תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצחיק איך אנשים שבזים ליהדות ביום יום ולא נתחיל להזכיר את כל מה שהם עוללו בשנה האחרונה שולפים כל פעם את הטיעונים של "פדיון שבויים זה ציווי יהודי", כרגיל יהודים מתי שנוח להם כמו עם ההמצאות הנוצריות של מוסר יהודי וזו לא היהדות שלי.

לשחרר שבויים וחטופים זה חשוב מאוד אבל לא במחיר שמעודד את החטיפות הבאות וגורם לכך שלוחמים נפלו לשווא ובמקביל משאיר את האיום על יישובי העוטף וגוזר על החטופים שלא ישוחררו בפעימה הזאת להישאר לעוד המון זמן בשבי. מה שמוסרי ויהודי כעת זה לחזור להפעיל לחץ צבאי ולסיים את המלאכה מול הנאצים ברפיח ולא לעשות איתם מו"מ(בטח שלא בעמדת נחיתות כמו שיש עכשיו).

italiano אוהב/ת את זה.
  2. VAR Member

הגדרת מחדש את המושג "קונצנזוס" (אין דבר כזה קונצנזוס ציבורי, קונצנזוס הוא מטבעו ציבורי). אם אנחנו מנהלים את הדיון הזה וכמות דומה של אנשים תומכת בטיעונים של של כל אחד מאיתנו ובנוסף שר התקשורת בעצמו תומך ברעיון, אז זה לא קונצנזוס.

גם בחו"ל זה לא קונצנזוס, אגב.

הזמן והמאמץ פה ממש לא גדולים, בטח בהשוואה לביטול קצבאות לאברכים שיוציא מיליון איש לרחובות ויחזיר אותך ללופ הבחירות האינסופי באותו הרגע ממש (עוד משהו שעולה למשלם המיסים המון כסף). מדובר פה בקבוצת לחץ קטנה מאוד שתתנגד נחרצות ובציבור שרובו, בוא נגיד בעדינות, לא ייצא דווקא על זה לשרוף את קפלן. זה אפשרי לגמרי ברגע שיאחזו בהגה אנשים עם עמוד שדרה ולא חדלי אישים.

3. SerieA Il Capitano

כל פעם שמותחים ביקורת על הציבור הדתי והחרדי אתם זועקים אנטישמיות. אולי הגיע הזמן להתייחס לדברים בצורה עניינית?

4. SerieA Il Capitano

אין לי בעיה עקרונית לסגור את התאגיד, נשרוד גם בלי בואו לאכול איתי.

אבל אין לי ספק שהרבה יותר חשוב לבטל את קצבאות האברכים למרות שזה יוציא יותר אנשים לרחובות ואנשים כמו @Nigel de Jong יבכו על אנטישמיות.

5. VAR Member

לאף אחד אין ספק (אף אחד שאינו חרדי כמובן).

אבל כשאתה כותב מבחן ויש הרבה שאלות קלות ששוות 10 נקודות ושאלה אחת מסובכת ששווה 30 נקודות שאתה לא יודע לפתור... מה אתה עושה: מגיש את המבחן ריק או מגיש את הפיתרון לשאלות הקלות ומקווה לקבל ציון עובר?

תבחר את המלחמות שאתה יכול לנצח היום ואת המלחמות היותר מסובכות תשאיר ליום שבו תהיה ערוך אליהן טוב יותר.

6. DRORIKO Member

אגב משהו לגבי ישראל זיו. הבן אדם עובד בתור סוחר נשק. הסכם נורמליזציה עם סעודיה אמור להכניס לו הרבה מאד כסף לכיס, לא סתם הוא מנסה לקדם את זה כל תכנית. אגב הוא לא היחיד, יש הרבה פרשנים שעובדים בתור סוחרי נשק שבונים על מכרה הזהב הסעודי. משום מה לקשת 12 ורשת 13 אין בעיה להזמין אותם כאילו הם פרשנים אובייקטיבים. איך קרא לזה פעם רון קופמן-אתיקה של זונת רחוב.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגלל שהביקורות והטענות לציבור החרדי שחלקן מוצדקות מגיעות בד"כ בצורה אנטישמית כי הן לא מגיעות ממקום מהותי אלא ממקום פוליטי שהרי אם החרדים עוברים צד בין הגושים הפוליטיים הנושאים האלה יורדים מסדר היום אז זועקים אנטישמיות. לקרוא לחרדים מפיצי מחלות, טפילים מוצצי דם ואנשים שלוקחים לנו את הכסף זה לא אנטישמי?

italiano ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  8. DRORIKO Member

נייג'ל צודק לחלוטין, מה שכמובן לא סותר את זה שגיוס חרדים זה צו השעה, תרתי משמע. בקטע הזה אני כן מסכים עם הפסיקה של בג"צ שיש להטיל סנקציות על ישיבות שמשמרות השתמטות.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

סדרות טלוויזיה ישראליות זכו להרבה מאוד עניין ואהדה בחו"ל בשנים האחרונות, וזה התבטא לאחרונה בסדרה ישראלית חדשה שעלתה רק בנטפליקס. רק שבמקביל, כיוון שההכנסות של הוט ויס הצטמצמו, גם ההשקעה שלהן בתוכן מקומי פחתה. לחלל הזה נכנס התאגיד שהשקיע חלק ניכר מהתקציבים שלו בתכנים מקוריים ובסדרות ישראליות.

אז אם סוגרים את התאגיד, השאלה מה רוצים לעשות: להמשיך להשקיע חלק מהתקציב שלו בסדרות - ואז החיסכון הכספי יהיה נמוך הרבה יותר, וגם יהיה צריך לראות שיש לסדרות הללו בית כי לא יהיה כאן 11 לשדר אותו, או לגמרי להפסיק את התקציבים הללו, לגדוע את העץ, לפגוע בתרבות ובתחום מתפתח שגם עוזר לתדמית של ישראל בעולם.

אז כן, בואו נעשה את זה כי זה קל. ואת הצעד הקשה יותר שגם ממש יתרום לישראל? זה קשה, אז נימנע מכך.

10. DRORIKO Member

סדרות מקור זה לא מצרך חיוני, זה אפילו לא מותרות חיונית, יש ברוך השם מספיק סדרות מחו״ל.
    עוזר לתדמית של ישראל בעולם? כן אנחנו רואים עכשיו כמה זה עוזר…

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  11. SerieA Il Capitano

קודם כל בוודאי שזה מזעזע איך שקוראים לחרדים, אם היה מגיע מאנשים שאינם יהודים ברור שכולם היו צועקים אנטישמיות. אגב, אלו אותם ביטויים שקראו לשמאלנים במהלך ענייני הרפורמה המשפטית.

אבל שוב אתה לא מסוגל להגיד שהם צריכים להשתנות, רק לבכות על הביקורת.

47 שנה בשלטון ורק בוכים. יש משהו שאתם אחראים עליו? או רק לבכות שהשמאלנים אנטישמיים?

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחרר אותי מסיסמאות טוויטר, אני לא שם.

13. DRORIKO Member

מה שאני כן מסכים זה שבערוץ הראשון יש תכניות שבחיים לא היו משודרות בערוצים המסחריים. סוכן תרבות עם קובי מידן, המנגנון עם שאול אמסטרדמסקי, מהצד השני עם גיא זוהר ועוד כמה. אבל השאלה אם בשביל הכמה תכניות האלה צריך לשלם על חבילה שלמה של 800 מליון שקל. זה כמו שבשביל לראות סריה א׳ אני צריך לשלם ליס גם על הוקי קרח, או גרוע מזה-על הפרמייר ליג

14. zivmay Member

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

האשמה חמורה כזאת מצריכה להציג מקור לידיעה. למרות שאין לי בעיה להאמין, זה בול מה שהלך בקורונה.