2.5.1998 - לא נשכח ולא נסלח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Pele, ‏2/5/08.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אריאל מההודעה שלך משתמע שמי שחי ונושם כדורגל ישראלי הוא טיפש, וממך לא הייתי מצפה לשפוט אנשים לפי הכדורגל שהם נולדו לתוכו או מחוברים אליו. יש דברים שאתה בתוכם כל כך חזק בתוכך, שכמה שתרצה זה לא עוזב, זה מה יש.

2. Don Joan Roman Member

המשחק הזה לא היה מכור, הוא ניתן לבית"ר בלי שהיא תשלם עבורו או תעשה משהו מלבד לשחק את הכדורגל הכי טוב בליגה, מה שגרם לשחקני בית שאן לתת את המשחק כשהם ידעו שהם לא צריכים אותו זה העוןבדה שהם רצו שהצדק ייעשה, שהקבוצה הכי טובה באותה שנה תיקח את האליפות ולא חבורה שמנצחת 1:0 כל הזמן וקיבלה בראש ב-2 המפגשים מול הבית"רים.

3. אלי מתחן Member

יש עוד אלפי מקרים של קבוצות ששיחקו במשחקי סוף עונה לא פחות טוב מבית שאן, ההבדל היחיד הוא שאף אחת מהן לא דפקה את הפועל ת"א. הרי ברור שאם זה היה קורה נגד בית"ר כולם היו שותקים.
    האליפות הגיעה לבית"ר באותה עונה, היא הייתה אחת הקבוצות ההתקפיות והמלהיבות בהיסטוריה, ניצחה את הפועל ת"א פעמיים ולא בא לי להזכיר אפילו את ה5-2 בב"ש שעד היום אני בספק אם ישוחזר בליגה ההגנתית שלנו.
    ד"א, אין ספק ששחקני בית שאן לא התאמצו, אבל החליטו ליפול על איתן טייב שבכלל קשר שרוכים עוד לפני שהכדור היה במגרש.

4. פרנקו בארזי Member

חואן רומן, למכור משחק זה לאו דווקא בכסף.
    אתה מעז לדבר על עזרה מאיגוד השופטים שהפועל קיבלה במשך העונה?!?!
    מיסטר ג'ו קול, אתה טועה. לא בגלל שזאת הפועל תל אביב עשו מזה רעש. זה היה המשחק על האליפות, וזה שזה היה משחק על האליפות זה גם ההבדל בין משחק השרוכים למשחקים אחרים שבהם סתם קבוצות בסתם משחקים לא נתנו ממש מאה אחוז.

5. Raulito Madridista

תעשו לי טובה,
    גם קבוצות שאין להן על מה לשחק לא נראות כפי שבית-שאן נראה מאותו ערב. אני הייתי מבין אם הם לא היו משחקים בטירוף כאילו זה גמר גביע, אבל להציג כזה משחק עלוב(מתי ראיתם שחקנים מתעלמים משחקן שכבש שער לזכותם, גם אם המשחק הוא לא הכי חשוב), זה לא רציני, בכלל לא. שנה שעברה לבית"ר לא היה על מה לשחק במחזור האחרון, היא כבר הבטיחה את האליפות שלה לפני זה. לעומת זאת, לנתניה שנפגשה איתה, היה קרב על המקום השני. האם בית"ר פתחה רגליים ונראתה כמו בית-שאן? - לא!

מירו, אתה בכלל שובר שיאים. אתה חושב שבאמת עניין לבית-שאן מי תזכה באליפות? שהיא רצתה שהצדק ייעשה? מה שאתה אומר זה פאתטי. בית"ר הייתה הקבוצה מספר 1 בארץ באותה שנה, נכון. אז בוא תסביר לי למה אמסלם צריך לבקש מעזרה משחקני בית-שאן, מה, בית"ר לא מסוגלת להבקיע נגד קבוצה שבקושי נשארה בליגה?

אלעד, מעבר לקשירת השרוך, טייב גם החמיץ פנדל כמו טיפש, אם הפנדל היה נכנס התוצאה הייתה 2-0 והמשימה הייתה הרבה יותר קשה עבור בית"ר. ואל תתווכחו על זה בכלל, טייב אמר שהמשחק היה מכור. הוא הודה.
    הלינק

נערך לאחרונה ב: ‏2/5/08
  6. אלי מתחן Member

שנה שעברה בית"ר נראתה כמו הצרות שלי מול נתניה במחזור האחרון.
    אם טייב היה מוכר את המשחק מההתחלה זה לא היה מגיע ל2-2.
    אני יכול עם בדיקה קצרה בזכרון לתת לפחות 10 משחקי סוף עונה שהכריעו משהו (ירידות, אופ"א) שבהן קבוצות שלא מתחרות על כלום הציגו יכולת מפוקפקת ומטה, פשוט שוב פעם, להפועל ת"א יש רוב בתקשורת הספורט.

7. פרנקו בארזי Member

טוב נכון המשחק לא היה מכור
    בית שאן לא פתחה רגליים ובית שאן לא נתנה לביתר את הניצחון.

עוד בנאדם שהשנאה עיוורה אותו...

8. אלי מתחן Member

משחק מכור זה אומר שמישהו קנה ומישהו מכר.
    מעולם לא הוכח שבית"ר או כל גורם אחר שילם לבית שאן או כל גורם אחר אגורה עבור המשחק.
    אני זוכר את הפועל ת"א נותנת לנתניה משחק שהיה גורלי עבור המאבק שלה על הירידה מול סכנין לפני כמה שנים, מישהו דיבר על זה?

9. פרנקו בארזי Member

ואשמח אם תאיר את עיניי - איזה משחק בדיוק הפועל נתנה לנתניה במתנה?

10. אלי מתחן Member

עונת 2003/2004 נדמה לי.
    אני זוכר את זה בבירור. אתה מוזמן לחפש. הרבה זמן לא ראיתי קבוצת צמרת ביכולת כזאת עלובה.

11. Don Joan Roman Member

עובדה שהם הורידו הילוך.
    ובית"ר הבקיעה נגדה שניי שערים שהיו אמורים להספיק לניצחון חלק, הם לא הספיקו כי בית שאן נתנו לא מאה אחוז אלא 300 אחוז וירקו דם על גבי דם בשביל המשחק הזה וברגע שהם הבינו שהם נשארים בליגה הם אמרו בינם לבין עצמם "מי עדיף שתיקח אליפות? בית"ר שמבקיעה המון שערים או הפועל עם ה1:0 הדוחה שלהם? בטח שהקבוצה שמשחקת יותר יפה", מכירה לא הייתה פה כי בית"ר לא הייתה צד בעניין ואל תבואו ותיפלו על דוד אמסלם ועל המשפט שלו כי זכותו להגיד מה שבראש שלו, כולל "למה אתם ככה, נשארתם בכל מקרה", כי זה בכלל לא נחשב לקנייה או משהו אלא סתם לעוד משפט ששחקן כלשהוא זרק במגרש כדורגל.

בקשר לאמרה של טייב, אני חושב שבסוף הכתבה מסבירים בדיוק למה הוא אמר את מה שאמר.

12. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה היה משחק מכור וזה מובן לכולם. אם היום, 10 שנים אחרי, מאיר כהן מצליח להתרומם מהדשא אחרי שנייה אחת, אני לא מבין למה לפני 10 שנים זה היה צריך לקחת לו 3-4 שניות.

Don Joan Roman - אתה לא באמת מאמין שהדקה ה-90 שחקני הפועל בית שאן הרהרו בליבם על איזו מהקבוצות הם רוצים שהיא תניף צלחת. הם פשוט הפסיקו לשחק, כי לא היה להם על מה. תהיה בטוח שאם הם היו משחקים מול הפועל תל אביב, באותו המצב, גם להם הם היו פותחים את הרגליים. זה עדיין מכוער ולא ראוי. בתור אוהד של בית"ר ירושלים, אתה צריך לשאוף מהקבוצה שלך ליותר מזה. ובתור אוהד כדורגל בכלל, אתה צריך לדעת שאין דבר כזה מגיע.

אני מקבל את השמחה שלך לאיד. זה חלק מהכדורגל וזה מוסיף המון צבע. לא רק כאן, בכל העולם. עם זאת, לא צריך להמציא תאוריות מוזרות.

14. Don Joan Roman Member

המשחק לא היה מכור, אנחנו לא קנינו שום דבר, עובדה שזה לא הוכח.

מה שכן, אין ספק שבית שאן נתנו לנו את המשחק ואני חושב שכאשר נותנים לך אתה צריך לקחת ולקחנו את זה כמו גדולים והגיע לנו.

חוץ מזה שעכשיו כל הויכוחים הם הכי מיותרים שיש, לבית"ר ירושלים זה יום חג, להפועל יום אבל ואני מאחל שיהיו לאוהדי בית"ר עוד המון ימי חג כאלו ולהפועל עוד המון ימי אבל.

שבת שלום, מבורכת לכולם.

15. oFiRzZz Member