100 הגדולים של המאה ה-21 לפי ה"אינדיפנדנט"

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏18/10/19.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

יש שלושה שמייצגים אותנו, פלקאו, גריזמאן וגודין.

2. DRORIKO Member

גריזמן ופלקאו לא צריכים להיות שם. הם אפילו לא היו חלק מהאליפות ב-2014. גודין בהחלט צריך להיות שם.

אגב שחקנים שלכם, לדעתי גם דייגו קוסטה היה צריך להיות ברשימה.

3. Clichy COYG

אהבתי מאוד את הבחירה בצ'אבי, על פניו לא נראה הכי טבעי בעולם אבל בפועל הוא היה המוח מאחורי 2 קבוצות היסטוריות.

ברשימות כאלה תמיד יהיו הרבה דברים דפוקים אבל לדעתי הכי בולט זה ניימאר - הוא באמת שווה יותר בדירוג מרוני? רובן? זלאטן?

yakov_y ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  4. DRORIKO Member

האמת שלא כזה מפתיע, זיזו ורונאלדו יותר מזוהים עם שנות ה-90, נכון שהראשון לקח יורו ב-2000 והשני מונדיאל ב-2002, אבל זה היה ממש בכניסה למאה וזה גם היה משהו נקודתי. אם היו משקללים את שנות ה-90 הם היו מעליו. רונאלדיניו לטעמי עשה לא פחות מצ'אבי, אבל רק אחד מהשניים יכול לסיים על הפודיום, ובניגוד למקומות אחרים כאן אין בית ניחומים.

5. Clichy COYG

עשה לא פחות מצ'אבי?

ספרד ההיסטורית ההיא זה קודם כל צ'אבי (ויש לו וואחד תחרות שם) וגם בברצלונה הוא מבחינתי היה שני למסי. רונאלדיניו נתן 2-3 עונות מטורפות בכל קנה מידה אבל השיג בקריירה פחות מצ'אבי.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

עזוב אנחנו מתעסקים בשטויות, הבשורה הגדולה זה שג'רארד סיים מעל למפרד. הסקאוזרים ניצחו :p

7. oranfu Member

אין ספק בכלל שג'רארד היה יותר מלפמפארד ובכלל היה צריך להיות גבוה יותר בדירוג.

לא מבין מה לעזאזל גריזמן עושה שם, אוברייטד גדול מאוד. את פלקאו אני מבין.

אבל איך אגווארו רק מקום 60?

והגדול באמת של ספרד היה אינייסטה ולא צ'אבי. ברצלונה עשתה את צ'אבי הרבה יותר משצ'אבי עשה את ברצלונה.

8. רוברטו באגיו31 Member

ברצלונה עשתה את צ'אבי ?? איזו אמירה הזוייה .

קודם כול צ'אבי הקשר הכי גדול ששיחק אי פעם כדורגל, מידת ההשפעה שלו על הכדורגל של ברצלונה ונבחרת ספרד היא לא פחות מהיסטורית .

היה השחקן הכי טוב של נבחרת ספרד ביורו 2008 ובמיוחד במונדיאל 2010.

ובברצלונה בין 2008-2012 הוא היה השחקן הכי משפיע אחרי מסי .

9. Clichy COYG

להגיד שברצלונה יותר עשתה את צ'אבי זו הזייה, לא פחות. אני באמת חושב שלא מקרי שהשינוי (התחלה + סוף) באיכות המשחק של ברצלונה וספרד ההן היה במקביל לעלייתו ודעיכתו של צ'אבי. אינייסטה מעט אחריו.

10. Ohad_Glr Member

4 זכיות בליגת האלופות, מתוכן שלוש רצופות (הקבוצה היחידה שעשתה זאת) ואחת עם גמר שבו הוא הבקיע שער בדקה ה- 93 שהביא להארכה.
    בנוסף לזה 4 אליפויות וכמובן קריירה מדהימה בנבחרת- זכייה במונדיאל ושתי זכיות ביורו. קסיאס, ראמוס, צ'אבי ואינייסטה הם השחקנים היחידים בנבחרת שהיו שחקני הרכב משמעותיים בשלושת הזכיות.
    חוץ מזה הוא גם חלק גדול מהמאה הזאת הקפטן של ריאל מדריד ונבחרת ספרד וגם מחזיק בשיא ההופעות בנבחרת ספרד.

אתה באמת חושב שלא מגיע לו המקום ה- 12?

11. Raulito Madridista

- לספרד גם היה שוער ענק כמו איקר קסיאס עם ההצלות הקריטיות בפנדלים וגם דויד ויאה, הרי הנעת הכדור הייתה פנטסטית גם בדור ההמשך ועובדה שהיא לא הגיעה לכלום, זה לא היה רק צ'אבי ואינייסטה ועוד 9. מה גם שצ'אבי לטעמי עד ליורו ב-2008 היה סביבון, שחקן עם אחוזי דיוק נפלאים, חכם מאוד, יכול להעמיד שחקן מול השער אך פחות נעוז ולא מסוכן לשער. אינייסטה הגיע לבגרות שלו אחרי היורו הזה ולא התייחסתי אליו מעולם בפן של הגולים, היה בלתי ניתן לעצירה.

- אינזאגי דפק 30 גולים ב-2002/03 אבל היו לו הרבה מאוד עונות סביב חצי מהכמות. תמיד היה חלוץ מסוכן ומהטובים ביבשת אבל לדעתי לא מעבר וזה לא ישנה את העובדה כמובן שהוא היה אהוב במילאן אבל אף פעם לא היה הכי חשוב. שבצ'נקו הוביל אותם לאליפות ב-2003/04 לדוגמא והיה הפנים של המועדון קודם לכן.

כן אפשר להשוות עם ואן ניסטלרוי שהתגבר על פציעה ודחה את המעבר ליונייטד בעונה. כשהוא דפק 25 שערי ליגה באנגליה בעונת בכורה אנשים הרימו 'וואו', פעם הרף הזה היה פסיכי. מכונת גולים ורמה אחת מעל האיטלקי. הוא היה חזק פיזית, מהיר, חלוץ רחבה מושלם. אגב גם יש אליפות אחת במדינה אחרת - ספרד - שרשומה על שמו יותר מכולן.

- סרחיו ראמוס צבר הרבה מאוד מוניטין אבל אני לא מבין את הזלזול. לא היה הבלם הכי יציב בעולם אבל תראה כמה זמן הוא בקבוצה הטובה בתבל, את ההשפעה שלו על ריאל מדריד וגם על נבחרת ספרד וכמעט תמיד במשחקים הגדולים הוא שם. וכשיש לך כל כך הרבה צ'מפיונס וגם תארים ענקיים בנבחרת בדור הזהב שלה יש לזה משקל כנראה יותר מעוד אליפיות גם אם ריו פרדיננד היה יותר יציב. פאביו קנבארו שיחק בקבוצה שלי שלוש עונות אחרי המונדיאל ההוא ולרגעים בודדים בלבד היה אותו בלוק בהגנה.

אותו דיון שקורה בדירוגים האלה: כמה שנים הוא היה שם בין הטובים ביותר לעומת 'העוצמה' באותו פרק זמן, נניח רונאלדיניו ב-2004/05. זידאן התעלה ברגעי השיא אך היו לו גם לא מעט משחקים חרבנא.

12. DRORIKO Member

כל התארים האלה אולי מקנים לו מקום ב-100. אבל בלם טוב יותר מנסטה ומלדיני? no fucking way

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/19
    Cup of Tea אוהב/ת את זה.
  13. modric19 Member

מבאפה מקום 43 חברים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. Raulito Madridista

אני האחרון שיגיד מילה על פאולו מאלדיני האגדי אבל כנראה שהמדרגים לא הרגישו שנעשה לו עוול היות והוא תרם את חלקו בשנות ה-90 לדוגמא. כן לטעמי חד וחלק אין ספק מי בלט יותר בשנות ה-2000 מה גם שהאגדה של מילאן פרש מהנבחרת ב-2002. אתה לא באמת מודד את ראמוס רק כשחקן הגנה. פאביו קנבארו מדורג לפניו ואני יכול לחיות עם זה בשלום אבל ללא המונדיאל המטורף ב-2006 זה גם היה כך? כנראה שלא. על התקופה שלו בריאל מדריד כבר דיברתי, הוא עבר עונה איומה גם באינטר, עונתו האחרונה.

לא יודע למה התכוון המשורר לגבי ציון מיקומו של אמבפה, לדעתי האישית העשור הבא יהיה שלו והוא יהיה אחד מהשלושה אם לא הראשון, לא מבין מה בוער להם, הדירוג שלו בהחלט צורם לי. אבל מניח שיש הסכמה שהדירוג הגבוה של אנטואן גריזמן זה מוגזם, אולי הוא ראוי למקום הזה אם מתייחסים לליגה הספרדית בלבד. אגב, ריבאלדו בשנות ה-2000 - שנתיים, (2000/01 - העונה עם המספרת, 2001/02). לאחר מכן עבר למילאן ונבחר לשחקן הכי גרוע בסרייה A וסליחה שאני לא מתייחס לתקופה באולימפיאקוס או ברזיל.

אגב לגבי בקס, ה-1:5 על גרמניה היה משחק היסטרי אבל א') מייקל אואן כבש שלושער אז הוא היה הסיפור לדעתי. ב') זה היה משחק מוקדמות. יותר זוכרים לו את הבעיטה החופשית המדהימה נגד יוון. הוא היה מדורג גבוה מאוד בעשור של שנות ה-90, מעניין אם יש דירוג כזה.

אגב, תדעו לכם שממש נעלבתי ממכם, פתחתי לפני חמישה חודשים דיון דומה על 101 השחקנים הגדולים של "הדור שלנו" עם הרשימה של המגזין Four-Four-Two ואף אחד לא התייחס. שוקל את צעדיי בפורום

15. DRORIKO Member

טוב אני לא פה בשביל לתבוע את כבודו האבוד של מלדיני, נראה לי שיש לו כרגע צרות קצת יותר גדולות