שמינית הגמר: חגיגה גרמנית!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏27/6/10.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

http://img.fifa.com/imgml/flags/m/ger.Xxx גרמניה - אנגליה http://img.fifa.com/imgml/flags/m/eng.Xxx

ראשון, 17:00, איצטדיון המדינה החופשית, מנגאונג/בלומפונטיין
    שופט: חורחה לאריונדה (אורוגוואי)

קלאסיקה לכל דבר ועניין, אף אחד לא חולק על כך. משחק של פעם בדור וחלומו של כל שחקן להגיע למעמד ולקבל הזדמנות לרשום היסטוריה. גם שווינשטייגר, באוטנג וקאקאו חולמים לקבל הזדמנות לקחת חלק במעמד ההגדול הנ"ל, אבל הגורל התאכזר אליהם במקצת. שלושת שחקני ההרכב שהובילו לניצחון מול גאנה פצועים ובסימן שאלה למשחק למעט קאקאו שהוא 100% לא כשיר לשחק. את שווינשטייגר ובואטנג מנסים להכשיר, אך לגביהם הסיכון גדול מידי והסיכויים לראותם על המגרש קלושים. במקום שווינשטייגר תורגל באימונים טוני קרוס הצעיר שיפתח לראשונה במשחק רשמי בנבחרת הגרמנית. במקום בואנטנג יש למאמן את האופציה להשיב את הבלם באדשטובר להרכב הפותח מצד אחד, אך מצד שני לפנות לשחקן המנוסה יותר במעמד הנבחרת, מרסל יאנסן. זה לא מה שהמאמן הגרמני חלם עליו בסיוט הכי גדול שלו, אבל זה מה יש ועם זה יוצאים למלחמה. האם בשל כך גרמניה יהיו ראשונים להניף דגל לבן?

http://sportbild.bild.de/SPORT/fussball-wm-2010/2010/06/23/bastian-schweinsteiger/fg-verletzung-schweini/Ghana_20v_20Germany_20Group_20D_20-_202010_20FIFA_20World_20Cup__16707273__MBQF-1277330189,templateId=renderScaled,property=Bild,height=349.Xxx
    סימן השאלה הגדול והמדאיג ביותר של הגרמנים, שווינשטייגר

נכתב ע"י סלע (Der Kaiser)

האנגלים מגיעים למשחק ההסטורי הזה אחרי עלייה במשחק האחרון של שלב הבתים מול סלובניה ויכולת פושרת מתחילת המונדיאל. אך יותר מזה, מה שהכי הדאיג את האוהדים של שלושת האריות (לפחות בשני המשחקים הראשונים) היה חוסר המחויבות והמוטיבציה שהקרינו השחקנים. מול סלובניה זה כבר נראה יותר טוב, אבל מה שבטוח, זה שנגד גרמניה לא תהיה בעיית גישה מצד האנגלים. בשבילם כל משחק נגד היריבה המרה זה מלחמת עולם שלישית, בטח ובטח אם מדובר בשלב נוקאאוט בטורניר כל כך גדול.

אבל אנגליה תצטרך הרבה יותר מגישה נכונה מצד השחקנים בשביל לעבור את גרמניה. היכולת מול סלובניה עדיין לא שיכנעה, ובטח שלא היכולת מול ארצות הברית ואלג'יריה, ונראה שהשחקן שכל הממלכה ציפתה ממנו להוביל את הנבחרת מבחינה מקצועית - וויין רוני - עוד לא הגיע לטורניר לגמרי. מול גרמניה אין ספק שאנגליה זקוקה יותר מתמיד לרוני בכושר טוב ואף לפני כן בריא, כאשר הוא הוחלף נגד סלובניה כבר בדקה ה72 בעקבות פציעה בקרסול, ומדינה שלמה מתפללת שיספיק להחלים בזמן לקרב מול גרמניה.
    בתמונת ההרכב, נראה כי מילנר ימשיך לקבל קרדיט בזכות ההופעה הטובה והבישול נגד סלובניה, למרות שעוד לא ידוע אם קאפלו יבחר להמשיך עם ה4-4-2 שלו או שיעבה את הקישור ויפתח עם 4-5-1. במרכז ההגנה התחרות על המקום לצד טרי היא ככל הנראה בין אפסון לקראגר, כאשר לדלי קינג עדיין לא כשיר לחלוטין ונראה שקאפלו לא ייקח איתו סיכון במקרה הזה.

http://www.fifa.com/mm//Photo/Tournament/Competition/01/25/60/25/1256025_FULL-LND.Xxx
    רוני יורד מאוכזב מהמגרש נגד סלובניה. האנגלים צריכים אותו בריא וחד אם הם רוצים לעבור את הגרמנים

נכתב ע"י תומר (Scouser Tommy)

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/10
  2. Raulito Madridista

משחק ששווה הרבה יותר ממעמד שמינית גמר, הציפיות מהמפגש הזה פשוט עצומות. היריבות הרבה וההיסטוריה הארוכה של המשחקים ידועה. אני זוכר את המשחק במוקדמות מונדיאל 2002, אז אנגליה הגיעה לגרמניה והביסה אותה 5-1 כאשר מייקל אואן הציג את משחק חייו וכבש שלושער.
    אפשר להגיד ששתי הנבחרות מקרטעות במובן מסוים - אנגליה הציגה מעט מאוד כדורגל עד עכשיו וגרמניה פתחה בסערה מול אוסטרליה אך איכזבה מול סרביה וגאנה. במשחק כזה חשוב לנצל כל מצב והנבחרת שתגלה יותר אופי ואמונה - תמשיך הלאה. גרמניה נבחרת שרובה או כמעט כולה מורכבת משחקנים צעירים, כך שלאנגלים יש קטע בניסיון ובחוסן מנטאלי, אולם בינתיים ראינו גם בשורות אנגליה פאניקה. גם בקרב בין המאמנים קאפלו מנצח בגדול על אף שעשה מספר טעויות עד עתה. אתם מכירים את הקלישאה הידועה - משלב שמינית הגמר הכל מתחיל מאפס ואין זכר למה שהיה לפניכן.
    בשורות גרמניה עלול לבלוט בחסרונו בסטיאן שוונשטייגר. לפי הדיווחים, טוני קרוס תורגל במקומו ומצד אחד הוא ואוזיל, שני צעירים טכנים בצורה בלתי-רגילה, יכולים לסייע לגרמניה לשחק כדורגל פנטסטי. ומצד שני, קרוס עדיין לא פתח בהרכב הראשון של גרמניה ונראה לי שיש כאן זריקה שלו למים העמוקים. תוסיפו לכך את העובדה שהוא הרבה יותר התקפי משוונשטייגר - גרמניה עלולה למצוא עצמה אובדת עצות כשאנגליה תצא להתקפות מתפרצות. גרמניה חייבת קצת רוע ואגרסיביות, היא לא תוכל ללכת עד הסוף עם כדורגל התקפי והרפתקני בלבד.
    בשורות האנגלים - ג'רארד, לאמפרד ורוני הציגו עד עכשיו יכולת שנעה בין פושרת מאוד לבין מבזה. אני מאמין שהביטחון שלהם מעט עלה אחרי שאנגליה הבטיחה את מקומה בשמינית הגמר. לג'רארד יהיו נסיבות מקלות אם יוצב באגף שמאל(אני עדיין לא גיבשתי דעה נחרצת לגבי המערך האידיאלי עבור אנגליה - 4-5-1 עם רוני בודד או 4-4-2 כשדפו נמצא אף הוא), אך לאמפרד ורוני חייבים לבוא יותר לידי ביטוי. רוני הפעם צריך גם לנצל את המצב שיגיע אליו כי לא בטוח שיהיו הרבה כאלה. מילנר שחקן מעט מגושם ומעניין אם לנון עדיין נספר אצל קאפלו או שהוא איכזב אותו סופית עם שני המשחקים החלשים בפתיחה, ולהיכן נכנס ג'ו קול בכל המשוואה הזאת?
    קשה לתת הימור לקראת המשחק, מדובר בקרב מאוד צמוד. אני חושב שלאנגליה הפעם יהיה את האופי כי אני מאמין בקאפלו ולא יכול להיות ששחקנים טובים כאלה ישחקו רע כל-כך למשך תקופה ממושכת. אם המשחק יקלע לפנדלים זה יהיה משעשע אף יותר...

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

על המשחק עצמו נגיב בהמשך, אבל הערה קטנה בקשר למה שדור רשם.

זה משחק ששווה יותר משמינית גמר בגלל השמות והמסורת. בגלל היכולת לא בטוח... אנגליה לא נראיתה יותר טוב מנבחרות כמו צרפת ואיטליה שנראו רע מאוד. ומבחינת יכולת אם אנגליה לא תשתפר היא חד וחלק עפה מחר, כל מה שהיה עד עכשיו הספיק לעלות מבית בינוני מאוד, ממחר זה כבר לא יספיק, וזה הזמן להעביר הילוך.

4. SeRgInHo Member

אני יודע שאנחנו לא נראים טוב, אבל אם לא נשתפר נעוף מחר, ועוד חד וחלק? אפשר לחשוב שגרמניה פירקה את הביתשלה לחתיכות. הגרמנים גם כן עם שלב בתים מאד בינוני מבחינת היכולת ונבחרת קצת יותר חכמה וחדה מגאנה מעיפה אותם הביתה כבר אחרי שלב הבתים.
    כמו שרשמתי בדיון האנגלי, אם רוני ודפו (אם יפתח) יהיו טיפה יותר חדים, אין לי ספק שזה שלנו. ההגנה הגרמנית מרגרינה (בלי לזלזל חלילה, אבל זה מה שראיתי מהם בחלק האחורי).

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

על פי היכולת של אנגליה עד כה, נבחרת בינונית תספיק כדי לנצח אותה. ארצות הברית היא נבחרת סבירה, אלג'יריה וסלובניה נבחרות חלשות, בלי כלים איכותיים. גרמניה היא קצת יותר מזה, יש שם שחקנים שינצלו את החולשה של אנגליה בלי למצמץ, שוב, זה לא בגלל שגרמניה כזאת מרשימה, זה בגלל שאנגליה הראתה יכולת שחלשה זה מחמאה עבורה, אבל אולי זה טוב, כי מפה אפשר רק להתרומם, ויש להם לאיפה להתרומם ואת הכלים לעשות את זה.

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

נבחרות כמו אנגליה, גרמניה, הולנד, ברזיל, ארגנטינה, צרפת, איטליה וספרד הם נבחרות שלא משנה כמה רע הם נראות בשלב הבתים זה לא באמת משנה שמגיעים לשלבי הנוקאאוט, בשביל הנבחרות האלו אנחנו ועוד מיליוני אנשים מסביב לעולם צופים בטורניר הזה, גרמניה-אנגליה זה משחק עם אוסף של שחקנים מהרמה הגבוהה ביותר ועם יריבות גדולה בין 2 הנבחרות/מדינות ואין ספק שזה ההיילייט של משחקי שמינית הגמר בלי קשר למה שקרה קודם לכן.

7. מראדונה Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

מחר המונדיאל עולה ברמתו...
    אני חושב שקאפלו הולך לשנות את המסורת הלוזרית.נראה את אנגליה מציבה הגנה חזקה מאוד,ומנסים לעקוץ את ההגנה החלשה של גרמניה.זו הערכה שלי לפחות.

8. SeRgInHo Member

תחליף במשפט שלך את אנגליה בגרמניה, את ארה"ב בסרביה (שאגב ניצחה את הגרמנים) ואת סלובניה/אלג'יר בגאנה, ותקבל משפט נכון גם על גרמניה. שתי הנבחרות באות במצב דומה.
    חוץ מזה, למי אכפת מה היה בשלב הבתים? איטליה לקחה את הגביע ב 82 אחרי שלוש תוצאו תיקו בבתים, אנחנו לפני 20 שנה התחלנו גם כן עם שתי תוצאות תיקו וניצחון דחוק על מצרים ונעצרנו רק בחצי גמר. אם לחפור עוד קצת בדפי ההסטוריה אני מאמין שאפשר למצוא הרבה סיפורים דומים.

9. scholl Member

יש לי הרגשה שמהמפגש הזה תצא הזוכה.
    אני חושב שאנגליה תנצח ובגדול ,אין לי בטחון ביוגי לאו ,אין לי בטחון במרטסאקר ,אין לי בטחון בקאדירה ואם שוויני לא ישחק זה מכה .

מה שבטוח ,הולך להיום חם מחר .

10. alexshw Member

הסופרקלאסיקו של אירופה.
    מקווה הפעם שזה לא יהיה עוד יום של קלישאות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. RealStretford Member

גם בשלב הבתים הלא כל-כך מהנה, חוץ מה'תאונה' של גרין אנגליה לא ספגה שער. קשה מאד לכבוש נגד אנגליה.

אני מתחיל בטיפול אינטנסיבי בואליום לקראת מחר - ורוני ברטלין, נקווה ששנינו נהיה בכושר.

DO DA - DO DA

:aaa12: :aaa12: :aaa12:

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נכון. כמו שאמרתי, זה הזמן להעביר הילוך, וכדורגל טוב מכאן ישכיח לגמרי מה היה לפני כן. אמרתי שאם היכולת תמשיך להיות כך, ובעקבות זאת הדחה, כולם יחברו זאת באופן ישיר למה שהיה בשלב הבתים.

13. AW forever Member

14. RealStretford Member

http://2.bp.blogspot.com/_B4rlppSBt-8/SawjaLPvjsI/AAAAAAAAAqw/ZGjMyxVs1Eo/s400/Jorge+Larrionda.Xxx

זה המניאק, בן - ז&%ה שהרס לנו את החלום. למה האדום הזה, מי זה בכלל הג'ורג'ה לריונדה הזה, מה יש לנו נגדנו. אנחנו זוכרים את כולם. את נילסן הדני המושחט מ-98. ומי יכול לשכוח אליזונדו מ-2006, והכניעה לתחינה של רונאלדו לאדום לרוני. אל תדאג חביבי - אנחנו יודעים איפה אתה גר ואנחנו בא.........רגע, רגע.............אוי סליחה, זה הודעה למחר.

:aaa12: http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx :aaa12:

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חורחה לריונדה ואיזה חלום הוא בכלל הרס לכם? קצת אופטימיות..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx