תוכניתו של איצ'ה מנחם לשיפור הכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏13/5/05.

 1. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  היום פורסם ב"הארץ" שלאחר חודשים של סקאוטינג על שחקנים צעירים ברחבי הארץ, יגישו הסקאוטרים, שהם שחקני עבר, רשימה של 100 שחקנים שהם המבטיחים ביותר. ה-100 יפגשו בשבוע הבא עם איצ'ה וצוות האימון של נבחרות הנוער.
  המטרה היא להקים עבורם "אקדמיית כדורגל" שתייצר בסופו של דבר סגל של 25 שחקנים שיהיו דור העתיד של נבחרות ישראל. למיטב הבנתי, זו תהיה מסגרת אימונים נוספת עבורם. הסגל יגובש רק בעוד כמה חודשים.

  זה הצעד הראשון בתוכניתו של איצ'ה לשיפור הכדורגל הישראלי. נשמע צעד מבורך. לא נהיה רעים ונגיד שיש בעיות בוערות יותר שיש לטפל בהן, נתסכל על חצי הכוס המלאה.
  מה דעתכם? אנחנו מסוגלים פעם להצליח במשהו? האם בעוד כמה שנים יסקרו באירופה את "אקדמיית הנוער הישראלית בעלת שם בינלאומי"?
   
  נערך לאחרונה ב: ‏13/5/05
 2. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  נשמע רעיון טוב, אבל איך שאני מכיר תרעיונות האלה הסקאוטרים בטח הלכו וביקרו בכמה מחלקות נוער ומקסימום באיזה קבוצת ילדים וזהו

  יש פה טעות אחת בסיסית, איצ'ה לא מבין שהמדינה הזאת היא מדינת כדורגל, לא צריך לבוא ולחפש אחרי הכשרונות, הכשרונות יגיעו אליו, לעשות מבחני כדורגל לאקדמייה בכל עיר גדולה, באופן שנתי, נשמע הרבה יותר טוב.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏13/5/05
 3. Julian Joachim

  Julian Joachim Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  7,506
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זה נשמע נורא פלצני ושחצני לומר את זה, אבל אני בטוח שאם תתן לכמעט כל אחד בפורום הזה לנהל את ההתאחדות ולקבוע את העתיד של הכדורגל הישראלי - הוא יעשה את זה יותר טוב.

  ברור שמדובר בבסיס ברעיון מצויין, אבל שימו לב לביצוע:

  1. מסגרת אימונים נוספת. למה?! למה לא לשים אותם בפנימייה ושישחקו רק אחד עם השני? אם זה עובד בצרפת זה יכול לעבוד גם פה, לא צריך לסבך את העניינים עם עוד מסגרות. אני כבר מדמיין את זה שאת השחקנים הטובים באמת קבוצות הנוער יכריחו לשחק רק אצלם ואתם יכולים לדמיין איזה בעיות יצוצו.

  2. הסקואטינג הזה נשמע לי הזוי, אני חייב לומר. אני בספק עד כמה מקצועי הוא היה ומי בדיוק ערך אותו. אין לי ספק שמה שצריך לעשות זה לקחת את זלצר, להביא עוד כמה מאמנים מחו"ל ולערוך מבחנים כמו שאובפמי פה מעליי הציע. להודיע שבשבוע מסויים ייערכו מבחנים לאקדמיה באיזור מסויים של הארץ ולעשות מבחנים בכמה וכמה ערים (רצוי כמה שיותר גם בפריפריות). לך תשווה בין מה שסקאוטר רואה באימון רגיל לבין מה שילד/נער יוציא כשהוא רוצה להרשים מישהו (ופתאום נגלה שיש לו פוטנציאל שבאימון רגיל כשהוא לא צריך להשקיע ולאף אחד לא אכפת הוא לא מראה).
  3. ושוב אני חוזר לעניין של אנשי המקצוע. מי יהיה אחראי על העניין? מי יעביר את האימונים? האם בכלל ישימו דגש גם על שיעורים תיאורטיים? האם יבואו אנשים עם מומחיות מיוחדת כדי לתרגל אותה אצל הילדים (גמישות, שליטה בכדור, האצה, כושר גופני וכו'...) או שיתנו לצוות מאמנים, כמו שיש היום בבתי הספר לכדורגל, להעביר את הכל, לא במקצועיות מי יודע מה ובלי דברים שהם מעבר לדברים הבסיסיים? זה העניין הכי חשוב לטעמי.
   
 4. adir123

  adir123 Member

  הצטרף ב:
  ‏25/3/05
  הודעות:
  76
  לייקים שהתקבלו:
  0
  נקווה לטוב!
  אולי ישראל תיהיה מתישהוא מעצמת כדורגל!
   
 5. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  אני מציע 100 סקאוטרים שימצאו אנשים יותר מתאימים מפנסיונרים של אגד , חברי מרכז הליכוד, ומפוטרי הסתדרות העובדים החדשה כדי לנהל את הכדורגל הישראלי.

  הצעד הראשון להבראת הכדורגל הישראלי - לשלוח את איצ'ה הביתה לשטוף כלים ( יש קורס מצויין אצל סוניה...)
   
 6. Julian Joachim

  Julian Joachim Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  7,506
  לייקים שהתקבלו:
  0
  למסגר.
   
 7. city

  city Member

  הצטרף ב:
  ‏15/7/04
  הודעות:
  5,343
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ומי יאמן אותם באקדמיית הנוער הזו ? זלצר ?
  לדעתי חייבים להביא מאמן אירופי. אם אנחנו רוצים להתקרב לאירופה, אנחנו חייבים לעשות מה שהרבה מדינות אחרות עשו כבר בהצלחה (תורכיה, דרום קוריאה, יוון אם תרצו). הרי אין טעם להביא לאקדמיית נוער שחקנים כדי שיתאמנו באותה צורה שהם מתאמנים בה היום, עם אותם מאמנים ואותם תוכניות אימונים.

  ואם כבר מדברים על אקדמיה, אולי יבנו איזה מתקן אחד ראוי במדינה הזו ששם יוכלו השחקנים להתאמן כמו שצריך (ואולי אפילו להשתין במקום מסודר).
   
 8. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ואני אגיד לכם עוד משהו, בארץ, אם אין לך טכניקה גבוהה, הסיכוי שלך להגיע למשהו מזערי, אתה יכול להיות בלם מעולה, או קשר שעושה הרבה עבודה שחורה, אבל אף אחד לא שם זין פה, באירופה אם יש שחקן שהוא מהיר חזק וקורא משחק טוב, עובדים איתו על מה שחסר, בארץ אתה חייב לדעת לעשות התקפה, אחרת לא שמים אליך לב בכלל.

  וגם שחקני עבר שלנו עם כל הכבוד, יש חכמים, אבל יש גם אלון מזרחי הדור הקודם.
   
 9. city

  city Member

  הצטרף ב:
  ‏15/7/04
  הודעות:
  5,343
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הבעיה עם המאמנים פה בנוער היא שהם עובדים יותר מדי על טקטיקה ופחות מדי על טכניקה. מאמני הנוער פה מחפשים לנצח משחקים, ולכן הם שמים את הדגש על סגירה נכונה בהגנה ועמידה נכונה במקום לעבוד עם השחקנים על טכניקה, הרמת כדור, מסירות, כדרור וכו'.
  בגלל זה נבחרת הנוער שלנו עומדת מצוין מול נבחרות אירופיות ואפילו מנצחת אותם, אבל כמה שנים אחרי זה השחקנים מאותן נבחרות משחקים בפריימרליג והשחקנים שלנו משחקים בליגה לאומית.
  מאמני הנוער צריכים להבין שהמטרה שלהם היא לא לנצח משחקים, אלא לפתח את היכולות האישיות של השחקנים שלהם. טקטיקה הם ילמדו כבר בבוגרים.
   
 10. TariboWest

  TariboWest Member

  הצטרף ב:
  ‏10/6/04
  הודעות:
  3,008
  לייקים שהתקבלו:
  8
  מה פתאום מאמן אירופאי, השחקנים שלנו לא דוברים אנגלית!
   
 11. Zizou10

  Zizou10 Member

  הצטרף ב:
  ‏2/12/04
  הודעות:
  2,091
  לייקים שהתקבלו:
  0
  למה להיות כאלה פסימיים? הרי צריך להתחיל מאיפשהו לא? [​IMG]
  אז אולי הסקאוטינג לא הכי הכי, וגם המתקנים אבל עדיין זה צעד מבורך.
  יכול להיות שזה הצעד שישנה את עתיד הכדורגל הישראלי בעוד כמה שנים טובות.
   
 12. Nigel Winterburn

  Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏19/3/03
  הודעות:
  15,795
  לייקים שהתקבלו:
  145
  לפי השחקנים שצומחים אצלנו, נדמה לי שההיפך הגמור הוא הנכון. שחקנים עם טכניקה טובה יש אצלנו ובכמויות לא רעות בכלל, אבל כמה בלמים גדולים או מגנים גדולים המדינה הזו ייצרה? השחקנים שלנו חלשים פיזית וטקטית, ואם כבר להביא לכאן איזה מאמן זר הייתי הולך על איזה דיקטטור גרמני/סקנדינבי שיקרע להם את התחת, יבנה אותם לתלפיות ויכניס בהם קצת משמעת עצמית. את הטכניקה אי אפשר לקחת להם...
   
 13. city

  city Member

  הצטרף ב:
  ‏15/7/04
  הודעות:
  5,343
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אתה מדבר על טכניקה, אבל שים לב שהשחקן הישראלי מוגבל מאוד.
  כמה מגינים ראית השנה מרימים הרמה מדויקת בזמן תנועה ?
  כמה שחקנים ראית שעושים תנועה ללא כדור ?
  כמה שחקנים ראית ששומרים על הכדור תחת לחץ ולא מאבדים אותו, או יותר גרוע, בועטים למעלה סתם ?

  אז נכון שמדי פעם יוצאים שחקנים כמו בניון, לירן כהן וכו', אבל זה למרות מערכת הנוער בישראל ולא בזכותה. השחקנים האלה הם יחידי סגולה שהצליחו למרות המגבלות פה להתפתח כשחקני כדורגל.

  לפני כמה חודשים היה משחק של נבחרת ישראל הצעירה מול המקבילה שלה מאירלנד. לא הבנתי איך השחקנים שלנו מצליחים לנצח נבחרת שמלאה בשחקנים שכבר צברו דקות מכובדות בפריימרליג. ואז הבנתי - השחקנים שלנו סוגרים בהגנה יותר טוב. נכון שהאירופאים יותר טכניים, אבל עם סגירה נכונה הם לא הצליחו להביא את זה לידי ביטוי. הבעיה היא שכשהם ממשיכים להתפתח ולומדים טקטיקה, לשחקנים שלנו נשארת רק הסגירה הנכונה.
   
 14. Nigel Winterburn

  Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏19/3/03
  הודעות:
  15,795
  לייקים שהתקבלו:
  145
  ואני מהמשחק הזה הבנתי שלשחקנים שלנו פשוט היה יותר כשרון ברגליים מאשר לאירים. סגירות הגנתיות מרשימות דווקא לא ראיתי שם, בעיקר מכיוון שהאירים אפילו לא נתנו לנו סיבה לבצע סגירות שכאלה (למעט השער שהם הבקיעו, שהובקע מחור ענק במרכז ההגנה שנבע מסגירה איומה, אם כבר הזכרנו את הנושא). הרמות של מגינים זה באמת דבר בעייתי אצלנו, מעטים המגנים אצלנו שיודעים לתת כדור ראוי לרחבה, שלא לדבר על הרמות בנגיעה תוך כדי תנועה כפי שעושים בכל העולם. הרמות הן בסה"כ דבר שניתן לעבוד עליו לשפר אותו לתפיסתי, אבל לדעתי הבעיה מתחילה מכך ששולחים שחקנים חסרי כשרון לחלוטין לשחק בארץ כמגנים, משום שזו נחשבת לעמדה בזויה. במקום זה הייתי לוקח שחקני כנף התקפיים שלא ממש מתבלטים, עובד איתם קצת על הצד המנטלי והפסיכולוגי של עבודת ההגנה, ומנצל את היכולות ההתקפיות שלהם לבניית מגן רבגוני. עשו לפירלו ממילאן דבר דומה בעברו (מדובר בהסבה מקשר התקפי לקשר אחורי, אבל אנחנו מדברים על אותו פרינציפ), וזה עבד יופי.

  וואו, איך סטינו מהנושא כאן... תחזרו לדבר על נהג האוטובוס [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/5/05
 15. burning soil

  burning soil Member

  הצטרף ב:
  ‏15/11/02
  הודעות:
  5,216
  לייקים שהתקבלו:
  0
  סיטי צודק בעניין הטכניקה. טכניקה היא לא בהכרח שליטה בכדור.
  יכולת טכנית גבוהה תתבטא בכך ששחקן יוכל למסור כדור בשטח מצומצם,להשתחרר
  ולפעול תחת לחץ,וכן הלאה..

  כדי שילד צעיר ייצא שחקן טוב בעתיד,חשוב לעבוד איתו על כל הפרמטרים -
  יכולת פיזית,טכניקה,משמעת טקטית,מקצוענות וכו.. אם תוכנית כזו או אחרת תצא
  לפועל,ותהיה שאיפה אמיתית לייצור דור של שחקנים צעירים אסור יהיה לחפף
  בשום שלב של גידול השחקן.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!