שנה עברה שנה חלפה ושום דבר לא השתנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏26/8/11.

1. villa Member

טוב אז יש לנו המוןןןןןן על מה לעבוד אבל תנו לי לשמוח קודם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

ישששששששששששששששששששש סולדאדו תודה לך

2. hai80 Member

איזה פתיחת עונה נפלאה, 7 שערים וקצב מצוין. איך אני אוהב את המשחקים האלה שולנסיה צריכים גול, במאסטייה הבליץ' שלהם פשוט בלתי ניתן לעצירה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/11
  3. Joaquin Member

כמה לא מפתיע שולנסיה תפתח את העונה בצורה כ"כ קשה.
    כל הכבוד על המהפך הזה,סוף סוף רואים קצת אופי מהקבוצה שזה מה שהיה חסר בשנים האחרונות.
    ההגנה עדיין בבלאגן,אבל אני מקווה שהיא תצליח להתייצב קצת במחזורים הקרובים כי סה"כ היא סבירה לגמרי חוץ מעמדת המגן הימני. ולמה לעזעזל אלבה פותח במקום מאתייו המעולה?
    סולדאדו במשחק טוב,הרבה מלחמה שלו ושלושער מעולה.

4. riquelme1 Member

סולדאדו ממשיך את התקופה הנפלאה שלו מהעונה שעברה, יכולת הכיבוש שלו היא פשוט מצויינת, פשוט חלוץ רחבה קלאסי שגם עושה הרבה תנועה ומתאים מאוד לולנסיה. מצד אחד זה יפה שולנסיה כבשה 4 שערים במסטאייה, מצד שני לספוג שלושה שערים זה יותר מדי, וצריך להדאיג.

לצערי לא ראיתי את המשחק, אני יראה שידור חוזר ויתן תגובה יותר רצינית.

אבל אמארי אני רואה ממשיך בשטויות שלו, ופותח עם ילד בן 18 חסר ניסיון כבר במחזור הראשון, ומשאיר מחוץ לסגל כשרונות כמו פארחו ופיגולי, גם אלבה אני לא מבין למה מועדף על המגן הנפלא מאת'יו, אלבה פשוט לא מגן מספיק טוב מבחינה הגנתית, הוא רך מאוד וגם אין לו סגירות של מגן.

וטופאל לא בלם אדום אונאי אמארי, האם הוא פתח כבלם או שהוסט לשם אחרי היציאה של ריקרדו קוסטה?

5. Valencianista Member

אתה עושה צחוק? אלבה הוא פשוט אדיר! אני מאוד אוהב את מתיו, אבל אני חושב שאלבה לפחות אצל אמארי הוא אנדרייטד מטורף, גם עונה שעברה וגם במשחק הזה היו לו דריבלים ומסירות מעולות, כל הזמן עולה ויורד, כמעט וללא שגיאות בהגנה והרמות מעולות. זה נכון שגם מתיו טוב, אבל אני בעד אלבה שיפתח במשחקים חשובים (וכמובן שתהיה רוטציה תמיד ביניהם.. זה טוב שיש לנו שני מגנים שמאלים מעולים, שלא כמו בצד השני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx).

@riquelme1 - טופאל לא פתח כבלם אלא תפקד שם רק לאחר שקוסטה יצא. בכל אופן הוא היה גרוע ומזל שיש את רמי.. הוא פשוט מעולה. ועכשיו שרויז יגיע אני מקווה שתהיה הגנה יותר יציבה.

6. riquelme1 Member

אלבה רחוק מלהיות אנדרייטד אצל אמארי, אמארי הוא זה שהעלה אותו מהנוער עוד מלפני שנתיים, ונתן לו לשחק הרבה משחקים יחסית, אני בניגוד אלייך חושב שאלבה הוא אומנם כשרון מצויין, אבל רחוק מלהיות אדיר כמגן שמאלי, אלבה שיחק בנוער ובילדים של ולנסיה כקשר שמאלי ואמארי הוא זה שהפך אותו למגן בצד שמאל.

לאלבה יש דריבל טוב, מהירות, והרבה מאוד נחישות, אבל הוא ממש לא עדיף על מאת'יו, בטח לא מבחינה הגנתית שם הצרפתי טוב מאלבה בצורה משמעותיית, אלבה מגן כמגן רך למדי, הוא לא מתקל מי יודע מה וגם בלוקה בסגירות שלו באגף, לפתוח איתו כמגן במשחקים חשובים נגד בארסה או ריאל למשל זה טירוף. מאת'יו מנוסה יותר, חזק יותר, וגם יודע להרים טוב יותר.

בקשר לרואיז, הוא בלם מוכשר, אבל בנאפולי הוא נכשל טוטאלית, באספניול הוא היה טוב, אבל שיחק תקופה קצרה מאוד בליגה הראשונה לפני שפוצ'טינו העלה אותו מהקבוצה השנייה. לשפוך עליו 8 מיליון יורו זה הימור, הייתי מעדיף את מאנגלה הצרפתי שולנסיה לא מספיק נלחמה עליו.

ועכשיו אני רואה את הגולים שולנסיה ספגה, הגול השני אלבה אפילו לא נמצא בהגנה וכדור של ארנה מגיע לאגף שלו ואלבה פשוט לא שם, בגול השלישי של סאנטנדר גם טעות איומה של אלבה ששוב חזר לחזור להגנה והרחיק כדור גרוע לשחקן סאנטנדר ובסוף הגול הגיע מטעות של טופאל אבל הכל התחיל בשטויות שאלבה עושה בהגנה, הוא פשוט לא מגן!

7. villa Member

למרות שיש לי סימפטייה כלפי אלבה הוא לא היה טוב היום מבחינה הגנתית. בשער השני של ראסינג הוא לא נשאר מאחור לחפות כשברונו עלה למעלה (שהיה לו מחצית ראשונה לא רעה בכלל) וביחד עם באנגה וטופאל (בחצי הראשון) יצר חורים לא קטנים...
    בכל מקרה, אני קצת מאוכזב מפאבלו שלא הורגש במשחק כמעט בכלל חוץ מהקרנות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx הוא שיחק היום בצד ימין?

8. riquelme1 Member

כמו שאמרתי, אין לו אורנטציה של מגן, רואים בכל פעולה שלו שהוא יכול להיות קשר שמאלי נהדר, אבל כמגן הוא חור גדול, הוא מפקיר את ההגנה עמוק ושהוא עולה למעלה הוא הרבה פעמיים שוכח לחזור, כמו בגול השני של ראסינג שהוא לא היה קיים שם שברונו עלה, ושמגן אחד עולה מגן שני חייב להשאר למעלה, זה פשוט הפקרות מה שהיה שם, ובגול השלישי של ראסינג גם הוא ירד מאוחר מידי וגם שירד עשה טעות בהרחקה איומה.

בקיצר, שאמארי יחזיר אותו לתפקיד שלו, למרות שזה לא נראה שזה הולך להשתנות, אז מאת'יו חייב להיות באנקר בהרכב.

ויכולת הסיום של סולדאדו יותר טובה משל וייה.

9. Valencianista Member

אני אומר שתיתנו לזמן לעשות את שלו ותראו שהוא יכול להיות מגן מעולה, מה שנכון הוא שהוא צריך להתחזק מבחינה פיזית ובהשוואה של הפרמטר הזה עם מתיו אין ספק שמתיו לוקח.

גם לפי דעתי יכולת הסיום של סולדאדו יותר טובה מזו של וויה, אבל אני חושב שהוא נופל ממנו מאוד בעניין של הדריבל ויצירת מצבים לבד (מה שאמרו על אטו בזמנו שהיה בברצלונה, אבל הצליח להוכיח אחרת באינטר).

10. riquelme1 Member

אין ספק בכלל שוייה עולה על סולדאדו מבחינת טכנית ויצרתיות, גול כמו שוייה כבש נגד יונייטד בגמר ליגת האלופות סולדאדו יכבוש 1 ל100. אבל אם אתה שולח את וייה וסולדאדו מול שוער כל אחד 10 פעמיים, אני מהמר על סולדאדו שיכבוש יותר, הוא עולה על וייה מבחינת סיומת מול השער, וייה למרות שהמספרים שלו אדירים מגיע להמון מצבים גם בבארסה וגם בולנסיה ואחוזי הניצול מצבים שלו לא גבוהים במיוח. בכל מקרה זה לדיון אחר. אני מהמר שסולדאדו העונה יעבור את ה20 שערים, בעונה שעברה הוא לא פתח בכל משחק בחצי הראשון של העונה, ואדוריז היה מועדף על פניו לרוב, רק בחצי השני הוא נכנס להרכב באופן קבע והפציץ.

בטיס מנצחת בדרבי האנדלוסי הקטן 1-0 את גראנדה, משער של הסקורר רובן קסטרו, פתיחה טובה לבטיקוס.

מחר עוד דרבי אנדלוסי(חבל אנדלוסיה השתלט על הליגה), שסביליה תארח בפיחואן את מאלאגה המתחדשת, יהיה מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏28/8/11
  11. hai80 Member

סביליה - מלאגה המשחק הכי מעניין של המחזור, יותר מעניין גם מויאריאל - ברצלונה. במקום לראות עוד משחק חד צדדי יהיה פה משחק עם לחימה, הרבה סקרנות לראות איך סביליה תיראה העונה ויש לה מה להוכיח אחרי שהודחה מהליגה האירופית היא תרצה להוכיח שזו היתה מעידה חד פעמית, מנגד יש את מלאגה המתחדשת שהתחמשה באינספור שחקנים הקיץ ברמה גבוהה ותרצה לעשות ספתח ואין כמו לעשות ספתח בדרבי. משחק חם הולך להיות אני אישית הולך עם מלאגה. לא יכול לחכות כבר למחר.

12. ValenciaCF Member

אלבה שחקן שאני מאוד אוהב אבל הוא לא מגן טוב.
    ג'ונאס עם בישול של אומן לסולדאדו שהשווה ל3:3, אלבה בישל את הרביעי.

13. Raulito Madridista

קאמבק יפה של ולנסיה שהפגינה אופי, הייתה דקה אבל בידיוק דקה שהיה נראה שהמשחק גמור אחרי השער השלישי של ראסינג אבל ולנסיה ידעה לנצל את האופוריה והגיב מהר עם שער מצמק של ראמי. בדקות האחרונות הכדורים כן נכנסו וסולדאדו בכל-זאת יזכור את המשחק הזה בזכות שלושער טוב מאוד כאשר הגול היפה בעיניי היה השני. מה שכן - הייתי רוצה לראות את ולנסיה מנצחת משחקים כאלה בקלות עם הזמן, היא לא אמורה להסתבך נגד יריבות כאלה ועוד במאסטייה. הקטור קופר כנראה תמיד יישאר הלוזר.

משחק אדיר אמור להתרחש היום בפיחואן, כמה חבל שאף-אחד מערוצי הספורט שאנחנו משלמים עליהם יותר מידי - לא דואג לשדר את הבונבון הזה. נחזור למשחק - הרבה תלוי בדחיפה שהקהל של סביליה יעניק לשחקנים בדקות הראשונות. קשה להאמין שסביליה תוכל לפתוח את המשחק בטירוף - היא עדיין תכאב את ההדחה מאירופה ותבוא עם חשש מסוים כי למאלגה העונה יש כוח הרתעה. ואן-ניסטלרוי רחוק מלהיות פראייר וסביליה תיענש על כל טעות בהגנה. מאלגה לא פייבוריטית אבל בהחלט יכולה לנצח. עבור חואקין מדובר בדרבי אישי ואולי במאלגה הוא יהיה יותר מבסדר, מעניין לראות את קאסורה בצד שמאל ואת קו ההגנה של מאלגה שהוא חדש יחסית. מאכזב אגב שסביליה מחזיקה בסגל בידיוק שניים וחצי חלוצים.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מחמיר איתו. הוא לא נכשל טוטאלית, הוא סתם לא שיחק. יש הבדל גדול. נאפולי רדפה אחרי מילאן ולא היה לה זמן להתחיל להסתכן עם בלם צעיר שיש לו עדיין מה ללמוד. במעט המשחקים שהוא כן שיחק בהם הוא היה בסדר (בדקתי עכשיו, היו 4 כאלה).

15. hai80 Member

זה שוער מחליף זה? וואו איזה הצגה של השוער פשוט הציל להם את המשחק!