תרבות שחורה: ממוזיקה ועד לסלנג

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Joel Gion, ‏13/9/05.

1. Joel Gion Member

* קודם כל ולפני הכל, אני מצטער מראש אם משום מה מישהו נעלב מהכותרת. הכל בהומור (אם הייתי מושפע לגמרי הייתי אומר "הומור עצמי". אבל למזלי אני לא עד כדי כך מורעל) *

אחרי מחשבה מסויימת על דבריו של המשתמש "דניס ברגקאמפ" (אתה יכול להפסיק לבכות עכשיו, זה בסדר) בדיון המוסיקה, החלטתי שהוא צודק. תרבות ההיפ הופ הדחויה והנחותה שמשום מה אני כל כך אוהב באמת שווה דיון משלה, הרחק מחובבי מטאל עלק גזענים וכיוצא בהם.
    בשביל לא להתנגש עם עקרונות המנהלים שקבעו שכל דבר שמוגדר כמוסיקה יהיה בנושא ההוא, נעשה את הדיון הזה רחב יותר. פה תדברו, בנוסף לראפ, RNB ואפילו רגאיי אם בא לכם, גם על סרטים, תכניות טלוויזיה ושאר ירקות שקשורים לנושא.

בתור התחלה, ואני יודע שאני לא מקורי, תגידו מה דעתכם על הדיסק החדש של קנייה ווסט. לי, כמו לרוב המעריצים שלו, היו ציפיות אדירות אחרי הדיסק הראשון. החדש עומד בכל הציפיות, ההמתנה הארוכה הייתה שווה. כבר אמרתי בעבר, אני אחזור - מדובר בדיסק האיכותי של 2005 עד עכשיו, מי שמשום מה עדיין לא שמע חייב לעשות את זה בהקדם.
    זה הכל לבינתיים, מצפה לשיתוף פעולה ולדיון פורה. לילה טוב.

איגור, יו!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/9/05
  2. Rafael Member

איגור שחור. אתה הרוסי השחור השני שאני פוגש היום (הראשון היה בוריס והוא אומר 'כן בבקשה'). קטע מוזר.

התכוונתי הממ 'לקנות' את האלבום החדש של ווסט בקרוב, עדיין לא הזדמנתי לעשות זאת. אחרי התגובה שלך אני כנראה אזדרז יותר לכיוון.

בקשר להיעלבות מהכותרת, בגלל שאתה בעצמך כושי, מותר לך לפנות לכושים אחרים בתור כושים. אם היית לבן, זה כבר בעיה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

3. Joel Gion Member

כמה שיותר מהר יותר טוב. אני ביקורתי מאוד ולא נוטה להתלהב מיותר מדי דברים, זה אחד מהנדירים. גאונות לשמה.

4. robson Member

אני מאמין שאין פה שום כוונה לגזענות אבל בתור אחד שלא חובב מוסיקה "שחורה" או תרבות ההיפ הופ השם של הדיון טיפה חורה לי..
    גם למסתכל מהצד ולא יודע במה מדובר זה לא נראה טוב בלשון המעטה..
    אנא תחליף את הכותרת, אני סומך על היצירתיות שלך..

5. Riki Member

כרגע זה ב-63% מחכה בקוצר רוח לשמוע אותו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    אחלה דיון הכותרת קצת הזויה אבל חפיף.
    ועם כבר פתחת דיון כזה,
    אז אי אפשר בלי להזכיר כמה סרטים שהם קלאסיקות של הקלונוע השחור
    ''קיץ אחד של סוטול''
    ''מספרה''
    ''סודותיה של איב''
    ואני יזכר בעוד כמה ויעלה פה.

6. Bensh Member

המספרה - זו גאונות לשמה.
    קיץ אחד של סוטול, עם כל הכבוד, אפילו לא קרוב להיות קלאסיקה. וגם לא מומלץ להזכיר אותו באותה הודעה עם המספרה.

בקשר לקנייה החדש - אלבום מעולה, לא הכי טוב של השנה לטעמי. ככה זה נראה אצלי:

1. Blackalicious - The Crafe
    2. Common - BE
    3. Kanye West - Late Registration
    4. DangerDoom - The Mouse & The Mask
    5. Chief Kamachi And The Juju Mob - Black Candles

אני חוזר ואומר - החדש של בלאקאלישס פשוט מטורף!!
    חובה לשמוע.

7. Riki Member

טוב חמוד זה היה בצחוק
    אבל זה אחד הסרטים היותר שרוטים ומצחיקים שיצא לי לראות
    ויש כבוד !!

8. Joel Gion Member

בקשר לכותרת, אם יש למישהו בעייה איתה משום מה, שהמנהלים יחליפו אותה במשהו פחות מתסיס.

בקשר לקיץ אחד של סוטול - אחת מהאכזבות הגדולות שלי. הרבה ציפיות היו לי מהסרט, כולם סיפרו לי כמה ענק הוא. חוץ מקטע אחד לקראת הסוף (כשהם הוציאו את הנשיא מהקבר בשביל לעשן אותו) לא היה בו שומדבר מצחיק במיוחד. ועדיין, זה לא מתנגש עם העובדה שמת'וד ורדמן הם שניים מהסטלנים הגדולים בהסטוריה.

אם כבר קלאסיקות קולנועיות, אין ספק בכלל ש"פריידי" הוא ה-סרט שמציג את הז'אנר בצורה הכי טובה. כמו בכל טרילוגיה מוצלחת, החלק הראשון הוא תמיד האיכותי ביותר, ופה זה לא שונה. למרות שגם השניים האחרים מצחיקים בטירוף.

9. Kiko Member

אני מאוד אוהב מוזיקה שחורה אבל אין לי כח להתעדכן תמיד של מי כל שיר, ככה שנשמח אם כמה מהפנאטים פה יתנו לנו שמות של כמה שירים טובים כל פעם.

בקשר לכותרת, אין איתה שום בעייה, אם מישהו שמסתכל על הכותרת מרגיש לא טוב איתה הוא ייכנס לדיון ויבין שהכל בצחוק.
    אם מישהו מחפש להיעלב, זאת כבר בעייה שלו.
    לא צריך לעשות דרמה מכל דבר.

10. Joel Gion Member

הנה השירים הכי מושמעים אצלי ב4-5 חודשים אחרונים. כל אחד מהם מעולה, אני בטוח שתאהב את כולם (או לפחות את רובם המוחלט).

עוד שיר שלא יוצא לי מהראש בזמן האחרון הוא This Way של Dilated People. רציתי לדעת אם יש להרכב הזה אלבום, ואם כן האם הוא שווה שמיעה?

11. Bensh Member

בוקר טוב איגור!
    את אחת ההפקות הגדולות שלו קנייה תרם ל-This Way.
    בקשר לדילייטד עצמם:
    יש להם שלושה אלבומים -
    The Platform - 00'
    Expansion Team - 01'
    Neighborhood Watch - 04' ממנו הוצאת את This Way.

ההרכב מונה 3 חברים: DJ באבו שאחראי על הסקראצ'ים, וראקא ואבידנס, האמסיז.

ופריידי באמת ענק. אחד הסרטים המצחיקים.

בקשר לבקשה של זאמברוטה-
    אני בזמן האחרון מאוד נהנה מ-The After Thought, האלבום האינסטרומנטלי של מפיק העל פאט ג'ון.
    אם אתה לא בקטע של היפ הופ אינסטרומנטלי אתה תמיד יכול לשמוע את Call Me של K-Os.

12. Joel Gion Member

השנייה הכי יפה, אם כבר מדברים על זה (Heart of the City הכי איכותית כמובן).
    שמעת את אחד מהדיסקים שלהם או יותר? המלצות משהו?

ד"א, שיר ענק שממש בכח למדתי לאהוב אותו ובזמן האחרון מתנגן אצלי נונסטופ הוא T.A.M.I של Pep Love. ממולץ בחום.
    Dear Tami, My Heart Bleeds For You

13. Bensh Member

שמעתי את האחרון, והוא אחלה לגמרי. יש שם שיר אחד שכולל בתוכו סקראצ'ים מדהימים לגמרי של באבו.

אגב, המלצה קטנה לחובבי דאב - Salmonella Dub - Inside The Dub Plates.

14. Joel Gion Member

מצאתי את זה, ולפי "זה" האחרון הוא דווקא הפחות איכותי שלהם. כנראה שגם המבקרים שם הם משבט חובבי האנדרגראונד. אני לא אוהב להתבסס ולקבוע דברים על פי ביקורות, זה קורה רק עם אמנים שלא שמעתי. בכל מקרה, 4 וחצי כוכבים מחייבים שמיעה.

15. Bensh Member

לא יודע איך הוא ביחס לקודמים, כי אותם לא שמעתי. אני רק יודע שהאלבום הספציפי הזה הוא אחלה לגמרי.