תשמרו על קשר:: דיון הספרדים בתפוצות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/18.

1. Raulito Madridista

באתר ה-AS העלו סקר "ראול או דויד ויאה, מי היה המספר 7 המועדף עליכם" - דיברו על ספרד אבל לא מעט בחרו ב"אל גוואחה", כבוד גדול, האיש שהצליח לסלק את שדי העבר. הוא נשאר קצת יותר מדי זמן בולנסיה לטעמי וחבל, אבל בנבחרת אף אחד לא ייקח לו מה שעשה. אהבתי הכל בסגנון שלו, ברמה הזו, גם כשכבש במדי בארסה לא יכולתי לעקם את הפרצוף. השער שלו בגמר ליגת האלופות בלתי נשכח והוא גם נתן צמד בקלאסיקו ואימלל את ראמוס למרות שהוא לא ממש קיצוני שמאלי, עבר הסבה מאולתרת אבל הוא כל כך חכם ושחקן סקורר שהתקופה בבארסה הייתה טובה עד לפציעה. הוא גם דפק גולאסו נגד ריאל מהמקום בסופרקופה. חבל לי מאוד שלא פרש בספרד במדי ולנסיה [סראגוסה וגיחון בליגות הנמוכות אז זה פחות רלוונטי].

הידיעה על הפרישה של ויאה הייתה הדבר הכי גדול בכדורגל הספרדי היום, מארקה, AS, אל-מונדו, 'ספורט', כולם היו עם זה בראשי במשך שעות רבות וגם השחקנים בירכו בזה אחר זה. איקר קסיאס, סרחיו ראמוס ואחרים| אתם מוזמנים לצפות בגולים הגדולים בקריירה שלו ולהחליט מה היפה מכולם.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/12/15735750265241.Xxx

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/13/15736434635485.Xxx

2. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/5/532859e4c9caf1b5a829d213aec66893d8ce2ef1_2_690x458.Xxx

מאז מאי שעבר ש איקר קסיאס האגדי לא משחק כדורגל לאחר שסבל מהתקף לב. הוא עדיין לא פרשת רשמית אבל היום הסתיים חוזהו בפורטו, הקבוצה אצלה שיחק מאז 2015/16. על אף לא מעט קשיים בתחילת דרכו, איקר שינס מתניים, זכה עם הקבוצה באליפות וגם הגיע פעמיים לשמינית גמר ליגת האלופות. בשנה שעברה נבחר לשוער העונה. במועדון הוקירו תודה עם סרטון מרגש: “לנצח תהיה אחד מאיתנו”. סאן איקר רשם 156 הופעות בפורטו. בשנה שעברה ספג 19 שערים ב-31 משחקים ושמר על שער נקי 18 פעמים בליגה. לפניכן, בעונת האליפות, ספג עשרה שערים ב-20 משחקי ליגה ושמר על שער נקי 12 פעמים. רק אל תפרוש, יישבר לי הלב

3. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/07/12/15945804844261.Xxx

יוזמה חדשה של אוהדי פורטו: רוצים שאיקר קסיאס ישחק במחזורי הסיום. השוער האגדי סיים את חוזהו ב-30 ביוני ובמועדון נפרדו ממנו בסרטון מרגש אלא שהאוהדים חושבים אחרת. נקודה אחת מפרידה בין פורטו לבין האליפות ה-29 בתולדותיה, זה יהיה התואר הגדול השני בשלוש עונות עם סרג'יו קונססאו על הספסל. האוהדים החלו בקמפיין ברשתות החברתיות #IkerCampeao. האוהדים רוצים שישחק לפחות דקה בשני המשחקים האחרונים וייזכה למדליית אליפות. זה יכול לקרות כבר הערב אם בנפיקה לא תנצח את ויטוריה גיימראש. משחקי הפרידה יהיו מול מורירנס או בראגה. היה לאיקר תפקיד חשוב בזכייה באליפות ב-2017/18. מתוך 156 משחקיו במועדון הוא שמר 74 פעמים על שער נקי. מאז ה-1 במאי 2019 הוא לא שיחק. כולם מחכים להודעת הפרישה, וגם ליעד הבא.

4. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/07/16/15948759789828.Xxx

איקר קסיאס הצטרף לכר הדשא לחגיגות האליפות של פורטו. השוער הספרדי קיווה לשחק אך זה לא קרה. בכל מקרה, האיש ששיחק ארבע שנים במועדון בהן שמר 74 פעמים על שער נקי ב-156 משחקים – זכה לכבוד. “לא צעדתי כאן בדרגאו כבר 14 חודשים, התגעגעתי מאוד”, סיפר קסיאס. “אין ספק שהתרגשתי. הייתי רוצה לשחק כרגע, אני מודה לאוהדים על כל האהבה, אבל כמה שהייתי רוצה – זה לא תלוי בי אלא ברופאי המועדון”. על האליפות: “לדעתי זו אליפות נדירה ומיוחדת, אחרי הפגרה הקשה הזו בשל הקורונה. השחקנים היו טובים מאוד ומגיע לנו להיות אלופים”. ואכן, קבוצתו של סרג’יו קונססאו ספגה 19 שערי בלבד, הציגה את ההתקפה הטובה ביותר (67 שערי זכות), וגברה על היריבה בצמד המשחקים הישירים.

עבור הבלם פפה היה מדובר בסגירת מעגל נפלאה. הוא זכה עם הקבוצה בשתי אליפויות ב-2006 ו-2007 לפני שעבר לריאל מדריד. כעת השיג את התואר בפעם השלישית. “אנחנו ראויים לברכות על העבודה הקשה שעשינו, לא רק במשחק הזה. המטרה תמיד הייתה להיות אלופים. חשבנו על זה בכל רגע בבית. היינו מאוחדים, כולם הזדהו עם איזור הצפון. רצינו לתת להם את השמחה הקטנה הזו. הפסדנו יחד ובעיקר ניצחנו יחד. קבוצות רבות בחרו להוציא את השחקנים ל-15 ימי חופשה אבל אנחנו עבדנו, חיפשנו שלמות”.

5. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/6/6ba34fe029a8fe995be697e695908d74625d9e05.Xxx

קיץ 2016: חסה רודריגס עובר לפריז סן ז’רמן בתמורה ל-25 מיליון יורו בתקווה לדקות משחק ולפרוץ קדימה.

קיץ 2020: אין הצעה על הילד הקנארי שהוא כבר לא ממש ילד, חוזר לקבוצה להיות החלוץ החמישי, עם ספרה מספר 35 כשהוא לא נרשם לצ’מפיונס. ברירת מחדל.
    בספרד הוא קיבל שתי הזדמנויות - בלאס פלמאס ב-2016-17 ובבטיס כעבור שנתיים, הושאל גם לסטוק סיטי ולספורטינג ליסבון.

נזכיר לכם: בעונת הדסימה, כבש שמונה שערים ובישל עוד שישה ב-1165 דקות, ואם נדבר על הליגה המספרים מטורפים עוד יותר - חמישה שערים וארבעה בישולים ב-592 דקות בלבד. הבקיע את שער הבכורה שלו במועדון…בהופעת הבכורה - בקלאסיקו! כבש נגד אתלטיקו מדריד בגביע (עם ‘השפיץ’ כמו שאומרים בשכונה), נגד ויאריאל בליגה ושער ניצחון במאסטייה. השחקן הכי מוכשר מהקאנטרה שלנו יש היגידו מאז ימי ראול וגוטי. חבל (אחרי שנה אחת לא טובה בפ.ס.ז’ הוא גם נפצע שוב ממה שזכור לי וגם תיעדף את המוזיקה או שערוריות אישיות כאלה ואחרות. ועדיין יש לי חולצה שלו מעונת הדסימה. חבל שהוא לא מסוגל אפילו להיות ‘סתם’ שחקן בקבוצה בליגה הבכירה בספרד, כזה שנהנה מכדורגל.

6. Raulito Madridista

כל אוהדי הכדורגל נושמים לרווחה: בניגוד לתחזיות, אנדרס אינייסטה חתם לשנתיים נוספות בוויסל קובה. הקשר בן ה-37 ששב לאחרונה מפציעה, ימשיך עד 2023 אז יהיה בן 39 והודיע על כך במסיבת עיתונאים חגיגית בדיוק ביום הולדתו שחל היום. "הוא חוגג יום הולדת 37 עם רצון להרחיב את ארון 37 התארים שלו. כדורגל הוא חייב וכך זה ימשיך להיות", נכתב ב"ספורט".
    הקשר הצטרף לקבוצה היפנית ב-2018 לאחר שנפרד מברצלונה עם דאבל. "אנחנו שמחים לבשר על החתמתו של אינייסטה עד 2023. נמשיך לקדם את כל הפרויקטים עליהם עבדנו לאחרונה", נכתב בהודעה הרשמית של המועדון, שם קראו לאוהדים גם לתייג "# 8 HereToStay" ולשתף את השחקן בתחושות שלהם. אינייסטה הנרגש אמר: "לפני שלוש שנים התחלתי אתגר מרגש. זה היה צעד חשוב מאוד עבורי ועבור משפחתי. בפרק הזמן הזה היו לנו זמנים קשים אבל זכינו גם בשני התארים הראשונים של המועדון ושיחקנו באליפות אסיה. זה היה מרגש".
    "היום הוא יום מיוחד מאוד. להישאר מחובר לפרויקט הזה – זה מאוד מיוחד. תמיד הערכתי את האהבה שהרעיפו עלי והמוטיבציה שלי נשמרה לחלוטין. אני מרגיש כאן בבית ורוצה להמשיך לכתוב את ההיסטוריה של המועדון ומודה לו על האמון". אינייסטה פרסם סרטון קצר עם תמצית מרגעיו הגדולים בברצלונה, בנבחרת ספרד ובקבוצתו היפנית כולל הזכייה בתואר האחרון וכתב: "יום גדול". "ההיסטוריה נמשכת", זה היה הכיתוב בסוף.

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

https://www.mundodeportivo.com/files/content_image_mobile_filter/uploads/2022/09/05/63160fc4114df.Xxx
    רוברטו חימנס פורש בגיל 36. באיגרת הפרידה הוא מודה ל-11 המועדונים שהוא שיחק בהם. תודה מיוחדת לאטלטיקו שבה הוא גדל וערך את הבכורה בגיל 19. ותודה מאוד מיוחדת לאולימפיאקוס שבא יום אחד הוא "הרגיש אלוהים".

9. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/a/a59aab61825ad44c6b425a95d7a11e2fe5156702.Xxx

בפודקאסט ‘The Wild Project’ אנדרס אינייסטה מדבר שוב על הדיכאון שחווה בזמנו: “אם זה בא ממישהו מפורסם, שבתיאוריה יש לו את כל הכסף שבעולם, הבתים הכי טובים, המכוניות הכי טובות… אתה אומר לעצמך: ‘אמיתי, זה יכול לקרות לכל אחד’. זה לא קשור לדברים חומריים. הכוונה היחידה הייתה, כדי להסביר את זה, לשדר… באופן טבעי מאוד , כי אני חושב שכולם עוברים את כל השלבים האלה ואנחנו אף פעם לא מתאוששים. לא הייתה לי את השמחה או האנרגיה שהייתה צריכה להיות לי בחיים שלי. אתה מתחיל להרגיש רע, עושים בדיקות ואתה בסדר, אבל אתה אומר, חושב, מרגיש שמשהו לא עובד. אתה נכנס לגוף ולנפש שלך. אתה רואה הכל שחור עד שרציתי שהלילה יבוא כדי לקחת את הגלולה שלי ולנוח. זה היה רגע ההנאה הכי גדול”

“הייתי בבית, עם חברה שלי, שהיא היום אשתי, והיינו על הספה, אבל זה היה כאילו הכרית הייתה שם. או שהייתי עם ההורים שלי וזה היה אותו דבר. זה לא היה להיות שם באמת. זה לא שאתה מרגיש עצוב עצוב בגלל הכדורגל או בגלל שהחברה עזבה אותך או שהתווכחת עם חבר, זה משהו אחר. עד שאתה לא חווה את זה אתה לא יכול להבין”, הוא ממשיך.
    הספרדי סיפר שהוא התחיל להרגיש רע, עצב גדול, לאחר מותו של חברו דניאל חארקה ז"ל, קפטן אספניול (לו הקדיש גם את השער ההיסטורי בגמר מונדיאל 2010) - “אני ממשיך ללכת לטיפול כי אני צריך לתקן את עצמי. אני אוהב לשמוע אנשי מקצוע מדברים על מחלות נפש ודיכאון. עם הזמן, החיים מלמדים אותך שדיכאון ומחלות נפש יכולים להשפיע על כל אחד”.