1/2 גמר האלופות:: יובה עם מקדמה קלה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏4/5/15.

1. DRORIKO Member

בליגה האירופית הסריה הוכיחה שהיא לא נופלת לא מהגרמנית ובטח שלא מהאנגלית .
    אנחנו עדיין לא ברמה של הספרדית, אבל האיטלקית עשתה ועושה התקדמות גדולה, ויובה הוכיחה אתמול למעטים שעוד פקפקו שהיא ראויה לפחות לטופ 4

2. golding מנהלים

אני לא מדבר על משחק נתון, אז אני מתנצל אם לא הבנת אותי נכון. אני לא חושב שצ'לסי ברמה של באיירן, ריאל או ברצלונה לצורך העניין, אבל אני משוכנע שבמשחק נתון היא יכולה לנצח את כולן.

3. gilad16 Member

היא הוכיחה שהיא ראויה ברגע שהיא הגיעה לשלב טופ 4
    לריאל מדריד יש שחקנים הרבה יותר טובים אבל זה רק נותן
    לה יתרון לא הכרעה.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, ממש מתחיל לשעשע אותי הקטע הזה שרונאלדו בועט את כל המצבים הנייחים. עזבו לרגע את הסטטיסטיקה העלובה שלו בתחום הזה בשנים האחרנות. גם בייל וגם חאמס בועטים הרבה יותר טוב ומדוייק ממנו. רונאלדו מתעסק בעיקר בעמידה הפוזאיסטית שלו ובבעיטה המיוחדת לכאורה שהולכת למעלה ולמטה תוך כדי תנועה. ברוב המקרים זה בכלל פוגע בחומה או הולך ליציעים.

הייתי נותן לרונאלדו לבעוט ממרחקים, רק בגלל האגו שלו, אבל ממרחקים סבירים יותר? בייל וחאמס ללא ספק. חבל.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  5. JR-Riquelme Member

כמה מילים על ליכשטיינר - אחד המגנים הטובים בעולם

6. Eric Cantona Member

רק שלא יבוא המאמן שיעיז לעלות את הנושא על הפרק ויסתכן בקונפליקטים מיותרים עם רונאלדו.

7. Raulito Madridista

בפורום של ריאל מסנגרים קצת על אנצ'לוטי והנה הנקודה שלי לגבי האחריות שלו:

למה כשקבוצה מגיעה עם גישה מחורבנת לחצי גמר ליגת האלופות אז המאמן 'לא אשם?' מספיק עם השבחים המיותרים האלה. אגב, גם באובדן האליפות בליגה(הלוואי ואני אוכל את הכובע) - רשום על שמו של אנצ'לוטי שביצע טעויות רבות לאורך העונה, גם אם מכת הפציעות נחתה עלינו.

ההרכב של אנצ'לוטי אתמול היה בסדר גמור. חשבתי על זה במחצית ואולי היה נכון לשחק אתמול את היהלום, משהו כמו במילאן, כשחאמס מתחת לחלוצים - כי הוא בועט מצוין מחוץ לרחבה, יודע למסור ומשחרר כדור בזמן בניגוד לאיסקו. בקו הוא מאבד מהאפקטיביות שלו. אבל זה היה בדיעבד. אפשר היה להבין את ההתבססות על כריסטיאנו ובייל וגם לחיות עם מרסלו שהיה איום ונורא נגד סביליה אבל מצד שני הוא נמצא בעונה מצוינת. גם ראמוס כקשר היה הימור טוב יותר מיירמאנדי או לוקאס סילבה. לא רואה הבדלים גדולים בין אתלטיקו מדריד ויובנטוס מלבד קרלוס טבז(מדבר על סגנון המשחק). אבל החילוף היה פשוט נורא.

ההימור הזה על 'המהירות והכישרון של בייל' - נכשל כישלון חרוץ בכל העונה הזו, והמספרים הסבירים של בייל, בעיקר נגד הקבוצות פח - מאוד-מאוד-מאוד-מאוד משקרים. ואנצ'לוטי לא לומד. הוא הסריח את הדשא גם אתמול אבל ברור שאצלו השמות משחקים תפקיד. בידיוק כמו העובדה שצ'יצ'ריטו שהיה מצוין אתמול והוא חיית רחבה והוא בכושר מעולה - לא יפתח בהרכב גם אם קארים יהיה על רגל אחת.

מי הפעיל לחץ בלתי-פוסק על המגנים של יובה וגם עשה תנועה בלי הפסקה? -איסקו.
    מי הכניס כדור עומק מעולה לכריסטיאנו בדקות הראשונות(כנראה שאף-אחד לא זוכר) - איסקו.
    מי ניהל את ההתקפה המעולה על סף ההפסקה והעביר כדור רוחב לחאמס -איסקו.
    איסקו היה השחקן הטוב ביותר אתמול בריאל מדריד.

לא מדברים על פיטורים והעונה הזו לא נגמרה, אנחנו לא בגן וצריך לשמור את הקריזות בבטן. ומצד שני, נמאס לי קצת מהמאמן הזה.
    אנצ'לוטי לא אשם כשואראן מפספס כדור באוויר או קרבחאל עושה פנדל מטופש בלי שום מחשבה.
    אבל כשהוא רואה שראמוס משחק אותה צ'אבי אלונסו ומתחיל עם הכדורים האלה לצדדים וזה שוב ושוב מגיע לשחקן של יובה - אז המאמן צריך לבוא, לתת איזה צרחה ולהרגיע את ראמוס שיירד מהאולימפוס. למרות השער בלה-דסימה - הוא לא אלוהים.
    וגם כל המיליון הרמות האלה כשיובה מציגה הגנה גבוהה וחזקה אבל די איטית. אברה מהיר? לא, אנחנו לא ב-2008. קייליני ובונוצ'י מעולם לא היו סילונים.

8. golding מנהלים

השימוש בראמוס כקשר מסמל יותר מהכל את הטעות במכירת אלונסו. מודריץ' וקרוס אולי יוצרים יופי של ציוות (לדעתי זה לא מספיק מול קבוצות איכותיות), אולם ברגע שאחד מהם מחסיר משחק, בין אם בגלל פציעה או השעיה, הקישור של ריאל פשוט מאבד מהדומיננטיות שלו. ייראמנדי, חדירה וסילבה לא מסוגלים להחזיק קישור מרכזי שמתבסס על שני שחקנים.

המהירות של שחקני יובנטוס לא הייתה רלוונטית אתמול. כשהכדור היה במחצית המגרש של ריאל האיטלקים הפעילו לחץ אינטנסיבי. ברגע שהכדור עבר לחלק של יובנטוס הם מיד נסוגו ויצרו צפיפות הגנתית שמנעה משחקני ריאל לנצל את יתרון המהירות שלהם. מהבחינה הזאת אפשר לומר שאלגרי גבר על אנצ'לוטי, גם אם בסופו של דבר ריאל יצאה עם תוצאה לא רעה בכלל ביחס למשחק חוץ.

9. doundoun Member

אישית אני מת לראות את הליגה האיטלקית מדביקה את הפער מהגרמניות והאנגליות אבל כשרואים מה קורה במילאן
    ואינטר ובנוסף את האכזבה העצומה מרומא קשה להאמין שזה יקרה בזמן הקרוב (הלוואי ואתבדה) and having said that
    לא מדובר בהבדלי רמות תהומיים כך שביום נתון יובה בהחלט מסוגלת לעבור אבל מבחינת הפוטנציאל ברור שהסיכויים
    נוטים בבירור לזכות ריאל מדריד.

10. Raulito Madridista

יש לך טעות. אלונסו לא נמכר. אלונסו 'עשה ויברח' ולא בגלל שטוני קרוס הצטרף. אפשר להבין אותו. אלונסו לא ילד, הוא קיבל הצעה מעניינת ורוצה לחוות אתגר חדש רגע לפני שהקריירה מסתיימת. בגדול אי-אפשר למנוע משחקן לעזוב כשהוא אומר שהוא מיצה את עצמו. לוקה מודריץ' אגב הרבה יותר משמעותי מקרוס שביום כזה צריך לשחק את הקדמי ולא האחורי. הרי יש לו בעיטה מצוינת וראמוס הוא טכני מאוד בהשוואה לבלם ולא לקשר.

בהמשך למה שאמרת - בייל לא טוב נגד צפיפות, הוא כל העונה מסריח את הדשא וגם אתמול. איקר קסיאס מסר יותר פסים מדויקים ממנו אתמול וזה מביך. איסקו היה חייב להישאר על כר הדשא.

על פניו הפסד 2:1 בחוץ זו תוצאה לא רעה בכלל. אבל יש כאן כמה דברים:
    1) ריאל מדריד לא מסוגלת לא לספוג.
    2) זה גם כן קשור - ריאל תתקוף בחמת זעם ואולי בלי סבלנות ויובה תנצל את זה כדי לכבוש.
    3) יש בעייה מנטאלית בקבוצה. הפסקנו לשחק אחרי הגול של טבז.

- גם אם ריאל שיחקה בצורה שכונתית ועשתה טעויות מפגרות - מגיע שאפו ליובנטוס, בהחלט. החיים הם לא תוכנית ביטוח וברור שבשני משחקי נוק-אאוט היא יכולה להדיח את ריאל מדריד.
    ועדיין, הליגה האיטלקית, גם אם משתפרת - לא מספיק טובה, רחוקה שנות אור מהשנים הגדולות שלה. נחותה משמעותית גם מספרד וגם מאנגליה. ואני מדבר בצורה עדינה כדי כמה חמומי מוח לא יגיבו בזעם או ישלחו הודעות פרטיות הזויות.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר ראינו שמודריץ׳ משחק ריאל מדריד תיראה טוב מול כל קבוצה גדולה. זו קבוצה אחרת לגמרי איתו. קבוצה הרבה יותר מאורגנת, טכנית וסקסית כמו שהאוהדים רוצים לראות. הוא עושה את כולם סביבו לטובים יותר, ואין תחליף לדריבל וכוח הפריצה שלו במרכז השדה.

אני עדיין בדעה שלשחק עם ראמוס במקומו זו החלטה גרועה. חשבתי ככה גם במשחקים מול אתלטיקו שדעת הרוב הייתה שאנצ׳לוטי לכאורה יצא גאון בתפקוד שלו. עזבו שניה את איבודי הכדור המביכים שלו אתמול. בפן הההתקפי הוא פשוט לא מתאים לשחק במרכז השדה, זה בכל זאת דבר שונה לגמרי לפרוץ מאחור כבלם באופן חופשי יותר. כמו כן, ראמוס אף פעם לא היה שחקן אחראי והוא האחרון בבלמי ריאל שהייתי נותן לו לשחק בקישור. האמת, אין שום בלם בריאל שהייתי יכול לתייג אותו כאחראי. קצת אירוני.

לא יודע אם זה יהיה נכון לנסות בשלב הזה של העונה את אייראמנדי או סילבה בקישור, כי אנצ׳לוטי לטעמי שרף להם את הביטחון, אבל אני כבר אמרתי ממזמן שהם עדיפים על ראמוס בעמדה הזו. ובוא נגיד את האמת, ריאל מפסידה כך גם את הנוכחות של ראמוס מאחור.

בדיעבד אני חושב שאנצ׳לוטי לא עלה נכון מערכתית. בהיעדרו של מודריץ׳, איסקו צריך לבוא הרבה יותר למרכז השדה כדי לעזור לקרוס להניע את הכדור. בייל יכול היה לשחק בצד במקומו ולשרוף שטחים כשרונאלדו יכול לשחק לבדו כסוג של חלוץ חופשי.

ושוב אני רוצה להזכיר את בנזמה שהוא גם שחקן שמאוד חסר להנעת הכדור והמחץ של ריאל.

12. Raulito Madridista

מי אמר שראמוס צריך לתרום משהו בפן ההתקפי? זה 'שיגעון הגדלות' שלו שאנצ'לוטי צריך לשים לזה סוף. בדרבי נגד אתלטיקו כולם שיחקו עם אחריות, אפילו מוגזמת, לא לקחנו סיכונים והיו מעט מאוד איבודי כדור מרושלים, גם של ראמוס וגם של היתר, מה שלא קרה אתמול. ראמוס צריך להיות הקשר האחורי אם בכלל. קרוס צריך לשחק קדימה בגלל היכולת שלו לבעוט לשער. אבל סבבה, ראמוס לא - אז מי כן?

סמי קדירה - פצוע טריליון שנה, כבד, עוזב בשנה הבאה, גם בשיאו היה שחקן בינוני
    לוקאס סילבה - קצת פרווה הייתי אומר, לא מספיק טוב בהגנה ולא מביא ערך מוסף.
    יירמאנדי - קיבל את הצ'אנסים שלו, הוא נראה לא טוב העונה גם נגד קבוצות בינוניות. ולידו ראמוס נראה שחקן סקסי עם הכדור.

אני חושב שואראן כן שחקן אחראי, למרות ששתי פעולות שלו במשחקים האחרונים יכולות לסתור את הדעה שלי.

לדעתי צ'יצ'ריטו היה טוב מאוד אתמול שנכנס. בפאב חבר צעק 'תכניס את צ'יצ'ריטו הוא שחקן מהיר'. והמקסיקני לא מהיר. אבל הוא התגבר על שחקני יובה וגם שמר על הכדור עם הגב בכמה מקרים, ואפילו כמעט בישל שער בכדור רוחב. אני חושב שריאל תתקשה מאוד להיכנס לרחבה בגומלין וצ'יצ'ריטו שיודע להקדים את הבלם ובמובן הזה של 'הגולים המסריחים' והלא אלגנטים - עדיף על בנזמה.

נוסיף למה שאמרת - איסקו היה השחקן הכי טוב בריאל מדריד אתמול אבל אנצ'לוטי הוציא דווקא אותו ולא את בייל. נטול עמוד שדרה.

13. Civil Anti Madridista

אתלטיקו בשונה מיובנטוס לא ניסתה אפילו ליצור משהו שדומה להתקפה. הנקודה כאן היא שריאל פגיעה מאוד העונה, שיעור הספיגה שלה גבוה (גם בברנבאו) ואם ראמוס בקישור היא עוד יותר במצוקה. יובה מבחינתה תהיה חייבת בגומלין את פוגבה שישלוט באמצע,
    כי היא לא תוכל להסתמך על מודל האוטובוס שיעלה אותה לגמר.

14. zivmay Member

משחק שקול עד מאוד היה אתמול, יובה אפילו די הפתיעו אותי בגישה המוזרה שלהם במחצית הראשונה. הרי הם מתחילו את המשחק מצויין, משום מה אחרי 25 דק הם איפשרו לריאל שטחים בצורה מביכה, ולא הופעל לחץ באף מקום במגרש.
    הגומלין יהיה מעניין, אין לי הימור מסויים, כי אצל ריאל זה בעיקר עניין של יום. אם פוגבה חוזר עד אז, יכול להיות שיובה טיפה פיבוריטית.

בקשר לבייל, אני מסכים עם הסיכול הממוקד שרונאלדו עושה לו, ואין ספק שהוא חייב לבעוט את המצבים הנייחים כי הוא פשוט מפחיד בקטריון הזה. אבל זה לא רק עניין של ביטחון, הבנאדם באמת הרס לעצמו את הגוף, הוא איבד המון מהזריזות שהייתה לו, וגם קצת מהמהירות המפחידה שהיינו רגילים לראות. פשוט עבודה מקצועית -גופנית גרועה שהוא ואולי גם אחרים, אחראים עליה. הבנאדם כנראה היה יותר מדי מושפע מחברו לקבוצה ( רונאלדו).

15. JohnTerry26 Member

אם הכוונה ב'ראויה' היא יובה ראויה להגיע לחצי גמר אז ברור, היא היתה טובה יותר מהקבוצות שהיא קיבלה ועברה בצדק, בלי טעויות שיפוט או דברים כאלה (בעצם אני נזכר שכן, מול מונאקו, אבל נעזוב את זה כי אני חושב שהם היו עוברים גם בלי זה בסוף). אבל לא צריך להתעלם מכך שקיבלה דרך אולטימטיבית להגיע לחצי הגמר. זה כמו שב2012 לא השתגעתי כשצ'לסי העפילה לחצי הגמר אחרי שעברנו את נאפולי ובנפיקה, לא ראיתי בזה הישג אלא משהו שצריך לקרות, למרות שהיינו גרועים באותה עונה מבחינת איכות כדורגל.

אני לא אומר את זה מזלזול, אבל לדעתי יש מספר קבוצות באירופה (מלבד 3 הגדולות) שמסוגלות לעשות את מה שיובנטוס עשתה עד כה העונה באלופות, שזה לעבור את דורטמונד ומונאקו ולנצח 2-1 את ריאל בבית. את הקרדיט הגדול יובנטוס לטעמי תצטרך להרויח בברנבאו. אם ריאל תטאטא אותה עם 2-0 אף אחד לא יזכור שהיא ניצחה אותה בבית 2-1, ובצדק היחס כלפיה יהיה כאל עוד קבוצה מחוץ ל3 הגדולות שניסתה אבל ראתה שזה גדול עליה.