שערוריות שיפוט - דיון רשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏31/1/04.

1. DaMaGe Member

איזה שטויות!!!!
    הנגיעת יד הראשונה הייתה של ארבייטמן והוא עשה את זה מחוץ לרחבה...
    הנגיעת יד השנייה הייתה של קאפונה, וזה אינסטינקט של שחקן, אז לפנדל, לא היה מקום פה...

ותאמין לי בלי כל טעויות השיפוט שעשו לנו עד עכשיו, היינו מקומות 7-8 אם לא יותר...

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

השערוריה התורנית:
    מקום- חדר ההלבשה של השופט, הקופסא, נתניה.
    זמן- מחצית המשחק מכבי נתניה 1 - 2 מכבי חיפה
    מה קורה: על פי דו"ח השופט הארוך והחריף שהוגש היום לאיגוד השופטים בין השאר כי ברדתו לחדר-ההלבשה במחצית המשחק אמר מנכ"ל מכבי נתניה, קובי בלדב, לאנשי קבוצתו: "תעזבו אותו הוא מזדיין של שופט". לטענת צור לא הסתפק בלדב בכך ובמסדרון המוביל מהמגרש לחדר השופטים אמר לו: "אתה רוצה לחסל אותנו, באת להוריד אותנו ליגה".
    צור מספר כי דברים אלו נאמרו לכיוונו מספר פעמים, כאשר בלדב ניסה להטיח אותם מקרוב בפרצופו. "למזלי מספר שוטרים הקיפו אותי ומנעו מגע פיזי בינינו", כתב צור.
    צור ממשיך ומאשים את בלדב: "לפני תחילת המחצית השנייה נעמד מר בלדב בפתח משרדו וצעק לעברי: "אתה שופט שחצן".
    מאמן מכבי חיפה, רוני לוי, אף הוא לא יצא נקי מהדו"ח. לטענת צור אמר לו לוי: "קיבלת מכות במחצית ובגלל זה פחדת ושפטת נגדנו במחצית השנייה".
    עוד לטענת צור קילל אותו אפסנאי מכבי נתניה, גבי בובליל, במילים הבאות: "הרסת אותנו, פירקת אותנו ובגללך נרד ליגה".
    http://images.one.co.il/images/d/dmain/gg38888.Xxx
    דו"ח חריף. אייל צור

התגובות מאנשי מכבי חיפה: רוני לוי אמר: "אי אפשר להתעלם ממה שקרה בהפסקת המשחק בנתניה. עשו נגד מכבי חיפה העונה טעויות שיפוט, חלקן היו קריטיות, אבל עד עכשיו לא מצאתי לנכון לצאת נגד ההחלטות האלה בפומבי. מי שראה את מה שהיה בחדר ההלבשה, לא יוכל לשתוק על זה".

גורם נוסף במכבי חיפה אמר על אירועי המשחק בנתניה: "זה לא רק קובי בלדב שעשה בלגן במחצית. מה עם אשר אלון? ומה עם ראובן עטר? את הצעקות שמעו בכל חדרי ההלבשה. ידענו שזה ישפיע על אייל צור, אבל לא חשבנו שהוא ייתן להם פנדל בדקה ה-91".
    את זה לקחתי מהאתר וואן.
    http://images.one.co.il/images/d/gg38723.Xxx
    רוני לוי כועס וקשה שלא להבין אותו.

אני חושב שבאמת הלכו שם דברים פסולים ואני חושב שהשופט חייב להיות מבודד מכל דבר ולא יתכן שיגיעו למגע פיזי איתו. זו לא פעם ראשונה שזה קורה עם נתניה, מכבי פ"ת ועוד וזה חייב להיפסק כי שופטים פה עושים שטויות גם בלי שיאיימו עליהם. מכבי חיפה הייתה קורבן נוסף לשכונתיות כאן. חייבים להעניש בחומרה את מי שצור מציין בדו"ח ואף להרחיק אותו מהמגרשים.
    מה אתם אומרים?

3. King_Beckham Member

הטעויות של אייל צור פשוט מעוררות רחמים, וכשזה לקבוצה שלך זה פשוט מרתיח מעצבים.
    אני אומר שכבר נמאס מכל טעויות השיפוט האלה וצריך לקחת את כל השופטים בארץ לקורס השתלמות אצל קולינה ואצל השופטים הבכירים בכודרגל העולמי ושיראו להם הרבה איך השופטים הטובים בעולם שופטים!
    זה פשוט נמאס כבר השיפוט הגרוע של השופטים בארץ.

4. ג'רי בית הלוי Member

הטענות של חיפה מוצדקות, אבל מה עם הגול השני שלהם? פתאום הם שכחו שצור סימן לשתי נגיעות, ורוסו משום מה חשב שזו נגיעה אחת?

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצן בדקתי במחשב וצור לא סימן לבעיטה בלתי ישירה בשום בעיטה חופשית
    אני מוכן לשלוח לך לינק לזה אם אתה רוצה.

6. DadoN ReD Member

אוקי, החלטתי לפתוח דיון על שופטים כי זה באמת מעניין.
    מי באמת טוב? מי לא טוב? מי שורק יותר מדיי? מי לא מקצועי? .. וכו'

לפי דעתי לירן וקסרבג ( רושמים ככה? ) הוא השופט הכי טוב שיש בליגה!הוא בקושי שורק לעברות ... נותן למשחק לזרום! הוא שורק מתי שצריך, שופט ברמה אירופאית לפי דעתי.
    תנו תדעות שלכם על כל השופטים שבא לכם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

*מיזגתי את הדיונים כי זה יהיה ראש קטן להגיד שזה נושא שונה.
    לירן וקסברגר זה השם, ושופט שלא שורק הרבה זה לוא דווקא שופט טוב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/3/04
  7. בית"רי מלידה Member

קאמבק אדיר של איתן תבריזי:

הרחיק סתם את סתיו אלימלך, לאחר שכיאלו הוא פגע בשבחון.

ותראו מה שבחון אומר בעצמו:

"סתם נתקלנו אחד בשני, לא הגיע אדום לסתיו אלימלך - באחריות".

עד מתי התבריזי הזה עוד "ישפוט"?

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזוב, התרגלתי שבאר שבע מקופחת שבוע אחר שבוע, מה זה הרחקה לא צודקת, זה עוד כלום לעומת מה שהיה בבלומפילד.
    עם היו עושים טבלה של המקופחות מההחלטות שיפוט, הינו לוקחים אליפות כבר אחרי הסיבוב השני.
    לא רק מה שאמרת בקשר להרחקה, גם שוב נשמעו טענות(מפיהם של סתיו אלימלך ורפי כהן) שתבריזי מקלל בלי הפסקה את השחקנים.

בקשר לוקסברגר שהוזכר קודם, הוא אחד מהשופטים הגרועים בליגה.
    בגביע הוא שפט את נתניה - פתח תקווה ונתן לנתניה פנדל שלא היה.
    הוא טעה לפחות 3 פעמים העונה במקרים מכריעים, הוא ממש לא שופט טוב.
    הוא משיח ופרוסט הם שופטים בלי נסיון שהורסים את ליגת העל, במקום להריץ אותם עוד 3-4 עונות בלאומית, נותנים להם לנהל משחקים חשובים.

ולגבי השיבוץ של תבריזי היום במשחק של באר שבע, מעניין שלאחר תקופת צינון הבחור חוזר דווקא לבאר-שבע, כשכולם יודעים שהשופט פה ייבדק בשבע עיניים לאחר השבת שעברה ומה שהיה במשחק של באר שבע מול מכבי ת"א.
    אני כבר לא יודע אם איגוד השופטים עושה דווקא, או שהוא סתם איגוד לא מקצועי שלא יודע לעשות את העבודה שלו.

וכמובן, בנישתי ומשיח, לא נשכח את הביזיון שהיה ביום ראשון בבלומפילד במשחק של באר שבע מול מכבי ת"א.
    לא נשכח בנישתי שהרחקת את אופיר חיים על אגרוף שלא היה, וכשהביאו אותך לטריבונה וחיים ביקש רק התנצלות, המשכת לשקר.
    לא נשכח משיח שהמשכתם לתת למכבי את המשחק עם פנדל שלא היה.
    לא נשכח את שלוש הנקודות האלה שיכולים להכריע בקשר לעונה שלמה בסוף השנה.
    ככל שהכדורגל מתקדם בשנים, השופטים הולכים אחורה ברמה.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

צהוב שני מאה אחוז אעלק התנגשות, בעט לו ברגל.
    וצהוב ראשון לא ראיתי אבל אף אחד פה לא רשם על זה כלום.

10. official Member

קולינה הוא באמת שופט גדול.
    שופטים בכל העולם טועים לא רק בארץ זה לא מכוון נגד הקבוצות,הרי שופט כמו שחקן ומאמן רוצה להצליח וכמה שפחות לטעות,אבל הבעיה שבארץ לא מבינים את זה.
    כל טעות הופכת את השופט לשונא קבוצה זו או אחרת והעליהום שנעשה בתקשורת רק מוסיף שמן למדורה.
    המקצוע הכי כפוי טובה בעולם הזה הוא להיות שופט.
    אף לא מכבד אותך אף אחד נותן לך קרדיט רק מחכים לנפילה כדי לפתוח בלינ'ץ,ולכל החכמים שיודעים רק להעביר ביקורת תנסו פעם אחת לשפוט משחק ותראו כמה זה לא כ'כ פשוט.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא ראיתי את האדום אז אני לא יכול להביע את דעתי.

אבל זאת הייתה טעות לשלוח את תבריזי אחרי חודש כמעט שלא שפט בליגת העל לכזה משחק. למה לשלוח אותו לפה???

שישלחו אותו למשחק עלוב כמו אשדוד- בני סכנין שאין לו השפעה כמו למשחק שהיה בבאר שבע.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז ככה, אף אחד לא חייב את תבריזי או משיח להיות שופט, תאמין או לא הם בחרו בזה.
    ולאחר מה שאמרת יש לי שאלה אלייך, אתה בתור שופט טעית, קורה, יקרה, למה שלא תודה?
    למה בנישתי בטריבונה לא יכל לומר "טעיתי", לא יכל להתנצל?
    כל המדינה ואחותה ראו שלא היה אדום לאופיר חיים, וההילוכים החוזרים הראו זאת בבירור, אז למה להמשיך לשקר?
    את תסביר לי את זה ואני מבטיח לומר שבנישיתי הוא קוון מעולה.
    בקשר לאדום אתמול של אלימלך, ברגע ששיבחון בא ואומר שהם נתקלו אחד בשני ולא היה מקום לצהוב שני, אני יודע בוודאות שלא היה מקום לצהוב שני.
    כי עם השחקן שלכאורה בוצע עליו העבירה אומר שהכרטיס לא היה מוצדק, אין מה לחפש יותר מידי.

נ.ב
    גם בשבוע שעבר, תמיר כהן שחקנה של מכבי ת"א, אמר שאופיר חיים לא עשה כלום ולא הגיע לו אדום.
    כמובן שבשני המקרים זה לא מנע מהשופט להרחיק שחקן לבאר שבע.

13. אלי מתחן Member

חיים יעקב שפט במשחק של בית"ר מצויין, לא נתן לו להתחמם. כמו שצריך רק שכולם ישפטו ככה.

14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ויכוח תרבותי: היה או לא היה פנדל על ברדה?
    אני טוען שהייתה הישענות וגם תוספת של נפילה כך שהייתי מקבל כל שריקה.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם אני הייתי שופט אני הייתי שורק.
    ברגע הראשון שראיתי את העבירה צעקתי פנדל, למרות שנהילוכים החוזרים הראו שהייתה עבירה מחוץ לרחבה וברדה פשוט נפל בפנים.
    הייתי שורק כי גפני הוא שחקן טיפש, פשוט כך.
    הוא הראה סימני גוף של לחץ, הוא עשה עבירה סמוך לתחילת הרחבה, והוא לא יכל לשמור על ברדה במהלך, כל שופט היה שורק, ורק בגלל סימני הגוף של גפני שהראו שהוא עשה עבירה.