תפאורה במגרשים...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י כתום מטאלי, ‏18/12/06.

1. אלי מתחן Member

בטדי האוהדים המקומיים לא מדליקים אבוקות כי יש הסכמים בינם לבין המשטרה. מתי יבינו פעם אחת שצריך בסה"כ שיתוף פעולה.
    איסור הכנסת דגלים לא יעזור, דווקא הדבר שהכי נותן צבע ליציעים זה הדגלים, הרבה יותר מהאבוקות האלה.

2. כתום מטאלי Member

הבעיה שלי היא שמתעסקים בקטנות, המשטרה מפעילה חוקים וסמכויות בלי להסביר למה.
    עדיין לא הבנתי מכל התגובות שלכם מה הבעיה בלהחזיק אבוקה ביד? מה הבעיה בלהחזיק רימון עשן ביד? מה הבעיה בשילוט ודגלים? ולמה כל אוהד בני-יהודה מושפל בכניסה למגרש? (רק בשכונה עשינו מה שרצינו, בשאר המגרשים אנחנו פשוט מושפלים).
    אם פעם אחת אוהדים יפרו את ההסכם, ויזרקו חזיז או רימון לעבר המגרש, אז להטיל סנקציות!!! אבל היום זה נזרק כי אוהדים פוחדים להיתפס עם זה ביד והם ממהרים לזרוק את זה.
    המשטרה צריכה לדאוג שאמל"ח לא יכנס ,במקום לחפש את העבריין אחרי תחילת המשחק ולמנוע הכנסת דגלים ש"מסתירים" לדבריהם את הפנים של האוהדים.

נערך לאחרונה ב: ‏19/12/06
  3. dsvetoy Member

אני אוהד נתניה וגם אותי הכניסו לתאי בידוק בנתניה נגד בית"ר העונה ובטדי עונה שעברה!

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש מסכנים. הם עוברים על החוק אז הם מסכנים אנשים אחרים כדי שלא יתפסו אותם.

אין סיבה לאסור על הכנסת דגלים ושלטים, אבל כל חומרי בערה וכו' - לא, לא במקום ציבורי וצפוף. גם אם לכולם יהיו כוונות טובות יכול להיות שיקרה אסון בגלל טעות או בגלל אידיוט אחד.

5. sagigol Member

באיטליה זה מקובל מאוד להדליק אבוקות ולא ראיתי שמישהו נפצע מלבד המשחק של אינטר מול מילאן (אם אני לא טועה ) שמילאו את דידה באבוקות
    מלבד זה זה דבר לא מזיק שימיים משתמשים בו
    זה תם הדווקא של המשטרה בארץ

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

שני הצדדים לא בסדר,המשטרה חארות פה ועושים בעיות על כל דבר אבל מצד שני האוהדים לא בדיוק
    מראים למשטרה שהם טועים בזה שהם עושים בעיות להכניס כל מיני דברים כמו דגלים וכו..

7. d3fton3s Member

הציעו פעם לעשות אזורים מוגדרים לאבוקות אבל היוזמה ירדה.. לפי דעתי אולי היה מקום לשקול אותה, פחות סיכון, אין צורך לכל הבלאגן, ווואלה יש אווירה ואין נפגעים (מאבוקות, משטרע זה משהו אחר).

8. כתום מטאלי Member

המשטרה בעצמה מהווה סיכון הרבה יותר גדול מאבוקות או סלילי נייר.
    הרבה יותר אוהדים אכלו מכות מיסמ"ניק מאשר קיבלו אבוקה בעין...

9. אלי מתחן Member

מצד שני מי שישרף מאבוקה יהרסו לו החיים ומי שקיבל מכות מיס"מניק בסה"כ כמה חבלות קלות.

10. Gustavo Boccoli Member

אל תיהיה בטוח, יש גם כמה נערים שלאחר המכות שקיבלו נהפך להם נזק שאי אפשר לתקן. אני זוכר אחד שבגלל שחטף בעיטה משוטר היה צריך שיורידו לו אשך אחד.

11. אלי מתחן Member

יש ויש.
    היס"מ לא יצא מהיציע כל עוד האוהדים לא יפסיקו להדליק אבוקות. אם לכל הטמבלים שמדליקים את האמצעים האלה ביציע לא איכפת שחברים שלהם יקבלו מכות משוטרים אז הם יכולים להמשיך.
    ברגע שהם יפסיקו ויתחילו להתנהג בשכל לשוטרים האלה לא תהיה הצדקה ביציע.

12. fanatic boy Member

בתור אחד מראשי אירגון "העורק הירוק" של הפועל כפר סבא, אני אומר לכם שהנושא מורכב מאוד.
    כל עוד אין במדינה חוק שמנחה את המשטרע לפעול על פיו אז המשטרע תמשיך לעשות אפליות מאיצטדיון לאיצטדיון, מקבוצה לקבוצה.

לאחר שנתיים של שקט יחסי באיצטדיון לויטה בכפר סבא מבחינת פירוטכניקה- יש שיתוף פעולה עם המשטרע מצד חוג האוהדים בנוגע לתפאורות של האירגון שלנו. המשטרע ראתה בנו אירגון שאפשר לסמוך עליו ונתנו לנו יד חופשית כל העונה שעברה עד למחזור השלישי העונה. כל זה השתנה בעקבות חילופי משמרות בתחנת כפ"ס ובמרחב. מפקד התחנה פוחד שהדגלים יסתירו את ה-"עבריינים" ולכן הוא לא מרשה לנו להכניס כלום חוץ מתופים ושלטים לתלייה ולמרות מו"מ שבסופו הוחלט על החזרת הדגלונים, הדגלים והדגלי הפריסה ליציע, התפאורה מול מכבי ת"א לא נכנסה בגלל אי הבנות בין הכחולים עצמם.

כדי למשוך אנשים ליציעים, צריך שתהיה אווירה ראויה גם ביציע (כדי שבלי שום קשר למצב הקבוצה אנשים יאהבו לבוא למגרש).

אני אומר שצריך חוק אחיד לגבי כל האיצטדיונים.
    החוק יסמיך את השוטרים לפעול לפי מה שמותר ומה שאסור. מבחינתי אזורים סטרילים לאבוקות, דגלונים ודגלים חופשי, דגלי פריסה חופשי וכל מה שמוסיף לצבע ולא פוגע פיסית בבני אדם.

13. Riki Member

בצעירותי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx אני וידיד שלי נהגנו להבריח בגרביים כל מיני שטויות ליציע ג'. חזיזים קטנים וכו'...
    כיום אני באמת לא חושבת שיש לזה ממש מקום, כל הרימוני עשן, סעמק איזה משחק אחד רבע שעה השתעלתי בגלל החרא הזה.

אבל מה רע בדגלים ? או בנירות קטנים שעפים להם ביציע ועושים אחלה אווירה ?
    במשחקים של חיפה מידי פעם (משחקים ''חשובים'') מחלקים דגלים קטנים לכל אוהד... דוקא נחמד.

צריך להפעיל שיקול דעת והגיון בריא בנושא, יש דברים ששוללים שהם באמת אבסורד.

14. hersh Member

כמעט בכל אירופה יש את המצב הבא.
    המשטרה מנסה לתפוס את האבוקות מחוץ לאיצטדיון בבדיקות, לא מצליחה לא נכנסת ליציע, לא מכבה את האבוקה, לא רומסת אנשים כדאי להגיע אליה.

כמובן שיש אירגונים שמארגנים אישורים מיוחדים להכניס דברים כאלה אבללל אסור לזרוק למגרש או ליציע אחר כמובן חח כמו במקרה אינטר - מילאן.

15. Gustavo Boccoli Member

ביוון זה נכנס חופשי. יש תמונה של מתופף שמשתמש במקל ביד אחת ובאבוקה ביד השניה (מהקהל של פאו).