תקנון פורום מונדיאל 2010

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י לירן, ‏26/5/10.

 1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  38,762
  לייקים שהתקבלו:
  8,312
  כותבי אייסוקר שלום,

  בשעה טובה ומוצלחת פורום מונדיאל 2010 עלה לאוויר. על מנת שלכם יהיה יותר נעים לבלות את שהותכם בפורום ולנו יהיה יותר נעים לחוות את הארוע המרתק עימכם, אנא היצמדו לחוקי הפורום הפשוטים הנ"ל.


  1. חל איסור מוחלט על הצפת הפורום (Spamming) או פרסום של אתרים ו/או חברות אשר לא מתייחסות באופן ישיר לדיונים בפורום. הפרה של כלל זה תביא למחיקה מיידית של ההודעה / הנושא, ותועבר לטיפולם של המנהלים.

  2. אין לקלל ולהשתמש בשפה בוטה בפורום. הכותבים מתבקשים להשתמש בשפה נאותה ונקייה, ולא להשתמש בביטויי גנאי כלשהם בפורום. לחצים ומתחים למיניהם יש לשחרר על דברים אחרים, לא כאן. כמו כן גם ממולץ שלא להשתמש בשפה זרה למעט מקרים בהם אין יותר ברירה.

  3. יש לכבד דיעותיהם של משתמשים אחרים בפורום. ריבוי דיעות הוא לגיטימי ובריא לקיומו של כל פורום, והעובדה שאינכם מסכימים עם כותב אחר היא נורמלית וסדירה, ויש לכבד את דעתו. אתם מוזמנים להציג את טיעוניכם הנוגדים, אך הקפידו על ניסוח נאות אשר לא פוגע בכותבים אחרים. כמו כן יש להקפיד על ביקורת בונה – העברת ביקורת שאין בה תכלית או מטרה כלשהיא לתיקון, אסורה.

  4. אין לגרור ויכוחים ספורטיביים לגיטימיים לרמה אישית ולעימותים אישיים. הפורום מעודד בתוקף כתיבה חופשית של דיעות והשקפות, אך קיים גבול לכל דבר. על הויכוחים בפורום להשאר בגבול הטעם הטוב, להיות ספורטיביים וענייניים, ולא לסטות לפסים אישיים ולהעלבות כלפי כותבים אחרים בפורום. בעיות אישיות עם כותבים אחרים, אם יש כאלה, יש לפתור אך ורק באופן פרטי, ולא בתחומי הפורום. כמו כן אין להתייחס לביקורת בונה כהעלבה וכמקור לסכסוך.

  5. יש להקפיד על כתיבה עניינית, ולא לסטות מהנושא הכללי של הדיון. קורה לעיתים מצב בו תגובות בנושא מסויים מובילות לדיון בנושא אחר – במקרה כזה יש לפתוח (במידת הצורך) דיון חדש על הסוגייה, או לדון בה בדיון קיים אליו היא מתאימה. יש להצמד לנושא הראשוני של הדיון, ולא לסטות לדיונים אשר לא קשורים אליו.

  6. יש לשמור על רמת כתיבה סבירה ומורחבת. כאשר אתם כותבים הודעה, הקפידו לנסח בפירוט ולנמק את דעתכם, ולנסח את ההודעה ברמה ה"איכותית" ביותר שניתן. מנגד, אין צורך "למרוח" הודעות – כאשר אין הרבה מה להרחיב, המנעו מכתיבה מיותרת. כמו כן, הקפידו על ניסוח תקין כמה שאפשר, והמנעו משגיאות כתיב והקלדה. במקרה ונתקלתם בשגיאה בהודעתכם לאחר פרסומה, תוכלו לערוך את ההודעה ולתקן את השגיאה.

  7. אין לשאול שאלות אישיות, לבקש בקשות אישיות או להגיב תגובות אישיות כלפי כותבים אחרים בנושאי הפורום. לשם כך נועדה מערכת ההודעות הפרטיות.

  8. אנא המנעו מלהשתמש באפשרות הציטוט באופן מיותר. צטטו את המשפטים עליהם ברצונכם להגיב, והמנעו מלצטט הודעות שלמות אם אין בכך הכרח. ביכולתכם לערוך את הציטוט בתיבה אשר נמצאת מתחת לתיבת ההודעה. אנא נצלו אותה על מנת למחוק את המיותר מהציטוט.


  9. יש להקפיד על כותרת מתאימה לדיון. נסו להמנע מכותרות מסתוריות או לא מובנות. הכותרת אמורה לבטא באופן כללי את הנושא בו עוסק הדיון. כמו כן, בפירוט הכותרת (השורה שמתחת לכותרת הראשית) יש לפרט בקצרה את מטרת הדיון של אותו נושא. קחו בחשבון את העובדה שהכותרת היא קבועה – ותסמל את הנושא לכל אורך הדיון. לכן, אתם מוזמנים גם להיות יצירתיים.

  10. נסו להמנע מכפל נושאים. במידה וראיתם דיון העוסק בנושא כלשהוא, אין לפתוח נושא חדש העוסק באותו דבר. אתם מוזמנים להרחיב ולדון בנושא הקיים, ומתבקשים להמנע מפתיחת דיונים מיותרים.

  11. נסו להמנע מפרסום נושאים אשר אינם נוגעים לכל כותבי הפורום. על הדיונים להיות משותפים לכולם, אשר יעניינו את הכותבים ויהוו מקור לדיון ממושך. אם ברצונכם לשאול שאלה כלשהי, או להגיב לתופעה מסויימת אשר התרחשה, הקפידו לעשות זאת בדיון קיים, ולא להתחיל נושא חדש. מטרת הנושאים היא ליצור דיונים ממושכים, פתוחים ורחבים, בהם יהיו מעורבים כל חברי הפורום.


  אנו, מנהלי הפורום, מאחלים לכולכם כתיבה מהנה, ושהייה מהנה בפורום. אנו מקווים כי תקנון זה יסייע לשמירת הסדר והרמה בפורום, וכי הוא ימנע עימותים מיותרים בעתיד. אם כותבי הפורום יפעלו על-פי ההוראות ויקפידו על הכללים, אנו בטוחים כי כולנו נרוויח מכך ונהנה יותר לכתוב ולקרוא בפורום.


  אנו מאחל לכולם גלישה נעימה ומהנה.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/5/10
 2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  38,762
  לייקים שהתקבלו:
  8,312
  הודעה והבהרה חשובה:

  כל צוות הניהול, עמל ועבד קשה במשך כחצי שנה, על מנת לספק לכם את הפורום המקיף והאיכותי ביותר שתמצאו אודות מונדיאל 2010, כל זאת עבורכם, ולשם כך שיהיה נעים וכיף להעביר כאן את כל זמן המונדיאל. אני מבקש בכל לשון של בקשה, לכבד בצורה המינמאלית את מה שנעשה כאן, כל דיוני המונדיאל יתנהלו על גבי הפורום הזה בלבד, פורום המונדיאל.
  כמובן שהודעות פה ושם אודות שחקנים מסויימים שקשורים לקבוצות וכדומה זה בסדר, אבל אנחנו נשים מהר מאוד את הגבול בין זה לבין דיון שקשור למונדיאל.

  תודה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/5/10