה במשחק עד לאותו מהלך פחות או יותר.
    הקבוצה לא הגיעה למחצית הראשונה, בעיקר בגלל שההולנדי לא קיבל כדורים. שיחקנו מסורבל, איטי ובצורה שקופה, אבל גם נומנסיה לא איימה על השער יותר מידי.
    ניצחון שישי רצוף, שוב לא סופגים. כמה חבל שברצלונה ניצחה בסופו של דבר, ולמרות הרצף הנהדר שלנו, הפער מהמקום הראשון בכלל לא צומצם.
    בגדול אני חושב שקצת איבדנו מהיכולת של לאס, בגלל המעבר שלו לשחק חצי בצד ימין חצי באמצע. דיארה היה חסר במרכז השדה ונומנסיה דילגה על האמצע שלנו דיי בקלות. המעבר של סניידר לאמצע לא גרם לשידרוג ביכולת שלו. אני לא בטוח שאנחנו יכולים לאפשר לעצמינו להוריד מהדומיננטיות של דיארה באמצע, עם כל ההערכה לסניידר. אני חושב שההולנדי פשוט בתקופה רעה וזו לא רק העמדה. הרי בשנה שעברה הוא גם שיחק בצד. הוא היה חותך לאמצע, בועט ומוסר. השנה הוא גם פחות נמרץ. נקווה שהוא יישתפר.

עוד הפסד לאתלטיקו, לא ברור מה קורה לקבוצה הזאת.
    וולנסיה הייתה צריכה לנצח את אלמרייה קצת יותר בקלות. אצל אלמרייה לפחות נגרדו חזר לכבוש.
    סביליה פשוט עלובה, היא הייתה חייבת לנצל את התקופה הרעה של ספורטינג גיחון.
    ידעתי שויאריאל תתקשה בריאזור, אבל לא חשבתי שהיא תפסיד, בטח שלא תובס. הצוללת מתחרקת מליגת האלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/09
  10. Spanish Weapon Member

יש הרגשה לא טובה היום.
    על פניו אנחנו באים בכושר פנטסטי אבל אין סיכוי שלחץ המשחקים לא יתן את אותותיו על השחקנים,אחרי
    הכל הם בני אדם והיום הם משחקים מול קבוצה נלחמת ועיקשת כמו ראסינג.
    בסרדינרו סנטאנדר יודעת לעשות צרות וגם מחוץ לסרדינרו(מי שזוכר שהיא סחטה תיקו בקמפ נואו
    בסיבוב הקודם) ככה שהיום נדרשת מגווארדיולה מחבשבה רבה איך מתמודדים עם מוניטיס וחבריו שכבר
    7 משחקים לא הפסידו וריח הכרטיס לגביע אופ"א כבר מורגש היטב בנחיריים שלהם.
    אני מניח שחסרונו של פויול יורגש היום כמנהיג ההגנה אבל עושה רושם שהשילוב של פיקה ומארקז
    יכול להצליח לא רע בכלל,לפחות מול התקפה כמו של ראסינג (בלי לזלזל בצ'יטה ומוניטיס)
    ויסקה בארסה.

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק חשוב היום כמו כל משחק עד סוף העונה !

בבית אסור לאבד יותר נקודות ואני מאמין שהקבוצה עדיין יכולה להיות במקומות 3-4 כי עברנו רק חצי ליגה ויש עוד מספיק נקודות לאגור ולקוות שהשאר יאבדו.

הרכב להיום :

לאו פראנקו-פרנייה,פאבלו,הייטינחה,פראה-אסונסאו,ראול גארסיה,סימאו,מקסי-קון,פורלאן.

אני לא אוהב את השילוב בין אסונסאו לראול גארסיה, שניהם יותר קשרים אחוריים מאשר אמצע והייתי מעדיף לראות את באנגה פותח לצד אחד מהם.

מאניש ואויפאלושי מושעים מהמשחק.

12. iharari Member

מישהו יכול להגיד לי למה תיירי הנרי מריח את היד שלו אחרי שהוא שם גולים?
    תודה!

13. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי הוא מנשק משהו, איזה קעקוע או משהו כזה

14. Sergio Ramos Member

המגרעות שוב בלטו בעיקר במחצית הראשונה הרדומה, ניתן לומר שגם הניסוי של חואנדה לשחק עם גונזו בשמאל לא ממש הצליח ותקע אותנו קצת, הפיפיטה לא אפקטיבי בעליל שם וחייב לשחק קרוב לראול שנראה רע יותר כאשר הוא משחק לבד בשפיץ. את גאגו לשם שינוי אני אשבח הפעם על אף האדום המיותר שספג, הוא ההיה סביר ביותר ואט אט גם מתחיל לדחוף יותר קדימה. למרות זאת, זה עדיין לא מספיק מבחינתי והקושי שלנו בבניית ההתקפות ובמחסור קשר יצירתי במרכז השדה בולט שוב ושוב. אולי ההיעדרות של גאגו בשבוע הבא תביא לכך שחואנדה יציב את סניידר במרכז השדה לצד לאס וסוף סוף נראה אמצע יצירתי וטוב יותר באופן כללי.

אפרופו ראול, השער שלו הוא ללא ספק אחד הרגעים המצמררים והמרגשים שלי כאוהד הקבוצה מזה 4 שנים. אני מאושר שזכיתי לראות אותו עושה היסטוריה. אגדה!

15. Sergio Ramos Member

ראסינג סנטאנדר - ברצלונה

סרידינרו, 18:00, שידור ישיר בספורט 5+

אחרי שפתחה את הרצף מול הגדולות על רגל ימין, בניצחון 2-0 על סביליה, ראסינג סנטנאדר תאחר את הקבוצה החזקה ביותר בליגה כאחת היחידות שעדיין לא נוצחו על ידי. חניכיו של מוניוס נמצאים בתקופה טובה, כאשר היא במקום ה10 עם 28 נקודות. היא לא הפסדיה כבר 5 מחשיקם, ביניהם ניצחה לושה משחקים ויצאה בתיקו פעמיים. הסיבו הראשון מבחינתה היה בנינוי מאוד, ומעמדו של מוניוס התערער לא פעם, אולם בחודשייים האחרונים חלה עליה ביכולתה. ניקולי זיגיץ' שחזר בהשאלה בולנסיה כבש בשבוע שעבר ועושה סימנים של פריחה מחדש. הסרבי הענק הוא תוספת כוח משמעותית לקבוצה ויעזור לה בהשגת מטורתיה. כעת היא נמצאת 6 נקודות בלבד מהמקום שמוביל אל גביע האופ"א ואם בעונה שעברה היא הצליחה להזדחל לשם, אין סיבה שגם השנה היא תעשה זאת. הקנטברים יחסרו העבר את מוחמד צ'יטה שאמנם חזר להתאמן, אך יישב על הספסל מפאת אי כשירותו. את מקומו צפוי לתפוס ג'ונתן פריירה לצד מוניטיס וזיגיץ'. כמו כן, גאראי עדיין אל החלים מפציעתו ויישאר בחוץ.

הרכב משוער: טוניו; ואלרה, נאבס, אוריאול, מראקנה; לסאן, לוסאן, קולסה; פריירה, מוניטיס, זיגיץ'.

מנגד, ברצלונה ממשיכה בכושר האדיר שלה, ובנוסף ממשיכה להירדך ע"י ריאל מדריד שצימקה אמש את הפער ל-9 נקודות, כאשר לחחניכיו של גווארדיולה יש הזדמנות להשיב ולהגדיל הפער חזרה ל-12. אצל הקאטלונים אין חדש, המכוהנ המשומנת ממשיכה לעבוד ולקטוש את יריבותיה ללא הרף. משחקה האחרון נערך מול אספניול ביום חמישי, משחק שנערך במסגרת גביע המלך שם הגיע בארסה אחרי 0-0 במפגש הראשון, והצליחה לבסוף להשיג ניצחון ולדלג לחצי הגמר. יריבתה המארחת היא מבין היחידות העונה שהצליחו למנוע ממנה לקטוף את שלושת הנקודות, וזה קרה במחזור השני של הליגה דאז ברצלונה נראתה הרבה פחות מחוברת, וסביר להניח שהערב הסיפור יהיה שונה לגמרי, כאשר הקאטלנים רוצים לעשות עוד צעד משמעותי לעבר התואר אותו כבר לא הרגישו מזה שנתיים שלמות; פויול שנפצע בשבוע האחרון ייעדר ואת מקומו יתפס מחלים אחר מפציעה, רפא מרקס שיצוות לפיקה; סיידו קיטה בספק להרכב ובוסקטס צפוי לתפוס את מקומו; פפ עדיין מתלבט בין אינייסטה להנרי בצד שמאל של השלישייה ההתקפית.

הרכב משוער: ואלדס; אבידאל, מארקס, פיקה, אלבס; בוסקטס, טורה, צ'אבי; הנרי\אינייסטה, אטו, מסי.