שמינית גמר ליגת האלופות:: היסטוריה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/2/17.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מס
    מסכים לחלוטין, הטיעון שלי הגיע כתגובה לטענה שפאריס היא תוצר של אמארי ולא של השקעה כלכלית גדולה מאוד.

חוץ מזה שדוקא במקרה של בארסה אז ניימאר וסוארז הגיעו מבחוץ אבל הכשרון המקומי תופס נפח מאוד נכבד

Don Joan Roman ו-owen11111 אוהבים את זה.
  2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

- ליון זכו ב-7 אליפויות ברציפות בעשור הקודם. בארסה דומיננטית בצורה בולטת בספרד למרות שאין לה יתרון כלכלי על ריאל מדריד. ברור שהכסף משחק תפקיד, אבל זה לא מעט עניין של התנהלות נכונה.
    - גם אני מתגעגע לתחילת העשור הקודם, אבל אין מה לעשות, היום הכסף יותר דומיננטי.

@Bianconeri
    וואו, אם זה מה שהבנת...אני אמרתי שהניצחון היום הוא של אמרי. הרי אין פערים של כסף או של איכות סגל, הפערים הבולטים הם באיכות המאמנים. מישהו טען שהכל זה אמרי? ידו בכל ויד כל בו או משהו כזה? ממש לא. קצת היגיון בחיאת...

3. Telkiyski Member

טוב, לפחות עדיין להוציא את הניצחון של ברצלונה בפריז לפני שנתיים, האחרונה שנצחה את פסז' בפארק דה פראנס במסגרת אירופית היא הפועל תל אביב :D

4. owen11111 Member

לא הייתי מנסה לתמצת דיון מורכב ועמוק לכדי משפט אחד.
    כמובן שיש קורלציה בין השקעה כספית להצלחה, אם הכל היה רנדומלי לחלוטין אז המשחק הזה לא היה שונה מללכת לקזינו ולהמר על מספר ברולטה.

במקרה הספציפי הזה, איך אפשר לומר שהכסף ניצח, כשברצלונה היא הקבוצה השנייה בעולם ב:
    שווי שוק, הכנסות המועדון ושכר שחקנים?

אלעד, Don Joan Roman ו-EO11 אוהבים את זה.
  5. Telkiyski Member

אם שמים את זה כסף מול כסף אז ברצלונה לא אמורה כמובן לקבל מפסז' 4-0, והם אכן עפו להם איזה פעמיים שלוש כבר.
    אבל זה במיקרו.
    במאקרו, זה היה עניין של זמן עד שהכסף הגדול של פסז' יכניס אותה לרשימה ה4-5 קבוצות הכי טובות באירופה.

לכן זה אולי נחמד שברצלונה מקבלת פתאום 4-0 וזה, אבל לא צריך לצאת מפרופורציות.
    זה קצת מזכיר לי את איך שלפני שנתיים היו כאלה שהפכו את יובה לאיזה סינדרלה קסומה כי הצליחה להפתיע ולהעיף את ריאל.

6. סיונרה Member

זה פשוט לא נכון, העובדה היא שפאריס הפסיקה להשתמש בכסף הגדול שלה בכל הזדמנות ורק אז הצליחה לתת פייט לברצלונה, זה נכון גם למונאקו ולסיטי.

DRORIKO ו-EO11 אוהבים את זה.
  7. golding מנהלים

הכסף הגדול של פאריז גם פמפם כסף לליגה הצרפתית וגרם ליתר הקבוצות להעלות את רמתן (מונאקו וליון לדוגמא).

8. owen11111 Member

השאלה הראשונה היא על איזה פורמט אתה מדבר.
    אם הדיון הוא על פורמט הליגות המקומיות? אז אנחנו במוות קליני בעשור הנוכחי בכל הליגות הבכירות: ספרדית, איטלקית, גרמנית, צרפתית, פורטוגל, רוסיה והולנד.
    האנגלית היחידה שמציגה 4 אלופות שונות ב-4 השנים האחרונות, אבל גם שם הייתה אנומליה פסיכית להחריד בעונה הקודמת, כל שאר המועדונים שלקחו אליפות נמצאים בערך באותם גבולות גיזרה.

אם מדובר על פורמט ליגת אלופות? אז הפורמט לכשעצמו מת כבר לפני עשור בערך. מצד שני, עצם העובדה שמדובר בשני משחקים, בין קבוצות עם תקציבים דומים, מראה לנו איך במשך 25 שנה לא קיבלנו את אותה האלופה במשך שנתיים רצופות.

Don Joan Roman ו-Telkiyski אוהבים את זה.
  9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני רק שאלה - זה היה עניין של זמן? פריז לדעתך היא מועדון/קבוצה פחות חזק/ה רק מ-4-5 מועדונים באירופה? הניצחון היום לא העלה אותם למעמד הזה. הם כבר שנים בטופ, אין ספק, אבל הם לא בטופ 5 היום לדעתי, ובראייה עתידית המצב לא ישתפר מבחינתם. לא כשיונייטד שוברים שיאים, לא כשהמילאנזיות נרכשות ע"י מיליארדרים שלא אכפת להם לבזבז (אצלנו זה קרה, מאמין שאצל מילאן זה יקרה) ולא כשצ'לסי יחזרו משנת ההעדרות שלהם.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ברור שזה מה שקורה, רק פה בישראל אוהבים להנמיך את התקרה במקום לאפשר לה לגבוה. הצמרת הצרפתית תענוג היום, יש תחרות ויש כדורגל טוב. זה נראה הרבה יותר טוב מהשנים שליון הבינונית שלטה ללא עוררין.

השליטה של יובה באיטליה הרבה יותר ברורה משל פסז' בצרפת. הפערים בין באיירן לשאר גרמניה גדולים גם הם.

golding, Don Joan Roman, idans10 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. DRORIKO Member

יצא לי לחשוב עליו במהלך המשחק. יכול להיות שיש לנו כאן מקרה אינטר?

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק היום מאוד משקר לגבי פ.ס.ז' ואמרי.
    הם מציגים יכולת מאוד בינונית בליגה, מנצחים המון משחקים בקושי, לפעמים בגלל ההרתעה שיצרו לעצמם בשנים הקודמות ולאחרונה גם נעזרים בשופטים. אמרי כשל עם כל שחקני הרכש שהביא בקיץ - חסה שכבר לא כאן והיה נוראי, קריכוביאק שעליו הוא הכי התעקש לא התאקלם ולא רואה דשא, בן ערפה שמהשחקן הכי חם בצרפת הפך לשחקן שמקבל פירורי דקות. רק מונייה מגן בלגי די אלמוני שהגיע מקלאב ברוז' כגיבוי לאורייה הצליח במפתיע להשתלב, למרות שבימים הראשונים שלו בצרפת פטריק קלייברט המנהל המקצועי אפילו לא זיהה אותו.
    אמרי גם לא הצליח כמעט בכל המשחקים הגדולים בצרפת - קיבל בראש במונאקו, בבית לא ניצח אף משחק חשוב. רק תיקו עם מונאקו(ששלטה לחלוטין בPDP, מארסיי, ניס וסנט אטיין, גנב ניצחון בליון אחרי שליון ישבו על פריז מחצית שלמה. ולאורך כל העונה בחוץ הם נראים נורא ויכולים לאבד נקודות בלא מעט מגרשים שבשנים האחרונות שבשנים קודמות הם עלו ל0-2 עוד בחדר ההלבשה.

היום הכל התפוצץ בגלל המעמד, היוקרה והיריבה. לא ראיתי את פריז לאורך כל העונה באינטנסיביות כזו, השחקנים שלהם שבעים בליגה(אולי בצדק) והיום הם רצו כמו מטורפים, אם הם משחקים ככה בליגה נגד כל קבוצת אמצע-טבלה ומטה זה נגמר בהפרש דו ספרתי. אבל בשורה התחתונה לא ראיתי עבודת אימון מטורפת של הספרדי, סה"כ הייתה קבוצה אחת שרצה על המגרש ועוד קבוצה אחת שבאה לנוח ואולי עשתה דווקא למאמן שלה.

לגבי הליגה הצרפתית, לדעתי ליון בעשור הקודם היו במעמד דומה באירופה - קבוצה שמגיעה באופן קבוע לרבע הגמר ותמיד נשאלת השאלה מתי הם יעשו צעד קדימה. אני זוכר אותם גם מפרקים את ריאל לא פעם, מנצחים את באיירן ורומא וגם הייתה שביעיה לברמן. חתיכת קבוצה בשיא(2004-2006) וכל זה בלי נהרות נפט קטארי. גם לפני שנתיים הייתה תחרות צמודה עד הסוף וליון ומארסיי הציגו קבוצות מצוינות עם שחקנים נהדרים וגם סנט אטיין ומונאקו היו בעניינים ועונה לאחר מכן קיבלנו את העונה הכי חד צדדית בתולדות הליגה. עכשיו השינוי החיובי הוא שנכנס הרבה כסף מבחוץ(בעיקר למארסיי, אבל גם ליל, ליון וניס אמורות להיות עם כיסים עמוקים מאוד) אבל רק הזמן יספר האם התחרות חזרה לצרפת.

13. DRORIKO Member

זה לא מפתיע כשמדובר באמרי, שקנה לו שם של מאמן נוק אאוט(וכנראה שבגלל זה הביאו אותו)

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/17
  14. Don Joan Roman Member

הזכירו כאן את זלאטן ואני רוצה להתייחס לגביו: זלטאן שחקן עצום, אחד הגדולים בעשרים השנים האחרונות ובכל מקום שהוא הולך אליו הוא גם פורע שטרות אבל כשאתה משחק עם זלטאן אתה בונה את המשחק שלך עליו.

בעונה של ליגה בלתי אפשרי לעצור אותו לאורך זמן אבל בנוק אאוט שזה שני משחקים, אתה יכול לעשות את זה ובעצם אתה משתק את הקבוצה שלן כי כל כך רגילים לשחק על זלטאן ופתאום הוא נסגר ואתה אובד עצות, זה החיסרון הבולט אצלו.

לכן מבחינתי זלטאן זה שחקן שכל מועדון שחווה שנים קשות ורוצה להשתקם/מועדון שרוצה לחדור לתודעה צריך אותו אבל צריך גם לדעת מתי לשחרר כי יש תקרה מאוד מסוימת שאפשר להגיע אליה כשהוא בקבוצה.

נ. ב ברוך אתה בורא הזלטאן.

Sent from my m3 note using Tapatalk

15. JohnTerry26 Member

אני בשוק מהדיון הזה, כל התגובות כמעט על פסז׳ והשחקנים המדהימים שלה וההופעה הבלתי נשכחת שלה ועוד כל מיני קשקושים, כאילו רק אני ראיתי פה את אחת ההופעות המביכות של איזושהי קבוצה מאז שאני רואה כדורגל? מה זה החרא הזה? זה נראה כאילו ברצלונה מכרה את המשחק או שהשחקנים עשו סבוטאז לאנריקה. כל קבוצה שמכבדת את עצמה חייבת לשים שלישיה לפחות מול הדבר הזה. הייתי מתבייש היום אם הייתי אוהד ברסה.

ואף אחד עוד לא מדבר על זה שהכדורגל האירופי פשוט פח העונה? באיירן כצפוי משתעממת עם אנצ׳לוטי, ממה שאני מבין ריאל גם לא מדהימה, יובה נחלשה, אתלטיקו בכלל, אין אף קבוצה באמת טובה.

אלעד אוהב/ת את זה.