16 קבוצות בליגות העליונות: בעד או נגד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י roeiuzan, ‏24/6/08.

1. BeitaReaLiverpool Member

פשוט טמטום. למה שקבוצה שקרעה את הליגה כל העונה, הובילה על המקום החמישי ב 30 הפרש, יכולה לאבד את האליפות?!
    לוזון חושב שהוא המציא את הכדורגל. אני מקווה מאוד שהחוקים המטומטמים האלה ישארו בגדר רעיון בלבד.

מנהלת ליגה, מישהו?

2. Paolo Maldini שחקן ותיקים

מסכים.
    ההחלטה להגדלת הליגה טובה (ואני לא אומר את זה רק ממבט של אוהד הפועל חיפה) אבל כל מה שמסביב+רעיון הפלייאוף המטומטם, יכול להרוס את הכדורגל.

3. roeiuzan Member

בשורה התחתונה הגדלת הליגה מצויינת, הפלייאוף גרוע.
    כמו שכבר אמרו פה, קבוצה תוביל על המקום השני אפילו ב10 נקודות, סכום מרשים לכל הדיעות, ועם הפלייאוף זה יהיה רק חמש... למה היא צריכה להיענש שהיא פתחה פער יפה כ"כ? ההבדל בין 5 נקודות ל-10 הוא עצום, ככה גם הקבוצות שמתחת המוליכה תרשנה לעצמן לא להתאמץ יותר מדי בשביל האליפות בעונה הסדירה, כי "גם ככה יש קיזוז"...

4. אבוקדו =] Member

עלוב, עצוב וכדומה...

אם יהיה את ההפחתת 50 אחוז מהנקודות, וכל עניין הפליאוף
    אני אישית לא בא יותר למשחק כדורגל בחיים שלי, פשוט בושה מה שהבן זונה בשם לוזון עושה פה.

כדורגל זה לא כדורסל, מספיק שהכדורגל שלנו לא דומה לכלום
    אבל עושים את זה עוד יותר גרוע.

בקשר להגדלת הליגה, תחשבו שקבוצות הגדולות נפגעות מי זה ורק הקטנות מרוויחות
    יהיה פחות משחקים בין הפועל-מכבי הפועל-בית''ר, ויותר משחקים מכבי-בני לוד בית''ר-הפועל עכו

אם זה יוצא לפועל זה מוציא את כל החשק שבמילא כבר בקושי נשאר ממנו

מי שאמר ש3 סיבובים זה יותר מידי, שיסביר לי מה הבדל בין 33 מחזורים ל30 מחזורים.

החלטה הזאת נטו לשמור על קבוצות כמו מכבי פ''ת.

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/08
  5. y56kh Member

הכדורגל הישראלי נהרס יותר ממקודם וכל זה קורה דווקא שהרמה של השחקנים עולה
    איפה קופמן שצריך אותו (הוא לא היה משנה כלום אבל היה פותח חתיכת פה ביציע העיתונאות והייתה נקרע מצחוק)

6. King Kenny Member

ההבדל הוא שבשלושה סיבובים אתה נפגש עם קבוצה 3 פעמים בעונה וכבר אין חשק וגם יכול לצאת מצב כמו הדרבי השנה, שהיו שני דרבים בשלושה שבועות, זה בלתי נסבל.
    זה גם יוצר אי-שיוויון קטן כי לקבוצה יש יתרון של ביתיות על השנייה בכלל המשחקים שלהן אחת נגד השנייה העונה. 16 קבוצות, שני סיבובים של משחק בית ומשחק חוץ, בלי עוד משחק שמכריע את הכף.

7. אבוקדו =] Member

בפליאוף יהיה סיכוי שמכבי- בית''ר ישחקו 3 פעמים רצוף ( זה יהיה הטוב מ5, אם לא אני טועה.)
    וכמו שרשמתי אתה מעדיף שיהיה דרבי פעמיים ב3 שבועות ( פעם אחת קרה אז לא נורא, זה היה בגלל המיקום של שתי הקבוצות.) או שיהיה מכבי-בני לוד\עכו\נצרת וכו'.. בשבועות האלה?

אתה מדבר על אי שיוויון, תסביר לי איזה שיוויון יש בפליאוף הזה? שקבוצה מסיימת מקום ראשון ויכולה לאבד את התואר לקבוצה מקום 4 שתיהיה בתקופה טובה ותצליח לגנוב את התואר?

8. King Kenny Member

אם תקרא את התגובה שלי בתחילת הדיון היית יודע שאני בעד הגדלת הליגה אבל נגד הרעיון של הפלייאוף.

9. Giallorossi Member

אתה טועה. הפלייאוף לא יהיה נוקאווט, אלא סיבוב אחד פנימי של חמישה משחקים בסה"כ בין הקבוצות שנמצאות במקומות 1-6 (כנ"ל גם לפלייאוף של התחתית ואמצע הטבלה).

10. שגיא Guest

היה פשוט מצחיק לשמוע היום את לוזון ברדיו 99 בתוכנית הספורט. הבנאדם מנסה להצטדק, מקבל צחוק בפנים מברקוביץ' ואופירה ובכל זאת ממשיך לנסות לשכנע שמדובר במהלך נכון וטוב. האמת שרק היום (בעקבות התוכנית) יצא לי להתעמק בהחלטה הזו. עניין הפלייאוף הוא אבסורד, שלא לדבר על עניין הורדת הנקודות שזה בכלל גובל בפשע. אבל כנראה שיש יותר טפשים מלוזון, כי לא ברור לי איך בכלל היו אנשים שהסכימו למהלך הזה.

11. אבוקדו =] Member

אז גם לא יהיה שיוויון כי רק הקבוצה שסיימה מקום גבוה יותר תארח.

King Kenny
    לדעתי גם להגדיל זה שטות, תחשוב כמו שאמרתי
    דרבי או מכבי-בני לוד?
    מדברים על שהגדלה והפליאוף יביאו ריטינג ורק בגלל זה עושים את זה, אז איזה משחק לדעך יביא יותר רייטינג?
    כל החלטה הזאת גם של הגדלה וגם פלייאוף יהיה כשלון נחרץ.

תכלס מישהו פה חושב זה יביא רייטינג?
    אבי לוזון מדבר ברדיו שאכפת לו רק מהרייטינג שזה אומר? על הזין שלו מה אוהדים חושבים, ועל הזין שלו אם יש שיוויון ואו אין.

מתי שעניין הפליאוף יקח מאיזה שהיא קבוצה שסיימה עונה סדירה במקום הראשון את האליפות, יהיה פה וואחד באלגן.

אבל אני די בטוח שעוד לפני שזה יקרה יבטלו ת'החלטה הנוראית הזאת של הפלייאוף לפחות.

12. Tottino Member

מספר העולות לאירופה ייגדל?

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מספר הנציגות לאירופה זה עניין אחר, לא קשור לשום החלטת התאחדות.

14. תומר22 Member

אוי, התמימות...

מטרת ההחלטה הזו היא שמירה על מכבי פ"ת בעידן של אחרי עמוס לוזון (אם אכן יעזוב). זה פשוט נעשה במסווה של דאגה לטובת הכלל ולשיפור הכדורגל. יש דרך לעשות כאלה שינויים, וכבר עברנו את זה לא פעם ב-15 שנה האחרונות. הפעם זה פשוט מגוחך: חצי ליגה לאומית תעלה בעונה הבאה לליגת העל. למה לא לעשות את זה בתהליך דו-שנתי שיהיה קצת יותר ספורטיבי? פשוט עצוב שלזה הגענו, ועל קיזוז הנקודות והפלייאוף כבר חבל לדבר שוב כי נדמה לי שכולם כבר קלטו עד כמה מטומטם הרעיון.

ככה מסתיים שיר גדול - "בלדה לנאיבית" (במקרה הזה, לנאיבים - כולנו, חובבי הכדורגל)

מרחוק אז תראי איש שיכור רץ אלייך
    ושוב לקראתו תפרשי זרועותייך.

יום בא ויום הולך
    ואת נשארת
    נאיבית שכמותך.

אנחנו נותנים לאיש השיכור (נחשו מי?) לחזור שוב ושוב ומקבלים אותו בהבנה. הבעיה היא שהוא משתין עלינו בקשת.

15. שגיא Guest

ואתם יודעים מה הכי מעצבן? שאייל ברקוביץ' לא יכל לאמן את נבחרת הנערים בגלל "ניגוד אינטרסים" עאלק...