1/4 גמר ליגת האלופות:: אין הכרעה במדריד, יובה עם מקדמה: בארסה מביסה את PSG

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏13/4/15.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מה שמדהים אצל ג'קסון, שהוא נעדר בגלל פציעה קרוב לחודש, היה בספק למשחק הערב ובסוף עלה כבש גול וסחט פנדל (לא הבנתי מדוע הוא לא בעט). לא יודע אם הוא הכי טוב באירופה, אני לא חושב ככה בכל אופן, אבל הוא בהחלט שחקן מהשורה הראשונה שמגיע לו הזדמנות בקבוצה גדולה ובליגה בכירה יותר כי הליגה בפורטוגל קטנה עליו. מצד שני, אם טוב לו בפורטו והוא בכושר נהדר, אז זה מה שחשוב בשבילי.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קבאני לא לרמות האלה.. אני באמת מתנצל בפניו. לא זכורה לי הופעה גדולה שלו ברמות הגבוהות באמת. הוא לרוב לא מורגש במשחקים כאלה, וגם שהוא מגיע למצבים הוא מחטיא, אוברייטדר רציני.

סוארז שחקן ענק, זה שלואיז אכל ממנו מרור זה לא מפתיע, לואיז בלם בינוני ברמות האלו, לא שחקן שאפשר לסמוך עליו.

באמת מתסכל שבגלל החלטות טקטיות עפנו מול קבוצה ברמה הזו, אין לי ספק שאנחנו טובים יותר, אין לי ספק שאם היינו רוצים לתקוף היינו כובשים יותר ומנצחים, מוריניו חשב הגנה מוקדם מדי והפעם זה עלה לנו ביוקר, בצדק.

פורטו עם הופעה גדולה, הופעה מחרידה של הגנת באיירן ב-10 דקות הראשונות, פורטו התנפלה עליהם והרוויחה בענק. אני מקווה בשבילם שבאליאנץ ארנה ידעו לעמוד וימשיכו לשחק באותה צורה.

3. Raulito Madridista

מסתמן שהיו שני משחקים נפלאים אתמול בליגת האלופות. אני העדפתי לא לחפש לינקים, כל אחד ומה שהוא חושב.

אמרתם פה את הדברים בגדול - אני חושב שגם בהרכב מלא פ.ס.ז לא יריבה לבארסה והעפלתה לרבע הגמר מעידה בעיקר על כושר איום ונורא של צ'לסי, אז בטח שבהרכב משני בארסה חגגה בפריז. הזכירו את הניצחון של הפועל שם - מרגש, כמעט עשור שלם עבר. דויד לואיז נהנה מיחס תקשורתי מועדף, ממסע יחצנ"ות. כשחקן הגנה הוא לא מספיק טוב. לדעתי פפה לענייים; ולגבי המשחק השני - לא הייתי פוסל את באיירן.

אני מגיב באיחור שוב על הדרבי ועל נושא בנזמה: אם השתמע מכך מהתגובה שלי אז אני 'לוקח צעד אחורה' מה שנקרא, אני לא אופטימי יותר מדי ובטח שלא מאושר אחרי התיקו בקאלדרון. התחושות דומות מאוד לתחושות שאחרי הקלאסיקו, האימפוטנטיות הזו בחלק הקדמי ממש לא עושה לי את זה. מאכזב שגם במשחק בו שלטנו באופן ברור ולאתלטיקו רעדו הרגליים ושום דבר מתוכנית המשחק שלה לא עבד - לא הצלחנו לתת גול, נניח המצב של בייל או השני מצבים שבנזמה פישל בהם.

מנדג'וקיץ' בעצמו כתב בטוויטר שהיה משחק די אגרסיבי ושום דבר מעבר לזה, לא נשיכה ולא נעליים אז תעשו לי טובה. סוף-סוף בא שופט שלא הגיב לכל הפרובוקציות של אתלטיקו. ראול גארסיה גועל נפש. השיפוט נטה לטובת ריאל מדריד אבל במעט. לא צריך לעצור כל שתי דקות, המשחק רץ ועל זה כל הכבוד לשופט.

ובנושא קארים - גם בעונה 'טוב מאוד שלו' בה הוא 'אחד השחקנים הכי יציבים' - בנזמה עם רקורד של שער בכל שני משחקים, אז לא נפלתי מהכיסא, מצטער. אחרי התבוסה בויסנטה קאלדרון למשל לא אמרתי עליו מילה אחת רעה, הוא בקושי נגע בכדור והיה אנמי אבל גם הרע במיעוטו. אבל במשחק בו הקישור כל הזמן דוחף קדימה והגענו לאיזורים המסוכנים - לא מתקבל על הדעת שבנזמה מאבד כדורים ברשלנות, אלה מצבים של גול בטוח. כשהוא גרוע אז הוא הכי גרוע ובמידה ניכרת. אפילו ואראן עשה יותר מהלכים התקפיים סבירים ממנו. בנזמה 'מפנה שטחים לרונאלדו' וגם 'תורם למשחק ההתקפי' הוא מאוד 'ורסטילי' - הכל נכון. אבל זו לא בדיוק בעיטה לשחק עם כריסטיאנו ובייל(הוא בעונה איומה ועדיין עם 5 שערים ו-2 בישולים פחות מבנזמה). אגב, אם בנזמה חלוץ כזה גדול, צריך להשוות אותו ללבאנדובסקי, לזלאטן, לאגווארו, לסוארז, לניימאר, לרוני שרחוק העונה מאור הזרקורים. לא ליצורים אחרים.

בנוגע לגומלין, זה לא יקרה, אבל אין לי בעיה שננסה את צ'יצ'ריטו, שהוא שחקן פחות טוב מבנזמה מן הסתם, אבל הוא גם חלוץ רחבה לא רע בכלל. יכול לתת גול בדחיקה אחרי כדור רוחב, לגבור על הבלם במשחק הראש, הוא יותר תזזיתי ומטריד. הוא לא איזה ילד שעלה מהנוער, הוא יודע לכבוש שערים חשובים, ואם אנצ'לוטי לא היה הופך אותו למביא מגבות היה לו כבר מספר שערים דו-ספרתי. למה לא לנסות להפתיע?

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם באיירן בשנים האחרונות אנסה וביזתה כמעט כל קבוצה שהצליחה להוציא מולה תוצאה טובה במשחק הראשון אבל לדעתי פורטו תצליח לתת פייט לגרמנים גם באליאנץ ארנה. אמנם בגלל שהליגה בפורטוגל פרט ל3 וחצי קבוצות לא ברמה גבוהה אנחנו נוטים לא להעריך יותר מדי קבוצות כמו פורטו אבל הפורטוגלים מבחינת הישגים באירופה נמצאים כמעט בטופ ב10 שנים האחרונות, אני מאמין שיש להם את האופי להגיע לגומלין ולא להתפרק.

5. Civil Anti Madridista

אני לרגע לא מוריד גרם מההישג האדיר של פורטו, אבל משחק ההגנה של באיירן אתמול היה פשוט שערורייה וזה יכל להיגמר רע יותר.
    אלונסו במהלך שהוביל לפנדל, דאנטה שנכנע ללחץ של קווארסמה, ובואטנג שתפס אוויר ברחבה - סידרו למארחים שערים קלים מול נוייר

6. gilad16 Member

גם בגול של באיירן היה בהתחלה כמעט טעות איבוד נוספת

7. דור Member

ראיתי את המשחק של ברצלונה - פריס סן ז'רמן באינטרנט ופשוט תהיתי אולי אני רואה בטעות שידור חוזר של ברצלונה נגד גראנדה או משהו כזה. אבל קרדיט גדול גם לשחקנים של ברצלונה - הם חזרו לשחק ובגדול את הטיקי טאקה המפורסם, פשוט תענוג לעיניים ואני לא אגזים שאומר שזאת תהיה הפתעה מבחינתי אם ברצלונה לא תקטוף את התואר.

מסכים עם 'לירן' לגבי קאבני, ויש להוסיף אליו ובגדול את פסטורה, שחקן שאמור להיות בורג הוא בעצם פרווה משובח.

8. doundoun Member

דווקא פאסטורה ??? בהיעדרו של איברה הוא היחיד ששיחק בצורה סבירה ומעלה למרות שיש לו שני שותפים ,סליחה ליצנים
    בהתקפה ,אני מאוד מקווה שיעזוב את צרפת למועדון גדול המתאים לו.

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנצחון של פורטו הפתיע אותי מאוד. אני זוכר שכשראיתי את פורטו בשלבים במוקדמים יותר, חשבתי לעצמי "יש לה שחקנים טובים, אבל שחקנים מהסוג שכל קבוצה יכולה להרשות לעצמה אחד או שניים כאלה, לא קבוצה שלמה כזו".

הדרבי של מדריד היה אלים משהו. לא חושב שהתיקו המאופס טוב או רע לאחת הקבוצות. ריאל יכולה לטעון שהעבירה את ההכרעה לביתה ואתלטיקו יכולה לטעון שאת המשחק הבא היא תשחק בידיעה שהשער הראשון שתכבוש יהיה שווה לשניים.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הדרבי היה הרבה פחות אלים מהשמינית גמר מול לברקוזן. אז היה כסאח בעידוד השופט וכנראה שגם הפעם פלטיני ציפה לזה, אבל ריאל איכזבה אותו.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כואב לי על מונאקו, לא הגיע להם להפסיד ליובנטוס, שגם ניצחה מפנדל שלא היה ולא נברא (איך יכלנו לצפות אחרת) ובכל זאת, הייתי רוצה לראות את מונאקו ופורטו בחצי הגמר, ויחד איתם את אתלטיקו, כי בארסה כבר עלתה. הסיכוי של מונאקו לעלות לדעתי קטן מאוד עד לא קיים, ההגנה של יובנטוס חזקה, ואני לא רואה את מונאקו שומרת על שער נקי בבית. פורטו לטעמי בעמדת יתרון כמובן בזכות יתרון שני השערים, הכל תלוי גם בהרכב שבאיירן תעמיד בגומלין, ועדיין, אני חושב שפורטו תעלה לשלב הבא בקונסטלציה מסויימת. אתלטי נגד ריאל, משחק סופר חם, מקווה שיהיה פה איזה UPSET.