שערוריות שיפוט - דיון רשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏31/1/04.

1. King_Beckham Member

חיים יעקוב לא שפט טוב את המשחק של ביתר!
    במחצית הראשונה היה מגיע לביתר פנדל בהכשלה על ארבייטמן, ולא כי אני אוהד ביתר אני אומר את זה, ראו את זה פשוט בבירור וגם השדרים והפרשנים באולפן אמרו שזה פנדל.

2. אלי מתחן Member

מקרה גבולי. מכל זווית זה נראה אחרת.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כמו שכתבתי בדיון על המחזור.

באותו הרגע היה קשה לקורן לראות שברדה סתם נפל אבל בהילוכים החוזרים רואים שאכן גפני שם עליו יד אבל ברדה סתם נפל פשוט סתם כי הוא בסך הכל שם עליו יד ולא היה שום מגע ברגליים. אבל זה גבולי כי גם לשים יד בצורה מסויימת זה פנדל. השורה התחתונה- לתת קרדיט לדני קורן.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אתם אומרים על הפנדל של מנור חסן? טעות איומה של תבריזי או פאשלה חמורה של אלימלך?
    תשתדלו להתעלם מחטאי העבר של תבריזי ולהתיחס רק למקרה הזה.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד שבוע של שיפוט, עוד שבוע של טעויות ביזיוניות.
    זה התחיל עם מאיר לוי(ולא תבריזי כפי שאמרו כאן) שטעה בפנדל של הפועל פתח תקווה.
    לא, בהחלט היה צריך להיות פנדל להפועל פתח תקווה, אבל לוי בטעות ענקית (ולא אופינת יש לומר) לא יצר קשר עין עם אלימלך ושרק לבעיטת הפנדל, לפני שאלימלך היה מוכן בשער.
    התירוץ של מאיר לוי, שאלימלך עמד בקו השער, לא מתקבלת, גם משום שמאיר לוי לאחר שאלימלך הגיע לקו השער ניתק את הקשר עין והסתכל על חסן, וגם משום שפנדל זה לא בעיטה חופשית, ולשוער בהחלט מותר להתכונן לבעיטה.
    לפני שנתיים בארטז שוערה של היוניטד, לא היה מוכן לבעיטה, הוא הביא את הכדור מדגל הקרן, ולכן לא היה בשער בבעיטה.
    ברגע הבעיטה הוא היה ליד הקורה.
    השופט ראה שלמרות שבארטז בקו השער הוא לא הגיע לשער כנדרש, ופסק בעיטה חוזרת(שאותה אגב בארטז לקח).
    מאיר לוי חייב היה לשרוק לבעיטה חוזרת, חייב היה לתת לשוער לעשות הכנה כנדרש לפנדל.
    טעות גדולה של מאיר לוי.
    למרות שבדיעבד, הטעות עזרה להפועל ת"א, שמהרגע הזה נכנסה למשחק והחלה לתקוף כי ב2-0 אין מה להישאר בהגנה.

ושוב, אייל צור(שכשאני שומע את השם שלו ישר צועק שופט מכור).
    אחד מהשופטים הגרועים בארץ.
    אתמול הוא פשוט חיסל את בית"ר.
    זה החל עם אדום לא מוצדק לפארירה, שעשה תנועה לכיוון שחקן של אשדוד אבל לא נגע בו.
    זה המשיך עם אישור השער השלישי של אשדוד(שלמעשה סגר עניין) למרות שבכר השתמש בבירור בידו.
    וכמובן, בדקה ה85, שי הולצמן, שהיה לו כבר כרטיס צהוב, מתחזה ברחבה, אייל צור שורק להתחזות, אבל במקום להוציא להולצמן כרטיס צהוב שני ולהרחיק אותו, הוא ליטף אותו.
    ועדיין יש לפנינו את המשחקים של באר שבע(מול בני יהודה) וחיפה(מול מכבי פתח תקווה) והיד של השופטים עוד נטויה.

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נגע בו? ברגע של עצבים אינדיו דחף אותו בחוזקה ובמכוון, וזה שווה אדום כי זה מכוער וללא כדור.
    והגול השלישי היה צריך להיפסל, אבל קשה לי לומר שצור הכריע את המשחק...

7. שגיא Guest

לגבי הפנדל של חסן. גם אני חושב שהיה מקום לשרוק לבעיטה חוזרת, הבעיה הייתה מוקדמת יותר, מכיוון שמאיר לוי שרק לבעיטה, משמע אישר לבועט לבעוט, ולכן, מבחינת סדר הדברים, המהלך הוא בסדר גמור, אך כמובן שהבעיה הגיעה קודם מכיוון שלוי שרק בלי לשים לב בכלל מה מצב הבועט והשוער. לדעתי המינימום ששופט צריך לעשות לפני בעיטת עונשית מ- 11 מטר, זה לראות האם השוער אכן נמצא מוכן לבעיטה, ורק אם כן אז לתת אישור לבעוט.

*תקנתי טעות כתיב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/3/04
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזוב, צור חיפש את ההרחקה.
    זה לא אדום, דחיפה קלה, הייתה הצגה של השחקן של אשדוד.
    עם השופוט היה מפעיל שיקול דעת(מה שלא היה בטדי) הוא לא היה מרחיק את פארירה, מקסימום צהוב.
    לבית"ר הגיע להפסיד גם בלי טעויות השיפוט, אבל הטעות השלישית, שאישרה גול לא חוקי, גמרה למעשה את המשחק.
    אייל צור בא להיות איש המשחק, בא לקבל כותרת, והוא השיג את זה.
    מאז אותה אליפות של בית"ר וסיפור השרוכים שאייל צור היה חלק בו, הוא מחזיר להפועל ת"א מצד אחד, ודופק כל מי שבצמרת מצד שני.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

והאם היה אופסייד של זנדברג? נראה כמו קו אחד. החוק אומר שהספק הוא תמיד לטובת ההתקפה ויכול להיות שזה מה שהניע את השופט להחליט לאשר את השער.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אופסייד של זנדברג לא היהץ

מאיר לוי טעה בפנדל. אבל תבינו משהו.הוא עשה טעות ולא היה לו מזה דרך חזרה. הוא שרק, חסן רץ בעט וכבש זהו. מנור חסן לא עשה שום דבר פסול למאיר לוי היה אסור לסמן על בעיטה חוזרת כי הוא שרק וברגע שהוא שרק העניין גמור. הוא טעה אבל לפחות הוא לא הוסיף חטא על פשע וסימן על בעיטה חוזרת.

ומשה, קטעים איתך.... עלק אייל צור חיסל את המשחק של בית"ר.... ראית את בית"ר? ראית את אשדוד? אשדוד פירקה את בית"ר וגם בלי האדום ובלי השער השלישי אשדוד הייתה מנצחת בקלילות את המשחק הזה. אדום לאינדיו הגיע ועוד איך הגיע ולא משנה אם זה היה חזק או חלש. רק על התנועה מגיע אדום!! והשער השלישי אכן היה צריך להיפסל, נגיעת יד ברורה אבל להגיד שזה מה שחרץ את גורל המשחק זה טיפשות.

11. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

חיי ם יעקב התקשר להודיע שהוא חולה ודני קורן יחליף אותו במשחק בין ב"ש להפועל ת"א.

לגבי איתן תבריזי,לדעתי ההתאחדות צריכה להעמיד מצלמה שתעקוב אחריו כל המשחק ולהוסיף קורא שפתיים לראות אם הוא באמת מקלל את השחקנים כמו שהם טוענים.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני שמח לשמוע על דני קורן, אני אוהב את השופט הזה ויש לי זיכרונות טובים ממנו במשחקים שלנו.

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

3 מאורעות שנויים במחלוקת תחת שיפוטו של משה בוחבוט היום בטדי (הפועל י-ם - מכבי חיפה):
    1. לירן אולי תוכל לפתור את הבעיה- ננגח כדור קרן על ידו המושטת של שחקן ההגנה שהיה עם גבו לכדור.
    האם זה פנדל או לא?
    2. כדור שנבעט עבר את הקו, למרות שזה באמת גבולי וקשה לקבוע.
    3. בפנדל של באדיר השוער של הפועל ירושלים זינק לפני הבעיטה והדף את הכדור במרחק של 3 מטרים מהשער. תזוזה משמעותית. השופט היה צריך להורות על בעיטה חוזרת לדעתי.

14. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה כמו שיש כדור ירוי לא? והוא גם היה עם הגב אז לא נראה לי שזה פנדל
    השופט שרק לפנדל?

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

גל לא ראאיתי את האירוע אני לא יכול להגיב.