תופעת יעקב שחר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏28/6/12.

1. VAR Member

לי לא כל כך נראה הגיוני איך אתה "מעביר עליו ביקורת" ובאותה הנשימה אומר שאנחנו אוהדי מכבי חיפה צריכים לבנות לו פסל בכניסה לאצטדיון - ואחר כך עוד טוען שאתה לא מקנא. אז למי בדיוק יעקב שחר חייב משהו חוץ מאוהדי מכבי חיפה?

ביקורת מעבירים על מישהו שנכשל, לא על מישהו שמצליח.

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/12
  2. abcd Member

בפעם ה-12357, יעקב שחר הוא היושב ראש הכי טוב בארץ למ-כ-ב-י ח-י-פ-ה בדיוק כמו ששמעון מזרחי למכבי ת"א. ועדיין, יש מספיק סיבות לאוהדי קבוצות אחרות לבוא בטענות לניהול שלו. בלי עוד פעם לחפור פה על הודעה ארוכה רק אגיד את העיקר - כשאתם קונים שחקנים אתם עוזרים לעצמכם ורק לעצמכם, שחר לא היה עוזר כלכלית היום לרמה"ש או עכו(ברכישת שחקנים, השאלות הן חינם או כמעט חינם ב-99% מהמקרים)גם אם החיים שלו היו תלויים בזה פשוט כי אין מה לקחת משם. בדיוק כמו שה"עזרות" שלו לנתניה ובית"ר ייפסקו באורח פלא אחרי ירידת מויאל/הרוש/בן הרוש מהפרק. ברגע ששחר מתחיל להרגיש שקבוצות חייבות לו, ויותר גרוע הקבוצות עצמן מרגישות חייבות, מתחילה הבעיה(ופירוט יש בשפע בהודעות הקודמות).

אם שחר היה הבעלים של ברצלונה הוא בטח היה אומר שהוא קנה את אלבה כדי לעזור לולנסיה.

3. Don Joan Roman Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

אלוף אתה, תלמד אותי איך מוציאים דברים מהקשרם בצורה כ"כ מהירה.
    הדיון כאן אם לא שמת לב הוא לגביי מה ששחר תרם או לא תרם לכדורגל הישראלי והאם זה נעשה או לא נעשה לטובת מועדונים אחרים, בעוד שרובנו טוענים ששחר הוא הבעלים הטוב ביותר למכבי חיפה יש כאלו שטוענים שהוא צריך לקבל פרס ישראל על "תרומתו" לכדורגל הישראלי אבל אל תיתן לדיון להסיט אותך מזה שמקנאים בשחר, אתה צודק, ממש בכל יום בבוקר לפני שאני הולך לעבוד אני אומר לעצמי "אחח איך אני מקנא ביעקב שחר"

4. VAR Member

לא צריך לקבל שום פרס ישראל, לא על זה הגבתי. אם בראש כל קבוצה היה עומד נשיא כמו יעקב שחר, יכול להיות שהמשפט של לוזון לגבי הליגה השישית בטיבה באירופה אולי היה מתקרב קצת למציאות. אבל אתם מעדיפים לשנוא את "דון קסקט" כי הוא מחזיק ביריבה שלכם. אז תמשיכו לקנא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wave.Xxx

אני עדיין מחכה לשמוע את הביקורת שלך עליו. עד עכשיו המצאת חוסר מוטיבציה של סכנין במשחקים נגדנו, עוד משהו?

5. Don Joan Roman Member

א. אנחנו לא שונאים את דון קסקט ולא כל שכן מקנאים בו פשוט מאוד לא מסכימים עם כל ההצגה שלו כאדם נטול אינטרסים שכל רצונותיו זה לעזור לעניי עירו, כל מהלך שלו הוא נטו לטובתץ מכבי חיפה, אין בעיה עם זה והתפקיד שלו הוא בדיוק לבצע את זה, אבל אי אפשר להציג אותו כמושיע

ב. אני לא המצאתי כלום, הכל זה עובדות בשטח, שכמכבי חיפה צריכה את הניצחון היא לקוחת אותו וכשסכנין צריכה גם היא לוקחת אותו.

וכן אני כבר יודע שתיכף תכתוב עוד פעם שאני מקנא, הרי זה כל מה שאתה יכול להוציא מהמקלדת שלך.

6. Ice Cream חסה

סעיף מגוחך. שחר ורובי הביאו לארץ באיחור של 5 שנים את מה שמרק בוסמן, ובכלל הגלובליזציה גרמו לכדורגל: סכומי העברה גבוהים, בכלל העברות שחקנים, עלייה במחירי הכרטיסים (לא, כדורגל הוא מזמן לא של העם בדיוק כמו כל מקום בילוי אחר. אפילו מוזיאון ארץ ישראל דורש כסף עבור הכניסה...).
    שחר עשה דברים מכוערים לא פעם זה נכון, אבל זה לא קשור ל"נדבנות" שלו לכאורה, אם מגיע לשחר פרס ישראל אז זה לא על זה שהוא קנה מקבוצות שחקנים כדי להציל אותן, ולדעתי בכלל לא מגיע לו פרס ישראל.

פיליאבסקי הגיע הרבה יותר מאוחר ובפתאומיות, ההצעה של טביב לא הייתה רלוונטית כשבית"ר הייתה נואשת למכירה של מנשק האדידס (מאיפה אתה יודע כמה דהאן והפוץ היו סוחטים מסכום ההעברה שטביב היה נותן?) ויש גם רצון של שחקן או יחסים עונים בין קבוצות... ועדיין בית"ר יכולה להחליט שהיא מוכרת את עזריאל בפחות כדי לשמור על קשרים טובים עם חיפה. היא יכולה אפילו להכריז על שת"פ רשמי איתה כמו שפ.צ. באסל הכריזה עם ואדוז או אייאקס עשתה עם קבוצה מקייפטאון, ומכבי תל אביב בכדורסל עשתה עם יקנעם/ מגידו.

לדעתי שחר כן דאג לבית"ר- ורד לא עלה בזמנו 1.2 מיליו דולר (שחקן שתוך חצי שנה המחיר שלו נהייה 250 אלף...) ושורה תחתונה שאם לא שחר זין פותחים עונה (או שהיינו נאלצים לוותר גם ככה על שחקנים בסגל החלש שלנו, ולא בדיוק על אחד השחקנים החלשים), אחרי זה אם לא לקנות את עזריאל בסכום מופרז זיבי אנחנו לא בבית משפט ואם הוא לא היה מביא לנו את פיליאבסקי ומגרלשווילי היינו אוכלים גם רבעיות וחמישיות מראשון ואשדוד. גם אם שחר לא בדיוק ניזוק מזה, הוא לא הרוויח יותר מדי ואני שמח שהוא עשה את זה לנו.

7. VAR Member

כן, בעונת האליפות האחרונה של הפועל, סכנין שניצחה 2-1 בדוחא אכן הייתה צריכה את הנקודות הרבה יותר מאיתנו שהתמודדנו על האליפות. :aaarofl:

8. abcd Member

סכנין לא ניצחה אתכם מחזור אחרון, זה עוד היה אמצע העונה והפער ביניכם להפועל עדיין היה נראה אז בלתי מחיק. אני לא אומר שאתם נותנים להם והם לכם או שלא אבל בוא נדייק.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/12
  9. VAR Member

אם מחשיבים קיזוז שידענו שיבוא, הפער לאחר אותו המשחק ירד למשהו כמו 4 נקודות. זה פער שאף קבוצה לא סגרה מעולם? וחוץ מזה, לא דיברתי אליך. ריקלמה הוא זה שטוען שמכבי חיפה וסכנין מחלקות מתנות אחת לשניה.

10. alexshw Member

אתה ממשיך לשקר גם אחרי שהבאתי לך הוכחות שמפריכות את הטענות ההזויות שלך.
    שחר לא חייב כלום לקבוצה שלך שעומדת על סף פירוק והוא לךא מושיע של בית"ר ובכלל גם הייתי רוצה שלא יקנה אף שחקן מבית"ר, כי אין שם סחורה למכבי חיפה.

11. נומה Member

אני אתייחס רק לעובדות:

יעקב שחר איש עסקים הגון, שמעולם לא נחקר, ובוודאי שלא הואשם. עסקיו גלויים, מבוקרים ומפוקחים.

במה חטא? בכך שהיה ספוסר ואח"כ בעלים של מכבי חיפה? בכך שבתקופתו הביא לחיפה מאמנים ושחקנים מהשורה הראשונה? בכך שגם ידע למכור שחקנים לאירופה בזמן? בכך שלא ירד מנכסיו כמו ארקדי, ולא התאבד כמו רובי שפירא ז"ל? בכך שלא ברח כמו יאמר? בכך שלא התקמצן כמו טביב?

שחר כבעלים דאג רבות, וגם שילם מליונים רבים מכיסו. הביקורות עליו מונעות מקינאה, ו/או שנאה עיוורת!

הלוואי והיו עוד 13 בעלי קבוצות כמו יעקב שחר בליגת העל, היינו נראים אחרת.

פרס ישראל? אני לא חושב שהוא צריך את זה, או מונע מענייני כבוד: הוא פשוט אוהב את מכבי חיפה, וזו מזלה של הקבוצה הזו.

כשלונות? בטח: אלישע לוי והטעויות.

12. Don Joan Roman Member

איזה הוכחות הבאת לי? ניצחון שלכם באמצע העונה? נו באמת.
    ושחר לא חייב לי כלום וגם לא לקבוצה שלי כפרה עליה, אני דרשתי ממנו משהו? לא ואני גם בחיים לא אדרוש כי הוא ממש מעניין לי את השערה שבאף, בדיוק כמו מכבי חיפה עצמה, יש לי דברים חשובים ודחופים יותר לעשות אני רק אמרתי שתפסיקו להפוך אותו למושיע ולאדם נטול אינטרסים, זה שאתם סוגדים לו כי הוא הפך את הקבוצה שלכם למועדון כדורגל איכותי לא אומר שגם אני או אבירם צריכים להעריץ אותו בצורה עיוורת כי לאהבות שלנו הוא עושה דברים לא טובים.
    חיים או שמא נומה עכשיו חזרת בכינויו של האדם שכינית "אוכל חינם"? וואלה "טוב" לפגוש אותך שוב.

13. VAR Member

חחחחח כן, כי אתה ביססת את הטענות שלך עם הוכחות חותכות, מה אני אגיד לך...
    גם ההפסד בק"א במחזור הראשון ב-2007 היה נטו מתוך רצון לעזור לסכנין לפתוח פער מהקו האדום. בכלל לא היינו צריכים את ה-3 נקודות האלה בעונה שבה כל התותחים הכבדים משחקים בבית"ר.

אגב, קצת פיקנטריה:
    מאז עונת האליפות האחרונה, כמה ניצחונות ליגה יש לכם עלינו? רמז: פחות ממה שיש לסכנין. בטח זה בגלל ששחר עוזר לבית"ר אז קורנפיין גומל לו בנקודות...

14. Don Joan Roman Member

נהיה אמיתיים גם אני לא ביססתי שום דבר עם הוכחות חותכות כי עד שלא תהיה הקלטה זו או אחרת. אי אפשר לבוא ולהוכיח דברים כאלה, בגלל זה אני גם לא מנסה אלא סומך על זכרונם וידיעותיהם של אוהדי הקבוצות האחרות שהעיניים שלהם נמצאות במקום אחר מלבד הישבן של שחר והם יראו שכשמכבי חיפה זקוקה יותר לנקודות מול סכנין היא לוקחת וכשסכנין צריכה יותר אז היא לוקח. וניצחון במחזור ראשון או במחזור 25 לא קשורים לכך, אלא במשחקים מכריעים לכאן או לכאן.

בנוגע לניסיון פיקנטריה שלך שהוא יותר ניסיון עקיצה אני אומר: שאין מקום להשוואות למרות שאנדריי פילאבסקי אולי יעיד אחרת
    ולמה אין מקום להשוואה? כי בשלוש השנים האחרונות במפגשים 2 הקבוצות היו צריכות את הנקודות.

15. alexshw Member

תגיד לי יש לך הבנת הנקרא?
    אז תקרא שוב את ההודעה. טענת שמכבי חיפה מנצחת את סכנין כשהיא צריכה, והבאתי לך הוכחות שמפריכות לחלוטין את זה.
    באופן כללי בעשורים האחרונים מכבי חיפה מפסידה הכי מעט כי היא בדרך כלל הקבוצה הכי טובה בליגה, אז דווקא סכנין היאבין המנצחות היותר שכיחות שלה בשנים האחרונות.