שמינית הגמר: הולנד ברבע הגמר

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י cazzo, ‏28/6/10.

1. cazzo Il Capocuoco

http://img.fifa.com/imgml/flags/m/ned.Xxxהולנד - סלובקיה http://img.fifa.com/imgml/flags/m/svk.Xxx

שני, 17:00, מוזס מאבידה סטאדיום, דרבאן
    שופט: אלברטו אונדיאנו (ספרד)

נבחרת הולנד נמצאת בסרט מאוד מוכר עבורה. רק לפני שנתיים, ביורו 2008, היא סיימה את שלב הבתים עם מאזן מושלם אחרי ניצחונות סוחפים מול צרפת, איטליה ורומניה, ואז ברבע הגמר הגיעה המשוכה הרוסית, משוכה שעל הנייר, לפי התצוגות בשלב הבתים ההולנדים היו חייבים לעבור, הכתומים נשארו במלון באותו משחק, והרוסים בצדק המשיכו לשלב הבא. הפעם יש הבדל קטן, הבדל היכולת, הולנד מגיעה אחרי שלא כל כך הרשימה, אבל עדיין השיגה את הניצחונות שלה די בקלות, ההגנה נאלצה להתמודד עם מעט אתגרים, ומהמעט האלה היה אפשר לראות בבעיה שיש בהגנה ההולנדית. יפן בפעם היחידה שהגיעה לאיזור הרחבה של הולנד כמעט הצליחה ולכבוש, קמרון כבר הייתה יותר קרובה לכבוש, הולנד לא מצליחה לאטום את מרכז הרחבה שלה, ומול סלובקיה זה יהיה רחוק מלהיות פשוט. ההתקפה הסלובקית מוכשרת, וויטק מגיע אחרי ששלח את אלופת העולם הביתה ועשה צרות צרורות לקייליני וקנבארו, מאת'יסן והייטינחה יהיו חייבים להיות יציבים על מנת להתמודד כמו שצריך עם החלוץ שבהחלט יודע את העבודה.
    אבל עם כל הכבוד לסלובקים, אף אחד בהולנד לא מוכן לחשוב על תסריט שהדחה ממשחק שכזה, נכון, אפשר למצוא דוגמאות בהיסטוריה בכלל ואצל ההולנדים בפרט של הפתעות מהסוג הזה, אבל זה כואב מדי רק לחשוב על זה. הולנד הצליחה לנצח יריבות נחותות די בקלות, וואן מרוויק מקווה שהתסריט יחזור גם מחר, לפחות הסוף שלו. מבחינת ההרכב לא צפויים שינויים, אריין רובן אומנם נזרק למערכה מול קמרון, אבל עדיין לא צפוי לפתוח בהרכב, המאמן ההולנדי רצה להמשיך להעניק את הקרדיט לואן דר וארט בהרכב למרות הרצון של האומה לראות בהרכב את אפלאיי או אליה במקומו באגף, אך ואן דר וארט נפצע באימון ולא יהיה כשיר למשחק, את מקומו יתפוס אחד מהשניים שצויינו. רובן ישולב ככל הנראה במשחק, מתי? תלוי בתוצאה..

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/06/24/article-0-0A301C4B000005DC-747_468x306.Xxx
    ואן פרסי מצא את הרשת מול קמרון, בהולנד מקווים שמומנטום של החלוץ יימשך

נכתב ע"י לירן

אחרי התיקו המאכזב נגד ניו זילנד, הגיע ההפסד לפאראגוואי בבלומפונטיין, זה היה משחק מאוד חלש של סלובקיה בקישור ההתקפי ובהתקפה, גם בגלל האגרסיביות והנחישות של הדרום אמריקאים. ולאדימיר וייס שכבר יצא לו לקלל ולאיים על עיתונאי שביקר אותו, החליט לעשות מהפכה. לא כמו מרצ'לו ליפי שלא למד מטעויותיו, המאמן הסלובקי הוציא מההרכב הפותח את בנו שאיכזב נגד פאראגוואי, שינה מערך ובעיקר גישה. הוא הרחיק את שחקניו מהעיתונאים ואמר להם: "תשכחו מהאליבי, שם בחוץ כל אחד יגיד מה שמתחשק לו, אבל אתם לא צריכים להגיב לשטויות. לכם מגיע להיות כאן בדרום אפריקה, אז תתנו את הכי טוב שלכם נגד איטליה, תנו את הכל. אבל תזכרו שאתם לא חייבים להוכיח דבר לאחרים!".
    כנגד כל הסיכויים, מהמקום האחרון בבית עם נקודה אחת בלבד, סלובקיה הפכה את נבחרת איטליה מ"אלופת העולם" ל"אלופת העולם היוצאת". השחקנים הגיעו לאליס פארק והגיבו בצורה תקיפה למשחק הנרפה של הכחולים מארץ המגף. אחרי שעיתוני המדינה שחטו אותו, ולאדימיר וייס הביא את סלובקיה למקום שמעולם לא הייתה בו: ניצחון מטורף ודרמטי שנגמר בתוצאה 3-2 על אותה נבחרת איטליה, ומפגש היסטורי וראשון בשמינית הגמר נגד הולנד. עכשיו סלובקיה באופוריה, רק המבוגרים זוכרים את צ'כוסלובקיה שהגיעה לשמינית הגמר ב1990, והמאמן עצמו שהיה חלק מאותה נבחרת ב1990 עכשיו הוציא את העצבים עוד יותר: "אני הבאתי את הנבחרת הזאת למקום שלא הייתה בו מעולם, אבל אני שמעתי רק דברים שלא רציתי לשמוע, רק ביקורות!". עכשיו גורמים אחרים בסלובקיה מנסים להרגיע אותו כמו ראש ההתאחדות לכדורגל, פראנטישק לאורינץ שאומר: "זה לא בריא למנוע את המגע האנושי ברגעים האלה, גם בשביל השחקנים זה לא טבעי, הם צריכים להביע את השמחה שלהם. אבקש מווייס לקבל את הביקורות ולהבין שיש גם רגעים מכוערים". הפעם שהמדינה כולה באופוריה ומאמינה שיש נסים, שוב פעם סלובקיה נמצאת כמצב שאין מה להפסיד ומול הנבחרת של ברט ואן מרוויק לא יהיה לחץ כמו שהיה נגד ניו זילנד ופאראגוואי. הפעם גם ולאדימיר ווייס הבן (לא המאמן) לא מצפה שאביו ישים אותו בהרכב כי "הרכב מנצח לא מחליפים". זדנו שטרבה שקיבל כרטיס צהוב לא ישחק, וכנראה במקומו ישחק כובש השער נגד איטליה, קמיל קופונק.
    סלובקיה מעולם לא פגשה את הולנד, אבל צ'כוסלובקיה כבר ניצחה את הנבחרת הכתומה בשמינית הגמר של מונדיאל 1938 בתוצאה 3-0. גם ביורו 1976 הצ'כוסלובקים ניצחו את הולנד בחצי הגמר וביורו 1980 המשחק נגמר ביניהן בתיקו 1-1. הולנד תצליח לנצח סוף סוף?

http://www.webnoviny.sk/fotografia/111352/velka/fanusikovia-na-slovensku.Xxx
    נבחרת סלובקיה מנצחת את משחקה הראשון במונדיאל, האומה באופוריה.

נכתב ע"י יואב (cazzo)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/6/10
  2. איגור .פ. Member

לא כל יום פורים ולא כל יום יש מזל , לסלובקים אין מה להציע מול ההולנדים ,כל הפסד של הסלובקים בפחות מ3 שערים יחשב כהישג.

ולכל אלו שיבקרו את הדעה שלי אני עכשיו יאמר איטליה היא זו שגרמה לסלובקיה לעלות ,איטליה אכזבה ,הולנד לא תהיה כזו.

3. shlomydavid מנהלים

הולנד יותר מדיי חושבים על הרבע גמר המסתמן מול ברזיל. סלובקיה לא פראיירית והיא תבוא כאנדרדורג מובהק ללא לחץ.
    גם הפציעה של ואן דר וארט לא מוסיפה להולנדים, למרות שרובן יכול להיכנס למשבצת שלו, הוא עדיין חלוד ולא בטוח שיועיל אם יפתח.
    הולנד אמורה לנצח, אבל זה לא יהיה לה קל.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קלישאות זה יפה, אבל אני לא יודע מי באמת חושב כבר על ברזיל, בטח לא אני, ואני בטוח שהרוב כמוני.

כל מי שמחובר לנבחרת, מכיר את הנבחרת, עבר איתה שנים לא פשוטות ואכזבות חוזרות ונישנות, לא לוקח את סלובקיה כמובן מאליו, זאת טיפשות, אני בטוח שאף אחד מהשחקנים לא יבוא בזלזול. אין מה לציין את זה בכלל.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הסלובקים בכלל לא פראיירים לדעתי, אמרתי זאת לראשונה דווקא אחרי התיקו המאכזב שלהם עם ניו זילנד ולא אחרי הניצחון על איטליה. נבחרת סולידית מאחורה עם קצת כישרון ומהירות בחלק הקדמי. ההולנדים עד כה נראו בסה"כ די יציבים ובטוחים, אבל תחת יותר לחץ מצד היריבה אולי הם יגלו רגישות מאחור.

אני קורא בסיקור שוייס ג'וניור לא ישחק, אבל אני דווקא חושב שהוא מוסיף הרבה למשחק ההתקפה ומקווה לראותו על המגרש.

6. Raulito Madridista

הולנד פייבוריטית גדולה להמשיך הערב הלאה, אבל הניצחון של סלובקיה על איטליה צריך להוות עבורם כתמרור אזהרה, עליהם לדעת שהם לא יוכלו לנוח על זרי הדפנה. עד עכשיו כל שחקני ההתקפה של הולנד מקרטעים והגיע הזמן שהם יעלו את הרמה. ואן-פרסי כבש שער נגד קמרון ובכך המאמן השיג את המטרה - עכשיו הציפיות הן שואן-פרסי יהיה הרבה יותר חד, קליל ומפוקס ולא יהיה טרוד במחשבות כאלה ואחרות. שמתי לב אצל הולנד שסניידר הולך יותר מידי לאגפים וככה הוא מתבזבז. לטעמי אלייה ימלא את מקומו של ואן דר-וארט(בעבר בהולנד היו לוקחים קשה יותר את הפציעות שלו אבל לאחרונה הוא שחקן לא משמעותי בנבחרת), הוא נמצא בהיררכייה לפני אפלאי, וכך הולנד צריכה לקוות שמשחק האגפים שלה יניב יותר. אני משתוקק לראות את רובן דוהר על הדשא ומשאיר אבק למגנים, ובחלק מהאתרים אף כתוב שהוא יפתח בהרכב, אבל אני משער שלא. אני מקווה שברבע הגמר הוא כבר ישחק וקשה לי להאמין שמול ברזיל יוותרו עליו. ההגנה ההולנדית צריכה להיות ערה לויטק שהיה מצויין נגד איטליה וכבש צמד.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קודם כל, כ"א יכול לבקר את דעתך. זה מה שיפה בדעות שונות של אנשים. דבר נוסף, דווקא בגלל שהולנד כזו פייבוריטית ברורה, היא צריכה לדעתי להזהר. ההיסטוריה מראה יפה מאוד שהאורנג' בד"כ לא מסתדרים טוב כאשר הם בעמדת הפייבוריט, בטח כשמדובר בנוקאאוט. זה קרה להם בעשור האחרון מול איטליה בחצי גמר היורו בבית שלהם, זה קרה להם מול פורטוגל בשמינית של 2006 וזה שוב קרה להם מול רוסיה ביורו האחרון. בד"כ הם מראים כדורגל טוב בשלבים הראשונים, אבל אח"כ כאילו שיש להם מן פיק ברכיים כשהם רואים את הגמר מתקרב אליהם. זה לא אומר שהם לא ינצחו היום, אבל קשה לי להאמין שאם זה יקרה, זה יקרה בקלות. לסלובקיה אין עשירית מהכישרון של הולנד, אבל הם יבואו להלחם כי אין להם מה להפסיד. מול איטליה הם היו צריכים לנצח, היום אני לא בטוח שהם לא ינסו לשחק סגור ואולי אפילו למשוך את המשחק לפנדלים. אם אני מאמן הולנד, זה המשחק שהכי מפחיד אותי.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, סלובקיה לא נמצאת בקטגורייה של איטליה, פורטוגל ורוסיה. אני בפרוש לא אומר שהולנד לא יכולה לעוף היום, אבל על הנייר יש להולנד אולי בכל עמדה עדיפות. מבחינתי הכל תלוי בנבחרת שלי, אם היא תבוא בהרגשה של זלזול סלובקיה בהחלט יכולה להעיף אותנו. אם הולנד מבקיעה במחצית הראשונה יש סיכוי שאפילו לא נצטרך את רובן.

בטורניר הגדול האחרון הולנד שיחקה בבית המוקדם כאלופה אמיתית, אבל פרשת בולארוז ומאמן 'רוסי' בשם חוס הידינק הרסו לנו את הטורניר. הפעם נראה שהנבחרת מלוכדת בצורה באמת לא מובנת והטון של כולם מסביב לקבוצה מאד מצא חן בעיניי. פרנק דה בור, עוזר המאמן, גילה אתמול שלדעתו בנבחרת מעולם לא שררה אווירה של הרגשה שהנבחרת יכולה באמת ללכת עד הסוף. הוא תיאר את המצב שתמיד הנבחרת יודעת שיש לה כישרון, אבל היא הולכת לשחק בגישה של "אנחנו רוצים להגיע הכי רחוק שאפשר'. דה בור רמז שהפעם זה שונה והשחקנים באמת רוצים ללכת עד הסוף.

המשוכה של היום היא על הנייר משוכה לא גבוהה במיוחד, אבל ללא ספק שאנחנו צריכים להזהר!

9. c_web Member

משום מה אני מאוד מפחד מהמשחק היום, אבל באמת מפחד כי הכל יותר מידי צפוי וטוב מבחינתה של הולנד, וגם בנתיים הכל צפוי בשמיניות הגמר.
    סלובקיה לא הרשימה במשחקים שלה מול ניו זילנד ופרגוואי אבל הפתיעה נגד איטליה.
    ההגנה של הולנד לא באמת טובה לדעתי כמו שכולם חושבים בנתיים, זה שהם ספגו שער בודד מפנדל טיפשי לא אומר כלום. וייס והאמסיק מאוד כשרוניים ומסוגלים להפתיע הגנה כבדה כמו של הולנד. אני מקווה שלא יהיו פאשלות הערב כי זו ההגלרה הכי קלה שיכולנו לקבל על הנייר.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ברור שסלובקיה לא ברמות של הנבחרות שציינת ובדיוק בגלל זה הולנד צריכה להזהר. מול השלוש שציינת הולנד היתה עדיפה והפסידה ולמרות שסלובקיה באמת לא ברמה שלהם, דווקא אז לדעתי יהיה קשה יותר להולנדים מאחר וסלובקיה תסגור את המשחק. מול איטליה לא היתה להם ברירה כי הם היו חייבים לנצח, היום הם יודעים שתיקו ישלח אותם לפנדלים ושם כבר זו שאלה של מזל. זה לדעתי מה שנראה היום ורק גול מהיר של האורנג' יפתח את המשחק כי אז סלובקיה תהיה חייבת להשוות.

11. קרלס פויול5 Member

המשחק הזה הולך להיות משחק מעניין מאוד, ההולנדים יבואו כנראה שאננים, הם ישחקו מול נבחרת שזו הפעם הראשונה שלה במונדיאל, שלא ניצחה את ניו זילנד והיא נחשבת לנבחרת שאין לה מה להציע מול ההולנדים, מצד שני הסלובקים יבואו בלי לחץ ושער אחד מאיזה התקפה מתפרצת(או טעות שיפוט) עלול לתת להם מוטיבציה ואף להפתיע את ההולנדים, בקיצור יהיה מעניין מה נראה במשחק הזה.

12. Raulito Madridista

http://www.as.com/prom/201006/pro_photo1277729558.Xxx

אריאן רובן בהרכב! המאמן ואן מרוייק החליט, בניגוד לתחזיות המוקדמות כי זה הזמן המתאים ביותר עבור רובן לערוך את הבכורה בהרכב הראשון של הנבחרת במונדיאל. רפאל ואן דר-וארט הפצוע הוא זה שייפתח על הספסל.
    הולנד: סטקלנבורג; ואן דר-וייל, הייטינחה, מאתייסן, ואן-ברונקוסט; דה-יונג, ואן-בומל, סניידר; קאוט, רובן ו-ואן פרסי

אני נרגש מאוד לראות את רובן חוזר סוף-סוף, זו תוספת כוח משמעותית עבור נבחרת הולנד. לפי המערך שהוצג, רובן אמור לתפוס את עמדת הקשר השמאלי וזו לא בידיוק העמדה המועדפת עליו - אך קאוט לא יכול לשחק בשמאל. מעניין אם נראה חילופי מקומות לפי הסגנון הבא - ואן-פרסי שמאלה, רובן ימינה וקאוט ישחק כחלוץ מידי פעם. רובן קטלני גם בצד שמאל כמובן אולם שם הוא לא יכול לחתוך למרכז ולהפציץ כי רגל ימין שלו לא מציאה גדולה. רובן יוכל לדהור על הקו ולהרים או להכניס כדורי עומק. כבר הרבה זמן שלא ראיתי אותו משחק בצד שמאל - בריאל ובבאיירן הוא שיחק רק על כנף ימין. רובן חוזר לימי צ'לסי ממש.

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/10
  13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנתיים ההימור של ואן מרווייק משתלם בצורה הכי טובה. 1-0 לכתומים במחצית אחרי שלמעשה שלטנו בכל ה-45 הדקות. ברור שהנבחרת יכולה לשחק יותר טוב, אבל אני מקווה שבמחצית השנייה הסלובקים ישכחו קצת יותר את ההגנה שלהם. המהירות של רובן ואולי אלייה ואפלאיי כמחליפים מסוגלים למוטט את הסלובקים.

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/10
  14. Robin_Van_Persi Member

משחק לא רע בסך הכל.
    הברקה אחת של הולנד עשתה את כל ההבדל במשחק,רובין ממש לא חד,צריך לקבל כדורים לרגל ברחבה ולא כמו שנותנים לו בד'כ במשחק היום,ואן בומל מנהל מצוין תמשחק מאחורה גם.

סה'כ תצוגה בינונית של ההולנדים,מספיק להם בינתיים,מקווה לראת יותר מרובין,ויותר חדות מול השער.

15. המבין Member

מחצית חלשה עם גול גדול של רובן. גם אם הולנד תעלה לרבע גמר, היכולת מהמחצית הזו ממש לא תספיק לה. איכשהו הולנד שידועה במשחק היפה שלה משחקת לא שמח, או בקיצור- לא כדורגל הולנדי.

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/10