תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

החלק של יאיר נתניהו בתעמולה של ביבי היא לא בגדר "יש מצב" אלא עובדה ברורה.
    אם במספר מקרים באותן נקודות זמן הבן והאבא מעלים אותם מסרים, או שהבן מתחיל בקמפיין נגד אישיות/גוף מסוימים, ומיד אחריו האבא גם מתחיל בקמפיין נגדם, או שהבן מתחיל לפמפם את הפיד שלו במסר מסוים ולאחר מכן האבא מתחיל לאמץ את המסר, זה לדעתי מראה על קשר ברור. בכתבות האלה אמנם מראים דוגמאות בודדות מתוך חודש אחד שהם בדקו, אבל זו פרקטיקה שחוזרת על עצמה לפחות בשנה ומשהו שאני עוקב בחשבון טוויטר אחרי יאיר נתניהו ואחרי חבורת ביביסטים שמפיצים את המסרים שלו. לגבי מי שמכחיש את הקשר בין האבא לבן ומתייחס ליאיר כילד משועמם שיושב כל היום בבית וכותב בטוויטר ובפייסבוק, יש 2 אפשרויות:
    1.הוא לא עוקב אחרי הבן וחבריו הביביסטים בטוויטר.
    2.הוא בוחר לעצום עיניים.

בכל אופן הסר דאגה מלבך, אם הייתי ראש ממשלה או סתם איש ציבור והייתי מפיץ האשמות כאלו בידיעה שהן בגדר שיסוי של ההמון, הייתי בא עם נתונים והוכחות כלשהן. במקרה יאיר נתניהו למשל הייתי אוסף דוגמאות על ציר זמן יותר ארוך מכמה ימים בחודש יולי 2019.
    אני עדיין לא ראיתי בדיל של ראייה משכנעת לקיומו של דיפ סטייט מסתורי שתופר תיקים לנתניהו. גם לא ראיתי שום הסבר נורמלי ללמה במסגרת העובדות הידועות לנו הביביסטים כל כך בטוחים שהבן אדם זכאי. מוזמן להאיר את עיניי, אני באמת בא עם ראש פתוח לדיון, אבל תגבה אותו בנימוקים(כל משתמש אחר גם מוזמן להצטרף).

מצטער שאני זורק פה עוד כתבה מאתר חיצוני אבל היא פשוט מסבירה את הפרקטיקה יותר טוב ממה שאני מסוגל לעשות. קח הצצה ל24 שעות בפיד של יאיר נתניהו, שמראה איך תאוריית קונספירציה חסרת ביסוס שמתחילה בפיד של משתמשי טוויטר אנונימיים מגיעה תוך יום לפיד של יאיר נתניהו ומשם לפה של בכירי ליכוד, לפה של ביבי נתניהו ולמהדורות החדשות:
    https://www.haaretz.co.il/news/elections/.premium-MAGAZINE-1.8629268

כמובן שכל תאוריית הקונספירציה שעליה מדברת הכתבה(זיוף תוצאות הבחירות על ידי השמאל והדיפ סטייט) נשכחה לחלוטין מספר ימים לאחר מכן, ואף אחד כבר לא דיבר עליה.
    אבל התאורייה כבר הופצה, אמון הציבור עוד יותר נסדק וההמון כבר שוסה. Mission Accomplished.

אמיר ע, oranfu, Sturridge ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  2. VAR Member

:)

אין לי עניין לקחת הצצה בעמוד הטוויטר של יאיר נתניהו (מה גם שאין לי חשבון טוויטר) וגם אין לי עניין להוריד את חוסם הפרסומות בשביל לקרוא כתבה בהארץ. למען האמת לא כזה אכפת לי מה כותב יאיר נתניהו. מה שאני יודע זה שבדקמורטיה העם מקבל את מה שמגיע לו, ואם דף המסרים "או ימין חזק בראשותי או שמאל חלש בראשות ______" (השלם את החסר) זה מה שנחוץ כדי להיבחר אז זה מה שמגיע. אנחנו סתם מתעסקים פה בקקי.

בעניין אחר, מישהו חצה את הגבול וקרא לאמנון אברמוביץ' חלאת המין האנושי:
    כתב אישום הוגש נגד תושב הדרום בגין איומים על נתניהו - וואלה! חדשות

אה סליחה, זו הכתבה שבה מסופר על ארבעה אנשים שונים שמאיימים ברצח על ראש הממשלה ובני משפחתו, אפשר להמשיך כרגיל.

3. Sturridge Member

מה זה ״אפשר להמשיך כרגיל״? הרגע הבאת כתבת שמספרת שהוגש נגדו כתב אישום.

4. VAR Member

התכוונתי לאלה שמזועזעים עד עמקי נשמתם מהקללות שאברמוביץ׳ חוטף ברחוב, מעניין עד כמה הם מזועזעים מאיומים ברצח ראש ממשלה.

5. Lebron Member

הזדעזעויות הן סלקטיביות בשיח התקשורתי, מי שנמצא עמוק בפוזיציה מזדעזע. גם אני חושב שמדובר על מהומה על לא דבר, כולה כמה כלומניקים מקללים, כל עוד זה לא מגיע לכדי אלימות או קריאה לאלימות לא צריך לעשות מזה ביג דיל. תקיפת גלעד שלמור למשל חמורה פי כמה

Clichy אוהב/ת את זה.
  6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@VAR

בתגובה שלי שציטטת, כתבתי:
    ואתה בתגובה שלך הוכחת את 2 הנקודות. גם כתבת שאין לך חשבון טוויטר, וגם כתבת שאין לך עניין להיכנס לראות איך הפיד של יאיר נתניהו נראה, שזו במילים אחרות בחירה שלך לעצום עיניים.
    בהתחשב בנקודות האלו, סלח לי שדעתך בנוגע לאותנטיות של יאיר נתניהו לא ממש נחשבת בעיניי.
    בכל מקרה דווקא בגלל שאתה כותב שאין לך חשבון טוויטר, ומכיוון שעושה רושם שאתה מקל ראש בזרוע התעמולה שנקראת "יאיר נתניהו", אני כן ממליץ לך לקרוא את הכתבה ההיא מהארץ. קח, אפילו אפנק אותך בלינק שתוכל לקרוא גם בלי להוריד את חוסם הפרסומות:
    איך בוראים קונספירציה? ההתרחשות בטוויטר של יאיר נתניהו אחרי הבחירות מספקת תשובה

אם אתה באמת חושב שהפרופגנדה של יאיר נתניהו מסתכמת ב"ימין חזק או שמאל חלש" אתה פשוט לא בקיא בכלום על הנושא שאנחנו מדברים עליו.
    הבעיה עם יאיר נתניהו היא שהוא מפיץ פייק ניוז טהור ותאוריות קונספירציה חסרות ביסוס נגד - כל יריביו הפוליטיים של אביו(מהשמאלנים שבהם ועד לחברי "ימינה" ואויביו בליכוד), מערכת המשפט, המשטרה, כל כלי תקשורת שיוצא נגד אביו, כל עיתונאי שיוצא נגד אביו, ועדת הבחירות, בכירי צה"ל, השמאל הישראלי And the list goes on.

עכשיו לא יודע, יכול להיות שמבחינתך שטיפת מוח מסיתה של חלקים תמימים/טיפשים/חשוכים מהציבור באמצעות הפצת שקרים סדרתית זו אסטרטגיה לגיטימית כדי לזכות בבחירות. אני לא חושב שזה לגיטימי, ואני גם חושב שאנשים שמסכימים עם האסטרטגיה הזו הם רשעים ומסוכנים. אתה עוד נהנה מחמת הספק שאתה לא מודע למה שהולך בחשבון הטוויטר שלו ולתהודה שכל ציוץ שם מקבל, ולכן אני שוב פעם ממליץ לך להיכנס לכתבה בהארץ ולקבל טעימה מאוד מייצגת לאיך עובד צינור התעמולה הזה.

7. DRORIKO Member

אם אלי לא מקבל מכתב פיטורים כבר לא יודע מה להגיד

8. oranfu Member

או... שהכתב בשטח מבקש מהמפגינים שייתנו לו לדבר 40 שניות לפני שהם מתחילים לצעוק בשביל שיוכל להעביר את הדיווח.

9. קשר שמאלי Member

מעניין מה האנשים האלה היו עושים אם ביבי נתניהו לא היה קיים. איזה מסכנים

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/20
  10. DRORIKO Member

לא הבנת. המוחים הגיעו בשביל למחות על התיקים של ביבי והצוללות. הכתב תדרך אותם לשנות את המסרים לעניין קיסריה כי זה עכשיו בכותרות ויכול, לדעתו, ליצור אימפקט גדול יותר להפגנה. מה פתאום עיתונאי מנסה לנהל הפגנות? הוא המסקר או המסוקר?

11. oranfu Member

לא ראיתי עד הסוף.

אותי זה גם מעצבן. במקום להגיד שהם שם בשביל הצוללות, מדווחים על עניין המסים. הצוללות זו בגידה במדינה, עומדת להיות התיישנות. צריך להפוך את המדינה בשביל שתהיה על זה חקירה והתקשורת ממסמסת את המחאה.

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

האמת שזה לא מפתיע אותי בהקשר של חדשות 13.
    מזכיר לי שלפני משהו כמו חודשיים פתחו את איקאה וקרוב משפחה שלי החליט ללכת באחד מהימים הראשונים לפתיחתו. שוב היה שם כתב של חדשות 13 שבא לעשות כתבה על איך הישראלים התנפלו על איקאה ושהתור הזה לא מרתיע אותם לבוא. ואז החל לצלם הכתב ולראיין את האחיין שלי. "אז תגיד כמה זמן אתה מחכה פה ?" הוא בטבעיות ענה "משהו כמו 40 דקות". באותו הרגע הוא הפסיק את הצילום ואמר לו "אני עושה את הקטע הזה שוב, תגיד שאתה כבר מחכה 3 שעות"...
    ממש אמינות נטו.

Roma ו-Clichy אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש לא הייתי מאלה שהזדעזעו ממה שקרה לאברמוביץ',
    אבל אין מצב שאתה רואה את הסרטון שפירסמת פה, רואה את הסרטון של אברמוביץ' מוקף שוטרים שמפרידים אותו מעשרות מפגינים שמקללים אותו ומגרשים אותו, ואומר לעצמך שאין שום הבדל חוץ מכך שהתקשורת צבועה.

לפעמים(כמעט תמיד למעשה) זה באמת לא אותו דבר.

15. yakov_y YNWA

זה מזכיר לי ציוץ מצחיק מלפני כמה ימים:

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 30)

1. טל.
  2. Bayern