תחילתו של עידן חדש- הפועל באר שבע, לסטר והיתר?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏14/5/16.

1. hbs7 Member

בלסטר זה שחקנים אלמוניים, בב"ש שחקנים מובילים לכל דבר ועניין.
    אף אחד לא האמין שוארדי ומחרז יעשו את מה שעשו. כשזה ברדה, וואקמה, מליקסון וצדק זה "קצת" פחות מפתיע.
    אצלנו זה נבנה בהדרגה, שם בא משום מקום.

אם אתה מתעקש להקביל, תקביל לאתלטיקו מדריד. זה הרבה יותר קרוב.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא דיברתי על מכבי חיפה. דיברתי על הפועל ב"ש. ההתייחסות למכבי חיפה בציבור הרחב היא כמו של הקבוצות הגדולות באנגליה. ההתייחסות של הציבור הרחב בישראל להפועל ב"ש היא עדיין של קבוצה קטנה, גם אם זה מאוד מעצבן את אוהדי הפועל ב"ש, זו עדיין ההתייחסות. גם של התקשורת. עובדה שמתייחסים פה לאליפות של ב"ש כמאורע היסטורי של פעם ב-40 שנה, זה לפחות ככה מציגים את זה בתקשורת, אז מה אם במציאות ב"ש פה כדי להישאר גם בעונה הבאה וזו שאחריה, זה מפריע לתקשורת להציג את היחס הזה? אם אתה רוצה לקחת הקבלה לקבוצה באנגליה אפשר להקביל את זה לטוטנהאם כזו.

3. alexshw Member

מה זה משנה מההתייחסות? תסתכל על מה עושים במועדון.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תשווה את שיר צדק וואקמה לברדה ומליקסון - עם כל הכבוד. יודע מה, אל תכניס את ברדה עם אף אחד ממי שציינת באותה שורה. ברדה הוא אגדה מבחינת ב"ש, ולעומתם הוא טופ 5 בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי, מה שהוא עשה בכדורגל שלנו ובאירופה, אף אחד מהם לא מתקרב.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיברנו על ההתייחסות של הרחוב לב"ש.

אגב אלכס בוא אני אשאל אותך, נניח שיענקלה הולך ומישהו מגיע במקומו, מכבי חיפה על פניו אמורה לחזור להיות כוח מוביל בכדורגל הישראלי, עד כמה זה יפגע בהפועל ב"ש לדוגמא?

6. yakar Member

אתה רשמת ואני מצטט "הקבלה ללסטר = אף אחד לא האמין שב"ש תיקח אליפות"
    אז באר שבע לא הייתה פייבורטית לאליפות , אך הייתה המועמדת השניה. איך אתה מקביל את זה ללסטר?
    בכל מקרה די מיצינו. אני מקווה שלא נעשה הפתעה ענקית בכך שלא ניקח אליפות , שזה באמת יכול לרסק את המועדון.

7. yakar Member

שיר צדק , וואקמה ומליקסון שווים הרכב במכבי. וואקמה אפילו יכול להיות כוכב במכבי.
    כל אחד מהם הוא כוכב גדול בליגה שלנו , שלא נדבר על בוזגלו ואוגו והובאן ועוד..

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם ייערך איזשהו נס, אני לא רואה שום סיכוי שזה ירסק את המועדון. אלונה לא תלויה באם תיקחו או לא תיקחו אליפות השנה, אחרת היו לה כל כך הרבה הזדמנויות ללכת והיא לא עשתה את זה. בשבילה זה מפעל חיים, ויום יבוא והיא תקבל פרס ישראל ותדליק משואה, וזה גם יגיע לה, לא חוכמה לבוא ולעשות את זה בת"א או בירושלים או בחיפה של מה שיש שם היום. לקחת את ב"ש שבאמת, זה היה מועדון בקרשים ולקדם אותוף ואת הילדים בעיר ולהפוך אותו אט אט (וזה בדרך זה כמו שאמרתי פשוט לוקח זמן ומצריך עוד הצלחות) למועדון גדול, למשהו אמיתי שלא יהיה תלוי בה אם היא תהיה או לא תהיה, זה כבר פרויקט מטורף, והיא בדרך לשם. אתם צריכים להגיד תודה על אלונה (ואני בטוח שאתם אומרים) בדיוק כמו שאנחנו צריכים להגיד תודה על גולדהר (ואנחנו אומרים), אין הרבה אנשים כאלה (וגם כמו יענקלה ואיזי) בכדורגל שלנו, לצערי. אנשים שוואלה, באים מנתינה, מהבפנים.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

במכבי הנוכחית, גם צדק גם וואקמה וגם מליקסון שווים הרכב במכבי. במכבי של סוזה או של אוסקר לאף אחד אין מקום במכבי בהרכב. זה מה שנקרא כדורגל הוא דינמי. לבוזגלו בכל מקרה אין מקום בהרכב של מכבי, לא היום ולא לפני 4 שנים, זה בטוח. ולגבי בוזגלו, גם כשהוא היה בהרכב במכבי, הוא לא היה שווה הרבה, ולא אני לא חושב שהוא יותר טוב היום ממה שהיה אז, אולי מרוויח יותר או יותר נכון עם יותר כסף בכיס, אולי עם תספורות יותר יפות, כדורגלן יותר טוב? ממש לא. זה שהוא נזרק לספסל, והיה צריך להיזרק הרבה יותר מוקדם, רק עזר לב"ש.

10. alexshw Member

כל קבוצה מושפעת גם מיריבות וגם מהניהול אצלה. אם במכבי חיפה יהיה בעלים חדש שיביא ניהול יותר מודרני למועדון והוא יחזור לצמרת אז כנראה שהתחרות תגדל. תלוי גם איך הפועל ב"ש תגיב לכך. קשה להעריך.
    אבל ללא שום ספק לפי מהלכים שעושים במועדון הם פועלים כרגע כמועדון גדול וזה לא רק לפי העונה הזו.

אין מה להזכיר את בית"ר והפועל ת"א. הם לא בליגה של ב"ש בשום פנים ואופן כבר 3 שנים וגם מכבי חיפה לא בליגה של ב"ש, רק שלמכבי חיפה יותר קל לחזור להיות בליגה שלה(ואני פסימי לגבי זה עם שחר).
    בית"ר והפועל להערכתי לא ידגדגו את ב"ש גם בשנים הקרובות. לא יעזור כמה התקשורת תדבר עליהן ולא הרחוב.

עומר אוהב/ת את זה.
  11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בלי ניהול נכון הפועל או בית"ר, תלוי אצל מי זה יהיה יותר גרוע, מישהי מהן עוד יכולה בטעות לרדת ליגה...

12. amn Member

אני מניח שלפני 30 שנים גם היו אוהדי מכבי שאמרו שמכבי חיפה בחיים לא יהיו יריבה של מכבי תל-אביב.
    הנבואה ניתנה לשוטים.

ואני אגב כן מזהה סממנים של יריבות ועוינות גם מכיוון הקהל של מכבי לכיוון הפועל באר-שבע. לא באותן הרמות של הפועל, חיפה או בית"ר, אבל אי אפשר להגיד שמגיעים למשחק מול באר-שבע כמו שמגיעים למשחק מול אשדוד, הפועל עכו ואפילו לא בני יהודה (שהיא כביכול יריבה עירונית).
    @orimor2212 - היא כבר תופיע במנג'ר בגירסה הבאה. לא יופיע ב"מסך הקבוצה", אבל מבחינת הנתונים? באר-שבע מופיעה ביריבויות של מכבי, בציון נמוך (6).