תחילתו של עידן חדש- הפועל באר שבע, לסטר והיתר?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏14/5/16.

1. HBS2208 Member

אז שים כוכבית מתחת בוקיפדיה, " לא גילתה עליונות על מכבי".

hbs7 אוהב/ת את זה.
  2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחי, אני מציע לך, לפני שאתה בא להגיד לאחרים איך הם מתנהגים ומה הם חושבים, תלמד אתה קודם כל לכבד אחרים.
    זו הדעה שלי, אתה לא חייב לקבל אותה. אני לא מבין מה אתה רוצה ממני? זכותי לחשוב שהיריבות שלי זה הפועל וחיפה, לשמחתי, אני לא נחשב בדיעת מיעוט אלא כמו רוב אוהדי הקבוצות הגדולות. זכותי לחשוב שבעיניי ב"ש לא הראתה עליונות מול מכבי במפגשים הישירים, אגב גם מכבי לא הראתה עליונות מול ב"ש מבחינת התוצאות, קבוצות שוות ערך בקטע הזה. אני באמת לא מבין מה אתה רוצה ממני.
    אתה רוצה לחשוב שאתה מסכן? אז תחשוב שאתה מסכן, מה אתה רוצה שאני יבוא וילטף אותך ויגיד לך כמה שאתה גדול? אתה קודם כל תפסיק לחשוב על הקיפוח העצמי ההזוי הזה. אף אחד לא אמר שאתם מסכנים, אך אחד לא מתח ביקורת על ב"ש, אם כבר אני מותח ביקורת זה על הקבוצה שלי, אף אחד לא בא אליכם בטענות, להיפך, רק אומרים לכם כל הכבוד, אבל עבורך זה כנראה לא מספיק, אתה רוצה גם שירדו לכם תוך כדי.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע, בינתיים, אם אני לוקח את 4 השנים האחרונות, העונה הנוכחית היא היוצאת דופן מבחינת ב"ש ולא מבחינת מכבי, לכן חובת ההוכחה היא על ב"ש לבצע את ההמשכיות הזאת, אבל גם מצד שני, היא על מכבי לדעת איך להתמודד עם האכזבה הזאת. אני לא יגדיר את העונה הזאת ככישלון גם אם נפסיד בגמר גביע כי בכל זאת, לסיים מקום 2 שאתה מותח את ב"ש עד הסוף (גם לדעת ללכת עד הסוף ולא להישבר זה לא פחות חשוב), להגיע לצמ'פיונס גם אם התבזינו שם, להגיע לגמר גביע, אי אפשר להגיד שזה כישלון קולוסאלי, לא סיימנו מקום 5, לא התרסקנו באירופה בסיבוב שני ולא הודחנו בסיבוב ח.
    פשוט יש קבוצה שרצתה יותר והוכיחה את זה ומגיע לה האליפות הזאת, כל הסיבות כמה זה יותר אצלנו וכמה זה יותר אצל ב"ש, הם לא באמת משנים, שורה תחתונה קובעת: ב"ש תיקח את האליפות הזאת, אלא אם יהיה פה נס, ואותי לימדו שמי שלוקח אליפות: לוקח אותה בצדק, זה לא משנה אם הוא יותר טוב או פחות טוב מהאחר.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אם יהיו עוד כמה עונות כאלה, הפועל באר שבע בהחלט תצטרף לרשימת היריבות של מכבי בפוטבול מנג'ר. שוב, כמו מכבי חיפה. עניינתם אותי הרבה יותר מחיפה העונה.
    בכל אופן אני תמיד אראה בהפועל ה-יריבה, ואחריה בית"ר, כי גדלתי על האיבה הירושלמית למכבי משנות ה-80, שמשום מה בשנים האחרונות הופכים לאיחוד עצוב של אג'נדות מצד האוהדים הנאמנים ביותר.

ואני לא חושב שבאר שבע מועדון גדול כרגע, זה מועדון קטן עם עבר דל, אבל זה בכלל לא משנה מעבר לגישה מעצבנת שיכולה להיות לאוהדיה בזמן הצלחות.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

12/13 קבוצה מש נצ תיקו הפ יחס הפרש נק
    1 מכבי ת"א 36 25 5 6 30-78 48 80
    8 הפועל ב"ש 33 10 11 12 39-32 -7 41

13/14 קבוצה מש נצ תיקו הפ יחס הפרש נק
    1 מכבי ת"א 36 26 6 4 30-76 46 84
    2 הפועל ב"ש 36 20 8 8 33-56 23 68

14/15 קבוצה מש נצ תיקו הפ יחס הפרש נק
    1 מכבי ת"א 36 21 9 6 32-67 35 70
    3 הפועל ב"ש 36 17 11 8 40-63 23 62

15/16 קבוצה מש נצ תיקו הפ יחס הפרש נק
    1 הפועל ב"ש 34 24 8 2 21-62 41 80
    2 מכבי ת"א 34 22 9 3 24-68 44 75

ממוצע 4 שנים:
    1. מכבי ת"א 77.25 נק', מיקום ממוצע 1.
    2. הפועל ב"ש 62.75 נק', מיקום ממוצע 3.

רואים את ההתקדמות הענקית שעשתה הפועל ב"ש,
    אבל במכלול 4 העונות, הדוגמא היוצאת דופן פה היא אצלה מבחינת אחוזי ההצלחה והניקוד.
    מכבי עומדת די בממוצע של 4 השנים האחרונות, כשדווקא העונה הקודמת כמו שציינתי, היא היוצאת מן הכלל לרעה והמוצלחת ביותר מבחינת תארים.

6. Love Is Red Member

נו באמת אתה מצרף עונה שהיינו בה בתחתית וקורא לזה ממוצע?
    תחשב רק את העונות שהיינו בצמרת ואל תצרף עונה שלא היינו כלל פקטור ואתם נלחמתם על אליפות עם מכבי חיפה, בערך...

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה תחשב, דיברת על מכבי, אז אני מראה לך את כל 4 העונות של ג'ורדי, אין פה בעונה הנוכחית איזשהו שוני, להיפך. לא באמת מעניין אותי נגד מי נאבקתי, אני משווה את עצמי לעצמי מבחינת העונות. ומראה לך את הגרף התקדמות של ב"ש באותן 4 עונות.
    ודווקא בשביל להראות את ההתקדמות של ב"ש אני בהחלט יכול לציין את העונה שסיימת בה מקום 8, כי בדיוק שם אתה רואה את הקפיצה הגדולה שב"ש עשתה מיד אחרי כן למקום 2, מקום 3 ועכשיו ל-1!
    זה מצחיק שאתה אומר לי לא לא תוריד את העונה הזאת. ממוצע זה לא לפי בקשתך, זה שאתה לוקח פרמטרים מוגדרים, ומשווה. על אותו דבר אני יכול להגיד תוריד לי את השנים 2004-2012, הייתי פח אשפה.
    לקחתי את אותם מקדמים - שנות ג'ורדי קרוייף, לקחתי את אותן קבוצות, ומדדתי אותן לכל אורך פרק הזמן. יותר ממוצע מדויק מזה, לא תשיג.

8. yakar Member

סבבה , נזרום איתך. אנחנו באותו המצב כמו האליפות של לסטר?
    ללסטר יש מיקום ממוצע 3 ב4 השנים האחרונות?
    איך עשית את זה הפתעה ענקית שקבוצה שסיימה במקומות 2 אח"כ 3 ואח"כ 1 כהפתעה ענקית ברמת הלסטר? לדעתי זה תהליך הגיוני של התקדמות.

hbs7 אוהב/ת את זה.
  9. hbs7 Member

גם אנחנו לא חושבים שאנחנו כבר בשורה הראשונה של הכדורגל הישראלי. וזה נכתב לא פעם. אין עם זה שום בעיה.
    גם לא עם הגישה שאתם נהנים לנצח את בית"ר/חיפה כרגע על פני לנצח אותנו, אבל הדגש הוא על כרגע.
    כמו שאמר אורימור, זה דינמי.
    להגיד "לעולם לא תהיה יריבה שלי" זה תלוש ופשוט לא נכון.

עומר, לא חושב שיש אחד שיגיד שהעונה הזו של מכבי היא כישלון.
    לכן גם לא ייחסתי חשיבות לכל אלה שאמרו "אם לא תקחו הפעם לא תקחו לעולם". זה בולשיט מזוקק.
    מכבי עשתה עונה נהדרת עם אחוזי הצלחה שלא היה קל בכלל להתעלות עליהם.
    כדי להתעלות נדרשנו לשבור בדרך את שיא רצף 20 המשחקים הטוב בהיסטוריה של הליגה ועדיין הייתם למחזור אחד מעלינו.
    שברנו כמו שקיווינו ואף למעלה מכך את תקרת הזכוכית שהייתה בימי אלישע.
    עכשיו צריך לשמור על המשכיות לעתיד וזה קשה אף יותר.
    זה רחוק מלהיות פיק כמו לסטר. זה תהליך בו עברנו כל מכשול אפשרי בדרך מתחילת עידן אלונה.

וכמובן שנשאר עוד להביא את הצלחת של העונה הזו.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מתעקש לא לקרוא. אז אני אחדד לך: הקבלה ללסטר = אף אחד לא האמין שב"ש תיקח אליפות. גם אם ב"ש היתה עושה 10 עונות של מקומות 2-3, עדיין היית שואל את רוב האנשים 95% היו אומרים לך שב"ש לא תיקח. אני עושה הבדל בין אמונה/רצון שב"ש תיקח לבין מה אנשים תאכלס חושבים. ואני לא מחשיב את אוהדי ב"ש ומכבי פה, אני אומר לך לאדם הנייטרלי, כל שנה, היית שואל מי ייקח? על כל 9 אנשים שיאמרו מכבי, 1 היה אומר ב"ש. הבנת ברוך?

11. hbs7 Member

1 מ10 יאמר ב"ש, 1 מ10,000 יאמר לסטר וגם הוא מהמוסד הפסיכיאטרי הקרוב.
    זה באמת נראה לך דומה?

שלא לדבר על הדרך המקצועית ששונה בתכלית.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע, מכבי נתניה לקחה אליפויות, חלק כשמכבי ת"א מאחוריה, זה קרה וימשיך לקרות, הפועל חיפה לקחה אליפות ב-99 כשמכבי סגנית שלה, כנ"ל כל קבוצה שכתבתי בעמוד הקודם, ועדיין, היריבויות נשארו אותן יריבויות. מבחינת מכבי, היריבות שלה זו הפועל, כשאחריה יש את חיפה ובית"ר, מי יותר מי פחות, לא יודע. עדיין שורה תחתונה היריבויות נשארו אותו דבר.

קבוצה מול היריבה שלה (מבחינת איך הן רואות):
    מכבי - הפועל
    חיפה - מכבי
    ביתר - הפועל
    הפועל - מכבי

העונה של מכבי, הגדרתי אותה, זה אכזבה. לא כישלון. כישלון זה מכבי חיפה.
    אחוזי ההצלחה של מכבי לא שונים מעונת 12/13 ולא מ-13/14.

מה זה השיא של רצף 20 המשחקים הטוב בהיסטוריה של הליגה?

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הכוונה דרך מקצועית שונה בתכלית?

14. yakar Member

אני בטוח שאחוז האנשים שהאמינו שב"ש תיקח אליפות , לא נמוך מאחוז האנשים שהאמינו שחיפה תיקח אליפות.
    אם חיפה הייתה לוקחת אליפות , היית קורא לזה אליפות בהפתעה בסגנון הלסטר?

15. hbs7 Member

היריבות תשתנה כשזה יקרה לאורך זמן. לא יודע למה אתה מתעלם מזה.
    אתה מביא לי דברים חד-פעמיים ואנחנו טוחנים מים.

בניצחון על כפ"ס בסיבוב השני של הליגה, הפועל ב"ש שברה את שיא רצף 20 המשחקים הטוב בהיסטוריה של הליגה. 18 ניצחונות ו2 תיקו, 56/60.