2005 European Footballer Of The Year

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Joel Gion, ‏24/10/05.

1. Alexander Hleb Member

לא אמרתי שקאמורנסי צריך להבחר לשחקן השנה! דיברתי על זה שהוא היה שחקן משמעותי מאוד בזכייה של יובה באליפות איטליה עונה שעברה. הסטטיסטיקה שלו מדברת בעד עצמה.

2. דוקטור Member

הלוואי שיתנו לג'רארד את הפרס.
    אחרי הקמפיין האירופי של ליברפול שנה שעברה מגיע לו לקבל משהו בזכות הרומנטיקה שליברפול הכניסה לצ'מפיונס ליג.

3. דודידו Member

חח מיזה כריס?=\
    בטח שרונאלדיניו למה מישהו יכול עליו..?

4. Melixon 15 Member

איזה רומנטיקה?
    כדורגל בונרקריסטי
    הדבר היחידי שאהבתי לראות אצלם זה כמובן הגמר...
    ועוד דבר מועיל שהם עשו ולא בכוונה, נתנו לצ'לסי להראות את הכלים ההתקפיים שלהם בכל הכוח וזה היה אחלה משחק..

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, אז שנה אחרי הפרס צעצוע של פיפ"א, זכה רונאלדיניו בדבר האמיתי, וכנראה הולך לגרוף גם עוד אחד של פיפ"א מאוחר יותר. האמת, אני לא יודע אם הוא שחקן הכי גדול בעולם, כי יש לי אידאולוגיה שלמה נגד הצהרות כאלה, אבל קשה למצוא שחקן ובנאדם שבאמת לאף אחד אין משהו רע להגיד עליו, או שאני טועה?

6. יוגב אסולין Guest

הזכיה:
    כצפוי, רונאלדיניו קיבל את פרס "כדור הזהב" כאשר נבחר בתחרות של המגזין "פראנס פוטבול", לפני פרנק למפארד וסטיבן ג'רארד. רונאלדיניו, שהפך לשחקן ה-50 שזוכה בתואר היוקרתי, אמר: "אני רוצה להודות לחבריי לקבוצה ולכל מי שאוהב כדורגל".

"זה חלום שהתגשם"
    רונאלידיניו עם כל החוצפה שלו והביטחון העצמי שיש לו בזמן משחק הוא משדר משהו אחר לגמרי מול כלי תקשורת. איש צנוע רגוע שיודע תמיד שהכל זה תוצאה של מתנה מה' ועבודה קשה לאורך השנים, הוא יודע לפרגן לקולגות שלו וזה מה שהופך אותו לא רק לשחקן הטוב בעולם אלא גם לשחקן החביב ביותר.
    http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/403/404.Xxx
    ישר אחרי קבלת הפרס כל כלי התקשורת קופצים על הכוכב הברזילאי לשמוע מה יש לו לומר על זכיתו:
    "זה חלום שהתגשם", אמר רונאלדיניו, בטקס החגיגי ה-50 במספר של המגזין הצרפתי בפריז. "כשאני רואה את כל השמות ברשימה, עם רונאלדו וריבאלדו שאני מעריץ, אני מבין שזה כבוד גדול. אלוהים מחלק מתנות לכל אחד. חלק יכולים לכתוב, חלק לרקוד. לי הוא נתן את הכישרון לשחק כדורגל, ואני מוציא מזה את המיטב". לאחר מכן הוסיף "זה מוטיבציה גדולה להמשיך לשחק, אני רוצה להודות לחבריי לקבוצה שאפשרו לי לזכות בתואר ולכל מי שאוהב כדורגל. יש לי את הזכות לעשות את הדבר שאני הכי אוהב, כל מה שאני רוצה זה רק לשמח אנשים שאוהבים את המשחק. ארצה להקדיש את התואר לכל החברים והמשפחה שלי, שרבים מהם לא יכולים להיות כאן הערב".

התחרות של מגזין פראנס פוטבול נחשבת לחשובה ביותר והיוקרתית יותר. המצביעים בתחרות זה הם עיתונאים מכל רחבי אירופה כאשר הם מדרגים 50 כדורגלנים ונותנים להם נקודות. הזוכה המאושר זוכה בנוסף לתואר ולכבוד בגביע מזהב של 25 קארט.
    העיתונאים שהגיעו מ52 התאחדויות החברות באופ"א העניקו לרונאלידיו 225 נקודות ואת המקום הראשון כאשר למקום השני הגיע קשרה של צ'לסי, פרנק למפארד, עם 148 קולות ובמקום השלישי ניצב סטיבן ג'רארד, שהניף עם ליברפול את גביע האלופות, עם סך קולות של 142. (תיירי הנרי, שבצ'נקו, פאולו מאלדיני, אדריאנו, זלאטן איברהימוביץ', קאקה וסמואל אטו השלימו את העשירייה הפותחת). רונאלידניו לוקח את התואר שהיה שייך לאנדרי שבצ'נקו בשנה האחרונה. בקרוב (חודש דצמבר תתקיים תחרות כדורגלן השנה של פיפא וכל הניראה רונלאדיניו יזכה בתואר בפעם השניה ברציפות.
    http://images.one.co.il/images/d/gg70991.Xxx
    נבחרים קודמים:
    רונאלידניו הוא הכדורגלן החמישי מברצלונה שזוכה בתואר אחרי יוהאן קרויף (פעמיים), לואיס סוארז, חריסטו סטויצ'קוב וריבאלדו. הוא הכדורגלן השלישי מברזיל שזוכה בתואר אחרי רונאלדו (פעמיים) וריבאלדו אם כי צריך לזכור שרק מ-1995 יכולים העיתונאים לבחור בשחקנים לא אירופים שמשחקים באירופה.
    יובנטוס ממשיכה להיות הקבוצה ששחקניה זכו הכי הרבה פעמים בתואר (מישל פלאטיני עשה זאת שלוש פעמים) בעוד שאצל הנבחרות ממשיכות להוביל גרמניה (פרנץ בקנבאואר וקרל-היינץ רומיניגה פעמיים כ"א) והולנד (קרויף ומרקו ואן-באסטן שלוש פעמים כ"א).

הקריירה:
    הוא התחיל את הקריירה במדי גרמיו מהעיר פורטה אלגרה בדרום ברזיל, לפני שעבר לפאריס סאן ז'רמן הצרפתית שם בילה שתי עונות, הצליח בצורה מינורית בלבד ולא זכה באף תואר, לפני שנמכר ב-2003 לברצלונה, שבתחילה רצתה להביא בכלל את דייויד בקהאם. כאשר ריאל מדריד חטפה את קפטן נבחרת אנגליה, הלכו במועדון הקטלוני על הברזילאי המוכשר והקדימו את מנצ'סטר יונייטד לעסקה, שהסתברה כמשמעותית ביותר בכדורגל העולמי בשנים האחרונות.
    רונאלדיניו בן ה-25 הגיע לברצלונה ב-2003 מפריז סן-ז'רמן, ומאז הבקיע 33 שערים ב-79 משחקי ליגה בספרד. בליגת האלופות הוא מחזיק במאזן של 13 שערים ב-19 משחקים, למרות שאינו חלוץ מטרה קלאסי, והעונה הוא כבר כבש 9 שערים בליגה הספרדית. בנבחרת ברזיל, עימה זכה בגביע העולם ב-2002, הוא הבקיע 27 פעמים ב-62 משחקים.
    http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/UEFACup/119409_351X180.Xxx
    השחקן:
    הפנומן, שנחשב כבר בגילו בעיני רבים לשחקן הכדורגל הטוב בעולם, מפורסם בעיקר בזכות שליטתו האבסולוטית בכדור, שמאפשר לו לעשות כמעט מה שהוא רוצה על המגרש. "תמיד אהבתי לכדרר", סיפר רונאלדיניו, "למדתי את זה בבית, כשהייתי בועט בכדור מול הקיר ולקחתי את הכלב לסיבוב בגינה".
    רייקארד הוסיף: "הוא משהו מיוחד בעולם הכדורגל וראוי לכל מה שהוא מקבל. הוא יכול לעשות את ההבדל בכל רגע במשחק והוא כישרון מיוחד".
    אבל מעבר למסירות אומן, מהירות, בעיטות עונשין נפלאות ושערים, החזיר רונאלדיניו לכדורגל האירופי את החיוך. בעיקר אחרי עוד הברקה, אחרי עוד תעלול עם הכדור. בתקופה בה שחקנים נוהרים אחרי הכסף הגדול והקבוצות מאבדות את הצביון הלוקאלי, אפשר לקוות ולדרוש כדורגל יפה, נעים לעין. האם הכסף מספק את כל זה? ספק רב, ולראיה הכדורגל היעיל אך המשמים לעתים של צ'לסי בעידן אברמוביץ' את מוריניו. אבל רונאלדיניו מספק זאת, ובשפע. לא כל שחקן זכה לתשואות מאוהדי ריאל מדריד אחרי שניצח ב'סנטיאגו ברנבאו'.
    http://wmh.walla.co.il/archive/125876-5.Xxx
    במונחים של כדורגל, רונאלדיניו היה השחקן המצטיין של ברצלונה בדרך לאליפות ספרד בעונה שעברה. בארסה הפגינה כדורגל משובח והיתה בשיאה במשחקי שמינית גמר ליגת האלופות נגד צ'לסי, בשני משחקים בלתי נשכחים. ברצלונה אמנם נוצחה בסיכום המשחקים, בהתמודדות שבעיני רבים היתה אמורה להיות משחק הגמר, אך הותירה אחריה טעם של עוד.

לפני שלוש שנים נמנה רונאלדיניו על סגל נבחרת ברזיל שזכתה באליפות העולם ביפן וקוריאה, אך עמד בצילו של הכוכב הגדול רונאלדו, הגיבור הגדול ב-2002. העונה הנוכחית תסתיים בטורניר אליפות העולם, בו נראית ברזיל מועמדת ברורה לשמור על התואר. הפעם, רונאלדיניו יהיה הסופרסטאר. בדומה למייקל ג'ורדן בכדורסל, רונאלדיניו שם לעת עתה סוף לויכוח הנושן "מה עדיף - כדורגל יפה או ניצחון". הנה שחקן שמשחק יפה - וגם מנצח. הפרס מגיע לו.
    http://i7.photobucket.com/albums/y282/barcasummer/ronniebrazil24.Xxx

* 8 דקות של תעלולים מבית רונאלידיניו - מומלץ בחום.
    http://he.metacafe.com/watch/21260/best_soccer_moments

* המידע ברובו נלקח מ: וואלה, נענע, וואן , ספורט 5, וואינט, nrg.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/11/05
  7. Jose Mourinho Member

?say what

באמת מגיע לרונאלדיניו, השחקן הטוב בעולם לא ספק. הקסמים שהוא עושה הם מדהימים ושווה לבוא למשחקים רק כדי לראות אותו. שחקן ענק. עושה גם את השחקנים שמסביבו טובים.

8. SeRgInHo Member

הכל פה מכור מראש..רק שבה היה צריך לקבל את הפרס

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/05
  9. Jose Mourinho Member

נו באמת.... הודעה של תיסכול... כל טיפש יודע מי השחקן הטוב בעולם כיום, וזה הבנאדם שזכה בכדור הזהב. רונאלדיניו זכה עם בארסה באליפות ספרד ובגביע הקונפדרציות עם נבחרת ברזיל, והציג כדורגל גדול עם מהלכים מרהיבים שלא נראו מעולם. מה שבצ'נקו כבר עשה ב-2005 שמגיע לו הפרס? עזר לאוקראינה להגיע למונדיאל??? החמיץ פנדל בגמר הצ'אמפיונס??? אדריאנו כבר עשה יותר ממנו שהוביל את אינטר לזכייה בגביע האיטלקי ואת ברזיל לזכייה בגביע הקונפדרציות.

10. M_T_A Member

להיפך, אם שבה היה זוכה זה היה מכור מראש.. שבה לא עשה ב2005 רבע ממה שרונאלדיניו עשה, לקח אליפות, הבקיע בכמויות שלחלוצים שמבקיעים בכמויות האלה קוראים סקוררים, לקח קונפדרציות וכמו תמיד היה בלתי ניתן לעצירה על ידי שום שחקן הגנה ביקום.
    מותר גם להיות אובייקטיבי לפעמים..

11. SeRgInHo Member

לא אוהב סגנון המשחק של רונלדיניו..אז בסדר המשחק שלו יפה וכל זה אבל הוא לא משקיע במשחק.
    הרבה יותר אני אוהב שחקנים כמו קינו..רונלדיוניו פשוט לא יודע לעשות כלום כשהכדור לא נמצא אצלו ברגל..הוא לא לידר,הוא לא לוחם אבל מה שכן הוא השחקן ההתקפי כנראה הכי טוב שיש.
    שחקנים כמו קאקא רוביניו ורונלדיניו בחיים שלהם לא עשו תאקל..איך אמר רונלדיוניו בעצמו:"בלי הכדור אני לא יודע לעשות כלום".
    אז אולי אני לא אובייקטיבי לגבי שבה אבל מה שבטוח יש שחקנים הרבה יותר ראויים לקבל כדור זהב.

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/05
  12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכון הבעיה של רונאלדיניו שהגנה הוא לא עושה ולא אוהב , ולעומתו לאונל מסי עושה גם זה וגם זה אבל צריך לעבוד על הסיומת שלו כדי להיות המארדונה ולזכות גם הוא בעתיד בכדור הזהב

13. Melixon 15 Member

מסי עושה הכל נכון..
    בורח עם הכדור בהתקפה, עושה תנועה, רץ להגנה ומחזיר את הכדור ונלחם עליו כשצריך
    אבל פשוט אין לו מלז מול השער! זה לפעמים גם מעצבן לראות כמה הוא משקיע ומשחק יפה
    ושיהיה רשום שהוא כבש זה מה שחסר.

14. cazzo Il Capocuoco

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx יפה,רונאלדיניו זכה ובצדק בפרס הבאמת יוקרתי וחשוב,אבל,סעמק,די כבר עם כל התאוריות האלה של ה'שחקן הכי טוב בעולם'!

15. M_T_A Member

רונאלדיניו משחק מצוין גם בלי כדור. כמעט אף פעם לא רואים אותו צמוד לשומר שלו ומחכה לכדור. הוא תמיד בורח מהשומרים שלו, עם כדור ובלעדיו.
    בוא נגיד שרונאלדיניו פשוט תפור על בארסה, הקבוצה שהכי מייצגת את הכדורגל שלו