שמינית גמר האלופות: יובה פורחת, צ'לסי מודחת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏17/2/15.

1. JohnTerry26 Member

במשחק מול סיטי צ'לסי היתה עם ספסל של איזה 5 צעירים בלי שום שחקן שיעלה לתרום משהו התקפי, בעקבות פציעות. גם הקבוצות הכי עשירות לא יכולות להעמיד שורה של מחליפים למחליפים.

2. AS R Member

הספסל של פסז' גם בלי פציעות הוא חלש ביחס לשאיפות של המועדון והמשאבים שלו. היום זה היה יכול להיות ההבדל בין תיקו ביתי לניצחון, שלא לדבר על התוצאות החלשות שלה בליגה העונה.

3. Raulito Madridista

מוריניו השיג את שער החוץ שהוא רצה ובניגוד לעונה שעברה אז פ.ס.ז נקלעה לפיגור והגיבה עם שלושה שערים - זה לא קרה. הדרך כל-כך לא אסתטית, כל-כך מאכזבת, צ'לסי השנה שווה הרבה יותר התקפית - אבל מי יעז לבקר אותו. חבל. במחצית הראשונה עוד ראינו את האזר פעיל, את ססק מידי פעם עושה משהו, אבל החצי השני היה ממש עלוב מבחינת צ'לסי שפחות או יותר גנבה גול עם הרבה מזל(איבאנוביץ' קילר ברחבה שזה מדהים). מבחינת הקבוצה של בלאטן - זלאטן איכזב אותי במידה מסוימת, ברור שאספקת הכדורים שקיבל הייתה דלה ובכל-זאת. חוץ מהנגיחה בתחילת המשחק כמה פעמים הוא איים על השער? חסר לו ריקוד אמיתי, משחק גדול באמת בשלב כזה נגד מעצמה כזו. דווקא קאבני היה פעלתן ומעבר לגול עשה סלאלום אדיר ברחבה שנגמר בהחמצה וחבל כי אם פריז הייתה משיגה את ה-2:1 אז זה היה נראה אחרת. התרשמתי שוב ממטווידי שהוא קשר אחורי שיש לו הכל.

באיירן נתקעה אתמול באוקראינה אבל כולם בטוחים שהיא תעבור. לא ציינתי שהמשחק נערך רחוק ממגרשה הביתי של שחטאר והתעלמתי גם מהמצב הבטחוני שם, עמכם הסליחה. ברמת הכדורגל - פפ עלה עם כל התותחים הכבדים בהרכב אבל זה לא עזר. לא כך רצה אלונסו לרשום את הופעתו ה-100 בליגת האלופות, כשהורחק בצהוב שני די חסר אחריות - אבל באיירן תסתדר בלעדיו, הגומלין הוא סיפור אחר לגמריי.

4. golding מנהלים

צ׳לסי הבקיע את השער שלה במחצית הראשונה, בה, דרך אגב, הפגנו עליונות על פסז׳ שלא באה לידי ביטוי בשליש האחרון.

אין שום דבר עלוב בתצוגה של צ׳לסי. זה מוריניו וזאת צ׳לסי, יכול להיות שאילו קוסטה וססק היו כשירים באמת היינו יוצרים הרבה יותר. כך או אחרת, תוצאת תיקו עם שער חוץ זה בדיוק מה שהיינו צריכים ועכשיו הכל בידיים שלנו.

נכון, לצ׳לסי יש כישרון שלפעמים צריך לבוא יותר לידי ביטוי, אבל שיחקנו מול קבוצה חזקה מאוד (גם אם בליגה היא לא מרשימה, ליגת האלופות זו במה אחרת לגמרי) שלא הפסידה משחק בית באירופה כבר שנים. קצת פרופורציות.

5. JohnTerry26 Member

מה טוב כל כך בפסז׳? לא מצאתי דבר אחד בו הם מצטיינים כקבוצה. 1-1 זה טוב מאוד אבל אנחנו צריכים להפסיק להראות ככה, בעיני זה כבר קצת מאוס ומתסכל האפס ניסיון להבקיע שער. וזה עוד יותר מתסכל כשגם את הצד ההגנתי אנחנו לא עושים כזה טוב. תשים לב שאנחנו כל פעם כמעט סופגים כשאנחנו משחקים ככה, נגד סיטי באתיחאד, באולד טרפורד ובאנפילד בגביע.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. golding מנהלים

לקחת את שלוש הדוגמאות היחידות בהן זה קרה העונה, ובכל המשחקים האלה השגנו תוצאות ראויות לכל הדעות.

תראה, אפשר להיתפס לשיטת המשחק הזו ולהציג אותה כמיושנת, חסר תכלית ומשעממת. אפשר גם לשים לב להבדל הניכר שבין המפגש הזה לעומת המפגש שלנו איתם אשתקד. אנחנו חווים אבולוציה כקבוצה, וזה בא לידי ביטוי בעיקר בחוסר העקביות שאנחנו מפגינים העונה. לפרקים אנחנו יכולים להיראות מדהים, ובחלקים אחרים אנחנו לא מצליחים להשלים מסירות ולעבור את מרכז המגרש.

אני מסתכל על חצי הכוס המלאה ומבחין בהתפתחות מנטלית אצל השחקנים (אגב, גם משחקי התקשורת של מוריניו עושים את שלהם בהיבט הזה), מנטליות שבעתיד הלא כל כך רחוק יכולה להניב פירות. כמובן שהכל יכול להתפוצץ ואנו עלולים למצוא את עצמנו בידיים ריקות, אבל בעיניי זה לא סביר בכלל. אין לנו הרבה עומק בסגל וזה משהו שלאט לאט יטופל, זה קורה כבר עכשיו אבל פשוט צריך להתאזר בסבלנות. אנחנו לא קבוצה מושלמת.

בכל אופן, מדובר בליגת האלופות. פסז' לא מרשימה בליגה אבל כשהקהל הביתי דוחף וכשההישג האמיתי שעומד לפניהם בכדי למנף את התדמית שלהם זה ליגת האלופות, ברור שהיכולת שהם יפגינו תהיה טובה בהרבה מהיכולת שלהם בזירה המקומית. מאוד הייתי רוצה לראות צ'לסי יוזמת ותוקפת יותר, ואני די בטוח שזה מה שנראה בעתיד, אלא שמוריניו רוצה לנצח והוא יודע שהסיכוי להוציא תוצאה טובה בשיטת המשחק הזו - לפחות כרגע - הוא גדול יותר מאשר לצאת all guns blazing (שוב, יכול להיות שדווקא לפתוח בבליץ היה יכול להשיג לנו תוצאה טובה יותר, אין לדעת).

אנחנו בעמדה טובה לקראת המשחק השני ואני מקווה מאוד שנוכל לשחק את הכדורגל שאנחנו רגילים לראות העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/2/15
    אלעד ו-JohnTerry26 אוהבים את זה.
  7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש סיכוי שדוד לואיז יענש על כך שמחק את הספריי של השופט וניסה לסמן מקום חדש? הוא צריך.

8. JohnTerry26 Member

אוי נו.. זה דוקא היה מצחיק

9. Raulito Madridista

צ'לסי ממש לא הפגינה עליונות על פ.ס.ז, גם לא במחצית הראשונה היותר טובה מבחינתה. לא בהנעת הכדור ולא באיומים על השער. לא ביקרתי את צ'לסי בצורה קשה, כתבתי שציפיתי ממנה ליותר, שזו קבוצה יותר מוכשרת מאשתקד. פברגאס השתלב נהדר, יש את דייגו קוסטה, האזר אפילו יותר טוב וגם פיליפה לואיס יכול לתרום עם האיכויות שלו אבל הוא רואה ספסל.
    כל קבוצה תנצח בדרך שלה, צ'לסי לא צריכה לשאוף להיות באיירן מינכן או ברצלונה, אבל אלה לא היו היריבות שלה אתמול ופריז, כמה שהיא מדגדגת את הרמה - היא לא שם. גם היא לא שיחקה בהרכב מלא וזלאטן נראה כמו הצל של עצמו. אני אעשה כאן השוואה פרועה בין צ'לסי לאתלטיקו מדריד. הקבוצה של סימאונה פירקה את ריאל מדריד בליגה עם כדורגל מצוין. אני לא חושב שראיתי משחק באמת איכותי של צ'לסי של מוריניו(גירסה 2) נגד קבוצה גדולה אולי חוץ מהגומלין נגד פריז בעונה שעברה. לא ציפיתי מצ'לסי לנצח אבל היא עשה את המינימום.

10. Raulito Madridista

http://www.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/57388.Xxx שאלקה - ריאל מדריד http://www.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/50051.Xxx

סטטוס שאלקה: אותה גברת. אחלה הגרלה קיבלנו לקראת 1/8 הגמר. שאלקה פתחה את שלב הבתים עם תיקו מפתיע מאוד בסטמפורד ברידג' נגד צ'לסי(1:1) שבטח הפיל הרבה משולחי הווינר - אבל בהמשך צלעה והבטיחה את העפלתה רק במחזור האחרון עם ניצחון דחוק מאוד במאריבור(1:0) משער של מאייר המחליף, כשלפניכן היא חוטפת חמישייה לא נעימה מצ'לסי בבית. וודאי לא תופתעו לשמוע שלשאלקה יש את ההגנה הגרועה ביותר מבין הקבוצות שהעפילו לנוק-אאוט - שאלקה ספגה 14 שערים. בדיוק בשביל זה שאלקה פעלה בחלון ההעברות בחורף והשאילה מסיטי את הבלם נאסטסיץ'. המאמן ינס קלר הלך הביתה בתחילת חודש אוקטובר ובמקומו מונה רוברטו די-מתאו שהוביל את צ'לסי לזכייה בגביע הגדול מכולם לפני שלוש עונות. הוא שינה בינתיים את סגנון המשחק ועבר לשחק עם שלושה בלמים.

בליגה שאלקה מדורגת במקום הרביעי בטבלה שבהחלט הולם את יכולתה. מבחינת שאלקה אפשר לסגור כבר היום את הליגה, כשהיא נמצאת במקום שיקח אותה למוקדמות הצ'מפיונס גם בעונה הבאה, כשהיריבה המרה דורטמונד אותה הצליחה לנצח בדרבי - נמצאת עמוק-עמוק בתחתית. שאלקה ממש לא בליגה של באיירן וגם וולפסבורג וגלאדבך טובות ממנה. שאלקה נתנה בראש השבוע, וואחד בעיטה בדלי, כשהפסידה 1:0 בפרנקפורט ולא הצליחה לייצר מומנטום. היא הגיעה לאותו משחק משחק במצב-רוח(הפגרה הארוכה היטיבה עימה) נהדר אחרי תוצאות טובות נגד קבוצות הצמרת כשחזרה מהאליאנץ' ארנה המפחיד עם נקודה(1:1) וניצחה את גלאדבך 1:0 וטיפסה למקום השלישי - אבל שאלקה הייתה נאמנה למסורת חוסר היציבות שלה. דווקא נגד הקבוצות הגדולות שאלקה נראית בסדר גמור, היא מגיעה ברמת מוכנות אחרת וזה צריך להדליק לנו נורה אדומה.

מעבר לאקס קלאן יאן-הונטלאר(האריך את חוזהו בקבוצה עד 2017) שכבש העונה 3 שערים בליגת האלופות ו-10 בסה"כ - צריכים להיזהר במיוחד מהחלוץ אריק מקסים צ'ופו-מוטינג שהגיע ממיינץ בהעברה חופשית והשתלב יפה בקבוצה. הוא מלך שערי הקבוצה בליגה עם 9 כיבושים. הונטלאר אגב הושעה ע"י ההתאחדות הגרמנית לשישה משחקים(לפני שבועיים) בצעד מאוד לא שיגרתי, בשל עבירה חריפה שביצע על שחקן האנובר. בעוד החלוצים מבקיעים פה ושם ומעמידים מספרים סבירים, שאר השחקנים בעיקר מאכזבים ולא עומדים בציפיות. מדובר בעיקר בקשר קווין פרינס-בואטנג מציג עונה חלשה ועדיין לא כבש אף שער בכל המסגרות! אבל חשבתם שאלה הצרות של שאלקה? אז טעיתם. בטור הפצועים היא בהחלט נותנת לנו פייט.

יוליאן דרקסלר שהיה מבוקש ע"י קבוצות רבות בקיץ אבל העונה מציג יכולת פושרת(גם בגלל פציעות) - בחוץ בגלל פציעה, בדיוק כמו ג'פרסון פרפאן ולאון גורטצקה הצעיר המוכשר. אפילו בעמדה בין הקורות לא הכל ורוד כשפרמן השוער הראשון קרע את הרצועה הצולבת בחודש ינואר וסיים את העונה, וגם מחליפו גיפר פצוע. טימון וולרוטר בן ה-19 הוא זה שצפוי לפתוח בין הקורות במשחק החשוב במיוחד. אין ספק שלשאלקה יש הרבה פצועים 'ארוכי טווח'. גם המאזן של שאלקה במשחקי הבית באירופה לא בדיוק יכול לנחם. הם אומנם טיטאו את ולנסיה עם 3:1 בגומלין 1/8 הגמר לפני ארבע שנים, אבל ב-21 המשחקים האחרונים הם ניצחו 10 פעמים, רשמו 5 תוצאות תיקו והפסידו 6. כמוכן שאלקה ניצחה רק שני משחקים מתוך 15 האחרונים שלהם נגד קבוצות ספרדיות. בואטנג, הוגר והונטלאר ייעדרו מהגומלין אם יספגו צהוב.

אותו הונטלאר היה זה שהגיע למסיבת העיתונאים יחד עם מאמנו רוברטו די-מתאו, ודיבר פחות בקלישאות(הכל יחסי). "אני מגיע למשחק רעב ונחוש כשבבונדסליגה עדיין אסור לי לשחק", אמר ברמה האישית וכשנשאל על ריאל מדריד לעומת שאלקה די ניסה לשמור על כבודה של קבוצתו הנוכחית - "להגיע לריאל מדריד זה חלום שכל שחקן רוצה להגשים במהלך הקריירה שלו, זו קבוצה גדולה". בקשר למשחק, הונטלאר אמר ששאלקה צריכה לשמור על פוקוס הגנתי ושבעונה שעברה 'במקום שדרקסלר ישווה ל-1:1 התפרקנו וקיבלנו 3:0'. על מאמנו החדש אמר - 'הוא הוסיף לנו הרבה קשיחות ואיזון שלא היו לנו' ושאלקה אכן תעלה מחר במערך מעובה. די-מתאו דיבר על 'מנטליות מנצחת', אמר שכריסטיאנו הוא אנושי והירידה בכושרו טבעית ושקבוצתו תנסה לנצל את החולשות הקטנות שיש לריאל מדריד דרך עבודה קשה. די-מתאו כבר הצליח להעיף קבוצה ספרדית אחד, ואז דווקא היינו בעדה, כאשר אימן את צ'לסי שבעטה את בארסה בחצי הגמר בעונת 2011/12. מחר הסיפור שונה.

http://realmadrid.co.il/images/schalke2.Xxx

כוח חלוץ. שאלקה בלי קישור, אבל עם חלוצים מסוכנים.

שאלקה - הרכב משוער: וולרוטר; אושידה, הוגר, נאסטסיץ', הוובדס, פוקס; מאטיפ, בארנטה, מאייר; צ'ופו מוטינג והונטלאר

סטטוס ריאל מדריד: די מגמגמת, לא כך רצתה ריאל מדריד להגיע 'לחג' ליגת האלופות. לו זו הייתה יריבה אחרת, בטיימינג המחורבן הזה - יכול להיות שהיינו מרגישים את הגביע מתנדנד ושנפרדים ממנו, כבר בשלב מוקדם. המשחק מחר הוא המשחק בו צריך להשתנות המומנטום. הניצחון הבינוני על דפור(2:0) היה רק פלסטר זמני מאוד. אנצ'לוטי יודע את זה, השחקנים יודעים את זה, האוהדים יודעים את זה. ריאל צריכה כרגע לעשות סוויץ' מנטאלי חשוב, הרבה יותר מאשר היכולת על כר הדשא. והאמון על המלאכה צריך להיות אנצ'לוטי, זה ששבר או סדק את 'נאחס גרמניה' אשתקד. "אנחנו חייבים לחזור לשחק טוב, עם עוצמה ומטיבצייה". זה יהיה משחקו ה-20 של קרלו אנצ'לוטי כמאמן ריאל מדריד בליגת האלופות והמאזן מטורף. הוא השיג 17 נצחונות והפסיד רק פעם אחת - נגד דורטמונד בגומלין 1/4 הגמר. ריאל מדריד כובשת בליגת האלופות 3 שערים בממוצע למשחק יחד עם אנצ'לוטי. ריאל מחפשת ניצחון עשירי רצוף בצ'מפיונס. בינתיים היא כבשה 25 שערים וספגה 3 בלבד ברצף הזה.

זה לא סוד שמשחק ההתקפה של ריאל מדריד תקוע בזמן האחרון. מרסלו תומך כמו תמיד, איסקו בכושר טוב כפי שראינו עם הגולאסו לרשת של דפור ביום שבת, אבל שלישיית ה-B-B-C שפירקה את שאלקה אשתקד כשכל אחד כובש צמד - כבשה רק 11 שערים ב-2015. זה היה נראה רע מאוד במשחק נגד דפור. זה נראה רע מאוד כבר הרבה זמן. על כריסטיאנו דיברנו כבר מספיק. השחקן שנמצא בפורמה הכי טובה כרגע בשלישיית ההתקפה כרגע הוא קארים בנזמה. יש לו כבר 30 שערים במדי ריאל מדריד בליגת האלופות, בדיוק כמו פאקו חנטו הגדול. העונה הוא כבש 5 שערים כשגולת הכותרת היא הצמד באנפילד. בתקשורת הספרדית זרקו השבוע הרבה גורמים לאוויר, והשלושה שהתחברתי אליהם היו איטיות, חוסר איזון(המשחקים הכי טובים שלנו העונה היו בלי בייל ועם רביעיית קשרים) וחוסר דימיון. אנצ'לוטי מגן על רונאלדו ואומר שהוא משחק טוב ומה שחסר לו הוא שער.

ומההתקפה - להגנה. בשעה טובה פפה החלים מהפציעה שספג במשחק גומלין 1/8 גמר הגביע מול אתלטיקו וחזר ביום חמישי לאימונים מלאים אחרי כחודש(במהלכו החמיץ 6 משחקים). אנצ'לוטי החליט לתת לו עוד זמן מנוחה ולא זימן אותו למשחק בשבת, אבל מחר זה סיפור אחר. פפה חוזר ואיתו 'הטירוף' והתשוקה אך גם היציבות והמנהיגות. הוא יהיה מנהיג החלק האחורי. בריאל לא חיפשו אשמים אחרי התבוסה בדרבי, אבל בקבוצה בטוחים שעם פפה, שחקן ההגנה הטוב ביותר שלנו בעונה וחצי האחרונות - מפלה כזו לא הייתה מתרחשת. ב-21 המשחקים בהם פתח בהרכב העונה - ריאל מדריד ניצחה ב-16. בתקשורת הספרדית הזכירו גם את הטירוף והעידוד שלו, כשהיה מעין 'השחקן ה-12' בגמר בליסבון ממנו נעדר בגלל פציעה, בדיוק כמו צ'אבי אלונסו. משהו כבוי בריאל מדריד לאחרונה ופפה אמור 'להדליק את האור'. בעוד בנוגע להגנה אין התלבטות, אנצ'לוטי לא יודע מה לעשות עם הקישור האחורי. יירמאנדי מאוד פרווה, לוקאס סילבה רק הגיע ומודריץ' יחזור רק לגומלין. מרסלו אגב רחוק צהוב אחד מהשעייה והוא מוזמן 'לבזבז' אותו מחר.

שחקן נוסף שמציג ירידה בכושרו הוא טוני קרוס שמציג שילוב של עייפות וחוסר אחריות. הקשר התראיין לאתר של אופ"א לקראת המשחק. הוא נרגש לחזור כבר לגרמניה ואומר שמדובר באתגר קשה. "שאלקה קבוצה מסודרת עם מאמן חדש, אנחנו עם סגל חסר ויהיה לא קל. אבל ברור שאנחנו רוצים להעפיל לסיבוב הבא". קרוס דיבר על מערכת היחסים שלו עם אנצ'לוטי - "אנחנו מדברים המון. הוא האמין בי גם בהתחלה כשהיו ביקורות על ההשתלבות שלי בסגנון המשחק. הוא אחת הסיבות שהגעתי לריאל מדריד והוא הבטיח שהקבוצה תהיה אפילו יותר חזקה מבעבר". על תפקיד הקשר האחורי אומר טוני קרוס - "הוא תפקיד קשה. צריך להיות תכליתי, מדויק, להיות טוב עם ובלי הכדור ולהגן ולתקוף כל הזמן ברמה גבוהה". כדי שהקישור של ריאל יחזיק מעמד נגד שאלקה - קרוס יצטרך להיות במיטבו. קרוס הוסיף אגב שזכייה באליפות נמצאת בראש סדר המטרות. עם זה עבדכם הנאמן פחות מסכים..

במסיבת העיתונאים לקראת המשחק אנצ'לוטי נשאל כמובן על הקישור האחורי(טוני קרוס אגב אמר - 'אני מגיע למאה אחוז מהיכולת שלי) וענה בקלישאה צפויה - "אחד מהם ישחק"(יירמאנדי או לוקאס), וטען שמעולם לא חשב לזנוח את המערך הקבוע שלו. "אנחנו תמיד משחקים באינטנסיביות גבוהה. רוצים לשלוט בכדור וגם לצאת מהר להתקפה אך לא על חשבון ההגנה". אנצ'לוטי נשאל האם הביקורת כלפי הקבוצה קשה מידי והשיב שהוא לא מתעסק בזה. הוא אמר שהוא מרוצה מהתגובה של הקבוצה לתבוסה בדרבי - "היינו חייבים להגיב מייד עם ניצחון", וסיכם - "אנחנו חולמים לשמור על התואר שלנו ולזכות שוב בליגת האלופות. זה קשה לזכות פעם שנייה ברציפות אך לא בלתי-אפשרי". במגרש ההוא בגלזרקינכן, התחיל מסע הנוק-אאוט הנפלא בעונה שעברה. האם זה אומר משהו?...

http://realmadrid.co.il/images/schalke1.Xxx

פפה משלים אימון רגיל עם הקבוצה לפני ההמראה לגרמניה. שר ההגנה חוזר.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קסיאס; קרבחאל, פפה, ואראן, קונטראו; יירמאנדי, קרוס, איסקו; גארת' בייל, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

את השישייה המטורפת בעונה שעברה אתם בטח זוכרים. שאלקה הייתה היריבה הגרמנית ה-11 שריאל מדריד פוגשת לאורך ההיסטוריה ועד לעונה שעברה הן מעולם לא שיחקו זו נגד זו. המשחק הראשון בנוק-אאוט, משחק שהיה פיצוי על הכשלונות החוזרים על אדמת גרמניה המנחוסית. התפוצצות ראשונה באירופה שהראתה לכולן מי זו ריאל מדריד, לפני שגם באיירן מינכן תחטוף. שלישיית ה-B-B-C הייתה במיטבה נגד ההגנה הרכה של שאלקה שפשוט הפקירה את העורף. בנזמה כבש ראשון בדקה ה-12 ובדקה ה-21 בייל הכפיל עם דריבל יפה על שטח קטן ובעיטה לפינה. ריאל ירדה למחצית ביתרון סבבה ובדקה ה-51 כריסטיאנו נכנס גם הוא לרשימת הכובשים עם בסיקלטה נהדרת בועיטה חדה לפינה ברגל שמאל. בנזמה הוסיף את הרביעי בדקה ה-56, ובייל השלים צמד אף הוא בדקה ה-70 מבישול יפה של ראמוס. כריסטיאנו אמר את המילה האחרונה מצידנו בדקה ה-89, ואז הונטלאר כבש גולאסו ענק רגע לפני שיורדים למנהרה וקילקל לאיקר את רצף האי-ספיגה. בחצי הגמר ריאל פירקה את באיירן עם 4-0 אימתני, אבל המאזן בגרמניה עדיין נוראי.

http://realmadrid.co.il/images/schalke3.Xxx

לטיול יצאנו, את שאלקה פירקנו. שישייה קלילה בעונה שעברה, אחלה זיכרון.

רק 3 נצחונות השיגה ריאל מדריד ב-27 משחקיה בגרמניה(מאזן גרוע הרבה יותר מאשר על אדמת אנגליה, איטליה ועוד) כשהראשון היה נגד לברקוזן בשלב הבתים בעונת 2000/01(ניצחון 3:2 כשרוברטו קרלוס כובש צמד, השני שער ניצחון ובין לבין גם גוטי מבקיע). ריאל רשמה 6 תוצאות תיקו בגרמניה, האחרון שבהם נגד באיירן מינכן ב-1/8 הגמר בעונת 2003/04 עם המתנה של אוליבר קאן שהשמיט כדור חופשי דרד'לה של רוברטו קרלוס, והפסידה עוד 18 פעמים. התבוסות הכי קשות של ריאל מדריד באירופה התרחשו על אדמת גרמניה. 3 חמישיות, שתיים מהן בגביע אופ"א ואחת מהן הסתיימה ברמונטדה אדירה בברנבאו - ריאל הובסה 5:1 מול מנשגלאדבך ותיקנה עם 4:0 ענק בברנבאו בעונת 85/86. מצד שני, נאזן את הדברים ונספר על הגמר הטוב ביותר בתולדות גביע אירופה בו ריאל משיגה את הגביע השישי בתולדותיה עם 7:3 ענק על פראנקפורט(פושקאש - רביעייה ודי-סטפאנו - שלושער), הזכייה בגביע אופ"א נגד קלן ב-1986 וכמובן הזכייה בגביע האלופות התשיעי עם הוולה של זידאן נגד לברקוזן בגאלזגו ב-2002.

ד"ש מראול

אתם יכולים לדמיין כאן 20 פיסקאות אהבה על השחקן הגדול ביותר שלבש את החולצה של ריאל מדריד מבחינתי, שעבר לשאלקה בקיץ 2010 והצליח בשנתיים להשתיק את כל הביקורות של המפקפקים. 48 שערים כבש ראול בשאלקה והוביל אותה לחצי גמר ליגת האלופות בעונה הראשונה(ריאל קיבלה את בארסה ושאלקה הוגרלה נגד יונייטד, תארו לכם את סערת הרגשות לו ריאל הייתה פוגשת את הקבוצה החדשה של מס' 7) כשהיא חולפת על פני ולנסיה ואינטר, וגם לזכייה בגביע הגרמני, דבר שמעולם לא הצליח לעשות במדי ריאל מדריד(הפסיד פעמיים בגמר). לקראת המשחק הנוכחי ראול שוב אמר דברים די בנאליים, הפעם ל'קיקר' הגרמני ודיבר בעיקר על תקופתו במדי שאלקה.הנה הראיון::

http://realmadrid.co.il/images/raul-schalke.Xxx

המלך ושאר משפחת המלוכה. ראול..

שיחקת רק שנתיים בשאלקה ועדיין מכניסים אותך להיכל התהילה של המועדון, איך אתה מסביר את זה?

-"זה היה כבוד גדול להיפרד מהקהל בצורה כזו, אני אסיר תודה על כך. לא ציפיתי שזה יקרה כאשר הגעתי ב-2010 מריאל מדריד לקבוצה חדשה, מצב שדי זר עבורי כמובן. זה לא קרה ביום אחד, זה אמון שהתפתח ביני לבין האוהדים לאט-לאט. הרגשתי בשאלקה בבית כבר אחרי שבוע אחד של אימונים.

תבחר רגע אחד מיוחד בתקופתך בשאלקה.

- "היו הרבה רגעים בלתי-נשכחים. אני חושב שמשחק הפרידה שלי נגד הרטה בו יצא לי לכבוש לשמחתי. הילדים שלי עלו אחר-כך לכר הדשא והיה יום מאוד מרגש עבור כולנו".

דרקסלר כבר אלוף עולם והוא עדיין מדבר כל פעם על 'הדברים שהוא למד מראול'.

- "אני שמח על כך. אנחנו שומרים על קשר טוב יחסית. הוא שחקן מעולה, בחור צעיר שרוצה להשקיע ואני בטוח שהוא יגיע רחוק. אני זוכר כשאני הייתי שחקן צעיר שרק עלה לקבוצה הבוגרת של ריאל מדריד - כמה תמיכת השחקנים הוותיקים יחד עם המאמן הייתה חשובה עבורי. לכן ניסיתי לעזור לו ולייעץ לו כשראיתי לנכון".

הרגשת כוכב כשעברת לשאלקה?

- "מעולם לא. אני לא אוהב את המילה הזו(ראול תמיד סלד מהכינוי של 'הגלאקטיקוס', הוא היה אולי היחיד בריאל שזה הפריע לו). הייתי שחקן ונשארתי שחקן. שחקן-קבוצתי שטובת הקבוצה מעל הכל עבורו".

עד כמה היה חשוב עבורך לזכות בגביע עם שאלקה?

- "זה היה התואר הראשון שלי בקבוצה וההרגשה הייתה נהדרת. בריאל מדריד לא הצלחתי לזכות בגביע לצערי".

כבשת שער נגד באיירן בחצי הגמר. מה השער המועדף עליך, השער הזה או הגול נגד קלן שנבחר לשער השנה בגרמניה?

- "אני חלוץ שאוהב לכבוש שערים ולא חשוב איך הם. אני לא רוצה לבחור. שמחתי מאוד בשני הגולים". ראול קלאסי.

בשנת 2011 העפלת עם שאלקה לחצי גמר ליגת האלופות והייתם רחוקים שלושה משחקים מזכייה היסטורית.

- "עשינו עונה נהדרת עם נצחונות גדולים אבל ברור שלא הייתה לנו קבוצה שמסוגלת לזכות בגביע, לא כשריאל ובארסה המשיכו הלאה גם כן".

השנה רונאלדו ומסי עקפו אותך בטבלת השערים של ליגת האלופות. גאה בכך שהחזקת בשיא כל-כך הרבה זמן(9 שנים)?

- "זה היה עניין של זמן עד ששני השחקנים הגדולים האלה יעברו אותי, אני מפרגן להם. מי שיסיים כמלך השערים - זה מגיע לו. הגביע הזה תמיד היה מיוחד מאוד עבורי. אני גאה על השערים שכבשתי ושעזרתי לקבוצה שלי לזכות בתארים. הייתה לי קריירה נפלאה".

כשמדברים על גמר ליגת האלופות ב-2002 כולם מהללים את השער של זידאן ושוכחים אולי שראול היה זה שכבש את ה-1:0.

- "טוב(צוחק), אי-אפשר להתעלם מהשער של זידאן, אחד השערים הגדולים בהיסטוריה. אבל את השער שלי אנשים לא שכחו. אני לפחות לא שכחתי. אני זוכר את שני השערים באותה מידה(מחייך)".

למה כל קבוצה נאלצת להיפרד מהכתר אחרי עונה אחת ובכל שנה יש אלופת אירופה חדשה?

- "אולי ריאל מדריד תצליח לשבור את החוק הזה השנה, יש לה קבוצה חזקה ואני מאחל לה בהצלחה. התחרות הזו קשה מאוד ותמיד יש 3-4 קבוצות בולטות".

מה המפתח?

- "לדעתי ריאל מדריד חייבת להגיע לשיא הכושר במאני-טיים, כפי שקרה בשנה שעברה, אם נסתכל לרגע על המשחקים בליגת האלופות. היא הייתה תכליתית בצורה נפלאה נגד באיירן מינכן".

ריאל מדריד פייבוריטית מחר?

-"כן, אבל זה לא אומר שמדובר במשחק קל".

מה שאלקה צריכה לעשות?

-"די-מתאו זכה כבר בליגת האלופות עם שאלקה והוא מאמן טוב שיודע מה צריך לעשות". ראול אולי התעייף והגענו לשלב הקלישאות.

איך ריאל מדריד משחקת לדעתך עם טוני קרוס?

- "הוא שחקן עם כישרון יוצא דופן ויסתדר בכל קבוצה בה ישחק ובכל עמדה בקישור. הוא ישפר משחק של כל קבוצה הגנתית והתקפתית".

באיירן היא היריבה העיקרית של ריאל מדריד על התואר?

- "בהחלט יכול להיות, באיירן קבוצה נפלאה, אבל זו טעות לזלזל באחרות ולא לקחת אותן בחשבון, במיוחד עכשיו כששלבי הנוק-אאוט מתחילים".

כבר התחלת את קדם העונה של קוסמוס. האם זו ההרפתקאה האחרונה בקריירה של ראול??

- "אני חושב שכן. אבל זה לא אומר שאני מגיע בלי ציפיות. אני לא בא כדי להעביר את הזמן. אני שמח להגיע לארה"ב ולחוות עוד תרבות ספורט ומדינה חדשה, אבל רוצה לקצור הצלחות מקצועיות כמובן".

האם אתה חושב שתחווה בקוסמוס תקופה כמו בשאלקה?

- "לא. אני משוכנע שתהיה חוויה מיוחדת, אבל השנתיים בשאלקה היו כל-כך מיוחדות ולא ניתנות לשחזור".

מה התוכניות שלך לאחר שתפרוש ממשחק. חזרה לריאל מדריד או לשאלקה?

- "שתי האופציות נשמעות לי מעולות. נראה מה יהיה, אצטרך לחשוב טוב ולבחור".

אמא אוהבת בדרך-כלל את שני הילדים בדיוק אותו דבר. אפשר לומר את אותו הדבר על ראול והקבוצות שלו?

- "בכל-מקום בו שיחקתי העריכו אותי מאוד כי נתתי את הכל. כך גם בריאל מדריד וגם בשאלקה וגם בקטאר ועכשיו בארה"ב. הרגשתי בבית גם בשאלקה וכמובן שבריאל מדריד".

"אם הייתי יכול הייתי משחק במדי שאלקה בארנה ובמדי ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו", אמר מס' 7 הנצחי בראיון מיוחד לקראת המשחק בעונה שעברה.

יישפוט: מרטין אתקינסון(אנגליה);

11. Raulito Madridista

http://as.com/diarioas/imagenes/2015/02/18/portada/1424234991_562131_1424235096_portadadelperiodico_grande.Xxx

שער ה-AS: השעה של האלופה.
    כדי למנוע גוליאדה(כמו אשתקד) - די-מתאו עולה עם חמישה שחקני הגנה וקישור אחורי מעובה.
    - איקר קסיאס רושם היום ציון דרך יפה עם משחקו ה-150 באירופה והוא השתווה לג'ימי קארגר.
    הקפטן רוצה לשמור על שער נקי בפעם ה-50 בקריירה במסגרות האירופאיות כשהשיאן הוא ואן דר-סאר עם 51 משחקים.

כמה מילים בקצרה על המשחק: לאו דווקא מקצועית, כולנו יודעים מה ריאל מדריד צריכה לעשות. בימים האחרונים הייתי קצת אדיש. התבוסה בדרבי שגרמה למחשבות שליליות לצוף(מחשבות סטייל - אנחנו בלוף), האדישות והכושר העלוב של השחקנים, אולי זהות היריבה - שום ריגוש, בדיוק כמו אשתקד - כל אלה ועוד. אבל אתמול כשצפיתי במשחק בין פ.ס.ז לצ'לסי והתנגן ההמנון המיוחד הזה - הבנתי שברגע שיראו על המסך את איקר, פפה ורונאלדו - הפרפרים בבטן יהיו בשיאם, למרות הכל. אני מצפה לנצח הערב. שאלקה קבוצנ בינונית, היא לא יודעת להגן כקבוצה. היא תפיק את הלקחים מהעונה שעברה אבל עדיין ההתקפה שלנו צריכה לכבוש. בנזמה איש המפתח שלי. בשער עומד שוער חסר ניסיון, רונאלדו צריך אולי לחזור לימים בהם היה בועט מכל מקום. האללה מדריד

12. Mellow29 Kopite

@golding
    אני לא בטוח שאני מסתכל על הדברים באובייקטיביות בדיון שבין שני אוהדי הקבוצה (JT26 וגולדינג), אבל לא כ"כ ברורות לי חלק מההגדרות בהודעה שלך, עדי.
    אני זוכר שגם לפני קצת יותר משנה, כשצ'לסי קירטעה פה ושם, הגדרת את צ'לסי כקבוצה בבנייה, שחווה אבולוציה, מוריניו משריש בשחקנים את השיטות שלו, התפתחות מנטלית וכו'. עברה שנה, הצטרפו כמה שחקנים וורלד קלאס לסגל שהיה גם כך ברמה מאוד גבוהה (מחוץ לטריו של ריאל-ברצלנוה-באיירן), ועדיין הדיבורים על בנייה ואבולוציה? אני לא חושב שהתהליכים האלה צריכים לקחת כ"כ הרבה זמן, במיוחד כשלפחות ארבעה שחקני רכש שהגיעו לקבוצה בשנה האחרונה השתלבו בלי מאמץ, ומדובר בשחקנים שנמצאים בטופ של אירופה בעמדות שלהם (קורטואה, מאטיץ', פברגאס, קוסטה).
    כנ"ל גם ההערה שלך על כך שאין לכם הרבה עומק בסגל. ברצינות? אני מודע לכך שחלק מהשחקנים שיחקו אחרי שלא התאמנו השבוע (אם מה שמוריניו אמר אחרי המשחק זה נכון), אבל עכשיו גם להגיד שצ'לסי לא מספיק עמוקה? בעייני יש לכם עומק רציני מאוד, בעיקר בעמדות הקדמיות, והגנה שרצה בצורה די יציבה כמה עונות ולא זקוקה לאבולוציה. מבחינת עומק לדעתי אתם הרבה יותר קרובים לליגה של שלושת הגדולות מאשר לאלה שבאות אחריכם.

אני חושב שהתוצאה הזו טובה לצ'לסי, ובאנגליה מוריניו ישלים את העבודה, אבל אני חושב שאתה עושה לו הנחה גדולה כשאתה עדיין מדבר על אבולוציה, בנייה ועומק.

נערך לאחרונה ב: ‏18/2/15
    oranfu ו-alexshw אוהבים את זה.
  13. golding מנהלים

אנחנו מציגים כדורגל הרבה יותר טוב העונה בהשוואה לשנה שעברה. אני מסכים לגבי השדרוג באיכות עם הצירוף של השחקנים שציינת, אני פשוט חושב שמגיע לקבוצה עוד זמן כדי להוכיח את עצמה. במשחק אתמול, אגב, שיחקנו עם קוסטה שלא שיחק כבר כמה שבועות ובפרגאס כשהוא חולה; שני השחקנים האלה הם שהביאו את השינוי העיקרי העונה וברור שכשהם לא בכושר אנחנו נתקשה.

בכל הנוגע לזמן, זה לא חד משמעי. ברור ששנה וחצי זה הרבה זמן. אבל אחרי שנה וחצי אני בוודאות יכול לומר שיש שיפור בקרב השחקנים, בין אם בוחנים את האספקטים המנטליים שלהם ובין אם בוחנים את היכולת שלהם להשתלב בשיטת המשחק. העובדה שאנחנו משחקים עם ססק במרכז הקישור לצד מאטיץ' מעידה יותר מהכל על שינוי כיוון. אז כן, עדיין מדובר בבנייה ובקצב הזה אני מעריך שהיא תושלם כבר בקיץ, כשמבחינתי המבחן האמיתי יבוא אחריו.

לגבי העומק - כן, אני רציני. אני מתלונן על העומק כבר שנים ואני ציינתי שבזבוז הכספים בשנים האחרונות (אלה שקדמו למוריניו) הוא מאכזב ואף שערורייתי. לא ייתכן שאנחנו נכנסים לעונה כששחקני הגיבוי של שלושת הקשרים ההתקפיים שלנו הם שרלה וסלאח. לא סביר בכלל שכאשר אחד מססק או מאטיץ' נפצעים/מושעים, רמירז או מיקל הם אלה שממלאים מקום. כמובן שהכל יחסי, זו תהיה חוצפה להתלונן על דברים כאלה אם משווים את הסגל שלנו לקבוצות דרג ב' ומטה, אבל דווקא משום שאנחנו שואפים להיכלל בשורה אחת עם המועדונים הגדולים באירופה מצב הסגל שלנו לא מספק אותי. עם זאת, ברור שיש גם שיפור בהיבט הזה ולהחליף את שרלה בקואדראדו זה שינוי מבורך.

כמו @JohnTerry26 אני מאוד רוצה לראות אותנו מנסים יוזמים יותר ומשחקים כדורגל התקפי לעיתים קרובות יותר, לרבות במשחקים גדולים, אבל כשאתה מגיע למגרש חוץ קשה בליגת האלופות המטרה היא להשיג תוצאה, ובחישובי עלות מול תועלת כנראה שלשחק משחק שמרני, לפחות לפי מוריניו, זה עדיף.

@Raulito כנראה שלא ראית מספיק. הדוגמא של אתלטיקו היא יפה, אבל היא שיחקה ככה במגרש הביתי שלה, וצריך לזכור שהיא רצה תחת אותו מאמן יותר זמן. לצ'לסי היו כמה משחקי בית יוצאים מן הכלל העונה ואני סבור שלאחר התקופה הקשה הזאת של ינואר אנחנו נראה גם שיפור ביכולת מעכשיו והלאה.

אלעד אוהב/ת את זה.
  14. Raulito Madridista

אני מקבל את מה שאתה אומר, אבל התעלמת משני דברים:
    1. הסגל של צ'לסי יותר טוב משל אתלטיקו מדריד, עם כל הכבוד לשחקנים כמו גריזמן וקוקה שהם נפלאים(וגם מנדג'וקיץ' שכובש גול בכל משחק). צ'לסי קבוצה עם כוח הרתעה גדול ורב יותר.
    2. כשהתייחסתי לכדורגל טוב מצד צ'לסי, דיברתי על משחקים נגד הקבוצות הגדולות. צ'לסי ממש לא הרשימה אותי נגד סיטי בליגה, לצורך העניין, ויש מעט מאוד מבחנים כאלה. גם נגד מנצ'סטר יונייטד באולד-טראפורד למשל לא התרשמתי ממנה בכלל.

באיירן מינכן היא קבוצה על סף שלמות, יש לה גיבוי של שחקן ברמה גבוהה לכל עמדה במגרש. היא יוצאת דופן. בשאר הקבוצות זה לא ככה. גם כשמודריץ' היה כשיר, פתאום בריאל הרגישו שיש סגל חסר למשל. את מי ריאל הביאה כגיבוי לבנזמה? את צ'יצ'ריטו שיודע לתת גולים אבל אנצ'לוטי לא סופר אותו. הוא לא מחליף ברמה של יובטיץ' של סיטי למשל. ברצלונה למשל מחזיקה בהרבה שחקני הגנה בסגל אבל הם מאוד בינוניים. לא לכל קבוצה יש שוער שני ברמה של פטר צ'ך אגב, אולי רק לריאל מדריד שיש לה את קיילור נאבס שהוא שוער מעולה.

15. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדי צודק בכל מה שהוא רשם כאן עד כה. צ׳לסי היא אחת מקבוצות העילית של הכדורגל ביחד עם שתי הגדולות של ספרד ובאיירן מינכן, ולכן גם הציפיות ממנה, במקרה הזה באיכות הסגל הן הכי גבוהות שיכולות להיות. בקיצור, הכול כאן שאלה של יחס.

מי שהופתע כאן מגישת המשחק של צ׳לסי אתמול כנראה שלא צפה כדורגל ב-10 השנים האחרונות, כי ככה מוריניו משחק (כמעט) בכל משחק חוץ בשלבי הנוק-אאוט של ליגת האלופות. תאהבו את זה או לא, עם העובדות אי אפשר להתווכח והן שהקבוצות שלו באופן סיסטמטי מגיעות לשלבים האחרונים במפעל מדי עונה. כמו כן, נקודתית למשחק אתמול, אני חושב שהיה נכון לשחק זהיר ומבוקר יותר (זה היה ברור ברגע שראמירז הוצב בהרכב), אם כי אין ספק שלפרקים הגישה הייתה צינית מדי, ואני חושב שהיה אפשר לנצל הרבה יותר את החיסרון הבולט של שחקני הקישור של פ.ס.ז׳ שעדיין יש משהו נאיבי בקבוצה הזו לטעמי, אולי חיסרון של מאמן מהטופ.

כמה דברים נוספים מהמשחק:
    • וראטי שחקן יוצא מן הכלל, אם כי מעט פזיז לפעמים. אנדרייטד רציני בעיניי. כל פעם שאני רואה אותו אני נהנה.
    • זלאטן באופן עקבי לא משפיע מספיק במשחקי נוק-אאוט בליגת האלופות.
    • מעבר לזה שקייהיל לא נמצא בכושר הטוב בחייו, בלשון המעטה, הוא פשוט שחקן שלא מתאים להיות בלם מוביל בצ׳לסי.
    • אחד הדברים הכי חשובים שצ׳לסי תצטרך לעשות בעונה הבאה יהיה להביא קשר אמצע יצירתי נוסף מלבד ססק. אתמול הוא היה חלש מאוד מסיבות כאלה ואחרות (חזרה מפציעה ו/או מחלה), והתלות בו מוגזמת מדי. סוללת הקשרים בשאר הקבוצות הגדולות באירופה איכותית בהרבה מבחינת הכמות שלה, וזה נכון גם ל-פ.ס.ז׳ שהייתה חסרה את רובם אתמול.

golding אוהב/ת את זה.