100 הגדולים של המאה ה-21 לפי ה"אינדיפנדנט"

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏18/10/19.

1. DRORIKO Member

הטרוניות הן לא על השמות שנתת, כולם אגדות וכולם ראויים להיות בעשיריות הראשונות, מי מעל מי זה כבר ויכוחים פנימיים וחסרי תכלית. הבעיה זה שדחפו לפה כל מיני שמות שאין להם שום קשר ל-100 הראשונים. מוחמד סלאח נמצא בטופ האירופי רק שנתיים, וגם בזכיה באלופות לא היתה לו תרומה משמעותית מדי. לדי מאריה היה פיק ב-2014 וזהו. אובמיאנג זה בכלל להסתלבט על הקוראים. מנגד אינזגי זה שערורייה שהוא לא שם, אני חושב שגם לקייליני וטרזגה היו יכולים למצוא מקום. אם לגודין מצאו מקום גם לתאום האיטלקי שלו אפשר למצוא.

2. סיונרה Member

יש הטיית הווה תמיד בסקרים האלו. אבל בהנחה שאתה מתייחס ל-שיא הקריירה, אז סלאח כן ראוי להיות שם. אם אתה מתייחס לעקביות, אז מן הסתם אחרי שנתיים טובות אתה לא יכול להכנס לרשימה אל מול שחקנים שנתנו 10 שנים ברמה טיפה נמוכה יותר אבל עדיין מאוד גבוהה.

3. DRORIKO Member

ברור שגם העקביות חשובה

4. Raulito Madridista

ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו תמיד תופסים את מקומות 1-2 ועד סוף העשירייה הראשונה יש את הרביעייה הזו של זינדין זידאן, רונאלדו, רונאלדיניו ותיירי הנרי.
    עברתי על הרשימה רק ברפרוף וחצי להוציא את זה שחיפשתי היכן מדורג ראול, אני בעד הדירוגים האלה, חביב לחלוטין, מעניין כמה אנשים השתתפו בהצבעה.

איקר קסיאס סובל מעוול ולא יכול להיות שמנואל נוייר מדורג לפניו והפער שלו מבופון כזה גדול, זוהי דעתי האישית. רוברטו קרלוס תמיד היה משמעותי וחשוב יותר מפיליפ להאם למרות ששניהם שמרו על יציבות עד גיל מאוחר והצליחו גם במדי הנבחרת והפכו לאייקונים, כל אחד בסגנונו.

אין לי בעיה להיות זה שסופג את האש כאן מאוהדי יובנטוס ושאר החבר'ה האיטלקיים: פאבל נדבד קשר מעולה אבל גם הזכייה שלו בשחקן השנה אז הייתה לטעמי קצת מוגזמת ב-2002/03, זו הייתה עונת השיא שלו בקריירה ואם אני מתייחס גם למספרים ולוקח אותם בחשבון, ולא רק - היה די רחוק מאותה היכולת ביתר התקופה. פיגו וזידאן מבחינתי תמיד היו טובים ממנו. לגבי בקהאם, בריאל מדריד הייתה לו חצי עונה טובה והשאר הן הברקות ואז הוא בערך נעלם לארה"ב.
    לא היה לי ספק לגבי סטיבן ג'רארד שלא ממש רשם הצלחות במדי הנבחרת, אבל אני שמח שלא התעלמו מדויד ויאה שאת השנים הטובות בקריירה שלו העביר בולנסיה אבל הרעיד רשתות והיה מחלוצי הליגה הטובים ביותר וכמובן שחקן סופר-חשוב בנבחרת של ספרד, הרי עם כל האלף מסירות מישהו היה צריך לתת גול שם, בעיקר ב-2010.

מה בוער להם לדחוף את אמבפה? יש עוד זמן מה שנקרא. אני חושב שהמיקום של קאקא מאוד גבוה וכך גם של ניימאר.

5. DRORIKO Member

עוד פעם, אין לי בעיה ממשית עם 50 הראשונים, מי מעל מי זה כבר דיוני סרק. קאקא זה בדיוק הניגוד הזה שדיברנו עליו בין רמת הפיק לבין עקביות. בשיאו היה השחקן הכי טוב בעולם(לפני שמסי ורונאלדו היו בשיא כן?) אבל השיא הזה לא נמשך יותר מדי שנים, והדעיכה הגיעה בריאל. מקום 9 זה עוד איכשהוא סביר. אם היה שומר על יותר עקביות הוא היה יותר גבוה. אגב גם אצל סניידר משהו מרגיש לי מפוספס. עשה דברים יפים בריאל, היה אדיר בטרבל עם אינטר אבל מאז משהו אצלו נתקע. גם לפציעות יש אשמה בזה, אבל תמיד זה הפציעות הרי :)

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

דיוויד מאי זכה בחמש אליפויות פרמיירליג, שני גביעים אנגליים וליגת האלופות. על פי ההיגיון הזה אין מנוס מלקבוע שהוא אחת מאגדות הכדורגל הגדולות של כל הזמנים אם לא הגדול שבהם.

כן, זו הגזמה, אינזאגי היה סקורר מצוין אבל לא היה החלוץ המוביל של הקבוצות שהגיעו לתארים האלה, במילאן היה שבצ'נקו ובנבחרת איטליה אני רואה שהוא שיחק רק משחק אחד במונדיאל 2006 (ואמנם הבקיע בו). מותר לך לאהוב אותו אבל לא הייתי אומר שאם לא בחרו בו אז העיתון לא מבין כלום בכדורגל.

7. alexshw Member

למיי יש מדליות רק על 2 אליפויות */aaa021
    ביתר היה נער פוסטר. לא הספיק לצבור מספיק הופעות.

8. DRORIKO Member

בגביע של 2003 היה הסקורר המוביל. בזה של 2007 כבש צמד בגמר. שבצ'נקו לא היה בקבוצה באותה שנה.

9. itzik.miro Member

ובתואר התגובה המביכה של השנה אתה הזוכה המאושר.

דיוויד מאי מול פיליפו אינזאגי.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בשנות ה-2000 בקהאם שיחק מחוץ לאי.

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נאלצתי לעבור על הרשימה כי איך שראיתי את לאהם, ידעתי שטורס חייב להיות גם.

12. DRORIKO Member

הוא לא שם בגלל מה שעשה אצלכם

13. סמואל אטו Member

סרחיו ראמוס 12, והעולם שותק.

14. DRORIKO Member

רק שקובי לא ישמע שהם לא שמו את אדין דז'קו

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  15. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

עד 2003 שיחק באי, ובמקביל גם לקח חלק חשוב בשלושה רגעים איקוניים של הנבחרת: ה5-1 במינכן, השער מול יוון והניצחון על ארגנטינה.

בעצמי כתבתי שזו הגזמה ולא השוואה אחד לאחד, אבל העיקרון ברור. אינזאגי לא היה אחד הכוכבים הגדולים של מילאן ההיא, ובטח לא של איטליה. היו שבצ'נקו, קאקה, פירלו, גאטוסו. עצם העובדה שזכה בתארים לא אוטומטית מקנה לו מקום ב-100. אם תעשה עכשיו סקר בין אוהדי כדורגל בעולם אם לאינזאגי יש מקום ב-100, אני בטוח שהתוצאות לא יהיו חד משמעיות.