שמינית גמר ליגת האלופות: תוצאות צמודות להוציא את באיירן שמביסה את בשיקטאש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Sarek, ‏20/2/18.

1. Andrea21 Member

שאם הכדור אצלך אז הסיכוי שלך לספוג שער קטן יותר.

2. Ever Banega Member

גם הגול של צ'לסי היה יותר מטעות מאשר מהלך המשחק.
    אגב לא מבין את ההגזמות שקאנטה(שהיה מצוין) ניצח את מסי, לא זכורה לי אפילו פעם אחת (בעצם אולי אחת רק) שלמסי היה מספיק שטח בשביל שיהיה הוגן לדבר בכלל על קרב ביינהם. מי שעצר את מסי זו צ'לסי עם עמידה מצויינת וממש לא איזה עילוי של קאנטה. היו כמה חטיפות שכשאתה רואה אותם אתה אומר וואלה אולי שחקן אחר לא היה מצליח לחטוף את זה, והם היו של רודיגר.

Footballover אוהב/ת את זה.
  3. סיונרה Member

לא יודע איפה זה הוכח. קבוצות טובות בדרך כלל מחזיקות פחות בכדור וסופגות פחות שערים. אילו היו מוותרות על ההחזקה בכדור ממש לא בטוח שהיו סופגות פחות.

4. LFC-Gerrard1 Member

אני מודה שזה מעט מגעיל חוסר האובייקטיביות המשווע הזה שנוטף בכל ישראל וגם פה בפורום הזה.

אם הייתם מנחיתים אותי היום על כדור הארץ ולא מספרים לי איזו קבוצה היא איזו,
    הייתי אומר שהקבוצה הטובה יותר, הייתה זו בכחול. וזה ידידיי כל הסיפור.
    לא ביחס לכך שהתמודדה מול ברצלונה, לא ביחס למעמד שלה, לא בגלל שהיא עמדה טוב בהגנה ובעצם לא ביחס לכלום.
    אלא פשוט במשחק הזה שנקרא כדורגל הייתה היום קבוצה אחת שהייתה טובה יותר על המגרש והיא לא מקטלוניה.
    תתמודדו.

5. yonmu Member

באמת?
    אז אתה תהמר על צ'לסי בגומלין?
    קדימה, תתמודד עם הדעה של עצמך.

6. Ever Banega Member

מה הקשר, הוא אמר שצ'לסי הייתה יותר טובה היום.

7. LFC-Gerrard1 Member

חד משמעית לא מהמר על צ'לסי בגומלין.
    מה עניין שמיטה להר-סיני?
    היום קבוצת הכדורגל שהייתה טובה יותר הייתה צ'לסי. חד משמעית. לא בגלל שהיא יחסית טוב מול ברצלונה. אלא כי היא הייתה טובה יותר מברצלונה, וגם הייתה מסוכנת יותר.

באופן כללי, ברצלונה קבוצה טובה יותר. בהתחשב בזה שיש לה משחק בית לאחר תוצאה נוחה במשחק חוץ (וכן, לגמרי במזל היא זכתה בתוצאה הזו.)
    זה יהיה דבילי להמר נגדה.
    חוזר שוב, היום צ'לסי הייתה הקבוצה הטובה יותר. חד משמעית.

EO11 אוהב/ת את זה.
  8. yonmu Member

לחזור כמה פעמים ולהגיד שכולם פה מגעילים חסרי אובייקטיביות לא הופך את העמדה שלך לנכונה יותר.
    מסוכנת יותר זה נחמד, גם אם נניח שזה נכון, אבל מה לעשות שיש גם צד שני. צריך להיות טובים גם בהגנה, והיום צ'לסי לא היתה טובה בהגנה כי טעות מביכה נתנה שער קליל למסי. מה לעשות, גם הדקה הזאת היתה חלק משמעותי מהמשחק, ובדקה הזאת צ'לסי נראתה מגוחכת.
    בשאר הזמן צ'לסי לא היתה כזאת מדהימה ולא כזאת מסוכנת. 2 בעיטות למסגרת זה לא כזה מרשים.

DRORIKO ו-Civil אוהבים את זה.
  9. Ever Banega Member

צריך להזכיר גם שכשברצלונה הייתה בפיגור היא העלתה הילוך ושיחקה טוב, אם לא הטעות של כריסטיאנסן סביר בהחלט שבארסה כן הייתה כובשת. יותר מזה, רגע לפני השער הייתה עברה על סוארס שאולי הייתה ברחבה (וגם אם לא, עדיין עמדה מצויינת למסי).

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/18
  10. Civil Anti Madridista

ואני מעוניין ששחקני התקפה יתרכזו בהתקפה ולא יבלו את מרבית הערב במרדף אחרי המגנים של היריבה. ובאשר לסגנון שאתה מכנה כ"בונקר"(?!) אז נראה לי שהחזקת כדור נצחית שמתישה את היריבה קצת יותר "נעימה לעין" מאשר שני קווי הגנה שזזים אחורה וקדימה בהתאם לתנועה הכדור כמו חיילים. ושיהיה ברור - אין לי בעיה עם הסגנון הזה, יש לי בעיה עם קבוצות שמתיימרות לזכות בתארים דרך השיטה הזאת.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  11. Footballover Member

קודם כל אל תסתור את עצמך לפחות, ושנית, אשמח אם תסביר למה. האם קבוצה שזכתה בתואר באמצעות משחק הגנה משובח ראויה פחות?

צ'לסי הייתה טובה יותר היום ואם נצליח להציג את אותה מחויבות במשחק השני יש לנו סיכוי לעלות. לא סיכוי גבוה אבל הוא קיים. העובדה שההגנה של צ'לסי הצליחה להשתיק את ההתקפה של ברצלונה לגמרי משאירה מקום לאופטימיות. לולא הטעות, הרגיש כאילו ברצלונה לא הייתה מבקיעה פה שער גם בעוד שעה של משחק. למרות שהקאמפ נואו הרבה יותר רחב ויהיה בלתי אפשרי לצופף באותה צורה, אני כן חושב שנוכל להגביל אותם ולעקוץ. נצטרך מזל שפשוט לא היה איתנו היום.

לגבי הופעות פרסונליות - לא ראיתי משהו יוצא דופן מקאנטה. דווקא ההפך, זו הפעם הראשונה בחיי שראיתי שחקן שקאנטה מאבד אותו בצעד הראשון. בד"כ הוא דבוק ליריב שלו ומתקל בלי הפסקה, הוא לא שחקן שעושה עבירות ולכן מכניס את הרגל רק כשהוא בטוח שיגיע לכדור. היום מסי היה תמיד צעד אחד לפניו ולא השאיר לו סיכוי אפילו. מסכים עם מישהו מעליי שכתב שהיחיד שהצליח להוציא לו כדורים היום מהרגל היה רודיגר ולאו דווקא קאנטה, למרות שזה שמר אותו בצורה טובה בסך הכל.
    הזארד היה חלש ואין מה לצפות ממנו כשהוא משחק בעמדה הזאת. אם נרצה להוציא משהו בגומלין אנחנו נהיה חייבים אותו בעמדה הטבעית שלו ונהיה חייבים לראות הרבה יותר ממנו, כמו גם ממוראטה שנראה כמו צל של שחקן כדורגל בזמן האחרון.
    וויליאן היה פנטסטי, וורלד קלאס. זו ההופעה הטובה ביותר שלו במדי צ'לסי אי פעם, בפער.

בצד של ברצלונה התרשמתי לטובה מאומטיטי. חוץ ממנו אין לי יותר מדי מה לומר עליהם. הם היו חסרי רעיונות היום, משעממים לגמרי. לא הגיע להם תיקו ופשוט מגיע להם כל הכבוד על זה שהעונה, עם ואלורדה, הם מנצחים משחקים ומוציאים תוצאות כאלה גם כשהם משחקים לא משהו. מדהים שהם לא הפסידו בליגה. עכשיו אני מבין למה הם התעקשו כ"כ על קוטיניו. עם דמבלה שלא פוגע ובלי הקוסם שהוא קוטיניו, אין מספיק ברק בהתקפה ואם לא מסי היום, המצב בכלל היה עגום. כל התקפה עברה דרכו. ברצלונה רק יכולה לקוות שקוטיניו יכנס מהר לעניינים אם היא רוצה להגיע לרמה שהיא הייתה בה עם ניימאר. אני אסייג ואומר שעדיין מדובר בקבוצה אדירה כי זה נשמע שאני רק מזלזל בהם... הכל נכתב בהתייחס לסטנדרטים שברצלונה הציבה לעצמה. כן, היא פחות טובה מבעבר אבל עדיין קבוצה מדהימה בכל קנה מידה. צ'לסי הציגה היום משחק הגנה הירואי וסגרה את ברצלונה בצורה מושלמת. טעות אחת של בלם בן 21 לא תשנה את זה. אין הרבה קבוצות בעולם שיכולות לעמוד ככה מול ברצלונה, ואת זה אני אומר בביטחון מלא. אנחנו הקריפטונייט שלהם.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  12. Civil Anti Madridista

איפה זיהית אצלי סתירה? שיבחתי את צ'לסי על משחק ההגנה שלה בתגובה הראשונה שלי בדיון. לטעון שלא הגיע תיקו? נסכים שלא להסכים, בעיניי שני השערים הגיעו כתוצאה מאשמה ישירה מצד ההגנות של שתי הקבוצות. כנראה שהקורות של וויליאן יצרו את האשליה שנתתם הצגה הערב, אבל בפועל קיבלו קרב חפירות כשקבוצה אחת התגוננה נהדר אבל לא יצרה כמעט שום דבר התקפי, בעוד הקבוצה השנייה שאומנם החזיקה בכדור 70% מהזמן אבל לא הצליחה לתרגם את העליונות הזאת למצבי הבקעה ממשיים ולפצח את קווי ההגנה. בעיניי התוצאה הוגנת סה"כ.

לגביי הציטוט אני אסביר, נמתחה כאן ביקורת על הסגנון שברצלונה הנחילה בעשור האחרון אז כאחד שרואה את צ'לסי כמועדון מהדרג הראשון באירופה, עם אוליגרך כבעלים וסגל מספיק איכותי - אני לפחות מצפה לכדורגל הרבה יותר התקפי (במיוחד בבית) מאלופת אנגליה המכהנת.

yonmu אוהב/ת את זה.
  13. קשר ימני Member

טעם וריח.
    אני לא בא בטענות לאוהדי ברצלונה אבל אני לא מסוגל לראות משחקים שלהם כבר שנים.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

15. Andrea21 Member

קבוצות טובות מחזיקות בדרך כלל פחות בכדור? כמעט בכל מפגש נתון הקבוצה הטובה יותר תחזיק יותר בכדור. זה כמובן לא אומר שהקבוצה שמחזיקה יותר בכדור בהכרח תנצח אך זה בהחלט מגדיל את סיכוייה. גם כשיובנטוס ניצחה שנה שעברה את ברצלונה 3-0 באיטליה, ברצלונה החזיקה בכדור 68 אחוז מהזמן. יובה קבוצה טובה יותר מברצלונה? לא. יובה ניצלה את היתרונות שלה בצורה הטובה ביותר באותו מפגש? כן. יובה קבוצה טובה יותר מצ'לסי ויכולה ליישם את תכנית המשחק הזאת טוב יותר? כן.

אני לא אמרתי שברצלונה הייתה טובה יותר מצ'לסי במפגש הספציפי הזה, רק אמרתי שהיא קבוצה טובה יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/18