שמינית גמר ליגת האלופות:: היסטוריה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/2/17.

1. owen11111 Member

בעונת 2008-09: 4 אנגליות ברבע הגמר (צ'לסי, ליברפול, מנצ'סטר יונייטד וארסנל), 3 בחצי הגמר (צ'לסי,מנצ'סטר וארסנל) ו-1 בגמר (מנצ'סטר).
    בעונת 2007-08: 4 אנגליות ברבע הגמר (צ'לסי, ליברפול, מנצ'סטר יונייטד וארסנל), 3 בחצי הגמר (צ'לסי,מנצ'סטר ליברפול) ו-2 בגמר (צ'לסי ומנצ'סטר).
    בעונת 2006-07: 3 אנגליות ברבע הגמר (צ'לסי, ליברפול, מנצ'סטר יונייטד), 3 בחצי הגמר (צ'לסי,מנצ'סטר ליברפול) ו-1 בגמר (ליברפול).

3 שנים רצופות עם 3 אנגליות בחצי הגמר.

2. DRORIKO Member

3. owen11111 Member

אכן.

בעיקר מלמד כמה מהר הכדורגל עשוי להשתנות.
    לפני עשור בדיוק, ברצלונה הייתה בסוף עידן רייקארד ועם אופק לא ברור, ריאל מדריד לא ידעה שקיים שלב אחרי שמינית הגמר, ועל אתלטיקו מדריד או למעשה כל קבוצה ספרדית אחרת לא היה טעם לדבר במושגים אירופאיים.
    היום הספרדיות פייבוריטיות כמעט בכל משחק, בכל מפעל, בכל יום.
    אבל דברים עוד עשויים להשתנות. לא אפול מהכיסא אם בעוד שלוש או ארבע שנים נראה את המגמה מתהפכת שוב.

4. Ever Banega Member

אומנם בשלוש שנים האחרונות לא היו 3 ספרדיות בחצי אבל זה רק כי ההגרלה לא אפשרה את זה. היה כבר ברבע אתלטיקו - בארסה או אתלטיקו - ריאל. בגדול הן כבר שלוש שנים מדיחות רק אחת את השנייה למעט פעם אחת שיובה הדיחה בעזרת השופט את ריאל.

5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

זה ממש לא מדויק. מאז תחילת המילניום, למעט שלוש שנים חריגות של דומיננטיות אנגלית-הספרדיות שולטות בענק, והן רק הולכות ומתעצמות, והאחרות (למעט באיירן) הולכות ומידרדרות, ועל הבדיחה שנקראת הניהול המקצועי בפרמיירליג חבל להרחיב, אני צופה שזה רק ימשיך ויתחזק בשנים הבאות. אתלטיקו אולי לא הייתה אז בשיאה אבל היו ולנסיה שהגיעה לשני גמרים, ויאריאל ודפורטיבו שהגיעו לחצי, סביליה שאז כמו היום שלטה בבלעדיות בגביע אופ"א ועוד.

6. Don Joan Roman Member

אשמח לתזכורת

Sent from my m3 note using Tapatalk

7. cheddar Member

8. DRORIKO Member

אגב באופן אירוני אחד המרוויחים הגדולים מהרמונטדה זה פפ גווארדיולה. פשוט כי אף אחד לא מדבר על התיקו המביך שהוא עשה אתמול עם סטוק

9. owen11111 Member

אכן שכחתי מויאריאל ודפורטיבו שהגיעו לחצי הגמר.

אבל קשה לי לקרוא לשלוש שנים כ"חריגות". מה גם שהתקופה הדומיננטית של האנגליות נמשכה כמעט עשור. 8 שנים אם אתה רוצה להיות דקדקן.
    הזכייה של צ'לסי (2012) סימלה פחות או יותר סוף עידן הרלוונטיות של האנגליות בגביעי אירופה, שהחל בזכייה של ליברפול (2005).
    במהלך 8 השנים האלו:
    שמינית גמר: 28 קבוצות אנגליות, 23 קבוצות ספרדיות.
    רבעי גמר: 18 קבוצות אנגליות, 11 קבוצות ספרדיות.
    חצאי גמר: 13 קבוצות אנגליות, 9 קבוצות ספרדיות.
    גמרים: 8 קבוצות אנגליות, 3 קבוצות ספרדיות
    זכיות: 3 קבוצות אנגליות, 3 קבוצות ספרדיות.

אין ספק שבתחילת המילניום ובוודאי שבארבע השנים האחרונות השליטה היא לחלוטין ספרדית, אבל ממש אי אפשר לקרוא לתקופה ההיא (נגדיר אותה כשנים 2005-2012) כחריגה. הדומיננטיות לא הייתה מוחלטת כמו של הספרדיות כיום, אבל אי אפשר להתעלם ממנה.

בנוגע לעתיד אני ממש לא מתכוון להתנבא. לא חושב שבשנים הראשונות היו יותר מידי אנשים חשבו שהדומיננטיות של מסי וברצלונה תתפתח לכזה מירוץ חימוש מול ריאל מדריד, ואני בספק עוד יותר גדול כמה אנשים צפו שמסי ורונאלדו יהפכו להיות שחקנים כל כך גדולים ומשמעותיים בראי ההיסטוריה. יכול להיות שגם אחרי ששניהם יפרשו,הדומיננטיות של הספרדיות תשאר בזכות שחקנים כמו ניימאר ובייל, אבל אני רחוק מלהיות משוכנע בזה.

אפשר לדבר עד מחר על הניהול של האנגליות, אבל אי אפשר להתעלם מהצעדים שהקבוצות עושות כדי להשתדרג.
    אולי זה לא יקבל ביטוי בליגת האלופות השנה, ייתכן שגם לא בשנה הבאה אבל כמו שאמרתי, עוד 3 או 4 שנים אני לא אפול מהכיסא אם הדומיננטיות של הספרדיות לא תהיה באותה עוצמה כמו שהיא היום ויותר מכך, אם נראה את האנגליות שוב מגיעות לשלבים המאוחרים על בסיס עקבי יותר.

WorldFucked, לירן ו-golding אוהבים את זה.
  10. Doritoz FCBJ - RMCF

אני חייב למחוק מהפייסבוק אוהדי ברצלונה, משום מה יותר מדי אני שומע פלורנטינו פרז או ריאל מדריד, מה אנחנו קשורים ?

ונראה לי שזה קצת מאוס הדיון שיפוט הזה, מי קופח איפה ומתי, יאללה נקסט יש עוד 5 משחקים עד הגביע עם האוזניים, יהיה מעניין אם בסוף כל הרמונטדה הזאת ובארסה תודח באיזה שלב כלשהו.

11. RubberSoul Member

תעבור בעצמך בדיונים בפורום הספרדי כי אתה בעצמך מטנף פה עם זריקת משפטים באוויר חוץ מכמובן צ'לסי 2009. אז סבבה, אתה לא זוכר את הגול נגד בטיס, המצאתי כרגע. ובאמת כמו שאמרתי, אתה זוכר מה שבא לך, ממציא לי פתאום ולנסיה וכל מיני דברים. אני זוכר כדוריד של סרחיו ראמוס נגד אספניול ונבדל של מטר של מוראטה נגד סלטה. גם אני יכול לשלוף דברים מהזיכרון. רק שהם קיימים. ואני מניח שעוד קוראים אובייקטיבים מאסו בשטויות שלך ויודעים לדלג על ההודעות שלך. אני סיימתי, ניצחת, אנחנו מושחתים ואתה נאור. ביי.

אגב, אני בעד לבטל את שלב הנוקאאוט ולהעלות משלב הבתים רק את ראשי הבתים שישחקו שלב בתים נוסף כשהמנצחות עולות לגמר. ככה גם סגניות ילכו לליגה האירופית ולמקום השלישי הגרוע לא יהיה מה לעשות עד סוף העונה.

12. סיונרה Member

אין סיבה לדבר על השיפוט, זה מפספס את כל הנקודה, השופט בסך הכל בא לעשות את העבודה שלו. זאת לא אשמתו שלא מספיק שקשה מספיק לראות כל דבר שקורה יש גם חבר'ה שרק מנסים להטעות אותו במשך משחק שלם. הדבר היחיד שאולי הוא אשם בו זה שניימאר וסוארז השלימו 90 דקות בלי כרטיס אדום, אבל בינינו, זה לא שיש לו גיבוי. האפסים באופ"א היו חכמים על ונגר ואדוארדו מארסנל לפני כמה שנים ופחות או יותר פה נגמרה מלחמת החורמה בהתחזויות.
    דוגמא מצויינת היא שכששופט נותן לשחק צהוב על התחזות יש 2 אפשרויות, האחת שהשחקן התחזה ולכן צריך להרחיק אותו באופן אוטומטי לכמה משחקים, או שהוא לא התחזה וצריך לבטל לו את הצהוב. העובדה שהשופט לא היה טיפש מספיק בשביל ליפול בפח של הרמאי לא אמורה להפחית מעוצמת המעשה הדוחה שנעשה. וכן, זה מעשה דוחה. ספורט לא אמור להיות משחק שמנצח פה הצד שמוכן להיות פחות ספורטיבי, זה האבסורד הגדול ביותר.

Nigel de Jong, Don Joan Roman ו-EO11 אוהבים את זה.
  13. Ever Banega Member

לטעויות שיפוט כאילו? אני לא מתכוון לחרוש עכשיו את יוטיוב. אני כן זוכר ששני פנדלים היו צריכים להישרק לטובת ריאל ולא נשרקו, שאחד מהם היה אחת העברות הברורות ביותר שראיתי ששופט מפספס (של וידאל).

14. Don Joan Roman Member

אני לא זוכר שום דבר כזה, בגלל זה אני רוצה תזכורת כי הדבר היחיד שאני זוכר זה מוראטה.
    נ.ב אם אין לך את הכוח למצוא את זה אז אל תזרוק סתם דברים לאוויר.

Sent from my m3 note using Tapatalk

oFiRzZz, Dayatso ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  15. DRORIKO Member

חחחחח אהבתי :)

Dayatso אוהב/ת את זה.